Ugrás tartalomhoz

Karakternevek

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.29, 20:07

Üdv!
Én is abbahagyom.
De elötte bocsánatot kérek Vizihullától a hangnemért.Továbbra sem értek egyet vele de bocsánatot kérek.

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.29, 19:35

Üdv!
Elnézést,hogy belepofázok,de szerintem ezt hagyjátok a francba,
a topik neve Karakternevek ,s ez csöppet sem tartozik ide.
Ezzel sziveskedjetek átfáradni Flame -re,ha már olyan "fontos" ez...
Én értelmét sem látom ennek,ha a másik úgyse változtat véleményén,
minek szapuljátok egymást,tudniilik,el lehet fogadni,hogy valaki esetleg
nem ért egyett velem,meg lehet beszélni,de ha már veszekedni
akarunk,ésa témának a topikhoz semmi köze,Flame vagy U2U,email, ICQ,miegymás.Szóval ezt tessen abbahagyni.

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.29, 18:55

Üdv!
Vizihulla:
Paraszt vagy?Ilyet nem is mondtam.Egyébként ha írtam volna se lett volna érv.:D

"akkor mondják el a véleményüket, és ne te döntsd el, h a pár olyan ember, mit és hogyan lát."

Ha olvastad volna a hozzászólásokat akkor láttad volna hogy páran szóltak is.De nem olvastad.Csak mellékesen megjegyzem én is egy voltam azok közül akiknek ez nem tetszett.

"sajnálatos módon nekem továbbra is az véleményem,h akinek a karakteréből gúnyt űznek a többi játékosok, és ez zavarja, ott komoly problémák vannak"
Csak azt felejtetted el leírni hogy ez miért probléma.Egyébként minden érv a helyén. :)

"az, h meg akarsz-é sérteni, a legkevésbé sem érdekel, a farokverő pattanásos kiskamaszok kakaskodásaiból már kinőttem. "
Ez jó is lenne csakhogy nem látszik rajtad.:rohog:

Az meg hogy kértél bocsánatot vagy sem teljesen hidegen hagy hisz legalább nem csalódtam benned. ;)

"de mivel láthatóan csak egy sértett mókus rajongó vagy, nem igazán kivánok foglalkozni behatóbban ezzel a dologgal, fölös lenne, hisz érvekkel úgysem győzhetnélek meg, a hormonzavaraid meg nem különösebben érdekelnek."
Érvekkel?Bármikor!Csak ahhoz érvek is kellenek ugye tudod?:(

Takezo_

Takezo_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.29, 17:04

köszönöm szépen :D

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.29, 16:23

Takezó:
izlések és pofonok. :D
én befejeztem.

Takezo_

Takezo_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.29, 16:21

lehet, h elszomorít, de sajnálatos módon önértékelésemben a véleményed nem jáccik döntő szerepet, így teljesen fölösleges szapulnod engem

hát igen, itt a fórumon kevésbé veszi komolyan az ember a másikat :D ugyanakkor nem hiszem, hogy DelArco kifejezetten sértegetni szeretett volna... a lényeg, hogy ez a veszekedés asszem nem ide való, mivel érvek helyett lebarmozás van

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.29, 16:18

DelArco:

lehet, h elszomorít, de sajnálatos módon önértékelésemben a véleményed nem jáccik döntő szerepet, így teljesen fölösleges szapulnod engem. korábban említettem, de úgy tünik meg kell tennem mégegyszer: " én megértem, h a családodban esetlegesen több gyengeelméjű is van ", és ennek megfelelően kommunikálsz, ill. feltétlenül szükségét érzéd az efféle "megsimizem-a-fejed-nem-baj-hogy-tök-hülye-vagy" kijelentéseknek :

Sajnos nagy tévedésben vagy de nem baj majd én kisegítelek ebből a buta állaputból"

a baj az, hogy érvnek kevés, ha paraszt vagyok :D
buta állapotom kielégít, s ha lehetne, akkor ne te faragj belőlem értelmes embert, mert ha saját mérce szerint tennéd.... hát.... nem szeretnék majomházban lakni.

sajnálatos módon nekem továbbra is az véleményem,h akinek a karakteréből gúnyt űznek a többi játékosok, és ez zavarja, ott komoly problémák vannak. de ha továbbolvastad volna bejegyzésemet, rögvest ez következik : "persze a tisztelt játékostársak is lehetnek gyengeelméjüek v. játékra alkalmatlanok.... " .

de mivel láthatóan csak egy sértett mókus rajongó vagy, nem igazán kivánok foglalkozni behatóbban ezzel a dologgal, fölös lenne, hisz érvekkel úgysem győzhetnélek meg, a hormonzavaraid meg nem különösebben érdekelnek.

