Ugrás tartalomhoz

Fotó

Cyberpunk kalandötletek

• Válasz írásához lépj be
216 hozzászólás érkezett eddig

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 17:38

A globalizációról már ne is beszéljünk. Miért ne kaphatnál NC-ben egy küldetést, hogy vigyél el valamit Miami-ból mondjuk Tokio-ba, csak hogy megtudd, hogy a címzett Európába került (önszántából?). (Üdvözöljük törzsutas programunkban! :nono:
Egy-két chip + street language, és a kultúra úgyis majd mindenhol ugyanaz, legfeljebb a szereplők mások.

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.30, 16:28

Én speciel a nem NC-benm játszófó kalandok híve vagyok. Király dolgok vannak a bűzös városon kívül is. Mi van, ha mondjuk külföldön kell küldetést teljesíteniük? Nagyojn színessé, és érdekessé lehet varázsolni a játékot. A boltokban kapható olcsó nyelv, és turisztikai chippek még könnybbé teszik az új környezetbe való beilleszkedést.
Hajrá Guatemala, Európa, üdvözlet távol-kelet!

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.30, 11:35

A bőrtönös kalandoknak az a hátulütője, hogy szerinted mit fognak szólni a játékosok a deaktivált (étsd tönkretett ), kioperált ware-khoz. Sajnos legtöbben igen zokon veszik játékon kívül.

De a hangulat biztos király.

Esetleg a nőci karakterek, kiesnek. A nőket nem nagyon rakják egy szárnyba a férfiakkal. (A férfiak őszinte sajnálatára.)

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.08, 16:41

Hi!

Szerintem a legtöbb kalandot a világot szemlélve lehet megírni. Kicsit ki kell nyitnod a szemed és meglátod mekkora sz*ron járkálsz nap mint nap.
Egy másik tipp: egy érzelemre is lehet kalandot írni (pl. félelem, düh, bosszúvágy, féltékenység, és persze SZERETET :dilis: [CP-ben szeretet, ez :gyagya: :dilis: :aaaaa: :para: ])

Ne feledjétek:
"Az élet írja a történeteket"

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.08, 09:51

Igen, a börtön jó helyszín lehet, lásd Fortress 1-2 c. filmeket. Mindkettő kivitelezhető CP-ben és a tech szint is passzol.

Mordred

Mordred

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.07, 13:21

Így utánanézve még keményebb hely, a hat season alatt 7+6+8+30+6+15=72 szereplőt ölnek meg. :pirul:

Mordred

Mordred

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.07, 13:11

A HBO-nak van egy nagyon jó börtönben játszódó sorozata, az OZ.
Remélem az még nem számít warezelésnek, ha elmondom, hogy a netről valamennyi eepizód letölthető.
Nagyon brutális, emlékeim szerint az induló szereplők közül öten v hatan élik meg az utolsó season utolsó részének a végét :P és ebben bennevannak a börtönőrök is :pirul:
A honlapot nézegetve pedig megszerezheted az alaprajzot...
Ajánlom mindenki figyelmébe Simon Adebisi karakterét, akit az itt zseniálisat alakító Adewale Akinnouye-Agbaje alakít (The Bourne Identity, The Mummy Returns, Congo, Delta of Venus, Ace Ventura: When Nature Calls), aki sajnos nem kapta meg ezért a Grammy-t :-( . Minden epizódban tud újat nyújtani, így a karaktere folyamatosan NAGYON, NAGYON félelmetes.
Adebisi

lino

lino

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.07, 09:20

A börtönön én is gondolkoztam már, csak marhán ki kellene dolgozni egy sittet.. Apropo, épület kidolgozás: nem tudtok valami nagyon egyszerü épülettervezö progit? Utálok kézzel rajzolni..

Az ellenség szerzés jó dolog, most ezzel fogom öket szórakoztatni (az elözö kalandban nem tudtak kiiktatni egy drogkereskedöt), már csak valami igazán gonosz ármányt kell kitalálnom.. :)
Talán pont a kereskedö fogja öket megbizni (persze nem személyesen), egy jó kis csapda lesz..
Nem tudom hogy elég etikus lesz e.. A kalandot már kb egy hónapja befejezték, szerintem lövésük nem lesz ki akarja megszivatni öket. Bár talán jó poén lesz amikor kiderül a végén hogy miért volt az egész (már ha kiderül).. :ugri:

