Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ordan, Sogron, sogroniták #2

• Válasz írásához lépj be
1090 hozzászólás érkezett eddig

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5683 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 15:45

morgorito:

Szerintem biztonsági tartalék. Yneven a papjai (Ordanon kívül) behódoltak Tharrnak, ha Ordanban is csak szakrális verzió lenne, lehet, hogy ott is megjelenne valaki egy visszautasíthatatlan ajánlattal, ami gyakorlatilag másodhegedűssé tenné a világban. Így van egy alternatívája, worst case scenariora. SzvSz 

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 15:12

Itt KLM-el értek egyet, alapvetően kérdezni nem bűn, a szabályok/lore meg azért van hogy megváltoztassuk ami nem tetszik.

Én is bedobnék valamit:

Számomra az egy meg nem magyarázott kérdés, hogy Sogron miért nem törekedett a szerafizmus letörésére, ha elméletileg az istenné váló lények ezt tipikusan megteszik, eltüntetvén az Igaz Nevükről "fennmaradó dokumentumot". 

Ötletek hogy miért lenne érdekében egy szerafizmus és nem pusztán hit alapú tűzvarázslás?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 13:20

Szerintem úgy lenne a pontosabb, hogy felesleges kérdezned ha nem érdekel a válasz. :)

Jelen esetben inkább az a helyzet, hogy ha fel sem teszi a kérdést, honnan tudná, hogy nem tetszik neki a válasz?

Sőt. Miért ne tehetné meg, hogy a válaszok egy részét elfogadja és beépíti a világképébe, más részét megváltoztatott formában veszi át, a maradékot pedig "ingame" pletykaként vagy nem létezőként kezeli.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 13:16

Üdv! Szerintem a toroni tűzvarázslónak semmi köze Godonhoz- Ordanhoz. Szakrális mágiájuk van. Ezt lehet úgy tálalni, hogy csak nekik, megmaradt a Kyr időkből, lehet úgy, hogy nemrég kapták Sogrontól. A varázslat leírása pedig marad úgy, mint az ordaniaké.

És lehet nekik tapasztalati (sokezer éves titkos és tápos formulákkal) vagy épp kyr magasmágiából összerakott eszköztáruk is. 

A godoni managyűjtés (tűzből is!) lehet a kulcs - de mivel szegény tűzvarázsló azzal együtt sem az igazi... 

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 13:02

Az, hogy ehhez Sogron hogyan társult, mikor a godoniak kimondottan nem voltak ájtatos népek., meg hogy alakul az idővonal (Godon vagy ezer évig párhuzamosan létezett Pyarronnal, Ordanba mikor költöztek a tűzvarázslók?)...

Az utolsó elképzelés erről az volt (amit mondjuk elvileg ki kellett volna tudni olvasni a szerafizmus cikkből, de nekem nem ment), hogy Ardae Magnus parancsalkuval szépen átvette Sogron helyét, és azóta őt tápolják a tűzvarázslók. Vagy az igazi Sogront emésztik, ki tudja? És akkor simán elképzelhető, hogy godoni mágia közé rejtette Sogron igaz nevét, ez utóbbit mondjuk ki tudtam olvasni a szerafizmus cikkből.

Én ezt eddig még nem hallottam, de szerintem igen-igen jó ötlet.  :kavar:  :nos:

Üdv:

D.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 12:49

De akinek a sok háttérinformáció elrontaná a játékát, az inkább ne kérdezgessen mindenféle fórumokon háttéranyagokról, nemde? :D

Áh értem, szóval szeressek MINDENT, vagy kussoljak! :)

Szerintem úgy lenne a pontosabb, hogy felesleges kérdezned ha nem érdekel a válasz. :)

Nem értem, mit kérdeztem, ami nem érdekelt?