"Mert esetleg van pár olyan ember aki ezt máshogy látja."
akkor mondják el a véleményüket, és ne te döntsd el, h a pár olyan ember, mit és hogyan lát.

az, h meg akarsz-é sérteni, a legkevésbé sem érdekel, a farokverő pattanásos kiskamaszok kakaskodásaiból már kinőttem. én a mókus-fanoktól kértem elnézést, akik esetlegesen sértve érezhetik magukat "mókus-rajongó vérpistike" kijelentésem miattíhisz a mókus-fan meg bládpisti nem azonos fogalom.

neked nem címeztem semmilyen "ne-haragudj-blabla-etc-etc-stb-stb" szöveget, szal ne telj el magadtól, nem sz*rtam be különösebben tőled :)

ezt itt szerintem lezárhatjuk, nyilvánvalóan sokkal járatosabb vagy mókus ügyekben, mint én. f*szkodásra meg nincs igazán szükségem.
nyugodtan idevésheted, h megfutottam, h nem tudok érveket felhozni, amit csak szeretnél. :rohog:

Eugen_von_Bathory

Eugen_von_Bathory

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 274 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.29, 16:05

Nem akarjátok abbahagyni?

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.29, 14:30

Üdv!
Vizihulla:
Látom igen nagy tapló vagy! :D
De ne aggódj!Még lehet belőled értelmes ember! :)

Sajnos nagy tévedésben vagy de nem baj majd én kisegítelek ebből a buta állaputból. :rohog:
Mond már meg hogy ezt a részt mi a fene értelmezi át az üzenetedben.(Ugy hogy érthető legyen és ne egy nagy baromság.):akinek meg a karakteréből gúnyt űznek a neve
"alapján...és ez zavarja...
1. ő nem is szerepjátékos.
2. nem tud szerepjáccani
3. mákos rajongó vérpistike"
Szerintem ez egy olyan kijelentés amit megint nem lehet ide beírni.Nem mondhatod másra hogy azért nem jó játékos mert zavarja ha gúnyolják.

"mondatokat én is ki tudok ragadni abból, amit bepötyörésztél, azután ízekre szedhetem. csak épp ennek semmi értelme. "
Csak az a baj hogy erről szól ez a fórum.Nem muszály az egész hozzászlást beidézni ha csak egy bizonyos résézvel nem értesz egyet.Ilyenkor csak azt a részt idézed amivel nem értesz egyet.Ez igy megy.Majd egyszer talán ezt is megtanulod.;)

"a t. készítők általi súlykolást alatt értem pl: a kalandozó definicóját, úgy állt. az alapkönyv stílusát, de leges-leges-leges-legolas-leginkább a Rúna cikkeiben fellelhető gyöngyszemeket"
Csak ha ilyet írsz akkor érdemes odaírni hogy szerintem.Ez a sz elég sokat segít ugyanis ekkor nem ugy néz ki a hozzászólásod mint egy rohadt kinyilatkoztatás ami tényeken alapul.Mert esetleg van pár olyan ember aki ezt máshogy látja.

Tápos regények:
Hát ez megint nevetséges.Teljesn jól van hogy a regényekben olyan emberek szerepelnek akiket nem nevezhetünk átlagosnak.

"de a helyzet az, h a Ződ könyv meg a regények nem egészen ugyanaz ."
Kérlek idézd hogy hol állítom ennek ellenkezőjét.

"vagy tévednék? Geor dar Khordak harcértékei is benne lennének a regényben ? ne keverjünk már össze egy renccert a világon játszódó könyvekkel. lehetnek azonos készítők és erős összefüggések, de a kettő attól még nem ugyanaz. de hogy a vicc teljes legyen: azt ne mond, h nincs olyan mókus könyv, miben fullmegatáp állatok mindenen átgázolnak. azt ne mond, h nincs olyan mókus regény, amiben ne lenne teljesen igénytelen, jellem és lélek nélküli kidolgozatlan karakter, akiről eccercsak kiderül,h: megatáp, halálosan pontosan kést dobáló tolvajmester vagy persze ami a favorit: fejvadász. "
Nem mondom hogy nincs rossz magus könyv de ettől miért lenne szar az egész.Nem mondom hogy nincs megatáp hős a magus regényekben de ezek a regények legtöbbször a legnagyobb hösök kalandjait írják le.Ők csak lehetnek áposak.Szerintem ez azért normális.Nem kell őket a rendes karakterekhez viszonyítani.

"szal szerinted : kari = játékos ?!?!?!?!"
Ezt miből szűrted le?

Na most én is odaírhatnám hogy ne haragudj mert nem akartalak megsérteni de ezt ugysem hinnéd el.

