Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ordan, Sogron, sogroniták #2

• Válasz írásához lépj be
1090 hozzászólás érkezett eddig

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 16:00

A gond az, hogy volt egy védhető és kerek koncepció, amibe elkezdtek az írók belepiszkítani kontroll és  a következmények felmérése nélkül. Elvileg Ordanon kívül nincs tűzvarázsló képzés, mert a beavatási rítust ott végzik csak el, és a résztvevők nem emlékeznek rá. Ebből adódódan lehetnek renegát tűzvarázslók, de nem oktathatnak, mert nem tudják beavatni a tanítványokat. Persze, ezt a t. írók nem vették figyelembe és elkezdték írni a hülyeségeket, mert máskülönben picit gondolkodni kellett volna azon, hogy maradhat meg a káposzta és lakhatna jól a kecske.

Ezek után tökmindegy, mit találsz ki, mindenképp szembemész valamivel.

Mielőtt nagyon belehergelitek magatokat: Jan van den Boomen Kárhozottak c. novellájában nem tűzvarázslók, hanem szakrális mágiát használó papharcosok (immirek) szerepelnek.

Üdv:

D.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 15:12

(OFF)Megváltozott a topic címe? Vagy csak haluztam, hogy volt benne egy "minden ami tűzről szól" rész is?(/OFF)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5683 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 14:51

A gond az, hogy volt egy védhető és kerek koncepció, amibe elkezdtek az írók belepiszkítani kontroll és  a következmények felmérése nélkül. Elvileg Ordanon kívül nincs tűzvarázsló képzés, mert a beavatási rítust ott végzik csak el, és a résztvevők nem emlékeznek rá. Ebből adódódan lehetnek renegát tűzvarázslók, de nem oktathatnak, mert nem tudják beavatni a tanítványokat. Persze, ezt a t. írók nem vették figyelembe és elkezdték írni a hülyeségeket, mert máskülönben picit gondolkodni kellett volna azon, hogy maradhat meg a káposzta és lakhatna jól a kecske.

Ezek után tökmindegy, mit találsz ki, mindenképp szembemész valamivel.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 14:39

Xinaf, nem emlékszel véletlenül melyik novella volt?

Előkerestem :)
Jan van den Boomen: Kárhozottak.

Nagyon köszönöm, neki is esek még ma! :)

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1081 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 14:35

Előkerestem :)
Jan van den Boomen: Kárhozottak.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 14:24

Az, hogy ehhez Sogron hogyan társult, mikor a godoniak kimondottan nem voltak ájtatos népek., meg hogy alakul az idővonal (Godon vagy ezer évig párhuzamosan létezett Pyarronnal, Ordanba mikor költöztek a tűzvarázslók?)...

Az utolsó elképzelés erről az volt (amit mondjuk elvileg ki kellett volna tudni olvasni a szerafizmus cikkből, de nekem nem ment), hogy Ardae Magnus parancsalkuval szépen átvette Sogron helyét, és azóta őt tápolják a tűzvarázslók. Vagy az igazi Sogront emésztik, ki tudja? És akkor simán elképzelhető, hogy godoni mágia közé rejtette Sogron igaz nevét, ez utóbbit mondjuk ki tudtam olvasni a szerafizmus cikkből.

Igen, a vége benne volt az írásban, de amiket te sem találtál, azok valóban nem voltak a részei, Kornya későbbi fórumos "agymenései" voltak csupán (szerencsére).

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 14:22

Creo, köszönöm szépen, nagyon jó ötleteket adtál, mind a két fő kérdésemre! Valószínűleg így fogom megközelíteni, egy rejtett "szekta" akik keveset tudnak, de valamire specializálódnak (tűzlény, boszorkány mágiai elemek). Szuper! :)

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 788 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 14:20

Az, hogy ehhez Sogron hogyan társult, mikor a godoniak kimondottan nem voltak ájtatos népek., meg hogy alakul az idővonal (Godon vagy ezer évig párhuzamosan létezett Pyarronnal, Ordanba mikor költöztek a tűzvarázslók?)...

Az utolsó elképzelés erről az volt (amit mondjuk elvileg ki kellett volna tudni olvasni a szerafizmus cikkből, de nekem nem ment), hogy Ardae Magnus parancsalkuval szépen átvette Sogron helyét, és azóta őt tápolják a tűzvarázslók. Vagy az igazi Sogront emésztik, ki tudja? És akkor simán elképzelhető, hogy godoni mágia közé rejtette Sogron igaz nevét, ez utóbbit mondjuk ki tudtam olvasni a szerafizmus cikkből.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 14:14

Üdv!

A toroni tűzvarázslókat én így képzelem el: mindenképpen ordani renegátok alapjaira helyezett mágia, 

Na, itt már rögtön nem értünk egyet - a magát a Kyr Birodalom örökösének tartó Toron, amint csakis ordani renegátok alapította tűzvarázsló-iskolája, vagy iskoláik vannak? 

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1081 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 14:02

Valamelyik regényben-novellában szerepelt toroni tűzvarázsló?

A Hadak árja antológiás kötetben kettő is, de mivel az Tuanos, nem "kánon". (Talán a leggyűlöltebb könyv egyike, én speciel szeretem.)

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 13:35

Üdv!

