Ugrás tartalomhoz

Karakternevek

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

Bill_

Bill_

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.10, 11:38

Az egyik fejvadászomnak siklerült egyszer egy elég találó nevet adni...

Magát a csávót úgy képzeltem el, mint valami "fetekepárduc"-ot. Csendben, sötétben osonni és hangtalanul elejteni azt áldozatot... (biológusok bele ne kössenek, hogy esetleg ennek semmi köze a párduc vadászati szokásaihoz; a lényeg az volt, hogy fekete öltözék+nagy ügyesség, gyorsaság+lopódzás)

Így lett a neve Felis Codorra, ahol "felis" latin szó, macskafélét jelent(het kb.)

Módosította Bill_: 2003.12.10, 11:39

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.27, 19:11

hello
star warsos nevek kellenének egy kalandhoz...(pl. gungan,rodian,devaroniai,,de főleg wookie)
köszi

Darkmore

Darkmore

Marine

• Fórumita
  • 1838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.20, 18:08

Az én mostani karim neve: Rukamon eth Ferrequiel (az eth véletlenül sem egy rúna neve :sir: )

Ez a név 3 bárdnak is elég lenne,pedig csak egy fejvadász az átkozott :sir:

A Darkmore-t talán nem kell magyarázni vagy 3 éve használom és egyre több helyen.
MORE,MORE,MORE :rohog: :) :P

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.20, 18:04

hello

magus:
ork: Uwortha,Grhattkha,Rud'arh,
a tűzvari neveknél amiből a lángra,tűzre stb. lehet asszociálni:Ignite,Ruticlus,Ashlan
kyr:Dan en Schyann, Sciar Elorak

shadowrun és vampire:
ha lehet a karim keresztneve Duncan vagy Sean.Árnyvadásznév:Frozen knight,Black rose(nő), Bladestorm( a kedvenc SR-os karim),Shade, Getaway(törp),
DarthMcLeod és Shadowmaster(ezek az alapítótagjai egyes Shadowrunbeli szövetségeknek:Highlander warriors,Shadowmasters :rohog: )

_Tyli (NPC/NJK)

_Tyli (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.19, 21:16

Én sokáig gondolkodtam a nevemen. Végül a Tylit választottam. A Tyli azt jelenti magyarul, hogy Dili, és az egyik kedvenc játékom, a Rayman évszaktündére. :( ;) :rohog:

Venes

Venes

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.06, 05:53

A régi játékunkban, amég megnem öltem magam :cupp: Luinél voltam.
Mostani nevem Liliann

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.05, 18:02

Pedig kéne.
Én legalább úgy nevezem őket, hogyx pl:
Olsen fia Janes

De jobb nekem ha mindenkinek van családneve is. A nemesnek meg odavágok egy jelzőt, olyat mint nálunk a báró, gróf, meg ilyesmi...
És ez népenként változik.

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.05, 16:40

A szokásosat...
Az egyszerű emberek, akik nem nemesi származásuak, nem nagyon szoktam család nevet adni.

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.05, 10:06

Üdv!

Akkor írok párat a sajátomból.
Egyébként az enyém egy fantasy-játékból jött, igaz ott csak Calin-nak írták.

- Calin
- Calan
- Calier
- Canien
- Cienan
- Cilean

Norienből könnyebb volt.
Ja, és a rangokhoz hogy szoktatok nevet kitalálni, mint pl: Úr/hölgy megszólítás , lovag , nemesi származásra utalás, stb...

Awenhai

Awenhai

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.05, 07:44

Líthas, ifjú emberek!

A Nerion, mint férfinév, már nálam is felmerült, egy nemesi család egyikét hívták így, ő nem volt JK az emlékeim szerint. De a női párja inkább a Neria lenne.

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.04, 19:36

nem problema

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.04, 18:43

tudom, és én sem, csak poén akart lenni.
Bocsi, ha megbántottalak.

U.I.: A Nozi kimaradt.

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.04, 18:01

Nem azert csinaltam, hogy teged bosszantsalak.

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.04, 17:19

Üdv!

Nori: Kösz, ezt visszakapod.
Mit lehet kihozni a Norienből:
Női nevek:
- Norina
- Noretta
- Nono :)
- Riena
- Noriet
- Nerion ez lehet férfi is

Férfi nevek

- Norinen ( ez meg lány is lehet)
- Norton
- Norein
- Nerior
- Neríjjá ( főképp hölgy, de férfinél jobb hatás )
- Nerein
- Neiron

.... és a végtelenségig.
Nekem nincs gondom név kitalálással.

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.04, 13:56

Calien -ből Caloena ha valakinek nev lenne tiszta :)
'i' helyett egy másik magánhangzó 'o' majd a név végére egy a ami nőiessé teszi a nevet.