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.29, 11:17

Aki eselegesen sértőnek érezné Mókus-ellenszenvem:

esedezem minden mókus-fan bocsánatáért, én minden esetben mókus-fan vérpistikére gondoltam, még ha külön nem is tüntettem fel. 2ségkívűl van bennem némi ellenszenv a nagy Zűd ellen, a vérpistikék ellen, de leginkább a beZűdűt vérpistikék ellen :)

szal bocsi minden fantól :D , én a vagyok a p*ló :rohog:

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.29, 11:00

Üdv!
Vizihulla:

"akinek meg a karakteréből gúnyt űznek a neve alapján...és ez zavarja...
2. nem tud szerepjáccani
Tehát te csak olyan karikkal játszol akiket ez nem zavar?Ez szíved joga!Viszont másokat akiket ez esetleg zavar semmiképp sem inösits mert ha valakit zavar egy gúnynév attól még lehet jó játékos.
Nem attól lesz valaki jó hogy nem zvarják a gúnynevek.Ugye érted?

"látom mákost jáccol...  persze mentesitő körülmény, h ott a t. készítők is a "hű de büszke vagyok arra, h én kalandozó és legyakok mindenkit, és amúgy is nyal** ki a se**em az egész világ ( ya, ynev) " hozzáállást súlykolják..."
Azért vegyél a kezedbe majd egy Magus könyvet és próbáld meg elolvasni.Persze vannak olyanok akiknek ez jön le belöle de inkább legyen az a verzió hogy még nem olvastad.

szal szerinted : kari = játékos ?!?!?!?!

ne haragudj, de te idióta vagy ? :D
olvasd már végig az egész bejegyzést, miből idéztél, vmint szövegkörnyezetként néhány korábbit is, hátha úgy értelmet nyer a dolog. persze lehet, h nem. nem erősségem a vitaművészet és a fogalmazás :rohog:

mondatokat én is ki tudok ragadni abból, amit bepötyörésztél, azután ízekre szedhetem. csak épp ennek semmi értelme.
a kedvencem, néhány mondat végére odacsapva : "Ugye érted?" ill:
"próbáld meg elolvasni"

nézd, én megértem, h a családodban esetlegesen több gyengeelméjű is van, és megszoktad eme fordulatot, de esetemben kivételezhetnél.

volt már a kezemben mákos-könyv, szal ez, h "legyen az a verzió hogy még nem olvastad." sajnos nem nyerő. de a helyzet az, h a Ződ könyv meg a regények nem egészen ugyanaz .
vagy tévednék? Geor dar Khordak harcértékei is benne lennének a regényben ? ne keverjünk már össze egy renccert a világon játszódó könyvekkel. lehetnek azonos készítők és erős összefüggések, de a kettő attól még nem ugyanaz. de hogy a vicc teljes legyen: azt ne mond, h nincs olyan mókus könyv, miben fullmegatáp állatok mindenen átgázolnak. azt ne mond, h nincs olyan mókus regény, amiben ne lenne teljesen igénytelen, jellem és lélek nélküli kidolgozatlan karakter, akiről eccercsak kiderül,h: megatáp, halálosan pontosan kést dobáló tolvajmester vagy persze ami a favorit: fejvadász.

de ha esetleg homályos fogalmazásom miatt sziporkázó elméd nem látta volna magvát mondandómnak, és ez késztetett arra, h mókuskönyvek olvasására próbálj rávenni :

a t. készítők általi súlykolást alatt értem pl: a kalandozó definicóját, úgy állt. az alapkönyv stílusát, de leges-leges-leges-legolas-leginkább a Rúna cikkeiben fellelhető gyöngyszemeket ;)

(és igazság szerint sose jutott eszembe, h Tier Nan Gorduin mindent tudó, halál- és igazságosztó , fullmagatáp hentgép lenne. SOHA nem gondoltam ilyesmire :) )

Módosította vizihulla: 2003.10.29, 11:05

_messor executor (NPC/NJK)

_messor executor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.28, 19:59

Tud valaki egy jó névgenerálót,mert amik nekem vannak,azok kb. 15 nevet tudnak tájegységenként.

Eugen_von_Bathory

Eugen_von_Bathory

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 274 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.27, 13:57

Tudom, hogy benne van, olvastam a művet. Csak a költözés óta nem találom, úgyhogy tippeltem. Volt 50%-om.

