Ugrás tartalomhoz

Fotó

Játékajánlók

• Válasz írásához lépj be
539 hozzászólás érkezett eddig

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.16, 11:52

Akik a steamen megvették a borderlands game of the year változatot, esetleg korábban az alapjátékot és a dlc-ket, csekkolja a játékhoz adott cd kulcsokat. Duke Nukem Forever demó hozzáférés is jár hozzá.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.22, 23:31

Bioshock Infinite, 10 perc játékmenet-bemutató.

Aztak***a.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.15, 21:18

Portal 2 két játékos üzemmód trailer.

:)

sirdond

sirdond

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.07.01, 19:56

Sziasztok!

Steam-en júni 24-től júli 4-ig minden nap van valamilyen akció,érdemes nézegetni,ha még nem tettétek
Ma is elég jó "nevek" vannak és persze potom pénzért: Bioshock, Titan Quest Gold, Thief DS

üdv

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.19, 17:40

Üdv.

Csokorba gyűjtöttem egy rahedli E3-as videót, ha valakit érdekel. :sor:

BigJoe

BigJoe

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.08, 12:17

Üdv.

Nemrégiben jártam egy fejlesztő barátomnál, aki a cégével egy magic onlinehoz nagyon hasonlító internetes kártyajátékot írtnak. A játék világa saját fejlesztésük, nincs benne se elf se törpe, se gnom.
A fejlesztésnek kb az 50%-nál tartanak. A játék minőségét látva jónak igérkezik. Szerintetek van ennek piaca?

Endrosz

Endrosz

Kicsicsillag

• Fórumita
  • 875 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.13, 13:18

A Valve 2007-es meglepetés-sikerjátéka, a 3D-s fejtörőket tartalmazó Portal, most május 24-ig ingyenes!

A rendkívül ötletes Portal temérdek Év Játéka díjat söpört be, ma már kultjátéknak számít, a benne szereplő "the cake is a lie" szöveg mára mémmé alakult - szóval most, hogy nem kell fizetni érte, nem maradt semmilyen kifogásod arra, hogy ne próbáld ki. :nyenye:

Endrosz

Endrosz

Kicsicsillag

• Fórumita
  • 875 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.12, 13:39

Az akció várakozáson felül sikeres volt, a bevétel már 1 millió dollár felett van (az átlag befizetés is megnőtt, már 10 dollár felé jár), és ezért három nappal meghosszabbították! Én 10 dollárt szoktam könnyedén (könnyelműen? :) ) elkölteni pl. GOG.com-on, úgyhogy annyit áldoztam rájuk. És ha neked nem is jön be mindegyik külön-külön (ahogy nekem sem, ahogy valszeg senkinek sem), párodnak/tesódnak/haverodnak nagyon is tetszhet. :nyenye:

Endrosz

Endrosz

Kicsicsillag

• Fórumita
  • 875 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.09, 15:58

A Penny Arcadeből szereztem tudomást egy remek akcióról:

5 független fejlesztő által készített játék egy csomagban most "amennyit fizetsz érte" áron megvehető!

World of Goo
Aquaria
Gish
Lugaru
Penumbra Overture
+ ráadás Samorost 2

Ha arcátlan akarsz lenni, 1 dollárért elviheted mindet - rajtad áll. :ejj: A mostani stat szerint átlag 8.39 dollárt fizettek az emberek.

Mindegyikből van Mac és Linux változat is! A játékokon nincsen semmilyen digitális védelem (DRM), megveszed, letöltöd, és utána korlátlanul a tied. :vitatkozik:

Még két napig tart az akció!

Módosította Endrosz: 2010.05.09, 16:01

duhosnyul

duhosnyul

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.02, 18:33

Sziasztok!

