Ugrás tartalomhoz

Karakternevek

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

Khaos

Khaos

A Bundáskenyér...

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.27, 23:20

Ha már topic akkor egy érdekes név:

Nymphadora Gilandor Hyaar Dostrohqus - szép név, talán illik egy Tiadlani nemesi születésű hölgyhöz, akiből később Madám lett, s Arelhez hűen, harcosként vándorolva lelte a korai de annál cifrább vég. Mondanom sem kell, családja idejekorán kitagadta...
//Versenykari, és saját városom alapítójának felmenője.//

_[KM]Lord S.Vampire (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2007.03.25, 18:04

Napokat!

Gondoltam, a kedvenc karaktereim neveit megosztom.
Mind m*.
Estenas Sentis - versenycsapat, varácskoló. Bár az egyik barátunk azt mondta ez félig kyr, félig elf név :pirul:
Alenir d'Alercion - bajvívó, főcsapat, ejtsd franszoásan: Álenih Dálehszijón
Arnec con Leonis - Suli-Húgom csapat, oroszlán-alakváltó pyar lovag.

De éljen a hülyeség, pár komolyan előforduló pihent név, amivel találkoztam már:
Godorai Bandi.
Fatönki Brunki (az öcsém máig létező törpe zsebtigrise :) ).
Dartonita Lajos, Darton-paplovag
Csumbi, mutáns kráni törpe.
Szőrös Gőte, féltörpe gladiátor :)

Ajánlom magam!

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.25, 13:40

Sziasztok!

Nálam a névválasztás szinte mindig tükrözi az adott napi hangulatomat. Van, hogy ránézek valamire és úgy vélem az tökéletes lenne a karimnak. Nem átallok lopni sem ha úgy érzem az a név kifejezi a karaktert valamilyen formában. Álltalában maradok a földi neveknél és nálam kizárt, hogy névgenerátorokat használjak, vagy szótagonként rakosgassam össze. Néhany példa karinév:

Lonesdale London ( Jack London után szabadon és mert jól hanzik plusz Lones=magányos; fél-elf bárd )
Oson O'Sean ( ejtsd: osonó són vagy oson-oson; tolvaj volt )
Johnnie Walker ( elf ranger, mindenhova gyalog járt )

Egyik kedvencem warhammer fantasy-s bounty hunterem: Rutger Hauer. Csak bemutatkozik és mindenki maga előtt látja az arcát.

De volt hagyományosabb is. Greyhawk nevű harcosom miután leölt egy óriást és lovaggá ütötték megkapta a Giantkiller előnevet, így ő Sir Giantkiller Greyhawk lett.

Fő a leleményesség... :pirul:

Fb.

tsaby

tsaby

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 210 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.28, 12:04

Hali!

Thrillionos- rövid életű- törpicsekem neve az alábbi módon keletkezett:
Épp ebédhez pakoltam ki a kaját a hűtőbl: "Leves jön. Kenyér jön. Vaj marad. Hmm... Vaj marad. Vajmarad... Vajmarald!" :sor: :titok:

Elendril

Elendril

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 118 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.28, 11:56

Nekem az Elendril úgy alakult ki, hogy a Gyűrűk ura olvasata után rosszul emlékeztem Galadriel nevére, aztán szó volt Elendilről, valahogy bekevert az egész, mert vissza kellett vinni, nem emlékeztem jól, és lettem Elendril :sor: Nem tudom, ki mit szól hozzá :titok:

Firkantgatásból lett a Nany név is, és a Lendayya is :szent: a LEndayya az amolyan elfes :sor:

Elendril

_Verdis (NPC/NJK)

_Verdis (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.02.17, 18:03

Üdv!

Nálam viszonylag egyszerűen működik... csak pakolom egymás mellé a jól hangzó szótagokat (amik illenek a kari hátteréhez). Pl. veszek egy nevet: Darla. Megfog belőle az "arl". Amúgyis szeretem az A betűs neveket. Na lássuk: "Arl.." arla? arli? arlo? arle..? Na ez megtetszik: "Arle". Mi passzolna ide? arlen..? arlena? arlenisz? Na ez jó. "Arlenisz". De ez olyan snassz, valamivel fel kéne dobni. Változtassunk írásmódot! Legyen mondjuk... "Arlenyss"!

Így született meg Arlenyss, a toroni boszi :gyagya: Még illik is a név Toronba.