Natokh

Natokh

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.07, 06:08

Notbad-notbad :sor:
Még 1-2 ötlet: Nagy Hekk&Szless karaktereket tett olyan környezetbe, ahol nincsenek meg a cuccaik.
(ellopják egy utazás alatt, felrobban, elromlik, stb...) Ugyanis egy "bad equipped punk is a dead punk" :) és máris kicsit gondolkodni kell... Ja igen.. mindenki alszik valamikor ... (még sleep inducerrel is... drogoznak? nem? akkor szokjanak rá!)
Vagy vidd el őket más országokba, ahol keményebbek náluk, vagy tilos a fegyverviselés (pl. Japán), rakd be őket 2 hét visgálati fogságba egy kis piti ügy miatt (pl. japánban ez teljesen elfogafott) és kapjanak 1 kis "börtönfílinget..." Verjék át őket ahol csak lehet..., Legyenek szerelmesek, írányítsa őket egy nő... ;) És ha mégsem ok, akkor terv1 (official !): elkéred a karakterüket 2 szessön között, lefénymásolod, mindeni számértékhez +2, majd beveted ellenük. Ha túlélik, terv2 (official !): "get an AV-8 and take out the whole building..." :ugri:

Történetek összerrakása: az újság teljesen okés ötlet, majd kipróbálom a köv. kampányomnál.
Az én módszerem: elképzeled a fő NPC-ket, és ezeket rohadtul kidolgozod (jobban mind egy saját karaktert) és máris kész az egész (ált. a lifepath nagyot segít...) - kisebb módosításokkal persze...
Ezzel még azt is eléred, hogy a fontosabb NPC-k nem "félreteendő" számhalmazok lesznek, hanem adott estben igen kemény és érdekes ellenfelek...

Byez

Módosította Natokh: 2003.10.07, 06:09

_LEHO (NPC/NJK)

_LEHO (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.06, 15:51

A ledarálás ellen az egyre erősebb ellenfeleket javaslom. Csak fokozatosan. És legyen következménye minden gyilkosságnak. Keresse őket a rendőrség, üldözze őket a bosszút esküdött családtag. Aztán magukra haragítanak egy kisebb céget? Talán nagyobbat? Pár titkosszolgálatot? A mi csapatunk most itt tart. És még élnek. Szóval 2 fajta karakter marad eddigre: a nagyon okaosak, akik túljárnak a 2 helikopternyi fullborg eszén, és a kevésbé okosak, akiket hullazsákban elvittek a helyszínről :)

lino

lino

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.06, 07:54

Ok eddig minden, nekem csak az a gondom hogy valahogy rá kell nevelnem öket arra hogy gondolkozzanak, és ne abból álljon nekik a cp hogy ledaráljuk aztán kész..
Majd az újság módszert kipróbálom..

_lidermajer (NPC/NJK)

_lidermajer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.03, 14:11

Én is az újság verzióra szavazok.

_Koppa (NPC/NJK)

_Koppa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.02, 10:15

Speciel amikor én mesélek csak egy alap gondolatom van. Mert hiába dolgozok ki egy konkrét sztorit a játékosok juszt se azt fogják csinálni amit én akarok. Annak meg hogy erőltettem a sztori szerinti menetet annak semmi értelme szerintem. Persze ehhez jó játékosok kellenek. Meg egy közepes mesélő.
Egyébként bocs ahogy bele ugattam

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.01, 12:47

No meg alap dolog hogy ha nem mesélek cp-t nem olvasom el a cp kalandokat, kalandötleteket játékosként nehogy véletlen szembe találkozzak vele..

Nem hiszem, hogy ez igaz lehet, pláne, ha olyan kalandokat nézel, amik weben vannak.
De ha nagyon nincs ötleted, én így csináltam a kalandokat:
1. Kinyitod a napi újságot.
2. Megnézel egy cikket a bel vagy külpolitikából esetleg a tech/média rovatból.
3. Elgondolkozol, hogy illeszthető ez a cp világába.
4. Kidolgozod a npc-ket és a storyline-t.

Én így tudtam nem könyvszagú történeteket kitalálni. De /sze mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.

lino

lino

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.01, 09:42

Hi Doc!
Hát akiknek mesélem nem olvassák ezt... No meg alap dolog hogy ha nem mesélek cp-t nem olvasom el a cp kalandokat, kalandötleteket játékosként nehogy véletlen szembe találkozzak vele..

De igazad lehet és tényleg halott az ügy.. Akkor igyunk! :titok:

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.29, 18:57

Hi!

Jó dolog amit kitaláltál, de a fórumot több száz punk olvassa, így kinek fogod mesélni chomba?

lino

lino

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.29, 15:14

Szevasztok,

jól jönne pár ötlet vagy kalandvázlat cyberpunkhoz, de elsösorban olyan kalandokra gondolok ahol van valami trükk is, ahol nyomozni (agyalni) kell.. No persze hogy meg legyen a feeling a tüzharc sem elhanyagolható! :D

Mivel kezdö vagyok eddig alap dolgokkal traktáltam a -szintén kezdö- karaktereket (kocsilopás, nepper kiiktatás), mindenesetre nem szeretném ha a cp a gyakás irányába tolódna..

thx

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]