Egy relatíve új böngészőben játszható szöveges alapú MMORPG játékot szeretnék bemutatni.

http://vallheroes.hu

6 féle fajból, 5 féle személyiségből, és 8 féle vallásból választhatsz.
A kjarakterednek 6 fő tulajdonsága és 13 darab melléktulajdonsága lehet.
Harcolhatsz a küzdőtéren NJK kal, lehet városonként saját házad, bányászhatsz, fát vághatsz, gyógynövényeket termelhetsz,
nyersanyagokat állíthatsz elő a kohóban, a kovácsnál fegyvereket kovácsolhatsz, az ékszergyárban varázsgyűrúket készíthetsz,
az alkimistánál mérget és bájitalokat állithatsz elő, elvarázsolt tulajdonságokat adhatsz tárgyaidnak, megmérgezheted a tárgyaidat,
a labirintusban bolyangva különleges kalandokat találhatsz.
A játékba be van ágyazva egy mini stratégiai játék is amiben ha sikeres vagy komolyan segítheti karaktered fejlődését.

FONTOS! Lehetőség van a 100% ban békés játékra úgy hogy a többi nem békés játékossal egy világban élsz akár klánba is léphetsz
békés játékossként.

A játék energia alapú, ami azt jelenti hogy körváltásonként adott mennyiségű energiát kapsz. Ez az energia folyamatosan halmozódik
amíg el nem használod. Tehát nincs szükség folyamatosan a gép előtt ülni, a játékmenet úgy lett kitalálva hogy ha csak mondjuk hétvégén játszol
akkor sem vesztessz a játékélményből és a folyamatosan játszó játékosok csak elhanyagolható előnyre tesznek szert.

Aki szereti az efféle böngészős játékokat próbálja ki biztosan tetszeni fog.

Amennyiben helyesírási hibát vagy elírást találsz azt kérem széren a játék saját fórumára megírni mert ott ha ki van javítva törölhetem.

http://forum.vallheroes.hu

Daneel

Daneel

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 23:11

18-as karika:

Ez egy elég gyenge hasonlat. Ha az ember belegondol, meg sem állja a helyét. :gyagya:

Nekem felhasználóként nincs bajom a Flash-el (vagy akár Javával), persze lehet hogy másként nézném ha programoznék benne, így viszont annyi a tapasztalatom, hogy ugyan kell hogy telepítve legyen hozzájuk a környezet (hátrány), viszont onnantól kezdve picike fájlok egész pofás animációkat tudnak sávszélesség-barát módon prezentálni (nagy előny). Nem csak a casual játékokra gondolok, bár azokból is van amit szeretek, hanem pl. könnyen navigálható animált menü-rendszerekre és kézikönyvekre is.

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.26, 21:03

Üdv!

Így egy év elteltével megint felemlegetem (nem hiába, a sztori 2009. január 27-én játszódik, tehát épp egy éves csúszásban leszünk holnap): Fahrenheit. (Meg akinek van PS3, az egy hónap múlva a szellemi utóddal, a Heavy Rainnel is játszhat...)

Fahrenheit:

Heavy Rain:

Tisztelettel:
R'naggol

Diatro

Diatro

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.21, 10:07

Sziasztok!

Néhány napja startolt egy új magyar Diablo 2 Battle.NET szerver! A legfrissebb 1.12-es patchel (az eredeti Battle.NET szerveren is ezt használják), gondosan kivitelezett PvP/FUN EVENT-ekkel várunk minden kedves Diablo játékost és
érdeklődőt. Gyertek, hozzátok a haverokat is és regisztráljatok az elsők között, hogy ne maradjatok le semmiről. :(

+A szervert jelenleg egy tajték 80 Mbites szélessávú internet kapcsolat fedezi amely egyszerre akár 400 online játékost is elbír minden probléma nélkül. De ha lesz rá igény, bármikor megtudjuk mozgatni a haveri kapcsolatokat és 1 Gbites
hostra csattintjuk a szervert. :)

Szerény oldalunk címe ahol információt kaphattok a szükséges patch-ektől és le is tölthetitek azokat: http://diatro.uw.hu/

(Battle.NET account regisztráció a játékban történik.)
A belépés természetesen teljesen ingyenes! :P

Ha további kérdésetek lenne, kérlek forduljatok hozzám bizalommal:

MSN: animuss@freemail.hu
e-mail: diatro@windowslive.com

SOJ-ban, ZOD-ban gazdag jó szórakozást kívánunk! :rohog:

Üdvözlettel

Animus
/Diatro szerverről/

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.25, 18:58

Nem tudom, kit érint/érdekel, de a steam oldalán mostanában eszelős karácsonyi vásár van, január 3-ig minden nap más és más kedvezményekkel. Durva kedvezményekkel...

http://store.steampowered.com/

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.19, 14:26

Jó kérdés, hogy a JAVA miatt miért esett ki alapból? Az végül is bármilyen gépre telepíthető.

