Ugrás tartalomhoz

Karakternevek

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.26, 23:12

Most azt hiszem, nem értünk egyet. Véleményem szerint a szatíra a szatír női változata. Egyes férfiak örömére/bánatára. :D

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.26, 22:55

Akkor meg mártír. Ilyenkor ez nem jelent nagy problémát, lesz a hősjelöltből áldozat, főgonosz, próféta, mártír, igny szerint szatír, vagy hasonló. Akkor a dráma műfaja is átalakul, hisz köztudottan a szatírokról szól a szatíra.

amt

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.26, 22:39

Én nem nevezném hősnek, szegény inkább az istenek vitáinak áldozata volt. :D

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.26, 21:03

Hmm, hogy őszinte legyek, az ógörög mitológiából én úgy emlékszem, a Paris határozottan maszkulin, Trója egyik hőse volt. :D

_Paris Hilton (NPC/NJK)

_Paris Hilton (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.03.20, 18:19

Az én kis harcos amazonomnak az a neve, hogy Paris :titok: :D

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.12, 20:18

Ó, nekem erről az jutott eszembe, amikor korábban, régebben, évekkel ezelőtt, bohémabb koromban 8 órás szeánsz után így nézett ki, amikor enoszukeiül tudó karaktereink egy harcművésszel beszélgettek:
-Taipei. Suzuki, taiwan?
-Fujisu, sushi.
-King-kong. Kuma, chi, kawasaki?
-Hei, hei, kawasaki, száké, manga, yokohama!

Ejj, milyen bohók voltunk még! Hiába, hiába, azok a régi idők....
És persze az olyan karakternevek, hogy a csapat így nézett ki: Merkúr, Bandi, Oiliusz, Füles, Csinibaba és Vasöklös Bunkó. Persze, tegyem hozzá, akkor jöttünk le a falvédőről. Mégis, én is voltam gyerek! :)

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 316 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.10, 11:41

zhytasso:

Daedalon,mi? :) ez nagyon bejött.
Nekem a Maldreidor-ral játszották el többen, hogy "leMaldoztak". És nem tetszett. :)

Japán neveket érdekes alkotgatni, mivel ott szótagok vannak csak bármely hármat egymás után teszed és kész a fergeteges név.

Még tizenéves időszakom elején történt meg, hogy elneveztem egy karaktert. Olyan ismerősen csengett a neve, gondoltam, biztos valamilyen filmben hallottam. ÁÁÁÁh, nem is volt cseppet sem röhögés, amikor bemutatkozott Spoiler :D

zhytasso

zhytasso

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.09, 17:36

Halihó!

A név kötelez. A név alakul. :) - És kötelez.

Legutóbbi karakterem számára Ségoléne Royal, francia politikusnő nevét "elfesítettem" Segoliane Royale-ra, s gondoltam, a Csokoládé című film főhősnőjének, Viane nevének csengése alapján majd Liane-nak lehet becézni.
És aztán jött kedves Mesélőm és Játékostársaim hatása, akik folyamatosan "Lián"-ként szólítják, emlegetik karakteremet, utalva a növényvilág iránti elkötelezettségére.
És... Nos, azóta én is Liánként élek-játszom vele. :D

Másik kedves karakterem pedig Audrey lett, Audrey Hepburn után - merthogy emberi alakjában úgy nézett ki. S mivel sárkányként a Xundalon nevet viselte, a nagypapája értelemszerűen Daedalon lett.

Szeretek a nevekkel játszani.

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.05, 14:00

Én magam részéről a csillagjegyeket is kedvelem, azonban mesélőként felhasználom következő történetem megalkotásához a körülöttünk lévő csillagok neveit is:

Arcturus, Kapella, Prokyon, Alchernar, Pollux, Arcrux, Adhara.

Másnak is tudom ajánlani - például egy ólatin-görög nyelvet használó, titkos szekta tagjai, netán lovagrend, vagy bármi más alkotásához.

Mellékesen (ha már itt tartok), Rowling (mint más angol írók is) híres a nevekkel való játékáról. Az ebben benne levőknek tudom ajánlani a Black család tagjainak neveit. Ezek környező csillagok: Sirius, Regulus, Bellatrix.
Külön kiemelném, hogy a Sirius A a Canis Major csillagkép egyik csillaga.
Az, hogy a Regulus a Leonis egyik csillaga, már nem tudom, netán jelent-e valamit, a Bellatrix pedig az Orionban foglal helyet.

Credo

Credo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.03, 16:49

Sziasztok!

Az én módszerem: szótárprogramhoz (Freelang Dictionary) leszedek mindenféle nyelvkészleteket (welsh, gael, inuit, óangol, satöbbi:D), és kikeresek egy olyan szót azon a nyelven, ami az illetőre jellemző:titanic: aztán lehet ezt ragozni, összerakni, kereszt- és vezetéknevet keresni, ahogy tetszik:D
Na meg a csillagjegyek sem rosszak (Aries, Taurus, Gemini, stb)

(nekem spec nem szerepjátékhoz kellett, de itt is működik - nagyon kezdő játékos vagyok;))

Namaglino

Namaglino

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.28, 10:07

Klag és Gush - kétfejű troll hím barbár :(

Mostanában ezzel a karakterrel játszom, DND, saját világ.

