Ugrás tartalomhoz

Karakternevek

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

_the HUMAN TORCH (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2007.09.06, 16:42

Na szálljatok már le cu hullainról!
Szerintem jót szólt és vicceset ti meg okoskodtok itt.
Például honnan a f***ból kerülnek ide ezek a szóeredet-kutatások?

A tirpák azt jenelti, amilyen jelentést ad neki a nép, a plebs. Ha holnaptól a tirpák-szót "hoki"-nak fordítja a többség akkor azt fogja jelenteni. Manapság inkább jelent parasztot, f***t meg ilyesmit, mint amit eredetileg jelentett. A nyelv változik és egyre butul ez tény. De az amúgy is éles elméteket ne itt csiszoljátok, köszörüljétek tovább cu hullain-on, mer még megmar titeket, ahogy a kutyáknak szokása. :szent:

_Kay Cee (NPC/NJK)

_Kay Cee (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.05, 13:50

Drága barátom hidd el nem azért kérdeztem mert névhiányban szenvedek:-)
Két állandó életutas karakterem volt Ezüst Vércse egy Narmiraen elf megtartó és Lord Constant a vak kardművész ki később halálangyal lett (legalábbis a képzettséges könyv szerint pusztitás 5. fokot elértem egy ideje...de ez már régen végetért szétment a banda dolgozunk, családot alapitottunk elköltöztünk...ohh elkalandoztam:-)))
Szóval egy stratégiai játékban a főnököm ezt a nevet választotta a hősének és reggel megigérte mivel mindketten mágusok vagyunk hogy extra jutalmat kapok a játékban ha megfejtem a nevét:-)
A kártyajátékoknál megtaláltam:-) de tovább kellett kutatnom:-))))
Hálás köszönetem barátom:-)
Ja a 3. karim egy nekromanta volt:-)
De a sötét elfeket én is imádom:-)

mágusok vagyunk---akarom mondani mágusoztunk mindketten:-)))

ááá lefagyott a gépem:-)))

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.05, 12:08

Kalmbó: A világ legtirpákabb településneve is Kishazánkban található...ami mellesleg egy kissé mongolidióta Ork karakternek is a becsületes neve:...és nem több

mondd, tisztában vagy a "tirpák" szó jelentésével? :pirul:

a közhiedelemmel ellentétben ugyanis nem a "paraszt" (mint szitokszó) szinonímája, hanem a Felvidékről a Nyírségbe betelevült szlovákokról/tótokról van szó..

cu_hullain

cu_hullain

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.05, 10:50

Kalmbó: A világ legtirpákabb településneve is Kishazánkban található...ami mellesleg egy kissé mongolidióta Ork karakternek is a becsületes neve:...és nem több
arra gondoltatok már, hogy híres emberek nevének annagrammáit használva eléggé vicces neveket lehet kreálni?

Pl: Niaboc Truk (ez mondjuk pont visszafelé a Kurt Cobain)Star Wars karakterkén kiugrott Jedilovag.

Módosította cu hullain: 2007.09.05, 10:52

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4657 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.05, 10:14

Ha valakinek törpe/gnóm név kell fantasy játékhoz, nézzen szét az északi országok sportolói között :)

Tryggvi, Bjarn, Ragnar, Fjalar, Dődi, Orrhy, Freyhr... Ezek mondjuk izlandi válogatott focisták :pirul:

_Kay Cee (NPC/NJK)

_Kay Cee (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.05, 06:03

Sziasztok!

Egykori mágus játékos vagyok és égetően fontos lenne, hogy megtudjam ki vagy mi a mágusban Ylchan Magrath. Kártyajátékban Ylchan Magrath tüzét emlegetik szóval gondolom NJK vagy kalandozó lehet. Kérlek segitsetek előre is köszönöm a válaszokat:

D. Szilárd. (Lord Constant)

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.03, 18:37

Ezek után már csak arra lennék kíváncsi Human Torch, hogy neked milyen nevet adtak a burzsuj nagyszüleid. ;)

• Látogató

Kelt 2007.09.03, 16:35

Hát az ilyen mucsai nevek mind fantasybe valók. :) :drool: :)

Hát szvsz a hangzás a fontos fantasyben, de csak ott!!!