18-as karika:
Spoiler

Amúgy semmivel nem másabb egy JAVA plugin használata, mint egy Flash-é.

A flash-t is rühellem. :sor:

Germo

Germo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.19, 11:58

Amúgy azért más ez a játék mint a többiek, mert sokkal tágabb lehetőséget ad a szabad karakter fejlesztésre. A rengeteg képzettséggel szinte tetszőleges karaktert faraghatsz magadból, és az külön érdekes, hogy egy csomó képzettség például a botra épít. De ettől függetlenűl simán használhatsz kardot is, csak akkor számtalan előnyről le kell mondanod és nem leszel igazi magic-user, de esetenként egy karddal és egy pajzzsal sokkal könnyebben túlélhetsz egy csatát. Ha pedig a kisérő állataidra építesz, akkor mindenképpen érdemes ostort használni.

Előnyök:
- Bármilyen gépen fut a játék - akár egy kis ablakban is. - Nem kell installálni
- Remek karakter fejlődési rendszer.
- Egyszerű grafika - tág teret hagy a képzeletnek.
- Ugyanakkor nem kell attól félni, hogy mindenki ugyanúgy néz ki
- Érdekes és élvezetes varázslat rendszer
- Egyedül is érdekes, de igazán jó csapatmunkára ad lehetőséget.
- Roppant izgalmas PK rendszer (csak fizetős)
- Egyszerű GUI
- Nem a tőr a legjobb fegyver, egy kétkezes karddal tényleg többet lehet sebezni, mint egy bicskával.
- Folyamatosan fejlődik a játék

Hátrányok:
- Az Epic felszereléseket csak pénzért lehet használni
- Az Aukción csak fizetős módba vehetsz részt.
- Egyszerű grafika és animáció, ez nem mindenkinek szimpatikus
- Túl sok képzettség (skill) szintén van aki nem szereti a túl sok választási lehetőséget.
- Mindenki ugyanabból a városból indul. Ez fer, de kicsit unalmassá teszi a kiindulást.
- Kicsit kevés szörny van, és sokat kell farmolni.
- Tulajdonképpen a kasztok között nincs olyan irdatlan eltérés, sokkal lényegesebb, hogy milyen módon építed fel a karakteredet

Jó kérdés, hogy a JAVA miatt miért esett ki alapból? Az végül is bármilyen gépre telepíthető. Én spec néha Mac-en, néha pedig PC-n játszok vele. Amúgy semmivel nem másabb egy JAVA plugin használata, mint egy Flash-é.
Valamint a JAVA engine miatt tényleg mindenki ott van a játékban ahol van, ellentétben a legtöbb böngészőben játszható játékkal.
Valamint klasszul össze lehet dolgozni a többiekkel, ami az MMO-k egyik lényeges eleme.

Ennyi szép előny miatt érdemes kipróbálni a játékot. Ha az egyszerű grafika nem zavarja az embert akkor igazán élvezetes játékban találja magát.

Germo

Germo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.19, 11:35

Ha az egyedi linkemen regisztrál valaki, és fizet is a játékért elkölt legalább $20-t a játékra, akkor lehet, hogy kapok egy TC-t.
Azaz TimeCard-ot. Amivel 4 hét fizetett játékidőt lehet vásárolni, vagy éppen egy erényt, esetleg el lehet adni a TC-t kb 150.000 játékbeli aranyért.
Azaz ha a játékban kb ennyi aranyat összegyűjtesz, akkor venni is lehet TC-t.

Szóval ha az én likemen regisztrálsz akkor is csak úgy van előnyöm a játékban, ha tényleg bejön neked a játék, és annyira tetszik, hogy költesz is rá egy kis lét.

