Ugrás tartalomhoz

Fotó

Cyberpunk kalandötletek

• Válasz írásához lépj be
216 hozzászólás érkezett eddig

evil_abrosz

evil_abrosz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 98 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.13, 06:57

• Szóval kintről csak az erőd fala látszik, viszont ezen ki tud támadni aki bent van (és vissza lehet rá lőni? Ha nem látsz  be akkor gondolom nem, és bentről szétszednek)

Nem, jobban belegondolva az átlátható fal hülye ötlet volt, elvégre ez információáramlást feltételezne, ami ellentétes a fal céljával. Tehát nem lehet átlátható, és természetesen nem átjárható (ezért nem kapu), programok számára sem.

• Szóval távolról érdemes vagy a kaput kinyitni vagy a falat áttörni.

Nem igazán, bár abban a körben megvéd a fal túloldalán várakozó támadásától (mert az már 20 lépésnél messzebb van), de utána úgyis közelebb kell menni, és ez időveszteség. Esetleg két runner, egy messze, egy meg közel, álcázva.

• ha már van 1 kocka rés akkor mindent lát odabent (nincs látószög korlátozás mintha egy kulcslyukon néznél be)

A fal egy négyzet, nem egy él vastagságú, tehát szerintem nem, ehhez be kell lépni.

• Ha eljut a memóriáig akkor elég gyorsan szét tudja csapni az erődöt.

Igen, ha a rendszer ereje magas, vagy sok a CPU és/vagy (viszonylag) kevés a memória, talán gyorsabb a krash helyett ezzel próbálkozni

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.12, 09:38

Kösz, tisztul a  kép.

Szóval kintről csak az erőd fala látszik, viszont ezen ki tud támadni aki bent van (és vissza lehet rá lőni? Ha nem látsz  be akkor gondolom nem, és bentről szétszednek)

Szóval távolról érdemes vagy a kaput kinyitni vagy a falat áttörni. ha már van 1 kocka rés akkor mindent lát odabent (nincs látószög korlátozás mintha egy kulcslyukon néznél be)

Ha eljut a memóriáig akkor elég gyorsan szét tudja csapni az erődöt.

evil_abrosz

evil_abrosz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 98 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.12, 09:28

"Mobil program (hellhound, killerek, demonok) őrjáratozhat önállóan vagy a rendszer mozgathatja (egy lépéssel a falon kívülig)." ... a többi csak az általa észlelt behatolót üldözheti (szintén, utána visszatér eredeti helyére).

evil_abrosz

evil_abrosz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 98 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.12, 09:16

Hálózathoz kéne segítség.

•  mi dönti el hol kezd a játékos az adaterőd térképén? (értelemszerűn a falon kívül) de a túlsó sarokban is lehet?

Ott "jelenik meg", amerről jött. A világ-város-alhálózat különbségtétel leegyszerűsítés - az alhálózatok folytatólagosan egymásba nyílva alkotják a városi hálót, nem kell a "szintet" ugrani, ha valaki "átlépne" egy "másikba", sűrűbben lakott helyeken települések hálózatai összeérhetnek, húzód(hat)nak közöttük vonalak. A felbontás a runner fókuszának (sebesség/részletek) függvénye; lehet subgrid felbontással haladni a városban, sőt, a világban, lassan. Ez mind ugyanaz a tér, az LDL csupán két pontot összekötő közvetlen kapcsolás.

• gondolom mindent lát ami a térképen van max az IKON-ok megtévesztik a programokról (ha támad egy program akkor már lehet tudni mi az?) 20 egység a látó/ütéstávolság.

Mindent lát, amit nem takar el valami más. A támadás legkésőbb megtörténte pillanatában felismerhető, de akkor már nem lehet védelmet cserélni.

• Példa, jól értem-e. JK halad előre, a km megmutatja az adaterődöt.

Megmutatja a falat (hacsak az nem átlátszó).

• Ha mondjuk van odabent egy Agytörlő és az 20 egységen belül van akkor az támadhat a jk-ra? (adatfalon keresztül? vagy ki kell jönnie?)

Ha látja. Mobil program (hellhound, killerek, demonok) őrjáratozhat önállóan vagy a rendszer mozgathatja (egy lépéssel a falon kívülig).

• Ha adatot akar lopni elég az adatfalon belül lenni és rálátni a memóriablokokkra és lemásolni ami benne van ilyenkor jön minden - kulcsfájlok, programok.

Nem. Rá kell lépni a memóriára. Egy copy paranccsal egy állomány (program, skill, file, VR) másolható le.

• +1: ha odabent van akkor tudja törölni a  memóriablokkokat? mert akkor gyorsan ki lehet ütni a  védelmet...