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.16, 15:39

Üdv!
Régebbi Ad&d-ben a KM az anatómiai atlaszt ütötte fel véletlenszerű névgenerátorként. Így lett a központi város neve Ulna, az NJK barbáré pedig Radix.
Ha hirtelen nevet kell kitalálni, akkor az ált. az első szó, amit meglátok, kissé fantasiasítva. Egyszer egy labor előtti töküres előtérben M*-t játszottunk, megpróbáltam ezt a metódust ott is. Majdnem Vészkijárat lett a megbízó neve...

_Walorian Dreinis (NPC/NJK)

_Walorian Dreinis (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.02.15, 13:01

Sötmitöbb, nekem volt egy karakterem is Alexis névvel...
Toroni iker...Kellemes pár hónapot játszottam vele... :titok:

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.04, 20:13

Ez olyan, mint az Artemis, vagy Andrea. Országtól függ, hogy női, vagy férfinév :vitatkozik:

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.03, 21:15

Alexis.

Vagyis csak angol nyelvterületen lehet női név (is), ha francia vagy német akkor csak férfinév.

Nekem is volt ilyen nevű hímnemű NPC-m, ő speciel francia volt.

• Látogató

Kelt 2006.10.03, 21:04

és tény hogy akeresztanyám egyik nyugdíjas jó erős jó szapora legjobb fedezhető szukakutyája amelyik a legtöbb kölyköt szülte szintén alexis.... :rohog:

Eventyr

Eventyr

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 902 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.30, 20:16

sztem ez ilyen unisex név, mindenkinek :sor:

esetleg tudnál segíteni abban, h ezt a regényt honnan és mennyiért tudnám beszerezni?

thx

Eventyr

Daoldin

Daoldin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.29, 09:57

"Az Alex az Alexius, Alexis nevek rövidülése. Ezek pedig az Aleksander önállósult latinosított becézõi. A latinban ennek jelentése: harcra kész férfi."

és Colin J. Fayard: A Magnólia nővérei regényében is Alexisnak hívják a drén lovagot (ha jól emlékszem)
de tény, hogy a fiatalabb Gilmore csajt játszó színésznőt is Alexisnek hívják :)

Eventyr

Eventyr

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 902 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.28, 20:54

ja és Alexis Denisof, aki a Buffyból lehet ismerős. ö pl orosz származású, szal számomra tök érthetetlen, mért hívják Alexisnek :)

Eventyr

Eventyr

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 902 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.28, 20:52

pedig élnek férfiak ezzel a névvel. Ott van Alexis Cruz, aki a Csillagkapuban Ska'ra, és Alexis Arquette. :)

Khaos

Khaos

A Bundáskenyér...

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.28, 14:51

Akkor néztem nagyot, amikor a történetben találkoztunk az új csapattaggal (online play). Nem tudtam a nevét, mert KM nem mutatta meg a karilapot, szóval csak nyitogatom a szememet amikor azt látom az MSN ablakban:
"Egy férfi odajön hozzátok."
-Jó estét uraim, Alexis a nevem...

Ott dőltem a röhögéstől pár percig, de nem mondtam meg a srácoknak hogy az Alexis IRL női név...

• Látogató

Kelt 2006.09.27, 18:59

Az igazi amikor a kezdő nevek vannak. Pl. Csatabárdos Bandi, Praedarmon Laci, stb. A Homár meg a Kálszun név sem rossz.... a nagyonerőst már nem fogadtam el. A Törperőst sem (törpe gladi).

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.27, 15:15

Sztem a legjobb nevek a mikrobiológia tankönyvben leledzenek, mindig is mondtam. :leborul: :dilis:
Üssétek csak fel, és válogassatok kedvetekre!

Barátom egykori varázslója: Wuchereria Bancrofti, aztán ott van Rickettsia a legújabb boszim, vagy Prowazeki, az ork barbár... :ok:

Módosította turin: 2006.09.27, 15:16

_Navarot (NPC/NJK)

_Navarot (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.23, 21:52

A legjobb neveket nem a névgenerátorral leht "kitaláltatni". Én általába magamnak találok ki. Ha névgenerátorral csináljátok, akkor is próbálkozzatok többször, és próbáljátok őket átdolgozni, úgy is leht azér jókat. Az én első (és kedvenc) karakterem egy félelf fejvadász:
Szeméjesen: Navarot Freth [Navaró Fret] A felhasználónevem is Navarot :aboci: :)

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.21, 23:25

Az egyik kedvenc karakterem ne az következő volt: Ermerherner.

Jujj, ez fájt... :D :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]