Én már $25 -nél tartok, mert az elején nem olvastam el rendesen a leírást, és nem tudtam, hogy elég $5-ért venni egy TC-t amit beválthatok 4 hét játékidőre simán. Így egyből a 20 dolláros opciót választottam. Mondjuk az se egy irdatlan nagy összeg 16 hét játékidőért, és főleg, hogy így minden funkcióját ki tudtam próbálni a játéknak. 5 dollrát meg késöbb költöttem egy TC-re mert kellett a pénz egy set páncélra, gondoltam ennyit simán elverek, max aznap kicsit takarékosabb voltam a boltba.

Amúgy ekkora összegeket még itt keleteurópában is megfizethetőnek tarok. Mert kb 3 villamosjegy egy TC.

Ossua

Ossua

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.18, 18:40

Egyet értek. Ezeket a dolgokat is leírhatnád! Egyébként én vevő vagyok az új dolgokra. :cool:

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.08, 18:45

:: böngészőben játszható wow szerű harcrendszerrel felszerelt MMORPG : Nodiatis ::

Részletes leírás, de azt nem találtam meg benne, hogy miért pont ez lenne jobb a többinél? Ja, még az érdekelne, hogy miket kapsz, ha az általad megadott linkeken regisztrál valaki, amik tartalmazzák az egyedi kódodat? (Amit azért illett volna odaírni. :) )

Edit: úgy látom, Java-s, nálam ezzel sajnos eleve kiesett. :(

Módosította edem: 2009.12.08, 18:47

Germo

Germo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.07, 20:59

:: böngészőben játszható wow szerű harcrendszerrel felszerelt MMORPG : Nodiatis ::

Mindig úgy gondoltam, hogy egy játéknál egyetlen meghatározó elem létezik és ez a játék élmény.
Az élmény pedig akkor ragad magával, ha teret biztosít a képzeletemnek, megmozgatja az agytekervényeimet,
és még közösen játszhatjuk másokkal.

Egyértelmű, hogy a kezdeti társasjáték mániát az MMO játékok megjelenése homályosította el nálam.
Csak 1 az ötödik dimenzióból, az időből álltam/állok szűkösen.

Ezért álltam rá a böngészőben játszható szerepjátékok felderítésének.
Érdekes módon a legkitartóbban ( közel egy éve ) meglehetős (napi) rendszerességgel a Tanoth nevű
minimalista MMORPG-vel játszok. Na ez tényleg nem időt rabló játék. Naponta 5 küldetést teljesíthetsz (ha fizetsz többet is - vérköveket vehetsz pénzért,
azaz a véredet veszik a játék alkotói). De erre nem is érdemes több szót pazarolni.

Mivel találtam egy igazi böngészőben játszható MMORPG-t .:: Nodiatis ::.
ami igazán egyszerű grafikával rendelkezik ( de talán épp ezért ad tág teret a képzeletnek ).
De ez nem megy a játék rovására, sőt inkább előnyére válik, ha már szédülünk a sok 3D grafikától.

Karakter alkotás Zseniálisan egyszerű, ugyanakkor nem nélkülözi az igazi RPG elemeket. A karakter képét több mint 300 arc közül választhatjuk ki,
valamint egy hátteret, e két kép kiválasztásával már kész is az avatárunk (azért már ezzel is el lehet molyolni egy kicsit, főleg azoknak akiknek
a külső megjelenés valamilyen módon számit. Minden esetre meglepően egyszerű ugyanakkor bizonyos kreativitást magában rejtő módszer).
Az egyben a faj és a nem kiválasztása is. Persze csak vizuálisan, mert a képnek nincs hatása a karakterünk értékeire.