Ha belegondolunk, hogy IRL kinek, milyen hülye neve van, aztán milyen durva tud lenni...rögtön itt van a Gojkó Mitics :)

a név-kevés kivételtől eltekintve-leginkább a szülők(vagy a burzsuj nagyszülők ;) ) kitalációja és semmi köze ahoz a személyhez, akivé késöbb nő az az aranyosan gagyogó kis csecsemő.
Simán lehet, hogy pederaszta anyagyilkos lesz és akkor nem éppen jó név neki a Zoltán...a Zolika
Holott hát dehogynem. Miért ne?

A WOD-játékokban figyelhető főleg ez a névválasztási tendecia.

Ki látott már nem tipikus nevű zsarut???

Szóval néhány rpg-ben jobb véletlenül generált neveket használni a naptárból és kész.
Kiválasztani a legdivatosabbat. Hogy szaporodjatok, Béláim!

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.03, 12:10

A minap utazgattunk az országban és rájöttünk, hogy a legjobb karakternév-generáló a magyarországtérkép.
Mire gondolok?
Hát például: Mersevát, Tokorcs, Oszkó, Hencida, Tedej... stb.
Esteleg angolos/fantasy írásmódban: Mershevaat, Tokhorch, Osco, Haensyda, Tedey ;)

Módosította Klambó: 2007.09.03, 12:11

Nazze

Nazze

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.02, 10:34

Üdv!

Bár nem pont erre találták ki, de itt egy kiváló kari-név elemző oldal! :nos:
Kipróbálhatjátok a saját neveitek is! Móka kacagás! Főleg a haveroké! Néha nagyon betalál! :nos:

http://www.milegyek.extra.hu/

Én már ilyen elemzés nélkül el sem nevezem a kariaim.
Nehogy már megint egy Gumi Rockerrel játszak! :)

Módosította Nazze: 2007.09.02, 10:36

mortin

mortin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.05, 17:45

Ez a neves téma tetszik. A sztori ami berémlett róla OFF lesz, sorry.

Van egy igen tapasztalat (vagy inkább minden hájjal megkent :vitatkozik: ) mesélnőnk, aki sokszor mesél hasból. Röviden annyit: jó sztorikat tud előadni és bonyi problémákat. A névgenerálás viszont nem erőssége, így párszor szivattuk vele, hogy ha jött egy NPC rögtön megkérdeztük a nevét.

Egyszer valamelyik bátor játékos felvetette, hogy karaktere körbe megy a fogadóban és bemutatkozik mindenkinek, a mesélő pillantásából azonban megértette, hogy sok papírmunka lesz az új karaktere kitöltésénél... :nyenye: úgyhogy inkább letett a dologról.

(A módszer egyébként erősen hangulatgyilkos, kockázatos és mellékhatások tekintetében kérdezze meg mesélőjét, játékostársait! :felvon: )

_Ragnarok (NPC/NJK)

_Ragnarok (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.28, 15:29

Üdv! Én új vagyok itt, de egy tünde szótár után kutatok és a gugli-ban (aki barát :) ) találtam erre a fórumra, és hogy volt oylan user akinek megvan "zip-pelt verzió"-ban. Nagyon kérem, hogy akinek megvan az küldje el nekem az e-mail címemre. Előre is köszönöm! :D

Módosította Ragnarok: 2007.06.28, 15:31

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.23, 18:07

Legújabb karakterem TENET, az athasi elf bárd(jongleur).

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1757 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.17, 18:15

Az EBoN az vicces, elég jó kis cucc, de kis kreativitással, némi programozási tudással simán lehet akármilyen (akár nemlétező) kultúrkörhöz csinálni, ami jól hangzó, és kiejthető neveket generál. Majd ha lesz időm, esetleg nekiugrom egynek, az elméletet már leadták az egyetemen. :aboci:

Clevyon_Merroth

Clevyon_Merroth

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 81 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.14, 19:41

Mi a fantasy-neveket körbenézős módszerrel agyaljuk ki: szétnézünk, mi van körülöttünk, aztán a tárgyak kezdőbetűiből rakunk össze valamit. Van, hogy hangzás alapján rakunk össze egy nevet, vagy már ismerősen csengett.

