Ugrás tartalomhoz

MAGE kezdőknek

• Válasz írásához lépj be
776 hozzászólás érkezett eddig

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.10, 13:40

Nagyon szépen köszönöm, a gyors válaszokat. Tanulságos és segített sokat. Csak az nem volt világos , hogy térmágiával pásztázhatok területet, de ha nemtudom , hogy az illető a Széna Téren van -e éppen, akkor is megtudom e találni. De ezek szerint a szimpatikus viszony odahúzhat és rátalálhatok , én így értelmeztem a mondottakat kérlek javítsatok ki ha tévedek. Na de egy tudati minta alapján is rátalálhatok. De ha nemtudom a hól van épp kérdésre a választ, és most égy konkrét személyt keresek. Akkor is van.esélyem rátalálni ? Vagy hozzávetőlegesen el kell döntenem , hogy hól lehet ? Még egyszer köszönöm a gyors és kimerítő válaszokat. Azért is segít sokat mert ha a gondolkodásmód megvan akkor már menni fog ez

Ha van szimpatikus kapcsolat, akkor nem kell tudni, hogy hol van az illető - épp ez a lényege az ilyen kapcsolatoknak meg a térmágiának, hogy segít megtudni hol van az illető. Ha tudod, hogy hol keresd, akkor nem a kellék ("Kapcsolat"), hanem a hely ismertsége ("Hatótáv") lesz a viszonyítási alap a szükséges sikerekhez. Ha van Tudat Szférád (elég 1-es szinten), akkor azt térmágiával ötvözve kiszúrhatod az illetőt a tömegből az "aurája" alapján.

mgnrb

mgnrb

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.03, 12:39

Nagyon szépen köszönöm, a gyors válaszokat. Tanulságos és segített sokat. Csak az nem volt világos , hogy térmágiával pásztázhatok területet, de ha nemtudom , hogy az illető a Széna Téren van -e éppen, akkor is megtudom e találni. De ezek szerint a szimpatikus viszony odahúzhat és rátalálhatok , én így értelmeztem a mondottakat kérlek javítsatok ki ha tévedek. Na de egy tudati minta alapján is rátalálhatok. De ha nemtudom a hól van épp kérdésre a választ, és most égy konkrét személyt keresek. Akkor is van.esélyem rátalálni ? Vagy hozzávetőlegesen el kell döntenem , hogy hól lehet ? Még egyszer köszönöm a gyors és kimerítő válaszokat. Azért is segít sokat mert ha a gondolkodásmód megvan akkor már menni fog ez

Módosította mgnrb: 2019.03.03, 12:41

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.03, 07:39

Régen olvastam, de ha nem csalódom csak az a paradox, ami a _külvilág_ szemében egyértelműen lehetetlen a helyi világkép szerint. A gondolatolvasás tuti nem az, hiszen kívülről nem látszik rajta semmi, de még a fejbe beszélős telepátia sem feltétlenül, bármilyen ijesztő a célpont számára (végül is tényleg vannak őrültek, akik hallanak hangokat a fejükben, halllucinációk stb. szintén).

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.03, 01:53

Illetve ha keresek egy személyt, de nem tudom hól tartózkodik, jelenleg van correspondence 2 life 2 és mind 3 ason (kezdő novícius)

Élet 1 - élőlény érzékelése (mindegy micsoda, csak éljen)

Tér 2 - távolbahatás

Tehát egy élőlény érzékeléséhez (legyen az baktérium, ember vagy vérfarkas) elég Élet 1 + Tér 2.

Ahhoz szükséges Élet 2-4 (és ezzel azonos Tér szint), hogy befolyásold élettanilag. Betegség átadásához pl. Élet 2 + Tér 2 elegendő. (Az influenza egyébként vírus. ;))

De ha esetleg már láttam a tudatát és mondjuk nálam van egy személyes tárgya vagy hajdarab, vagy vér, akkor rátudok keresni az illetőre egyenesen?

A szimpatikus kötelék az a mágus és célpontja közötti Tértávot hidalhatja át (a Térmágia nehézségét, vagyis célszámát és szükséges sikereit befolyásolja). Minél erősebb a kötelék, annál "közelebb" viszi őt a célponthoz, vagyis annál alacsonyabb a célszám. Az alapkönyvben leírták, hogy a "már láttam" ill. a hajtincs az milyen célszámmódosítást jelent és hány sikert igényel az alapvető hatáshoz. Ha tudati minta a kapcsolat, akkor is elég hozzá Tudat 1, nem kell 3-as szint (hacsak nem üzenni akarsz neki vagy gondolatot kiolvasni távolról).

