Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kelta Harci Játékok #1

A téma archiválva van, emiatt nem szólhatsz hozzá.
2138 hozzászólás érkezett eddig

Metod1

Metod1

Szürke Falka

• Archívum
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.03, 19:24

Kicsit tartok tőle, hogy az emberek hajlamosak lennének...

Én ebben az esetben inkább a hatosával hajigált labda fürtöktől félnék... Tehát amig a lábon is halálos sebet okozó, a parittyához képest nehéz, és célzást igénylő pilumok hármasával röpködtek felém EGY EMBER KEZÉBŐL, addig nekem van egy olyan sejtésem, hogy ezekkel a labdacsokkal 'két "harcos" szőnyegbombázással kiírt egy centúriát' esetek lennének.

Dhunnorix

Dhunnorix

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.02, 22:17

Ishar:
Az original parittyából kiindulva a labdához erősített fonal hossza nem haladná meg az 50-60 centit (használó termetétől függően).
A murisabb része, hogy a pilummal vagy az íjakkal ellentétben ez legalább annyira veszélyes lesz a saját seregre nézvést is, hiszen ki tudja, merre fog pontosan elrepülni az a laszti...

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.12.02, 19:13

Kicsit tartok tőle, hogy az emberek hajlamosak lennének hatméteres láncosbuzogánynak használni. Persze ne legyen igazam.

QBee

QBee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.02, 18:58

Én valami erősebb fonalon gondolkoztam. Az nem igazán tud kárt okozni senkiben... És van még egy előnye a madzagos labdának, könnyebb valamivel megtalálni csata után az eldobott lövedékeket :buszke:
(egyébként baromi jó lehet egy olyan csata, amikor mindkét fél jól megszórja egymást távfegyverekkel, és csak utna kezdődik a roham... :ize: )

Dhunnorix

Dhunnorix

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.02, 17:16

PARITTYA/2: azt hiszem, akármelyik ötleten gondolkozunk is, egy probléma mindenképpen marad: a madzag, ami a lasztiból kiáll. Ez ugyanis (szerintem) csap, tekeredik, stb. Persze legalább biztosan lehet majd tudni, ki kapta be tőle a találatot...

Dhunnorix

Dhunnorix

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.02, 17:11

Méghogy egy combomba fúródott pilum megállítson ENGEM???! :felvon:

Mondjuk a magam részéről jól elvoltam velük (még kimondottan élveztem is hogy záporozó lándzsák közepette rohanhatok előre üvöltve), csak azt a római reakciót nem értettem, hogy szerintük halálos sebet kaptam az övtáskámnak csapódó pilumtól (ha nincs rajtam az az izé, a pilum el is repül mellettem).
Egyvalamit azonban készséggel elismerek, mivel szentigaz: ez egy játék, tehát nem lehet mindent úgy megoldani, hogy egyszerre legyen hiteles és élvezetes is (valahol muszáj engedni, elvégre az anyaszült meztelen kelta feniálisokból is hiányunk van...)

QBee

QBee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.01, 21:47

-Értem ezalatt a pilumokkal bevitt láb- kézfej és egyéb szürreális találatokat. Maga a fegyver egyébként karaj ötlet volt csak éppen a Derszu-féle "dobjuk el a pajzsokat"-ötlet nem tetszik (annyira).

Biztos vagy te abban, hogy ha egy pilum átviszi a combodat/alkarodat te még harcolni fogsz? Lehet hogy nem halsz bele azonnal, de jó eséllyel harcképtelen leszel (persze annyi tényező közre játszik, amiket nem igazán lehet modellezni).

- felmerült egy madzag&teniszlabda vadházasságából szült parittya ötlete is, minthogy keltáéknál tudtommal nem volt ritka fegyver, viszont a hagyományos parittyából nemigen lehet olyan lövedéket kidobni, ami ne lenne balesetveszélyes.

Hehe, én ezt kb már fél éve le akarom tesztelni, csak nem teniszlabdával (tud az azért ütni...), hanem lehet kapni ilyen gumírozott szivacslabdát, macskajátékként. Annak van súlya is, de elég puha is.

Dhunnorix

Dhunnorix

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.01, 16:05

Ja, és még valami a Teut Os-nak:

Jobbára elfoglalt, kivénhedt emberek lévén a felajánlásom nem biztos, hogy nagyon sokat érhet, ámde a további hadijátékok szervezésében vagy lebonyolításában szerintem mi is tudnánk ezt-azt segíteni. Szóval ha van valami kiutalható részfeladat, értesítsetek.

Észrevételek:
- létezik-e az a megoldás, hogy különbséget teszünk halálos és nem halálos sérülések között? Értem ezalatt a pilumokkal bevitt láb- kézfej és egyéb szürreális találatokat. Maga a fegyver egyébként karaj ötlet volt csak éppen a Derszu-féle "dobjuk el a pajzsokat"-ötlet nem tetszik (annyira).
- felmerült egy madzag&teniszlabda vadházasságából szült parittya ötlete is, minthogy keltáéknál tudtommal nem volt ritka fegyver, viszont a hagyományos parittyából nemigen lehet olyan lövedéket kidobni, ami ne lenne balesetveszélyes.

