Ugrás tartalomhoz

Fotó

Thief széria

• Válasz írásához lépj be
357 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.31, 08:45

Egy "mi lett volna, ha" jellegű cikk:
http://www.eurogamer.net/articles/2015-08-31-the-modern-day-thief-reboot-that-never-was

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.01, 12:16

http://www.rockpapershotgun.com/2014/08/01/thief-3-mod-mid-level-loading-screens/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 09:27

"there are no more loading zones in any of the main missions"

Most már igazán ki kell próbálnom a játékot. :)

Ezen kívül vannak még számottevő hiányosságai a Thief 3-nak?

Ha a rope arrow hiányával meg tudsz békélni, akkor nincs. :) Bár asszem van arra is maszek mod, de mivel a pályák úgy vannak felépítve, hogy eredendően nincs ilyen eszközöd, szerintem belevághatsz nyugodtan a játékba külön modok összevadászgatása nélkül is.

Módosította strato: 2014.05.07, 09:28

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 09:22

"there are no more loading zones in any of the main missions"

Most már igazán ki kell próbálnom a játékot. :)

Ezen kívül vannak még számottevő hiányosságai a Thief 3-nak?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 23:48

http://www.rockpapershotgun.com/2014/05/06/thief-3-loading-screen-mod/

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.23, 18:47

A RPS végig elég szkeptikus volt a fejlesztés alatt előbukkanó hírek kapcsán a játék sikerét illetően. Szerintem ők azért adtak jobb értékelést, mert eleve lejjebb voltak emiatt az elvárásaik.

Miért, van itt olyan, akinek nem? :D

*jelentkezik*

Igazából csak egy jó Dishonored klónt láttam benne [hangsúly azon, hogy jó]. Túl sok a hasonlóság, mind a vizuális megoldások, mind a történet [a trailerekben a halálos járvány mindkét játéknál nagy hangsúlyt kapott], mind a képességek terén. Persze ez csak a külsőség, azért a felszín alatt a Dishonored - szvsz - legalább százszor jobb, mint az új Thief.

Vélhetően engem is majd csak a Bundle Stars, vagy valamilyen GoG-os leárazás, vagy Humble Bundle akció keretében fog érdekelni.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 21:50

A RPS végig elég szkeptikus volt a fejlesztés alatt előbukkanó hírek kapcsán a játék sikerét illetően. Szerintem ők azért adtak jobb értékelést, mert eleve lejjebb voltak emiatt az elvárásaik.

Nem tudom. Talán a Gamestarosok. :D

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 21:34

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 20:56

Bár nem tettem oda, hogy "szerintem", nyilván személyes vélemény volt a mélypont. Az utóbbi évekig hiányoltam az igazán újszerű játékokat, te is nagyrészt folytatásokat említettél (mondjuk a Dreamfall is az). Bár a Thief 1 megjelenésekor még nem játszottam, úgy képzelem, hogy akkor ez a lopakodós játékmenet igazán merész és különleges dolognak számított. Valami ilyesmit várok, nem pedig folyamatosan biztonsági folytatásokat, amik lehetnek akár nagyon jó játékok, de valami extra hiányzik belőlük. Pl. az új Thief nagy újdonsága mi volt? A focus? Amit ha használsz, tulajdonképpen talán rontja a játékélményt? 5 év alatt nem tudták volna jobban megerőltetni magukat? Nem akarom túlragozni, de az utóbbi években szerintem több különleges hangulatú vagy újítóbb szellemű játék jelent meg. Pl. Antichamber, Stanley Parable. Persze nem csinálhat minden játék forradalmat (nem is várom el, nagyon tudok élvezni egy hagyományos játékmenetet is), de nagyon ritka volt, mondjuk egy Portal szintű cucc.

Nyilván szubjektív, hogy ki mivel játszott, meg hogy az mennyire jó játék, de azért 2006-ban (és azóta is minden évben) volt egy csomó jó, de legalábbis kipróbálásra érdemes játék a TLJ-n kívül. Például a Half-Life 2 Ep1, a FlatOut 2, a Black & White 2, a TES Oblivion, a NWN 2, a Hitman: Blood Money, a Company of Heroes, a DEFCON, a Heroes V, a Mark of Chaos vagy éppen a Call of Duty 3, hogy csak a legismertebbeket említsem 2006-ból.
A mélypont kifejezés szerintem nem helytálló, legfeljebb személyes oldalról nézve.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 20:07

Azt én is megfigyeltem, hogy manapság nehezebb olyan játékot találni, amire érdemes időt szánni. Amikor lett számítógépem (2002), akkor egy csomó nagyszerű játék jelent meg abban az évben. Néhány évvel később viszont egyre apadtak az olyan címek, amik érdekeltek volna, pl. 2006-ban a Dreamfall: The Longest Journey-n kívűl nem nagyon emlékszem másra, amivel játszottam volna.
Viszont az utóbbi 1-2 évben szerintem javult a helyzet, pl. négy-öt nagyon jó 2013-as játékot is végigvittem, meg volt pár, ami érdekel, de még nem vettem meg. Lehet, hogy ez összefüggésben van a Kickstarter-rel és hasonlókkal. A lényeg, hogy talán túl vagyunk a mélyponton. :)

