Ugrás tartalomhoz

Fotó

Karakterek

• Válasz írásához lépj be
291 hozzászólás érkezett eddig

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 21:10

Hatalmas poén, ezt a figura szettet látnotok kell:

http://www.buzzfeed.com/dinoi/uncle-owen-aunt-beru-and-other-star-wars-figures-dj0

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.23, 08:14

Kevered kicsit, a végén tényleg hajóval mentik ki őket, a de a fogylok a toronyban voltak.

SaGa_Jr

SaGa_Jr

Síkok Vándora

• Fórumita
  • 3049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.23, 08:02

Az nem hajó volt, hanem egy bázis. Csillagvég, egy nagy torony.

A Hans solo and the... könyvben a 117 oldalon van egy kis leírás róla. Elvileg a sztázis technológia birodalmi kiváltság - persze ez sztem kutyát sem érdekli. Másrészt nagyon nagy az energiafogyasztása.

Rég olvastam a regényt, de nekem valamiért az rémlik, hogy egy hajón voltak és onnan léceltek le Dokival meg a pár kimentett egyénnel.
A toronyra, illetve bázisra emlékszem, de az lenn volt a bolygón. Ott vívtak meg a droidok is (a helyi főnök gladiátor/harci droidja meg Blue Max szállítója), ám a foglyok nem ott voltak tárolva hanem az innen elérhető Dreadnought osztályú csónakon.

De simán lehet hogy az emlékezetem összemossa a dolgot a Corporate Sector könyvben lévő grafikával ahol egy ilyen hajóból röppen ki a Falcon. Újra el kéne olvasni a regényt...

A lényeg azonban hogy van a technológiáról hivatalos anyag is és regényben is szerepelt már, így létezik, csak nem elterjedt mert vannak hátrányai a dolognak.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.23, 07:25

Az nem hajó volt, hanem egy bázis. Csillagvég, egy nagy torony.

A Hans solo and the... könyvben a 117 oldalon van egy kis leírás róla. Elvileg a sztázis technológia birodalmi kiváltság - persze ez sztem kutyát sem érdekli. Másrészt nagyon nagy az energiafogyasztása.

Han Solo és a karbonit: azért tették bele mert vele tesztelték amit luke-nak szántak. És egy jedinél inkább ebbe teszik mint egy stáziskamrába.

SaGa_Jr

SaGa_Jr

Síkok Vándora

• Fórumita
  • 3049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.23, 07:04

Az egyik Han Solo könyvben is van róla szó, ahol a Corporate Sector egyik "börtöntelepén" (valójában egy régi hajón) sztáziskamrákban dekkolnak az elitéltek, mivel így nincs velük gond.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.23, 06:30

Egy két regényben szerepel. pl Történetek a fejvadászokról, Bossk novellája.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.23, 06:03

A SW univerzumban hol szerepel stasis eszköz?
Az én emlékeim szerint nincs. Ha lenne, Solo kapitányt sem karbonitba fagyasztották volna.

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.22, 17:38

auer:
No igen, pont az ilyen macerákra gondoltam, ami csak egy állattartással járhat :-) Arra meg hirtelen nem is gondoltam, hogy mi van az urbanizált bolygókkal, ahol talán nem vagy nem nagyon lehet ilyen hátasállatokkal közlekedni. De hát ezért is vetettem fel itt ezt a kérdést, hogy milyen olyan dolgok, tényezők, esetek, komplikációk lehetnek, ami esetleg nem is jutott elsőre az eszembe... hááát, akkor lehet, hogy marad a stázishenger...

KLM:
Apropó, stázishenger... van annak valamilyen különesebb utó- vagy mellékhatása a Star Wars-ban? És ha igen, akkor mik lehetnek a tünetek, mennyi ideig tart, és milyen fokú? Kibírná ezt hosszabb ideig és rendszeresen egy ember vagy egy állat? Nem okozna ez később valamilyen maradandó egészségromlást, vagy más egyebet?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.20, 11:00

Hali!

Azon morfondíroztam, hogyha akarok a karakteremnek egy hátasállatot, amit magával cipelhet a hajóján szerte a galaxison, vajon mekkora karám kell egy Tauntaun méretű hátasnak.

Sztáziskonténer. Abba csak energia kell, ami balhé esetén úgyis jól jön a pajzsoknak-ágyúknak, addig meg aksiról mehet.

Adios
KLM

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.19, 15:30

Szerintem érdemes lenne irl hátasoknak utánaolvasni, pl lovaknak, hogy ott mekkora karám van hogy viszik őket, mennyit futtatják.