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 12:31

De akinek a sok háttérinformáció elrontaná a játékát, az inkább ne kérdezgessen mindenféle fórumokon háttéranyagokról, nemde? :D

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 12:20

Mondjuk más lenne a dolog, ha lenne mechanika szerafizmusra (mármint nem olyan béna, mint az ÚTK, ahol azt hiszem csak manát kap a szeráftól), és a KM olyan gondolatokat és következményeket hozna be a játékba, amire a játékos csak lesne... De hát ez nem az a játék. :)

Hát igen, az ÚTK szerafizmus lehetőségét mi is elvetettük, bár csak egyszer volt még ilyen karakter, de kitaláltunk hozzá valami értelmesebbet.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 788 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 09:52

NoiseEHC, úgy emlékszem András utalás jelleggel egészítette ki, a Kornya fórumáról származó írást, legalábbis mikor beszéltem vele róla, ő rá hivatkozott és őt linkelte be, hogy azért van így, mert ő megmondta. Sok az "ő", szóvan Andrán hivatkozott Kornyára. :)

Azért írtam, hogy szerencsére, mert valóban mostoha kaszt a tűzvarázsló, amivel nem nagyon foglalkoznak, de ez az írás, csak külső szemlélőként érdekes. Gondolj bele, ha szereted a tűzvarázsló kasztot, nem túl jó, ha közlik, hogy a karaktered bár egy igaz hitű sogronia, de valójában az ellensége, és fekélyként kínozza Sogron leláncolt és meggyötört testét, hogy egy szerafista féldémont tápláljon a lelkével (valami ilyesmit írt Kornya a fórumán...). Szóval "poén" de a játék oldaláról csak és kizárólag elvesz a kasztból, de nem látom mit ad hozzá?

Ha az ember tűzvarázslót akar alakítani, akkor nem ezt akarja. Ugyan úgy volt beállítva a maremita Darton is, vagy az elf kalahorák is (meg mások is). De ezek nem maradtak meg, pont ugyan azért, mert egy Darton lovag dartonita akart lenni, egy elf pedig a természet védelmezője és a Ködökön járó megtartója, nem démonimádó. Pedig náluk még az sem volt leírva, hogy konkrétan ellenségei annak amiben amúgy azt hiszik, hogy hisznek...

Ja, ha az a kérdés, hogy ez az információ mit ad hozzá a játékhoz, akkor a válasz nyilvánvalóan, hogy semmit sem. Mert a tűzvarázslók nem tudnak erről, akkor miért is változtatna akármin is?

Mondjuk más lenne a dolog, ha lenne mechanika szerafizmusra (mármint nem olyan béna, mint az ÚTK, ahol azt hiszem csak manát kap a szeráftól), és a KM olyan gondolatokat és következményeket hozna be a játékba, amire a játékos csak lesne... De hát ez nem az a játék. :)

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 09:12

Üdv! Szerintem a toroni tűzvarázslónak semmi köze Godonhoz- Ordanhoz. Szakrális mágiájuk van. Ezt lehet úgy tálalni, hogy csak nekik, megmaradt a Kyr időkből, lehet úgy, hogy nemrég kapták Sogrontól. A varázslat leírása pedig marad úgy, mint az ordaniaké.

Igen, én is szerettem volna a godoni alapoktól eltávolodni, hogy "torzuljon", kyr akapokra ütetődjön át a mágiájuk, és közben amit írsz is eszembe jutott, csak ebben az nem tetszik, hogy akkor elvileg régi és híres tűzvarázslórendjük van, ami azért talán túl sok. Szintén problémás, hogyha őt Sogron papok, akiknek megvan a tűzmágia, mert ezt is kifejezetten tiltja a könyv. Szóval szerintem a rengátos, valamelyest titokban alakuló, létező szektás irány lehetne nagyjából világhű. (Persze a korábban kitárgyalt ellentmondások, keresztbeírások mellett.)

