Ugrás tartalomhoz

Karakternevek

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.29, 20:50

hello

Már miért durva a Flammeo?Nekem a név hallatán rögtön egy kis vörös lángnyelv ugrik be.

Awenhai

Awenhai

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.29, 07:40

Líthas, ifjú emberek!

Sonko: Látod, elütésből is lehetnek jó nevek... csak utána rá kell ütni a szádra, ha el akarod árulni... :D Akkor a többiek csak dícsérhetnek...

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.28, 19:46

Na most erélyesen szerezténk felszólalni a névlopás ellen. Ugyanis nálunk rendszeres az Artemis Entreri (akit én állandóan nőnek hiszek), a xy con Mallior, ilyenek.
Bár én is vétkes vagyok. Az egyik BM-em a Rogal Shikton nevet viseli. Ez mondjuk nem annyira gáz (a Rogal egyébként az Úrgárdistából való) mert a vezetéknév sok egyforma van, de mondjuk egy Legolassal vagy Gandalffal nem jó játszani
Másik jó kis lopás: Ygrodon con Roguena (Hkk-ból)

A latin szótár egy áldás. Egyébként jellegtelen neveket bármikor lehet rómaiaktól-régiektől lopni (nálam például sok a Valerius, Marcus, Livius, Caius, Tacitus), ha nem feltűnően csinálod még jó is.
Pár nagyon hülye név: Chilee, Pók von Háló, Átkos Ákos (BM), As ül Thal
De a jobbak:
- Varázslóm neve: Inkona Zana'lit
- tűzvarázsló: ezzel vigyázz (a Vas idejében a Flammeo azért durva már), de kitűnő az Ardentis
- Van egy NJK-m Lauth Vnaviel, alias Heinar, akit nagyon-nagyon utálnak.
- Srauth Draggis

Keresztnevek:

Mareran
Guinnor
Ryem
Farann
Sihalea (ez a női kedvenc)
Srapnela
Neela
Sroth (varázslónév erősen)
Flayana

Vezetéknevek: Jó ha van benne aposztóf (lásd d'Arquebus)
Ezen kívül ha egy dzsadot Ahmednek vagy Mohamednek hívnak, azon nem problémázik senki. Ha nagyon bajban vagy, olvass össze szavakat, majd kijön valami!

Keményebbeknek ajánlom Naom Chosky Generatív Grammatika c. könyvét...
:D-t és cirkuszt a népnek!!

ui.: mielőtt kérdeznétek a Sonko egy elírás eredménye, és semmi köze nincs bozonyos húsipari készítményekhez.

_Csuhaj (NPC/NJK)

_Csuhaj (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.14, 23:37

:felvon:
Halfrog de full Bele Kukacos
Ezt egy törpe gladiátor viseli......(nem az én karakterem :rohog: )

_Wannabejedi (NPC/NJK)

_Wannabejedi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.14, 15:28

Saját kedvencem a szobatrsam egyik régi karakternave: Miniplus Maximus Átlagus becenevén Optimums.
Mostani DnD-s nevem se semmi. Ez egy elf, aki emberek közt n?tt fel és ugye ragadtak rá a nevek: Alex Cont Marc'on el von O ibn Ashad Raval Maria Percie al Kez.
Remélem kiérz?dik a :gyagya: szeretete. :punny:

_konyak7 (NPC/NJK)

_konyak7 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.13, 14:18

/Chompy: bingó,én speciel az X-boxos Soul Calibur 2-ből vettem,mert csak azzal játszottam és megtetszett a név,más játékról nem tudok,amiben benne lenne eme név :P /

u.i.: :nemertem: ez a tiéd ;)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.12, 20:35

OFF

konyak7: bánja a fene, offtopikkodok kicsit a kedvedért. Nevecskéd az Xboxnál némiképp nagyobb múltra tekint vissza, még a videojátékokat tekintve is legalább PSX-ig. Soulblade, illetve folytatásai (Calibur, Calibur II, blabla). De tekintve, hogy a Mitsurugi név nem éppen ritka előfordulású, lefogadom, hogy szemfüles játékmániások tudnának találni más forrást is... :nemertem:

ON

_konyak7 (NPC/NJK)

_konyak7 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.12, 20:14

Konyak a Barbár?