Kasztok Az alkotók nem fukarkodtak, a következő kasztokból lehet választani:
- Warrior
- Druid
- Ranger
- Guardian
- Warlock
- Magician
- Necromancer
- Paladin
- Archer
- Priest
- Trader
- Craftsman
- Vampire
- Angel
- Dark Knight
- Wizard
- Regener
- Beastmaster
- Tactician
- Trapper
- Adventurer
- Weapon Master
- Rouge
- Alcoholic
- Jeweler
- Enchanter

Nem kell ecsetelnem a listából is látszik, hogy elég széles igényeket kielégít a karakter alkotás terén.
Már itt látható az a 4 fontos terület aminek az átlaga adja a karakter szintjét: Melee , Magic, Defense, Recovery

A különböző kasztok alapból meghatározzák, hogy az adott területet milyen nehezen vagy éppen könnyen sajátítja el a karakter.

Ha túljutsz az Oktató részen, ami annyiból áll, hogy meg kell venned egy szigonyt beszélned kell a látóval a templomban
és a dokkban le kell győznöd 6 rákot és patkányt.
Utána visszamenni a templomkertbe és a megszerzett trófeákat valamelyik oszlopon fel kell áldozni. Így tanul a karakter.

Utána már szabadon cselekedhetünk.

Érdemes megnézni a karakterlapot. Itt számtalan képességet tanulhatunk meg. A jól kitalált rendszer felfedezésének izgalmát nem lőném le most.
Első tanácsnak fontos lehet, hogy a Learning kategóriánál a Passive Advencement-et állítsátok be Passive Training-re akkor az elég hamar eléri
az 1. szintet és utána már nem csak aktívan lehet a képességeket tanulni, hanem egy képességet akkor is tanúl a karakter, ha épp nem vagy online.
Ez roppant hasznos lehetőség a játékban.

Harc

Röviden, a harc real-time. Ha a fegyver ikonját lenyomtuk, akkor az autómatikusan támad, a fegyver gyorsaságának megfelelő időközönként.
A fegyver ikon felett a varázslat köveknek van hely. Egy tarisznyából húz ki időről időre egy követ a varázs használó ( ha megtanulja minden kaszt
képes varázsolni - és érdemes is ). A tarisznya üres helyein ( a szintünknek megfelelő számú hely van benne ) menekülés ital van ( gondolom kámfor )
De késöbb számos érdekes varázskövet gyüjthetünk össze. Van olyan amit ha kihúzol és a egy aktiváló helyre teszed, akkor aktiválva a varázslatot visszakerül
a tarisznyába, de olyan is akad, amit csak ki kell rakni és folyamatos a hatása. Vagy éppen x másodpercenként aktiválódik önállóan.
Illetve az utolsó csoport ami x másodpercenként aktíválható, de nekünk kell dönteni hogy így teszünk-e. Ráadásul csak 4 ilyen hely van. Ami elég hamar kevésnek fog tűnni.
Lehet 5 , és 6 hely is, de azért már fizetni kell.

Ingyen vagy fizetősen Ez izlés kérdése. Alapvetően jól lehet játszani a játékot ingyen is. Sőt még regisztrálni se kell a karaktert, csak a jelszót megadni,
ha már e-mail címet is megadunk akkor több kipihent ideje lesz egy nap a karakternek. Aki fizet a játékért (kb 1000 ft/ 4hét)
Az több tapaszatalati pontot kap és részt vehet az aukciókon. A nem fizetős játékosok csak a boltokba adhatják el, kb 1/4 áron a tárgyakat.
Illetve vannak olyan tárgyak amiket csak bizonyos erények megvásárlásával használhat a karakter. Ezek általában a szintjükhöz képest sokkal
erősebb tárgyak. De nem kell ettől tartani, mert igazából nem borítják fel a játék egyensúlyát, csak aki nem fizet, annak többet kell küzdenie.
Sőt akár a free játékos is szerezhet egy halom aranyért Time Card-ot. Amivel kwázi fizetős lehet. Illetve tud erényeket vásárolni.
Na ennyit így hosszan a játékról.

Infók és klán alapítás
A többit már személyesen is megkérdezhetitek tőlem ha bejelentkeztek a játékban. Ott Pengeszikra néven megtaláltok. Ha nem is láttok, akkor a
/t Pengeszikra Szia
Begépelésével megtudhatjátok, hogy bent vagyok-e vagy sem.

Azt is tervezem, hogyha páran összejövünk, akkor alapítok egy klánt Heted7 néven. De ez maradjon a jövő titka.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]