Mondjuk az ötleted felveti azt a lehetőséget, hogy mi van, ha egy ordani Sogron pap lett renegát még régen? Akkor elvileg létezhet ez a "tűzvarázslós" egyházi vonal toronban is. Hiszen azt sehol nem írja a könyv, hogy csak a Fény Ösvényét járók lehetnek renegátok. Hmm, egyre érdekesebb az ötlet. Köszönöm! :)

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 312 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 08:32

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 08:23

Kashuka, köszönöm, nagyon tetszerős ötletek ezek és jól illenek Creo javaslatához is. Tetszik ez a titkolt, mellékes volnal, jó a fejvadász ötlet is, bár talán tényleg kicsit árnyaltabban kéne kezelni.

A Toronba kerülésüket szerintem jobb volna kevésbé nyílt befogadásként intézni, egy család meghívása jó ötlet, de én egy sogronita boszorkányszekta (úgy emlékszem van ilyen, de kicsit bizonytalan vagyok) gondolatával játszottam el, kik mondjuk annak idején hatalmuk alá vontak egy nagyobb tudású tűzvarázslót, aztán szépen csendben nőtt a beavatottak száma. Persze szépen lassan kinőtte magát, valamelyest függetlenedett is a boszorkányoktól, de megmaradt ez a sötétebb vonal. Ezt nagyon jól segíti a füstmágia gondolata! Vola a "S éjre vált a nap"-ban (azt hiszem) említés füstmágiáról, de játéktechnikailag írnak ilyenről bárhol is?

NoiseEHC, úgy emlékszem András utalás jelleggel egészítette ki, a Kornya fórumáról származó írást, legalábbis mikor beszéltem vele róla, ő rá hivatkozott és őt linkelte be, hogy azért van így, mert ő megmondta. Sok az "ő", szóvan Andrán hivatkozott Kornyára. :)

Azért írtam, hogy szerencsére, mert valóban mostoha kaszt a tűzvarázsló, amivel nem nagyon foglalkoznak, de ez az írás, csak külső szemlélőként érdekes. Gondolj bele, ha szereted a tűzvarázsló kasztot, nem túl jó, ha közlik, hogy a karaktered bár egy igaz hitű sogronia, de valójában az ellensége, és fekélyként kínozza Sogron leláncolt és meggyötört testét, hogy egy szerafista féldémont tápláljon a lelkével (valami ilyesmit írt Kornya a fórumán...). Szóval "poén" de a játék oldaláról csak és kizárólag elvesz a kasztból, de nem látom mit ad hozzá?

Ha az ember tűzvarázslót akar alakítani, akkor nem ezt akarja. Ugyan úgy volt beállítva a maremita Darton is, vagy az elf kalahorák is (meg mások is). De ezek nem maradtak meg, pont ugyan azért, mert egy Darton lovag dartonita akart lenni, egy elf pedig a természet védelmezője és a Ködökön járó megtartója, nem démonimádó. Pedig náluk még az sem volt leírva, hogy konkrétan ellenségei annak amiben amúgy azt hiszik, hogy hisznek...

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 788 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.01, 00:37

Az, hogy ehhez Sogron hogyan társult, mikor a godoniak kimondottan nem voltak ájtatos népek., meg hogy alakul az idővonal (Godon vagy ezer évig párhuzamosan létezett Pyarronnal, Ordanba mikor költöztek a tűzvarázslók?)...

Az utolsó elképzelés erről az volt (amit mondjuk elvileg ki kellett volna tudni olvasni a szerafizmus cikkből, de nekem nem ment), hogy Ardae Magnus parancsalkuval szépen átvette Sogron helyét, és azóta őt tápolják a tűzvarázslók. Vagy az igazi Sogront emésztik, ki tudja? És akkor simán elképzelhető, hogy godoni mágia közé rejtette Sogron igaz nevét, ez utóbbit mondjuk ki tudtam olvasni a szerafizmus cikkből.

Igen, a vége benne volt az írásban, de amiket te sem találtál, azok valóban nem voltak a részei, Kornya későbbi fórumos "agymenései" voltak csupán (szerencsére).