Gondoltam csinálok egy picit érdekesebb karaktert. Valóban elég érdekes két külön személyiséget eljátszani... Főleg amikor veszekednek egymással. Bádszpenszerezés saját magammal. :szent: :aboci:

_Valois (NPC/NJK)

_Valois (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.02.27, 23:43

Nero, tetszik a név. Ha felhasználom valahol, mit kapok érte? :szent:

Hatalmas elismerést. Főleg akkor, ha minden cselekedeténél végig kimondod. :aboci: Becézni nem ér!

Kedvenc karakterem neve: Alessandro Tomaso, olasz Lasombra vámpír.

Mesélj egyet és hozom. :(

Az én kedvenc karaktereim: Vistan Da'elmon (férfi drow elf harcos) és Marosi András (erdélyi Tremere vámpír, született: 1179)

Nero

Nero

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.27, 18:11

Nero, tetszik a név. Ha felhasználom valahol, mit kapok érte? :szent:

Hatalmas elismerést. Főleg akkor, ha minden cselekedeténél végig kimondod. :aboci: Becézni nem ér!

Kedvenc karakterem neve: Alessandro Tomaso, olasz Lasombra vámpír.

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.27, 14:11

Régi, a tudás ősforrásaként szolgáló Miracle Adeptia "Nagy Zöld" alapkönyvemet lapozgatva, kihullá egy körülbelül a5-méretre vágott (..tépett?) ákombákom karakterlap, amit nem tudok elképzelni, ki töltött ki. A még félig gyerekes vonalakat pilanatnyilag lehetetlen beazonosítani, azonban egy törpét mutata be, kinek neve (ha jól olvasom): "Fatönki Brunki." Amennyire ki tudom venni, a mély növésű úriembernek két testvére is van Turki és Burki. (Nem vállalok garanciát.) Lám, lám, miféle nevek elő nem fordulnak!

Lapozgatva a saját írásommal telerótt jegyzetek is előkerültek. (Ó, megsárgította már őket a nyarak sora...)
Az én írásom onan felismerhető, hogy nem hasonlít máséra. Ezeken ezeket a neveket találtam:
Meona, a tolvajlány,
Hissy, egy másik lány a klánjukból,

Mademoiselle Amaryl Noire, félig felföldi, félig Shadon városi úrikisasszony. Csendes, nagy kifejező fekete szemei varázslatos hatást keltenek sötétbarna hajával. Ha jól olvasom, valamiféle asztrál-képessége is van.

Ezeken itt vanak említésre nem méltó mellékszereplők, miegymás.... Istenem, istenem, hát mindent kikezd az idő?... Ez az enyhe, sárga szín, ez a mélabús beletörődés, ahogy a lapok csendben meghajlanak az újra és újra fellobbanó majd kialvó nyarak sora előtt...

Namaglino

Namaglino

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.27, 12:00

Namaglino - sötételf férfi kalandor, DND karakter, a saját világunkon.

A név kialakulása: az olasz rosszindulat, gonosztevő szó egy kicsit átvariálva.

Grandaiosz - minotaurusz férfi harcos/pap/harcospap (valahogy át kellett dolgozni 3. kiadásra :rohog: ), DND karakter, saját világ.

Ebbe az olasz (igen olaszos vagyok :felvon: ) nagy, hatalmas szó van beleültetve.

_Valois (NPC/NJK)

_Valois (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.02.27, 10:09

Nero, tetszik a név. Ha felhasználom valahol, mit kapok érte? :felvon:

Módosította Valois: 2008.02.27, 10:12

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.04, 19:50

Egy előkelő vámpírhölgy, aki kicsit hasonlít "Vitorio the Vampire" Ursulájára, csak éppen megáldva egy ismerősöm művészlelkével és némileg megjelenésével-
Lady Dorah Ashen

amt

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.14, 14:34

mély és őszinte,
Beanell - Bellatrix Lestrange alteregója Yneven, következő kalandba készülök integrálni - feminim boszorkánymester, kráni és kész. De lehet. hogy származásra gorviki (temperamentum és jellem ugye)

Allan Gordon - beépíteni kívánt fontosember, tervezett alternatív földi m*. Ugyanitt, egy magát álcázó ősi nemes, Julien Léon Poire, vámprvadász vagy mi.

tűz utánam

Nero

Nero

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.29, 19:43

Taumatawhakatangihangako auauotamateaturi pukakapikimaungahoronuku pokaiwhenuakitan atahu. ;)

Ez a világ leghosszabb ma is használt földrajzi neve. (új-zélandi hegy) Berakja ezt valaki karakternévnek? (Mondjuk a gnómnak... ;) )

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 316 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.29, 04:37

Maldreidor vagy Maldreidor Fyalas:

rendszerint fantasy karaktereimet látom el e névvel, azok közül is csak azokat, akikben érzem a bennük lüktető erőt és hatalmat.

Egyébként az atlasz módszer is be szokott válni, de nem elhanyagolandóak a gyógyszerek nevei sem. Persze mind picit módosítva.

Nálunk vannak egyesek, akik a hozzájuk közel álló nyelveket válaszják és egyszerű szavakat vesznek át. Én speciel a latinra esküszöm. Bár ha van benne x vagy y az is megfelelő, így a Sylvia is új fényt kap.

Elf karaktereknek pedig minél inkább kimondhatatlan és dallamos nevet szoktam adni.

Über rulez a gnóm karakter, akinek olyan név kell, ami percekig mondható, erre várok alternatívákat....

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]