Nem dehogy,a konyak a fórumos nevem :P, én a Mitsurugi -ra gondoltam....Nos ;) -t valaki? :nemertem:

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.12, 19:32

Talán mert mindkettő kiejthetetlen, és megjegyezhetetlen a számukra. :nemertem:
Miért nem kérdezted meg eddig? ;)

druid

druid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.12, 17:28

hehe, a mostani karakterem Arius il Sul-Raug néven fut, de néha ichalczewski-nek csúfolják. nem értem, miért... :nemertem:

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.12, 16:47

Konyak a Barbár?

_konyak7 (NPC/NJK)

_konyak7 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.12, 13:02

És mi a helyzet a játékokkal,onnan rengeteg jó nevet lehet kiszedni,főleg Morrowind és Baldur's Gate,de Neverwinter-ben is sok van.... (egy-két betűt felcserélsz,hozzáraksz és máris új név születik :D :lol: )
És aki kitalálja,hogy az én nevem melyik játékból származik (segítségként X-boxos,nem pc-s) ,az kap egy :sor: -t :P :D

üdv: Mitsurugi :gyagya: :( :ugri: :sor: :sor:

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.10, 21:18

OK, ez rendben is volna, de arra is gondolj, hogy nem mindig van a kéznél egy névgenerátor, sőt... :gyagya: :(

Narzugon

Narzugon

Oyabun

• Archívum
  • 603 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.10, 19:38

Én nem is állítottam, hogy a névgenerátorok jók (értsd: ötletes nevekkel dobálóznak), csak egy tanácsot adtam azoknak, akik már végső elkeseredésükben nem tudnak mit kezdeni, nem tudnak kihez/mihez fordulni.

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.08, 18:31

Én személy szerint nem kedvelem a névgenerátorokat, Norien módszere szvsz sokkal korrektebb (meg elterjedtenbb, én is efféle segédeszközöket használok :rohog: ).
Persze az megint más, ha a neveknek nem csupán hangalakilag kell valamit hordoznia, hanem jelentésben is... ld. Tolkien világa...

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.08, 15:46

De ha valakinek olyan egyedi név kellene, amely a karakteréhez a leginkább illik, segítek szívesen...
Csak annyi kell, hogy milyen jellemzői vannak az illetőnek... :rohog:

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.08, 15:43

Elég szegényes a Dnd karaktergenerátor névgyűjteménye. Én neveket pl innen az RPG forumról is szoktam lopni,, tőletek :rohog:
A térkép megint jó dolog, és néhány idegen nyelvű szotárban a végére össze vannak gyűjtve nevek, ott is lehet nagyon jókat találgatni. Régi történelem atlaszok megint kíváló segítséget nyújthatnak.
Ha nem tetszik egy régi ország neve, akor is csak egy vagy két betű hozzárakásával vagy változtatásával új nevet lehet adni.
Jah a Latin szótárakról meg már ne is beszéljünk...

Narzugon

Narzugon

Oyabun

• Archívum
  • 603 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.07, 14:18

Mindenkinek, akinek nehézséget okoz kitalálni egy nevet a PC-jének, vagy akár egy NPC-nek, azoknak csak ajánlani tudom az NPC generátorokat (általában nevet is adnak az NPC-nek) és a Névgenerátorokat. Innen is letölthető egy, a DnD világhoz (bár szerintem név szempontjából teljesen mindegy, hogy DnD vagy nem DnD) tartozó karakergeneráló. És még van egy tucat ilyen.

Módosította Narzugon: 2004.01.07, 14:19

legoman

legoman

Világokat Építő

• Archívum
  • 170 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.04, 10:50

Magus-ban nem gond.
Megnézek egy India térképet, azon nagyon jó nevek vannak(komolyan, lehet ellenőrizni :P )

Greywood

Greywood

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.03, 12:37

Nekem álltalában problémát okoz elnevezni a karaktereimet, illetve egy -egy Njk. karaktert. Sokat el szoktam gondolkodni azon, hogy magyarul vagy angolul csengjen jól a neve. Érdekes az, hogy a mai napig annak ellenére, hogy magyarul játszunk szerepjátékot(álltalában) legtöbbször angol nevet adunk a karaktarünknek. Itt elsősorban a Shadowrun világára gondolok.

Greywood
Phyton
Panther
Blade
Spider

Stb...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]