Arról lenne szó, hogy mivel life 2 vel a baktériumok felett van már hatalmam megfertőznném magam mondjuk influenzával példának okáér. Aztán a rituálé segítségével megkeresném az illetőt (ha mondjuk nálam van egy hajtincse) és a baktériumot átruháznám rá.

Hajtincs birtokában elegendő 1 sikert elérned, máris megvan a kapcsolat.

Betegség átadásához Élet 3 szükséges (mert az embert befolyásolnád, hogy belekerüljön a vírus/baci). Élet 2-vel is átrakhatod rá a vírust, bacit, de nem biztos, hogy megfertőződik (a bőrén/immunrendszerén nem feltétlenül jut át).

Viszont ez két varázslat szerintem.

1) megtalálod a hajtincs gazdáját - Tér 2 + Élet 1

2) mozgatod a bacit egyik helyről a másikra - Tér 2 + Élet 2 (ehhez nem kell hajtincs már, mert a bacit befolyásolod, nem a hajtincs gazdáját)

Akár lehet a kettőt össze is vonni, de az szerintem ráadás sikereket igényelne.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.03, 01:27

Szándék, közhangulat megérzése: Tudat 1

Szokványos gondolatok, emlékek, érzelmek érzékelése: Tudat 2

Valódi gondolatok, tudatalatti, elfojtott érzelmek érzékelése ("jelképek vagy ideák mögötti valódi jelentés megértése; kiolvashatók mások gondolatai a nyelv ismerete nélkül"): Tudat 3

Az alapkönyvben (3. kiadás) így írnak róla:

A sikerek döntik el, milyen mélyre hatolhat a mágus. Két-három sikerrel csupán a felszíni gondolatok, öt-hat sikerrel viszont már az eltemetett emlékek, fájdalmas titkok is tudomására jutnak. Ha a mágus észrevétlenül akar körbenézni a másik fejében, játékosának több sikert kell elérnie, mint az alany Felfogása. Ha a célpont gyanakszik, Akaraterejével a szokásos módon ellenállhat a behatolásnak, egy Tudat Szférát ismerő mágus pedig mentális pajzsot vagy hamis gondolatokból álló réteget vonhat elméje köré. Az utóbbi esetben a védekező Tudat-hatását kell felülmúlnia, hogy áttörje tudat-pajzsát vagy felismerje a hamis gondolatokat.

Módosította Olman: 2019.03.03, 01:28

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.03, 01:19

3-as Areté az kezdő szint. Hosszanható, másokat célzó varázslatokat nem nagyon szoktak ezen a szinten elsütni, mivel nem nagyon tudják szertartás nélkül kivitelezni - ahogy te is írtad. Rövidebb ideig lehet gyakorolni, és felszínes gondolatokhoz elég 1 siker is (3 az már teljes siker lenne, szóval nem feltétlenül elég rejtegetett titkokhoz, de összetett, nem csak a felszínen lévő gondolatokhoz/érzelmekhez igen).

Felszínes gondolatok érzékelése: 1 siker + 1 siker (másokra hat) --> tehát két sikerből már megvan.

Tárgyalóteremben szertartást elő lehet készíteni, ha te mész be elsőnek és jóval a megbeszélés előtt, elhelyezed a megfelelő kellékeket, amik neked segítik a fókuszálást, és amivel nyitottabbá, közlékenyebbé válnak, jobban látható a testbeszédük, mikrokifejezéseik az arcukon, önkéntelen moccanásaik, gesztikuláció stb. Ez nem kimondottan telepátia, de sok mindent ki lehet belőle deríteni, és hétköznapi emberek is használják. Meg aztán ott van még a megfelelő nyelvezet használata, amivel lehet terelni egy beszélgetést.

Tudatmágia ritkán vulgáris még magasabb szinten sem, mert nem látható és általában olyan eszközöket használ, ami elfogadott (hacsak nem mondod ki rögtön, amit érzékeltél, mert az leleplez).

mgnrb

mgnrb

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.03, 00:33

Sziasztok!