Egy erase paranccsal egy állomány törölhető.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.11, 11:49

Hálózathoz kéne segítség. Eddigi mesében mindig csak messziről néztük, viszont most tervezem betenni viszont van pár fehér folt, főleg a harci rész. Tegyük fel hogy megtámadunk egy adaterődöt:
- mi dönti el hol kezd a játékos az adaterőd térképén? (értelemszerűn a falon kívül) de a túlsó sarokban is lehet?
- gondolom mindent lát ami a térképen van max az IKON-ok megtévesztik a programokról (ha támad egy program akkor már lehet tudni mi az?)
- 20 egység a látó/ütéstávolság. Példa, jól értem-e. JK halad előre, a km megmutatja az adaterődöt. A véreb/őrkutya programok igazából csak "szemek" tehát megfigyelésre vannak ott, mozognak de azzal is csak belátott terület változik.
Nem álcázza magát a jk, kezdeményezünk. A CPU erősségtől függően mozgathat programokat. Ha mondjuk van odabent egy Agytörlő és az 20 egységen belül van akkor az támadhat a jk-ra? (adatfalon keresztül? vagy ki kell jönnie?) Ha elég nagy a CPU E-je akkor több program mozog ezek kijönnek és támadják a jk-t. A jk vagy elintézi a programokat vagy azok őt esetleg visszavonul. Jól látom?
Ha álcázva bejut vagy elintézi az őrprogramokat akkor lehet bent trollkodni. Ha adatot akar lopni elég az adatfalon belül lenni és rálátni a memóriablokokkra és lemásolni ami benne van ilyenkor jön minden - kulcsfájlok, programok.

Összegezve: Vagy nyers erővel jut be (statikus védelemnél ahol nincs másik cowboy ott nyerő lehet) vagy belopakodik ellopja/aktiválja ami kell aztán uzsgyi.

+1: ha odabent van akkor tudja törölni a  memóriablokkokat? mert akkor gyorsan ki lehet ütni a  védelmet...

Módosította auer: 2014.09.11, 11:52

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 07:16

http://technoirrpg.com/index.php?page=downloads

Van itt egy érdekes segédlet. ("Twin cities metroplex")

Cyberpunk és film noir hangulatú nyomozós random generátor. Kis módosítással szerintem jól használható CP meséhez.

Nem könnyű mesélni, de ha sikerül, akkor nagyon jó nyomozós történeteket lehet _rögtönözni_. (a mesélő nem ismeri a bűnügy részleteit és hogy mi benne a kontakt személyek szerepe, az játék közben derül ki)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.06, 07:28

Igen ezeket én is néztem de ennyi túl sok energiát igényelne kidolgozni (ahogy az illetőt ismerem)

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.05, 16:48

Ja, lemaradt még kettő, ha powergamer-kedni akartok:

Firestorm: Stormfront
Firestorm: Shockwave

Nem annyira kalandmodulok, inkább campaign book a 4. cégháborúról. Szóval sok meló van vele, de megéri.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.05, 11:46

Kösz. A kiszemelt mesélő egyelőre nem érez hajlandóságot cp-re de még győzködöm. :)
Addig is elmentettem a tippeket.

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.05, 11:36

Az új Pc játék trailer tudat alatt meghozta a kedvemet kis CP2020 játékhoz. Gépen megvan elvileg az összes hivatalos kalandmodul. Van valakinek tapasztalata valamelyikkel? Melyik érdemes lejátszani, melyiket elkerülni?

A "Tales from the Forlorn Hope" jobb kalandjait végigmeséltem. Ha a játékosaid kedvelik a '80-as évek akciófilmjeit (Mission Impossible sorozat, James Bond filmek, Mad Max,) akkor fog nekik tetszeni.
Alábbiak csak mesélőknek!
Spoiler

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.05, 11:24

Kösz megjegyeztem őket.

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.05, 11:13

Én az Eurotour-t és a Land of the Free-t tudom ajánlani. (kivéve ha a karakterek powergamer-ek)

Előbbiben egy problémás rocker európai turnéján kell testőrködni illetve problémákat megoldani, az utóbbiban pedig egy célszemélyt kell titokban eljuttatni a keleti partról a nyugatira.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.05, 08:25

Az új Pc játék trailer tudat alatt meghozta a kedvemet kis CP2020 játékhoz. Gépen megvan elvileg az összes hivatalos kalandmodul. Van valakinek tapasztalata valamelyikkel? Melyik érdemes lejátszani, melyiket elkerülni?

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.22, 10:31

http://index.hu/kulfold/2012/06/21/ujabb_zombitamadas_floridaban/
drogos kalandhoz frankó

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.16, 11:02

Az alapkönyvből. Azt írja, hogy nincs átmenet. Vagy nagyon gazdag valaki, vagy csóró. Az arányt már én tettem hozzá.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.14, 19:50

Hali!

Nekem nem tetszik az, hogy a népesség 95%-a lepukkant, mert egy ilyen közegben az óriásvállalatok termékeit nem tudnák megfizetni.

Mondjuk ezt nem tudom honnan vetted - a CPunk is "csak" az amcsi lakosság egynegyedét tette
hontalanná. Ez mondjuk Budapest viszonylatban lenne 500K gettólakó... (kicsit több, mert
a mezőgazdaságból az USA-ban nem nagyon él már kistermelő/farmer, a felüket kb. felszipkázták
a mezőgazdasági/energianövénytermelő konszernek, a másik felük lett földönfutó - ezek jelentős
része viszont bemegy a városokba).