Nem voltak a részei, de utal rá több helyen is, legalább is így visszanézve már látható. Ami szerintem tök jó, hogy nem lövi le a poént, mert így kimondva már nem annyira misztikus... Amúgy nem tudom, hogy miért "szerencsére", mert szerintem tök jó, hogy ha valami érdekeset is kitalálnak az írók, mintsem hogy a régi ETK unalmas világképet ismételgessék. Egyébként meg nem Kornya, hanem GA írta ezt a fórumon, ha egyszer visszakerül a netre, akkor a "helycserés támadás" kifejezést használta...

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 23:22

Köszönöm a plusz infókat mindenkinek!
Ez alapján szerintem az "ellentmondó források" esetével állunk szemben (megint), úgyhogy azt hiszem mindenkinek belefér a saját Ynevébe amelyik tetszik. A kártyákat ebben az egyetlen tekintetben (játéktechnikai kaszt) nem tartom relevánsnak, de a többi is elég hogy legyen ennek is alapja.
Persze ha eljő az új kor, talán egyértelműen tisztázva lesz ez is.

A beavatási szertartás problematikája szerintem nagyon könnyen feloldható:
Persze, az egyszeri felkent TV nem emlékszik a saját szertartására, de valakinek el kellett végeznie rajta azt. Ha egy ilyen beavatott szökik meg és válik renegáttá, máris meg van oldva a további oktatás kérdése.

Ezt lehet esetleg szépen kiegészíteni azzal (ami már saját agymenés, nem hivatalos), hogy ha több körben, a tanuló fejlődésével történik az egyes mágiaformákba való beavatás, akkor az oktatók-beavatók is elkülönülhetnek ezen szintek szerint, szigorúan ellenőrzött előrejutással a felsőbb körökbe.
Itt a legfelső-beavatottak szökésére még sosem volt példa, de a néhány lépcsővel alattuk lévők között már elő-előtűnik egy-két "rossz alma", akik közül a legszerencsésebb megalapította Aschaont (illetve a toroni iskolákat, akinél vannak).

Cundior
(...) a lényeg, visszatérhetnénk az eredeti kérdésemre, hogy ti hogy képzelnétek el, akár csak elméletileg? Előre is köszönöm!

Erősen függ hogy milyen világképpel nézzük.

1.)
Ha a toroni rendek léte nyílt és elfogadott dolog, akkor nem igazán látom értelmét hogy elkülönüljenek az egyháztól, szerintem annak mint egy militáris ága működnének. Ebben az esetben megadnám nekik azt az erőforrást is, ami a teljes tan visszafejtéséhez elég.

Itt szerintem a legérdekesebb, ha egy kettős konfliktusos helyzetben vannak:

Egyértelműen a papok alá rendeltek a parancsoki-hierarchia és a társadalmi megbecsülés terén is, de sokan még ezen túl is megvetik őket, amiért "a jó öreg, tökéletes Kyr" módszer helyett ezzel a "godoni sufnituninggal" szórakoznak.

A másik oldalról viszont a gyakorlati hasznuk elsöprő, ezért sokan készek (különösen sogronita körökben) rugalmasan kezelni a hagyományok tiszteletét.

A dolgot persze még meg lehet spékelni azzal, hogy a Flammorok között ugyanezen vonal mentén belső egyházi intrikus-harc is folyik a kiszorításukra/megerősítésükre.

2.)
Az én világképemben nincsenek elfogadott toroni rendek, de az alábbi példa így is teljesen elképzelhető ebben is - ha pedig nálad ezek viszonylag gyakoriak, akkor ez lehet akár egy új, feltörekvő rend, vagy egy erősebb szervezet régmúltba vesző előtörténete.

Az első mester(eke)t egy árnyékháborúban meggyengült szervezet hívta be, végső elkeseredésükben.
Nálam ez egy kisebb helyi sogron-felekezet lenne, akik vallás-háborúba keveredtek a helyi Tharr-szervezettel (egyházi ág, szekta, akármi), de politikai okokból nem kapnak támogatást "a központból", ezért bármilyen eszközt készek bevetni.
Érdekes alternatíva lehet egy Tharr-hívő szervezet, akik a helyi sogronita közösség megosztására, és a rivális papok kiszorítására használja az új, Sogron-egyháztól független, nekik alávetett TV-rendet.