Gadelh Wer Hior: a tesóm szoknyavadász harcos karaktere, aki tiszteletbeli Lótusz Legénye
Damron nan Naurin: racklaidomár törp
egyik legnagyobb kedvencünk Dzsudzsu, az 5-ös intelligenciájú, 6-os szépségű, 20-as erejű ork gladiátor.
Bárd Berci, Khál Karcsi és Fejvadász Feri is előfordultak már

van, hogy "értelmes" neveket adunk a karaktereknek: volt már Árny, Sárkány vagy Szellem, de ha "ebben a világban" játszunk, talán még itt vannak a legérdekesebbek:
Dörzsi NJK ugyan, de a saját rendszerünkben állandóan felbukkan: 90 körüli öregember, ex-selyemfiú
Björk Veinemöinen, a svéd harcos

Madovick

Madovick

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.26, 09:27

Everchanging Book of Names
Ha névgenerátort használok, akkor csakis az EBoNt. Nagyon sok világ és kultúra neveit szimulálja, méghozzá meglepően szép eredménnyel. Négy-öt dobáson belül szinte mindig ad felhasználható eredményt, és bővíthető is.

olvastar

olvastar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 60 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.26, 08:01

Nálam viszonylag egyszerűen működik... csak pakolom egymás mellé a jól hangzó szótagokat :titok:

Én csináltam inkább programot ami egymás mellé pakolja a random betűket... Persze a hosszan ejthető mássalhangzók mellé másik magánhangzót is lehetett pakolnia... Egyszer azt dobta ki h Grennglian Radhorn... Tűzvarázsló lett a lelkem Ynevbenés stílusosan egy jégvarázsló tett be neki nagyon csúnyán... meg még egy másik csapattagnak akinek soha nem tudtam kiejteni a nevét... Provglidlindrely... És meg ne kérdezzétek mien faj volt mert nem tudom :dilis:

_Thorsos (NPC/NJK)

_Thorsos (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.05.13, 18:46

szerintem a babszemjankó a legeredetibb :gonosz: :gonosz:

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.03, 11:50

SENDON MANDAREL - Star wars-os fejvadász egy birodalmi inkvizítor szolgálatában, mostanra egy szakadár lázadó, aki Abigel Summerset nevű társával szeli az űrt egy kiszanált szemétszállítóval (neve: Dugong)

JAMAL AL SABU IBN VALEED - AlQuadim-os barbár egy kétkezes handzsárral. (A handzsárral levágta egyszer egy ogre seggét.)

FEYN OGHEMA - Dark Sun, Defiler(Shadow mage)/Psionic - éppen nyakig benne a Mind Lords of the Last See c. modulban.

A következő karakterem neve, bármi legyen is, az lesz hogy: LENNE VALAMY. :)

_Lady Morgana (NPC/NJK)

_Lady Morgana (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.16, 09:58

No, az én kedvenceim:

Nolyel Ngan'Rael - egy kicsit furcsa, normális és toleráns sötételf, fájdalmas múlttal, aki mellesleg vérfertőző viszonyban élt a szerelmével, de ez egyiküket sem zavarta. Nemrég esett el csatában.

Norcalyn - másik sötételfem, elf felesége volt, amolyan se veled, se nélküled viszonyban éltek, állandóan tépték egymást, aztán mikor az asszony meghalt, kis drágám leugrott egy toronyból.

Selene Tarmanos - kedvenc pszichopata Malkávom, kislány, gót.

Marcia Delahaye - egy Nosfi, remek akasztófahumorral.

Colum O'Reilly - IRA terroristám, akit már ideje lenni kinyírni, de szeretem :cool: Mindegy, ha eljön az alkalom, nem fogok habozni. Megérdemli a halált.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]