Thanathos

Thanathos

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.26, 19:33

Eugen von Báthory:

Amennyiben mértékadó forrást kívánsz a Jenő-Ödön (Eugen-Edmund)név "átkapcsolásához", ajánlom Jókai Mór: A kőszívű ember fiai c. művét - ott ennek a kérdésnek, hogy úgy-mondjam, élet-halál jelentősége van. :aboci:

Eugen_von_Bathory

Eugen_von_Bathory

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 274 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.26, 18:14

"látom mákost jáccol... persze mentesitő körülmény, h ott a t. készítők is a "hű de büszke vagyok arra, h én kalandozó és legyakok mindenkit, és amúgy is nyal** ki a se**em az egész világ ( ya, ynev) " hozzáállást súlykolják..."

Habár van abban, amit mondasz, attól még nem kell általánosítani. Egy játék nem csak attól lesz jó, vagy rossz, hogy milyenre készül, hanem hogy a Tisztelt Játékosok és Mesélők hogy játszák. Tény, hogy a MAGUS-ban sok a túlzás, és ez egyeseknek bejön, de attól még nem kell beállni a sorba. Shadowrun-ban is láttam olyan tápos trollt, amelyik kilógott az ajtón, hogy őt lőjék inkább a rohamágyúval, mert jobban "body-zik", mint a helikopter.
A gúnyolódásról annyit, hogy a barbáromat csak egyszer gúnyolták a neve alapján... nem is tudom, miért... :aboci:

Eugen_von_Bathory

Eugen_von_Bathory

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 274 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.26, 18:04

Nyilván tudja, hogy az Ödön német alakja az Edmund, nem pedig az Eugen (ami a Jenőé). Feltételezem, hogy ezek után az Ön neve valamiféle rokoni kapcsolatra utal a fent nevezett Mechwarrior karakterrel...

Nos, én úgy tudtam, az Eugen az Ödön, de nincs kizárva, hogy tévedtem. Ám a felhasználónevemen már nem lehet változtatni.

Báthory Jenő nincsen. Nem baj, adtál egy ötletet. Ödönnek egy bátyja egy nővére, és egy húga van, név szerint: László, Krisztina és Anna. A fiát Ottónak hívják. Apjuk, Báthory Gergely őrgróf, még 102 évesen is jól tartja magát. Az egész cirkusz egy JK körül forog. A karakter neve Wesselényi Árpád báró, az ő anyja Báthory Anna. Jelenleg a hölgy a Báthoryak vezetője, mióta egy Kurita támadás végzett Lászlóval és fiával a Negyedik Örökösödési Háború idején, és míg Ödön vissza nem tér a Mélyperifériai száműzetésből.

Ez így egy kicsit zavaros, de van ez még cifrább is. :aboci:

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.25, 21:22

Üdv!
Vizihulla:

"akinek meg a karakteréből gúnyt űznek a neve alapján...és ez zavarja...
2. nem tud szerepjáccani
Tehát te csak olyan karikkal játszol akiket ez nem zavar?Ez szíved joga!Viszont másokat akiket ez esetleg zavar semmiképp sem inösits mert ha valakit zavar egy gúnynév attól még lehet jó játékos.
Nem attól lesz valaki jó hogy nem zvarják a gúnynevek.Ugye érted?

"látom mákost jáccol... persze mentesitő körülmény, h ott a t. készítők is a "hű de büszke vagyok arra, h én kalandozó és legyakok mindenkit, és amúgy is nyal** ki a se**em az egész világ ( ya, ynev) " hozzáállást súlykolják..."
Azért vegyél a kezedbe majd egy Magus könyvet és próbáld meg elolvasni.Persze vannak olyanok akiknek ez jön le belöle de inkább legyen az a verzió hogy még nem olvastad.

_pesztok (NPC/NJK)

_pesztok (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.25, 20:59

Hello!

vizihulla

vizihulla

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.25, 11:07

Üdvözletem!

Vizihulla módfelett építő bejegyzére csak annyi, hogy nem ismerheted túlzottan Ynevet, ............

s még annyit hogy az én nevem is beszédes név, egy kráni elf karim neve volt,/Tolkien tünde nyelv/ és szerintem szebb, mint a vizihulla...

Dae'lin

1. miért te túlzottan ismered Ynevet ? :(

2. erre csak annyit tudok mondani: a vizihulla az rpg.hu oldalon használt nick-em, és nem pedig bármely karakterem neve. a szerepjátékot és ezt a khmmm.... "közösségi oldalt" jól el tudom választani egymástól ill. az életemtől. persze lehet, h vkinek ez nehézséget okoz... aki meg kráni elfet jáccik... azt tuti, h a mókus világának szépsége nyűgözte le...

Thanathos

Thanathos

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.24, 21:17

Tisztelt von Báthory!

Nyilván tudja, hogy az Ödön német alakja az Edmund, nem pedig az Eugen (ami a Jenőé). Feltételezem, hogy ezek után az Ön neve valamiféle rokoni kapcsolatra utal a fent nevezett Mechwarrior karakterrel... :(

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]