A behozott mester kyr felmenőkkel rendelkezik, amit érkezésekor a helyi vér-mágusok is megerősítettek, így a toroni "vérfenntartás" nevében kivételes szívélyességgel fogadta be a hivatalos birodalmi adminisztráció, még egy jelentéktelenebb (föld nélküli) nemesi címet is kapott *.
Míg hivatalosan békésen letelepedett a helyi sogronita-közösség keblén, valójában teljes titokban elkezdte kiképezni a helyi papság új fegyvereként szolgáló TV-k első nemzedékét.

Ebben az esetben Creo ötletét tudom csak megismételni: valamilyen álcázás/átverés jellegű képzettség illene egy ilyen rejtőzködő rendházhoz.

Az "én rendem" mágia tekintetében inkább a direkt sebző hatásokat preferálná mindenek előtt, kiegészítve a teleportáló/megfigyelő varázslatokkal, illetve álcázásként a füstmágiával (nem tudom egynél több varázslat tartozik-e ide, régen volt már...)

Amivel még kiegészíteném mert tetszik, de ez már eléggé az elszállt perverzió kategória: egy tűzvarázslórend amelyiknek az árnyékháborúban kell részt vennie, de úgy, hogy nem is bukhatnak le, logikusan a fejvadászokkal tud a leghatékonyabban együtt dolgozni.
Ebből könnyen születhet egy "Lángvadász" kaszt, amelyik minimális (támadó) tűzmágiával felszerelt, de nagyobb részt még mindig fejvadásznak számító katonákból áll.
UTK-ban nagyon kényelmesen meg lehet oldani, néhány mesélői engedmény kell csak az engedélyezett illetve oktatott képzettségek terén - de persze komolyabban is át lehet szervezni az induló kasztot.

Remélem sikerült a kötözködés után konstruktívan is hozzászólnom! :csingcsung:

* Az én toroni világképemben minden hivatalosan elismert kyr-vérű személy legalább valamilyen névleges nemesi ranggal rendelkezik, mert a rasszista-elitista felső-arisztokrácia nem hajlandó még csak az ötletét sem elültetni a "közönséges" ember-vérű famorok fejében, hogy magasabb kasztúak lehetnek egy kyr-nél.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5683 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 18:02

A gond az, hogy volt egy védhető és kerek koncepció, amibe elkezdtek az írók belepiszkítani kontroll és  a következmények felmérése nélkül. Elvileg Ordanon kívül nincs tűzvarázsló képzés, mert a beavatási rítust ott végzik csak el, és a résztvevők nem emlékeznek rá. Ebből adódódan lehetnek renegát tűzvarázslók, de nem oktathatnak, mert nem tudják beavatni a tanítványokat. Persze, ezt a t. írók nem vették figyelembe és elkezdték írni a hülyeségeket, mert máskülönben picit gondolkodni kellett volna azon, hogy maradhat meg a káposzta és lakhatna jól a kecske.

Ezek után tökmindegy, mit találsz ki, mindenképp szembemész valamivel.

Mielőtt nagyon belehergelitek magatokat: Jan van den Boomen Kárhozottak c. novellájában nem tűzvarázslók, hanem szakrális mágiát használó papharcosok (immirek) szerepelnek.

Üdv:

D.

Nem konkrétan arra a regényre írtam, hanem sajnos szinte minden témára igaz. Deklaráltan Ynev az íróké, a játék meg ha tud vele mit kezdeni, hajrá, egyébként meg who cares? Ez sajna tény, és egyben meg is pecsételi a konzisztens M* létét.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 17:53

Még akkor is, ha nincsenek toronban tűzvarázslók, a tűzmesterek rendje még mindig fejvakarásra ad okot, ha kell a szakrális szöveg a képzéshez.