Illetve a mind szféra során felmerült pár kérdésem. Azt írták 3 sikerrel 3-as mind szférával már tudok sikeresen felszínes gondolatokat pásztázni. No de, itt is érvényes az a szabály, hogy ha 2 sikert rááldozok akkor jelenetig tart az időtartam, illetve mivel nem magamra varázsolom +1 . Tehát ez a mind effekt nélkül is elnyelne 3 sikert. Persze  itt sebzésre nem osztok.. Tehát ha pl. egy jelenet erejéig megakarom figyelni valakinek a gondolatait. Akkor 1 siker mert nem magamra varázsolok, 2 siker az időtartam. Ennyi? vagy ehhez még jönne maga a mind effektnek a sikere. Mert akkor az már 6 sikert igényelne és 3 as Arretém van. Így azt jelenti , hogy rituálé nélkül egyszerű varázslással nem is tudnám kivitelezni... Úgyhogy a mind effektnél az időtartam és a nem magamra varázsoláson felül kellene még sikereket elköltenem? Mert ha igen ,akkor az úgy elég kivitelezhetetlen egy 3 as Arretével, hisz az maximum 3 sikert ad. A rituálét meg nem hiszem hogy suttyomba bárhol előtudnám adni, pl. egy üzleti tárgyalás során egy meetingen. Pedig ott pl, pont kapóra jönne, a gondolatokba vájkálás. És , hogy ez mennyire vulgáris? Végigolvastam szinte az összes bejeygzést. A vulgáris mágia eldöntésére született, egy olyan mankó, mintha egy Alvó mindenütt jelen lenne és ő lenne a szemlélő. pl a konvencionális világban nincs telepátia. De a szemlélő azt se nem látná se nem hallaná. Vagy ez egy olyan szemlélő aki még a tudatokban is ott van? 

mgnrb

mgnrb

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.03, 00:19

Sziasztok!

Olyan kérdésem, lenne, hogy a mind varázslatoknál, a vulgáris mágiába való átmenet hól található? Pl ha csak érzéseket implantálok szép lassan az nem vulgáris, de egy telepatikus üzenet már az. Vagy a gondolatolvasásnál hól lehet a vulgáris határ? 

Illetve ha keresek egy személyt, de nem tudom hól tartózkodik, jelenleg van correspondence 2 life 2 és mind 3 ason (kezdő novícius) Akkor mivel correspondence 3 ason tudnék átnézni több helyet egyszerre. Így külön külön kéne ötletelnem és megvarázsolnom hol lehet az illető.. De ha esetleg már láttam a tudatát és mondjuk nálam van egy személyes tárgya vagy hajdarab, vagy vér, akkor rátudok keresni az illetőre egyenesen? Persze ez rituáléval történne. Vagy muszáj vagyok esetleges fix helyeket átpásztáznom? Arról lenne szó, hogy mivel life 2 vel a baktériumok felett van már hatalmam megfertőznném magam mondjuk influenzával példának okáér. Aztán a rituálé segítségével megkeresném az illetőt (ha mondjuk nálam van egy hajtincse) és a baktériumot átruháznám rá. A kérdés az hopgy képes vagyok e erre Life 2 correspondence 2 és mind 3 mal , mondju ka mind3 jelen esetben annyira nem játszik főszerepet. És hozzávetőleges egy rituálé során hény sikerre lehetne tehető ennek a kivitelezése? (keresésre 4 sikert saccolok és nagyjából 4 et a megfertőzésre. ) Tehát reális e a 8 siker illetve sok vagy kevés? 

Előre is köszönöm a válaszokat. 

Gashrat

Gashrat

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 191 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.26, 11:34

Vásárolnék minden féle WoD alapkönyvet és kiegészítőt, akinek van eladó írjon rám u2u-ban.

köszi.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.29, 09:10

Már megírták valamikor tavaly év vége felé, a PDF előkészítés zajlik - még javítgatják. Itt tudod nyomon követni, hogy épp hol járnak:

https://www.facebook.com/mage20

A kézzelfogható könyv szerintem Karácsony előtt nem várható.

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.29, 03:39

Emberek valaki tud már valamit a Mage jubileumi 20-as kiadásáról? Jó lenne már kézben tartani :D

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.28, 13:40

Ej de bitang régimódi adeptus az olyan, aki még nem tért át wireless technológiára. :) Abból kiindulva, hogy a technokrata mágia minimum évtizedekkel megelőzi a mundán változatot már valószínűleg a 80as években is ezt használták az adeptusok.

Az 1993-ban kiadott X Iterációs kiegészítőben az akkoriban mondén csúcstechnológiának számító nanotechnológiai beültetések (amik mondén világban talán elméletben, elképzelésben létezhettek) okoztak 1 pontnyi permanens paradoxont a furcsa megjelenésük miatt, szóval elég szabadon lehet ezt venni.

"Decillion testébe nanotechnológiai létfenntartó szerkezeteket ültettek, amik felismerik és helyreállítják a sérült sejteket, leküzdik a betegségeket és vész esetén többletenergiát biztosítanak. Játéktechnikailag ez annyit jelent, hogy minden két forulóban regenerálódik egy Egészség szintet és immunis a szokványos betegségekre és gyógyszerekre. Decillion csak súlyos trauma következtében halhat meg (mint a lefejezés vagy fulladás).