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.04, 13:52

Én nagyon fontosnak tartom, hogy egy karakternek rá illő ésjó neve legyen. Egészen más a Játékosok hangulata is ha nem mindig egyszerű és általános neveket használunk.

A másik meg az, hogy neveket nem szégyen lopni, ugyhogy nyugodtan. Én pl valszeg ezentúl a forumról fogom lopni a neveteket, mert egész jó neveitek vannak, esetleg hozzáteszek, vagy egy két betűt módosítok. pl: Caloena (női név) :)

Ha még név kell valakinek, vannak olyan angol szótárak amiben angol nevek vannak, és előfordul ott olyan amit még biztos senki sem hallot még. Onnan is lehet venni. Ha meg látok valami jó nevet, utcan vagy bárhol lehet hogy egyből felírom. Szóval a név nem nagy probléma.

Szoktam még csinálni névgyűjteményt, hogy ha rögtönzött Npc-t kell mesélnem, ne égjek le és hogy ne mindig Jonathan vagy Paul legyen a neve az npc-k nek :)
Persze nem mindig ugyanezeket a neveket adom, de szar érzés a JK nak is hogy már 23 ugyanolyan nevű emberrel találkozott, és a KM-nek is hogy a Jk mondja neki. A multkor is Jonas volt a neve annak az ürgének.

Szóval játszatok a nevekkel és betükkel. És találjatok ki normális neveket még a leggyengébb Npc-knek is. Nagyon fontos...

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.03, 20:24

Üdv!

Pár vicces karinév:
Tolvaj: Mitcshenszky
Kardművész: Shen Kee
Tűzvari: Lang O'Lo
Tengerész: Shan Kund

Awenhai

Awenhai

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.31, 07:17

Líthas, ifjú emberek!

Engem a csillagászok tudnának tetten érni névlopás ürügyén... :cool: A csillagok nevei ugyanis remekül illenek bárhova, és ha nem a legismertebb neveket használod, és picit megtekered őket, átlag fickó sosem böki ki... Egyébként meg jótól nem szégyen lopni, főleg, ha utána beszélő névként megideologizálod, ahogy én is tettem Awenhai nevével. Lélekszilánkként oldom fel, a kelta awen=lélek alapján. Az pedig, hogy lopsz, nem baj, csak ha regényt írsz belőle, akkor kell esetleg megváltoztatni a nevet, a történet attól még úgyis meredhat.

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.30, 19:49

Üdv!
Vizihulla:
Nem muszály befejezni.Miután most befejeztük egymás szapulását lehet hogy értelmesen tudunk beszélgetni.
Amikor én játszottam elöször magust akkor én is csak épp futolag lapoztam át a szabálykönyvet. :P
Aztán azonnal megtetszett a tűzvarázsló mert az fel tud gyújtani dolgokat. :) Egyben első játékom is volt.
Emlékszem akkor még nem vacakoltunk nevekkel sőt még szabálykönyvekkel sem. ;)
Én névgenerálóból szoktam neveket válogatni mert állt nem szokott eszmbe jutni semmi jó.
Pl a Del Arco is onnan van. :lol:

Egyébként én csak azért lettem ideges mert sajna rosszúl tűröm ha a magust fikázza valaki.(Bár lassan megszokom :ejj: )Na de mindegy!Inkább igyunk egy :nono: -t.

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.30, 13:46

DelArco: lehet, h kár, h abbahagyjuk. sztem kezdett értelmesebb irányba kanyarodni a dolog! :lol:

bizonyos érveiddel (amik a témáról függetlenek) nem értek egyett, de azt belátom (és beláttam) h félreérthetőségem okán a mókus-fanokat megbánthattam. és ebbe te is beletartozol. a rinya okán viszont nem kérek senkitől bocsánatot. ha szapulva is, de jobb vitázni, mint kussolni, nem ?
szerintem becsülendő, h kiállsz a magad igazáért, és ezért a vitánktól függetlenül maximálisan tisztelni tudlak...

de hogy visszakanyarodjunk a karakternevekhez:

be kell valjam, én a kezdet kezdetén belesteem a lopott/sablonos karakternév hibába :ejj:
első mókus karakterem:
fejvadász, neve Khabarakh K'himbar. tuti rosszul írtam, de már a fene se emléxik. viszont arra igen, h a Timothy Zahn féle SW-folytatásban volt az egyik noghri fejvadász neve :ejj:
stílusos, mi ? :nono:
van még vkinek kopirájtot sértő karineve ? :sor:
pl: Connor és Duncan MacLeod, Bruce Wayne, Frank Black, Blade...
ezeket pl. már mind láttam.... :sor:

(halkan elárulom, a karakter abasziszi volt, fejvadászkardokkal és kráni vértben... :P így jár az, aki a játék kezdete előtt 20 perccel látja az alapkönyvet :) ja, és a legjobb: a mesélő szeint a kráni vértet a vállvasak nélkül rejti egy ing ;) )

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]