Mert oké, hogy nincs magasikolájuk, de minden mást van, és oktatnak is probléma nélkül. Ez max úgy lehetne, hogy "ellopták" egy másolattal az alapokat, vagy sok renegát emlékeztből összerakta, de ez nem tűnik túl erőteljese magyarázatnak.

Főleg azért, mert akkor meg mér' nem lehetne a magasiskola is, szépen lassan töredékekből felépítve?

Hmm, ez is olyan dolognak tűnik amin öt perc gondolkodás is kikezd. Sebaj! Azért érdekelne ki mit gondol.

U.I.: Elméletben ez -a- Tűzmágia, elég olcsó megoldás lenne azt mondani, hogy ez csak pont olyan, de más. Főleg mert ez felvetne további kérdéseket is....

Módosította morgorito: 2020.04.30, 17:54

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 17:40

Az én Ynevemen vannak toroni tűzvarázslók :)

Ez esetben meg van bocsátva. ;)

Módosította Cundior: 2020.04.30, 17:41

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1081 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 17:18

A gond az, hogy volt egy védhető és kerek koncepció, amibe elkezdtek az írók belepiszkítani kontroll és a következmények felmérése nélkül. Elvileg Ordanon kívül nincs tűzvarázsló képzés, mert a beavatási rítust ott végzik csak el, és a résztvevők nem emlékeznek rá. Ebből adódódan lehetnek renegát tűzvarázslók, de nem oktathatnak, mert nem tudják beavatni a tanítványokat. Persze, ezt a t. írók nem vették figyelembe és elkezdték írni a hülyeségeket, mert máskülönben picit gondolkodni kellett volna azon, hogy maradhat meg a káposzta és lakhatna jól a kecske.

Mielőtt nagyon belehergelitek magatokat: Jan van den Boomen Kárhozottak c. novellájában nem tűzvarázslók, hanem szakrális mágiát használó papharcosok (immirek) szerepelnek.

Üdv:
D.
Igen, most olvastam el, és épp ezt akartam írni. :)

Ettől függetlenül ez nem változtat semmin, Toronban vannak tűzvarázslók.

Kukac, nem csak neked, én nekem is hasonló emlékeim vannak. :)
Mentségemre szóljon, évekkel ezelött olvastam, és akkor sem tulajdonitottam jelentőséget a kérdésnek.
Az én Ynevemen vannak toroni tűzvarázslók :)

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 16:58

A gond az, hogy volt egy védhető és kerek koncepció, amibe elkezdtek az írók belepiszkítani kontroll és a következmények felmérése nélkül. Elvileg Ordanon kívül nincs tűzvarázsló képzés, mert a beavatási rítust ott végzik csak el, és a résztvevők nem emlékeznek rá. Ebből adódódan lehetnek renegát tűzvarázslók, de nem oktathatnak, mert nem tudják beavatni a tanítványokat. Persze, ezt a t. írók nem vették figyelembe és elkezdték írni a hülyeségeket, mert máskülönben picit gondolkodni kellett volna azon, hogy maradhat meg a káposzta és lakhatna jól a kecske.

Üdv:
D.
Igen, most olvastam el, és épp ezt akartam írni. :)

Ettől függetlenül ez nem változtat semmin, Toronban vannak tűzvarázslók.

Kukac, nem csak neked, én nekem is hasonló emlékeim vannak. :)

Módosította Cundior: 2020.04.30, 16:59

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 16:07

Valamelyik regényben-novellában szerepelt toroni tűzvarázsló?

A Hadak árja antológiás kötetben kettő is, de mivel az Tuanos, nem "kánon". (Talán a leggyűlöltebb könyv egyike, én speciel szeretem.)

A Hadak árját az Inomi adta ki.

(És mint említettem, ebben aztán biztos nincs toroni tűzvarázsló. Toroni sogroniták vannak, szakrális mágiát használó papharcosok.)

Üdv:

D.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]