SZvsz azt mondom h kéne neki legalább 10-15m2 és lehetőleg megfelelő belmagassággal. Az egész hajó bűzleni fog trágyájától :) mivel a levegő-visszaforgató rendszer nem erre van méretezte, és mondjuk a szennyvízrendszer sem állati ürülékre van méretezve.
Mivel nem tudja bekötni magát azért durvább manővereknél, űrharcban folyamatosan odaveri magát falakhoz - sérül. (ha szemét km akarok lenni még odahány is :))
Ha vmi civilizáltabb bolygóra viszed akkor nem fogják csak úgy simán beengedni valószínűleg egy csomó állatorvosi igazolás kell neki. Irl sem lehet állatokat csak úgy országok közt cipelni (hosszabb távra gondolok, nem ausztria pl) Aztán ha coruscantra mész ott nemigen tudod megfutattni - meg a legtöbb modern űrkikötőben.

A dolgok egy része persze kikerülhető súlyos kredit ezrekkel, de szerintem akár már jobb választás egy sikló/robogó, ennyi pénzből jobb az ár/érték arány.

Persze ha egy utazó műlovaglót játszol akkor más tészta ;)

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.19, 14:54

Azon morfondíroztam, hogyha akarok a karakteremnek egy hátasállatot, amit magával cipelhet a hajóján szerte a galaxison, vajon mekkora karám kell egy Tauntaun méretű hátasnak. És milyen egyéb speciális dolgokat kell még oda beszerelnem? Jó, ügetőt nem akarok neki építeni :-), majd kirohangálja magát a bolygón, de mi van a több napos/hetes hajóutakkal? Kibírja addig egy hátas különösebb mozgás, futkosás nélkül a saját "istállójában"? Ezen töprengtem mostanság...
Vélemény?

Módosította KYLE: 2012.08.19, 14:55

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.08, 06:48

Erő fejezte eleje - 3K fölött már üldöznek. Igazából úgy nézd meg km-ként h mik azok amiknél van reális esély ara h megdobja a célszámot mert 1k-val nem sok mindent tud. Továbbá hogy mik azok amik hihetőek/hasznosak mert pl a transzot vagy az ürességet nem fogja hirtelen felindulásból alkalmazni.

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.08, 00:11

T.f.h. az egyik játékos D6-ban egy Trianii karaktert akar kreálni, némi Erő-használattal... KM-ként vajon meddig engedjem "elszállni" Erő-jártasságok terén, ha a Felkelés időszakában játszunk, és nem akar még túl sok Inkvizítort és fejvadászt a nyakára? A Változtatás jártasság még belefér vajon? Vagy max. csak Kontroll+Észlelés? És hány K-ig engedjem, ami még esetleg nem okoz túl nagy zavart az Erőben?
Előre is köszönet a válaszokért!

U.i.: Ja, és még nincs tudatában annak, hogy Erő-használó... csak annyit, hogy vannak különleges képességei, és hogy az "akaratával" el tud érni ezt-azt...

Módosította KYLE: 2011.07.08, 00:15

Firecrane

Firecrane

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.16, 18:38

Köszi mindkettőtöknek.

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.14, 22:52

Firecrane:
Szerintem ezen az oldalon kapirgálj:
SWRPGNetwork

Content menü/Stats pont és szerintem Type szerint rendezz, Non-Player Characters... ha ott nem találsz, akkor nézd meg a Conversions és Submissions menüpontokat is, és szintén Type szerint rendezz... (sajnos az én böngészőmnek valami gondja van az oldallal, ezért nem tudok pontos linket megadni - ha van egyáltalán)...
Igaz, nem hivatalos ez sem, de talán félhivatalosnak mondhatjuk...

Illetve most találtam itt is egyet:
Qui-Gon Jinn

Módosította KYLE: 2010.02.14, 22:48

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.14, 20:07

A D6-osban Qui-Gon Jinn még nem volt benne, mivel ez a karakter még meg sem született, max Lucas fejében. Hivatalos karilapja az első D20-as SW-hez jelent meg az I. epizóddal kábé egy időben. Azóta csak rajongók által alkotott statok jelentek meg róla D20-hoz. Legjobb tudomásom szerint.

Firecrane

Firecrane

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.14, 17:15

Esetleg,d6-osat nem tudsz?

*D6-osat

Firecrane

Firecrane

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.14, 17:08

Köszönöm.

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.14, 15:45

Pontosan milyen típusú karakterlapra gondolsz? Mert ha D20-asra, akkor a saga-edition.com a segítségedre lehet. Ott mintha láttam volna a statjait.

Firecrane

Firecrane

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.14, 15:14

Sziasztok!
Ha valaki eltudná nekem küldeni Qui-gon karakterlapját azt nagyon megköszönném.
Firecrane

*Qui-Gon

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]