Szóval ha a lakosság fele közvetlen cégrabszolga, kb. 30%-a közvetetten az (nincs pld. Arasaka-útlevele),
a maradék 20% meg "lepukkant".

Mondjuk ez sem feltétlen jelenti az aluljáróban alvó lepukkant alkeszt.

Adios
KLM

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.14, 05:03

Lehet, hogy a hír nem is igaz, csak a kormányszerveknek bűnbak kellett. Hiszen miért tenné tönkre ez a kör a felvevőpiacának egy jó részét? :)

Szerintem ez korábbra kellene, meg lehetne hozzá kitalálni néhány problémát is.

Az arány folyamatosan növekszik, jelenleg 5-8% körül járnak. Nem nagyon kell kitalálni problémát, van elég így is náluk.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.12, 18:23

Úgyhogy én írtam saját történelmet, amiben a játék jelen idejét 2040-be helyeztem. http://www.birbin.mystica.hu/cp-2040.htm

Tetszetős, de van megjegyzésem:

With the help of Arab terrorists Columbian druglords detonate a nuclear device in New York. The whole city is destroyed and over 600,000 are killed.
The ratio of the white people falls to 50% in the USA.

Kolumbia, Mexikóval ellentétben hatékonyan vette fel a harcot a kartellekkel. 2002-ben gyakorlatilag az ország fele nem volt a kormány ellenőrzése alatt. Amerikai támogatással (tanácsadók, pénz, hírszerzési segítség) Álvaro Uribe beindította a Demokratikus biztonsági programot (?vagy hogy van: democratic security), ami alatt a hadsereg átfegyverzését, kiképzésének javítását, egy hatékony besúgóhálózat kialakítását értette. Minden kis településen van már rendőrség (sokat konkrétan harcban kellett elfoglalni), a lakosság hosszú idő után együttműködik a kormánnyal.
Az eredménye is megvan: a FARC-ot gyakorlatilag megszünették (az összes vezető 'elhunyt', becslés szerint az egykori tagok 75-80%a sitten van) ezzel elvágták a kartellek emberutánpótlását (egyes FARC alakulatok a kartellek végrehajtóiként működtek), valamint elkezdték a kartellek elleni harcot is.
Uribe utódja most jelentette be hogy újraindítják a programot, ezúttal már a kartellekkel a fókuszban.

Persze még korai a végítélet, de úgy néz ki hogy Kolumbia jó úton halad!

The ratio of Muslims reaches 15-30% in Western European countries especially France, Belgium, Germany, Netherland and Austria. Many of them are not practicing believers. Refugees from Africa are routinely shot on the sea.

Szerintem ez korábbra kellene, meg lehetne hozzá kitalálni néhány problémát is.

Illetve lehetne kezdeni valamit Mexikóval is, hihetetlen ami ott folyik.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.12, 16:35

Lehet, hogy a világképünk azért különbözik ennyire, mert én nem vagyok hajlandó kiegészítőket olvasni a szerepjátékokhoz, így cp-hez sem. Átfutottam azt a pár oldalt az alapkönyvben, ami a világról szól, és ilyen dolgokat nem nagyon részletez, a félmondatait meg nem kell mind komolyan venni, mert csak hangulatot akar kelteni.

Igazából lényegtelen, hogy van-e állam vagy nincs, csak ha döntöttünk, akkor gondoljuk át a következményeit. Az apróságok nem fontosak.

Nekem nem tetszik az, hogy a népesség 95%-a lepukkant, mert egy ilyen közegben az óriásvállalatok termékeit nem tudnák megfizetni. Igazából egy 20-30%-os fix munkanélküli réteg bőven kitermeli a megfelelő számú gettólakót az összes hangulati kellékével együtt. Úgyhogy nekem a minta a mai Brazília. Aki nem ismeri, keressen rá pl a favela szóra. Ott már ma is vannak fallal körülvett cégvárosok géppisztolyos őrrel.

Az állam nélküliségre Szomália a legjobb példa. Abban a közegben írni se tud a lakosság jelentős része, hiszen csak magániskolák vannak, a kecskék tereléséhez pedig nem kell.

Ha most mesélnék, akkor biztosan nem a cp könyv történelmét használnám. 1990-ben ez tökéletes volt, de azóta eltelt húsz év! Teljesen mások a viszonyok és őszintén szólva nem tudom elképzelni, hogy 8 év múlva ilyen legyen a világ. Úgyhogy én írtam saját történelmet, amiben a játék jelen idejét 2040-be helyeztem. http://www.birbin.mystica.hu/cp-2040.htm

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.12, 10:07

Hali!

Jut eszembe, az egyik büntetési forma CPunkban a száműzetés - kapsz egy
implantot és ha az adott város (halmazati bünti esetén a civilizáció)
közelébe mégy, akkor az fájni fog. Nagyon.

Adios
KLM

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]