Időszakosan ezüstszínű áramkör-minták rajzolódnak ki bőre felszínén, majd eltűnnek, hogy átrendezett mintájukban ismét felbukkanjanak.

Paradoxon: 1 (a Paradoxon időszakosan kirajzolódó áramkör-tetoválásokkal a bőrén kelti fel a figyelmet természetellenesen magas életkorára.)"

Módosította Olman: 2015.03.28, 13:42

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1756 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.28, 12:29

Ej de bitang régimódi adeptus az olyan, aki még nem tért át wireless technológiára. :) Abból kiindulva, hogy a technokrata mágia minimum évtizedekkel megelőzi a mundán változatot már valószínűleg a 80as években is ezt használták az adeptusok.

Én amúgy azt a szabályt szoktam használni, hogy a fókusz az, ami kell a varázsláshoz (tehát valamilyen módon elvehető, hatástalanítható, a felhasználója a használatában akadályozható), és aktív mágia nélkül nem ér semmit, az nem vulgáris magában, mert csak a rajta keresztül létrejövő hatás okozhat paradoxont.

Ha egy dolog már képes valamire használat közben (pl energiafegyver), akkor a használata paradoxont okozhat. Ezek ugye a talizmánok/kütyük.

Ha a puszta léte természetellenes (pl golyóálló bőr, éjjellátó szem, stbb..) akkor arra már jár a permanens paradoxon, még akkor is, ha éppen nem használod. Egyszerűen ez a valóságnak egy olyan hibája, ami mindig jelen van, és bármikor nyilvánvalóvá is válhat az akaratodtól függetlenül.

Innen nézve az adatjack két dolog lehet: vagy egy fókusz, amit bárki nézhet egy elcseszett testmódosításnak. Ne feledjük, hogy az ilyesmi nem áll meg a tetoválásnál, és elég sok extrém eset van. Itt egy fejbe nyomott dugaj nem vészes, csak fura. Ha képes a használó aktív mágiája nélkül is ügyködni, akkor már inkább talizmán, és a használatakor jár a paradoxon. Ez utóbbi szerintem a ritkább.

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.28, 10:10

Hány embernek van manapság adatjack-je? Na ugye... szóval szerintem simán adhat permanens paradox pontokat.

Agyi implantátumok viszont vannak. Mindaddig, amíg nem csinál vele olyat, amit nem lehetne, szerintem megúszhatja a paradoxont.

Ha mondjuk egy adatjack-et veszünk alapul - ami egy átlag cyberpunk beültetés kb - és azon keresztül csatlakozik a Digitális Hálóra vagy bármilyen hálózathoz az okozhat Paradoxont?

Könnyen lehet...

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.28, 06:47

Egy olyan kérdés merült fel, hogy egy Virtuál Adpetusnak kibernetikus beültetése van:

a.) az mennyire paradoxon vonzó dolog?

b.) talizmánnak / varázstárgynak vagy esetleg sima fókusznak minősül? 

a.) Önmagában az, hogy van neki, még nem vonz paradoxont. A használata során szerezhet, ha vulgáris hatást okoz vele.

b.) Bármelyik lehet.

Köszi a választ. 

Ha mondjuk egy adatjack-et veszünk alapul - ami egy átlag cyberpunk beültetés kb - és azon keresztül csatlakozik a Digitális Hálóra vagy bármilyen hálózathoz az okozhat Paradoxont? 

Hány embernek van manapság adatjack-je? Na ugye... szóval szerintem simán adhat permanens paradox pontokat.

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.28, 00:03

Egy olyan kérdés merült fel, hogy egy Virtuál Adpetusnak kibernetikus beültetése van:

a.) Önmagában az, hogy van neki, még nem vonz paradoxont. A használata során szerezhet, ha vulgáris hatást okoz vele.

b.) Bármelyik lehet.

Köszi a választ. 

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.27, 15:18

b.) Bármelyik lehet.

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.26, 23:54

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.17, 07:42

Űrmérnök / Void Engineer filmnek ígérkezik (határok átlépése, felfedezés, világűr, titkok feltárása, végső megoldások kutatása):

Módosította Olman: 2014.05.17, 07:45

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.10, 20:09

Ígérték, hogy a Mage 20. évfordulós kiadásban részletesen fogallkoznak majd a kisebb csoportokkal, így a Hermész Rend házai is sorra kerülnek majd. Bizonyára tündérbűbáj szerű hatásokkal,  cseregyerekek és árkádiai lények ihlette varázslatokkal dolgoznak. Ötletszerűen, rögtönözve, érzelmektől átitatottan stb. Ars Magicából lehet ihletet venni az eljátszásukhoz.

http://arsmagica.wikia.com/wiki/House_Merinita

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]