Dhunnorix

Dhunnorix

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.01, 15:50

Üdv néked, Brenn!

Az informatívabb klán-oldal egyetlen akadálya, hogy foggggggalmam sincsn, hogyan kell honlapot csinálni... különben már lenne ilyenünk.
:felvon:

Brenn

Brenn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.30, 09:05

Hwyl Dhumnorix!

Jó téged itt (is) látni... Megnéztem az oldalatokat, hát... A képek nagyon jók, de nem akartok némileg informatívabb oldalt készíteni a klánotokról?

Dhunnorix

Dhunnorix

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.29, 23:45

Köszi a tippet!

Gyér számú fényképünket a http://macepona.xfree.hu oldalon tettem közkinccsé.

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.29, 11:58

Kicsit lejjebb görgetsz az oldalon és többet is találsz.

Egy kis segítség:

Sok sikert!

Dhunnorix

Dhunnorix

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.28, 18:42

Sziasztok!

Valaki tudna súgni, hogy merre keressek képeket a 2006. októberi gödi hadijátékról? (különös tekintettel arra az átkozottul élvezetes vasárnapi attackra...)

Wedge

Wedge

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.17, 15:59

Üdvözletem!

Én is szeretném, a már előttem szólókhoz hasonlóan, megköszönni a játékot a szervezőknek, és a többi résztvevőnek! jól éreztem magam, és egy héttel később már a vasárnapi csaták is kellemesebbnek tűnnek.

Aluran, ami a kérdésedet illeti, nagyon megtisztelő, és igyekszem majd a lehető legtöbbet segíteni a következő játék lebonyolításában. Ám azt hiszem erről érdemi megbeszélést legkorábban úgy is csak az LSZT-n tudunk majd folytatni, személyesen.

Még egyszer köszönöm a keltáknak a sok fáradtságot, és a többieknek a hangulatos játékot!

Tisztelettel: Joseph

Módosította Wedge: 2006.10.17, 16:02

Vivax

Vivax

Gloria Határvidék

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.14, 19:27

Mondanátok végre valami webcímet nekem??

Asszem: http://teutos.atw.hu/ :D

_Gerodus (NPC/NJK)

_Gerodus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.10.14, 18:21

Mondanátok végre valami webcímet nekem??

Deadly_Toy

Deadly_Toy

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.14, 13:15

Presbiter, Joseph, és  soproniak! Számíthatunk rátok?

Szívesen veszek/veszünk részt a szervezésben is, igyekszünk a LSZT-n megjelenni, ott szerintem tudunk erről egyeztetni.

Üdv,

Presbiter

Mart

Mart

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.13, 08:24

Üdv mindenkinek!
Mart vagyok a Búrók Bárdja(aki azért a lantjátékban jobb, mint a furulyán csak nem volt hajlandó lantot hozni :)
-Na a lényeg h a játék jó volt,jobb h átnyúltunk a töribe 1 kicsit és még a +szín is megvolt(az auxiliások kavarása kifejezetten jót tett a játéknak)
-A töltési idővel kapcsolatban:sztem azért tényleg nem ártott volna pl az oltártöltéseknél, v mikor Aluran v Brenn töltött( mint pontifex il druida) h egy kicsit hosszabb ideig (3-5perc)szertartást csináljon.
Sztem erre faja kis liturgiákat lehetne kitalálni :)
-A történelmi háttérről annyit h jó húzás volt lerakatni a katanakat,naginatakat stb,de pl 1 kicsit több kaszt azért lehetett volna (pl BÁRD->játszható,v a rómaiaknál 1-2 colonus->mint parasztok)Tudtommal a keltáknál is sajnos csak 1 peon volt(KaliG)de a parasztok visszahozatalát én szorgalmazom(bár ebben a cotinok tavaji alakítása überelhetetlen :D
-Kb ennyit szerettem volna Üdv: MART

_Ylmor Velius (NPC/NJK)

_Ylmor Velius (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.10.12, 14:59

Viszont, ha rövid a töltőidő, akkor nincs súlya a "halálnak".  ;)

én ezér növelném...

viszont az is igaz,h ha meg túl hosszú akkor nem bevállalós a nép

Vivax

Vivax

Gloria Határvidék

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.12, 14:33

Ylmor: sztem pont nem kéne meghosszabítani, mert így elveszne a folyamatos harc, a harci játék lényege...

Nehéz megtalálni az arany középutat...ugyanis, ha hosszú a töltés nem biztos, hogy bevállalósak lesznek a játékosok. Viszont, ha rövid a töltőidő, akkor nincs súlya a "halálnak". ;)
Én annak a fügvényében is módosítanám a töltési időt, hogy mekkora terepen folyik a játék, s hány fővel...

Módosította Vivax: 2006.10.12, 14:38

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]