Ugrás tartalomhoz

Karakternevek

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

_bee bee bee (NPC/NJK)

_bee bee bee (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.27, 15:04

Vica: erről beszélek én is. "Vérengző Edgár fia Rettegett Pupek" miért ne lehetne egy madárcsontú, szende, jólelkű ember, aki már a puszta jelenlétével is elnézést kér midenkitől? Mondjuk az apjától kapta ezt a nevet, de enyhén szólva nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ezért elüldözték otthonról. Szerintem egy ilyen ellentmondás remek lehetőség a szerepjátékra.

Más kérdés persze, ha a játékos alkot egy "Nagylelkű Sabulek" nevű lovagot, és miközben nagylelkűségét fennen hirdeti, a legkisebb kincsből is kikéri a maga részét, és soha egy rézgarast nem adakozik. Ekkor jön az, amit írtam, hogy pl. az NPC-k elkezdik őt "Nagyzsebű Sabulek"-nek nevezni, vagy ilyesmi. Ha észreveszi, és változtat karaktere viselkedésén, akkor miden rendbejön; ha meg nem, hát saját karakterét teszi egyre nevetségesebbé. :aaaaa:

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.27, 14:16

Nemvárjuk el,de nemis ilyen návre gondoltam.
Mint pl. a Gyilkos,és erremeg írja,hogy barátságosan bejön,kézcsókom
a hölgyeknek üdv az uraknak.
Na,ez az,amiről szó van.

_bee bee bee (NPC/NJK)

_bee bee bee (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.27, 12:11

De ha egy névnek jelentése van, szvsz az bizonyos kötelezettségekkel is jár a játékos fele. Valamiyen mértékben azonosulnia kell a névvel.

Nem hiszem hogy bármi kötelezettséggel járna. Pl. egy Kovács Virágtól se várjuk el, hogy vasakat kalapáljon, vagy hogy virágillata legyen :aaaaa:

Szerintem az is lehet érdekes, ha valakinek teljesen hozzá nem illő neve van. (Jó esetben a játékostársaktól vagy az NJK-któl előbb-utóbb úgyis kap valami találó ragadványnevet... :aaaaa:)

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.27, 10:47

Azonosulnia kell,de ha mindenáron nem akar,találjon ki más nevet. :aaaaa:
most ebből ne legyenmár vita...

_Kevon (NPC/NJK)

_Kevon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.26, 23:30

De ha egy névnek jelentése van, szvsz az bizonyos kötelezettségekkel is jár a játékos fele. Valamiyen mértékben azonosulnia kell a névvel.

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.26, 21:25

szvsz,az nembaj,ha a névnek van jelentése,de valami egyedinek azért emárt benne lenni :aaaaa:

Daelin

Daelin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 136 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.25, 22:08

Üdvözletem!

Szvsz az is fontos egy karakter nevénél, hogy ne az legyen mint egyik srácnál, aki a M* kártyákról veszi mindig a karakterei nevét, sajátot nemigazán tud kitalálni, tehát valamilyen szinten eredeti legyen a név. Néha már engem is hülyének néznek, mert minden elf karakteremnek /szinte minden karakterem elf :) / legalább négy tagú, Tolkien tünde nyelvéből képzett nevet adok, aminek általában van jelentése is egyenként :D /azért nem mindig, néha csak hangzásban hasonlít/

Dae'lin

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.25, 09:46

Vagy egyszerűen kitalálhatsz neveket... csak a hangzása stimmeljen... és lőn egy új név... :D

Takezo_

Takezo_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.16, 23:54

jah, hát vicc, nem tudom, hogy képzelik ezt, de írni nem fogok nekik, az fárasztó... pofátlanság felkészületlenség nélkül adni tanácsot!

_Kevon (NPC/NJK)

_Kevon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.16, 23:21

El tudom képzelni szegény chilei regényírot, aki egyik szereplőjének akar magyar (hungariss) nevet adni, és kijön neki ez az oldal alapján a
Tzigány Rendőr!! :)

Takezo_

Takezo_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.15, 23:18

megnéztem ezt a 20000-namest és háááát, sztem egy vicc... a magyar nevekhez olyan, hogy Rendőr, meg Tzigany :aboci:))) képzelem milyen a többi...

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.06, 08:34

Vagy, ha már a török neveknél járunk, felmész a netre, keresel egy török oldalt, és találomra kiválasztasz szavakat :titok:

Latin betüs az irásuk, Atatürk óta, szal nem lesz nehéz olvasni se :ugri:

- fenntartom az álláspontomat, hogy már vagy ilyen topik, át kéne tenni oda ezt a beszélgetést is - hol vannak ilyenkor az adminok...? :)

Darth_Rampageous

Darth_Rampageous

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.06, 07:58

erien: nézzél híradókat...a közelkeleti beszámolók telve vannak arab nevekkel... :titok:

Módosította Darth Rampageous: 2003.08.06, 07:59

_Macfly (NPC/NJK)

_Macfly (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.06, 07:10

Dolgoztam 2 évet Németországban, s az egyik török származású munkatársamat Sahim Negip-nek hívták. Én néha használom dzsad NJK-k esetében, ha MAGUS-t mesélek.

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.25, 20:02

Üdv.

ajánlom ezt:

http://20000-names.com

egyébként van már ilyen topik, Név az ember? címen, a vegyesben... nézd! át :felvon:

_erien (NPC/NJK)

_erien (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.25, 19:52

Az a gondom, hogy nem tudok megfelelő nevet találni két török származású Assamite-nek. Sokat gondolkodtam rajta, az interneten is keresgéltem de semmi. Mégsem rohangálhat egy török karakter Eddie névvel a nagyvilágban. Ha van jó ötletetek igazán leírhatnátok...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]