Nyilván szubjektív, hogy ki mivel játszott, meg hogy az mennyire jó játék, de azért 2006-ban (és azóta is minden évben) volt egy csomó jó, de legalábbis kipróbálásra érdemes játék a TLJ-n kívül. Például a Half-Life 2 Ep1, a FlatOut 2, a Black & White 2, a TES Oblivion, a NWN 2, a Hitman: Blood Money, a Company of Heroes, a DEFCON, a Heroes V, a Mark of Chaos vagy éppen a Call of Duty 3, hogy csak a legismertebbeket említsem 2006-ból.
A mélypont kifejezés szerintem nem helytálló, legfeljebb személyes oldalról nézve.

Aluminiumtrioxid!

Persze nem mondom én, hogy a Thief egy szar játék lett (majd legfeljebb akkor, ha már ki is próbáltam), de középszerű játékokkal is Dunát lehet manapság rekeszteni, szóval én nem fogok két kézzel kapkodni a játékért idén. Egyszer majd talán elviszem a bargain bucketből, de a TDM-dal tökéletesen ki tudom elégíteni a sunnyogós vágyaimat addig is.

Módosította strato: 2014.02.25, 20:08

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 19:34

RPS is dicsérte (bár elég visszafogottan).

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 19:34

RPS is dicsérte (bár elég visszafogottan).

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 17:23

És ez meglepett bárkit is, aki eddig figyelemmel követte a játék készítését? Engem nem; egy ideje már biztos volt, hogy egy kortárs trágyát fogunk kapni. Kb. mint majdnem minden mai játék.

OFF:

Azt én is megfigyeltem, hogy manapság nehezebb olyan játékot találni, amire érdemes időt szánni. Amikor lett számítógépem (2002), akkor egy csomó nagyszerű játék jelent meg abban az évben. Néhány évvel később viszont egyre apadtak az olyan címek, amik érdekeltek volna, pl. 2006-ban a Dreamfall: The Longest Journey-n kívűl nem nagyon emlékszem másra, amivel játszottam volna.

Viszont az utóbbi 1-2 évben szerintem javult a helyzet, pl. négy-öt nagyon jó 2013-as játékot is végigvittem, meg volt pár, ami érdekel, de még nem vettem meg. Lehet, hogy ez összefüggésben van a Kickstarter-rel és hasonlókkal. A lényeg, hogy talán túl vagyunk a mélyponton. :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 14:37

Köszi!

Kíváncsi voltam, hogy ha magas pontot adnak rá, akkor azt mivel lesznek képesek alátámasztani, mert eléggé lehetetlen feladatnak tűnik érdemi pozitívumot felhozni...

A cikk kulcsmondata:

"A Thief morálisan egyébként vitatható tanulsága az, hogy pénzért minden megvásárolható."

:)

Magyar GameStar:

"Tesztrovatunkat a már emlegetett világelső Thief kritika nyitja mazur tollából, aki veterán mestertolvajként elégedetten csettintve tette félre a kontrollert és állt fel a PS4 mellől a végigjátszás után."

Első is, német is, és valószínűleg fizetett is... hagyjuk!

Ja, amúgy gondolom, erről van szó:
http://www.gamestar.hu/thief-teszt.html

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 13:55

Magyar GameStar:

"Tesztrovatunkat a már emlegetett világelső Thief kritika nyitja mazur tollából, aki veterán mestertolvajként elégedetten csettintve tette félre a kontrollert és állt fel a PS4 mellől a végigjátszás után."

Ja, amúgy gondolom, erről van szó:
http://www.gamestar.hu/thief-teszt.html

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 13:46

Magyar GameStar:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 13:02

Hm, a számítógépes szaksajtó nagy része eleve a korrupció melegágya, ezen belül egy kicsi és jelentéktelen piac "örüljetek ha kaptok tesztpéldányt" skriblereit rugdosni nem rendelkezik sportértékkel. :nos: Úgyhogy erre most inkább semmit.

Remélem lesz egy rendes Dishonored 2 (lehetőleg nem közvetlen folytatás), ami feledteti ezt a vonatszerencsétlenséget.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 11:36

Magyar GameStar:

Nem járatja valaki az újságot? Kíváncsi lennék, hogy hány százalékot adtak rá a világpremier tesztelők...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 11:24

És ez meglepett bárkit is, aki eddig figyelemmel követte a játék készítését? Engem nem; egy ideje már biztos volt, hogy egy kortárs trágyát fogunk kapni. Kb. mint majdnem minden mai játék.

A Deus Ex esetében is volt egy rakás aggodalom, amíg készült, de végül mindenkit megvett kilóra a játék. Esély ilyesmire itt volt, ha nem is sok.

Én egy kicsit bíztam benne, hogy ha ugrani nem is lehet akárhol, a pályadesign és az AI kárpótol majd, de a hosszadalmas töltőképernyők, a buta AI és teljes linearítás épp elég ahhoz, hogy ne vegyem meg még negyedáron se a játékot, hanem megvárjam, míg utánam hajítják.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 10:51

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]