A toroni tűzvarázslókat én így képzelem el: mindenképpen ordani renegátok alapjaira helyezett mágia, vagyis nincs meg a teljes repertoár.
Nyilván csak Sogron hitű, mint minden tűzvarázsló, akárhol is legyen, hiszen az feltétele annak, hogy az ordani speckó tűzmágiát és technikákat használja.
Ha szervezetben gondolkodnék, akkor tutira valami klánba, vagy szervezetbe integrálva tenném és nem verném nagy dobra, hogy mit is és hogyan csinálok.
Mondjuk egy bm szekta, vagy papi rend csicskásaként, kiszolgálójaként, bár ez lehet problémás, ha Sogron-papokról van szó.
Toronban a sogronitáknak megvan az az előnye, hogy egyszerűen és hatékonyan és gyorsan képesek eldönteni, melyikirányzat és nézet az elfogadható.
Őszintén szólva, ha egy ordani renegát tanokra alapozó szekta épülne ki Toronban, még ha fejet is hajt mindenben az eflamoroknak a Füstklastromok urainak, akkor is kétségesnek gondolom a hosszútávú fennmaradásukat.
Bár Ordantól védve lennének, szerintem maga Toron jelentené rájuk a legnagyobb veszélyt.
PPL-ből:

"Létezik azonban Sogron híveinek egy olyan irány-zata, melyet minden toroni szívből gyűlöl, és ha csak tehe¬ti, pusztítja is. Ez pedig nem más, mint az ordani tűzvarázslók szerveze¬te. Kibékíthetetlen és rendkívül mély az az ellentét, mely e két marakodó tábort elválasztja. Mindkét fél a mási¬kat vádolja eretnekséggel, és se szeri, se száma azoknak a bosszúesküvé¬seknek, melyekkel a másikat fenye¬getik. Ynev szerencséjére a két tábor meglehetős messze került egy¬mástól, így nem fenyeget annak közvetlen veszélye, hogy a közeljövőben szó szerint tűzbe borítják a kontinenst."

Viszont, egy Nemes Ház titkos eszközeként, esetleg egy Tharr-szekta csahos kutyájaként, vagy valami ilyesmiként elképzelhető egy kisebb tűzvarázsló rend.

A tűzmesterek is ordani alapokra építkeztek, csak hát azok a Yankar érában vannak és nekem úgy tűnik aki az ő védelmüket élvezi, az védve van mindentől és mindenkitől, pláne egy csicska ordani bosszútól.
Mert aki kikezd egy yankaraonnal annak pirosra lesz verve a segge, mert hát az elitek elitjének az elitjeivel senki se mer kezdeni. Vagy valami ilyesmi jött nekem le.

Ugyanakkor, a Csepp és tengerben a kedves ellenálló szigetbirtoki nemes házak egyszerűen fogtak pár renegát tűzvarázslót és tűzkígyót melengettek a keblükön: értsd befogadták őket és használták őket, mint hatékony fegyvert. Kábé ennyi szerintem.

Na, de ha van igény egy renegát tűzvarázslói alapokra épülő extravagáns toroni szektára, hát szerintem annyiban mindenképpen érdemes változtatni az alapokon, hogy én adnék nekik valami álcázás/álruha képzettséget, esetleg, ha valami tolvajszervezetbe integrálódtak, akkor egyéb alvilági skillt (Füstkígyók).
A mágia más kérdés, őszintén szólva, nem nagyon nyúlnék hozzá, egy frappáns bm-es tűzmesteri ötlettel felérő ötletem sincs, hacsak nem akarunk egy olyan fénymágiát és tűzmágiát ötvöző, vagy egy korlátozott boszorkány szekta tűzmágia specializációt összekombózni, hogy legyen mégis valami különlegesség (Tűzjárók, Tűznővérek ilyesmi).

Speckó tűzvarázsló lehetne még a Tűzlényekre specializálódott a Fiere Symmetrica iskola, amely aTűzlények idézésén kívül csak a lapvető és iskolaformákat ismer. Viszont a Tűzlények sokkal életerősebbek és stabilabbak, esetleg változatosabbak (mondjuk lennének Tűzlegyek, hogy kevés manából is tolhassanak valamit, meg Tűzhidra, amely a földből feltörő, mozdulatlan gejzírszerű valami X fejjel X célpontra, is, vagy X tám/körrelsatöbbi, satöbbi, satöbbi)

De nem akarok rendszerkedni, mert őszintén szólva..., várom a Messiást! ;)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 11:42

Valamelyik regényben-novellában szerepelt toroni tűzvarázsló? 

A Csepp és Tengerben voltak - elvileg "helyi" - tűzvarázslók, amikre Kornya azt írta, hogy Sogron-papok. Csak ugye nem Kornya írta, GA-t meg már nem tudjuk megkérdezni. 

Azon felül elég furcsa lenne, hogy az ordaniak mindenkit cseszegetnének, aki Elemi Tűzre szakosodik, úgyhogy ott a godoni mágikus alapok lesznek a kulcs.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 11:22

1. Aschaoni tűzmester, nem Ordani. Erről ír Alan O'Connor is a Síró fémben, és az ÚTK-ban is kidolgozott kaszt!

Mágiájuk milyenségéről: ÚTK 120. oldal "A tűzmesterek hatalma nem dogmatikus tanokon alapul, nemzedékről nemzedékre váktozik."

2. Már az ETK-ban (MTK) is volt renegát tűzvarázsló, és lehetett renegáttól tanulni, ami ezáltan nem ordani iskola.

3. A kasztleírásnál emítik, hogy Toronban (szó szerint idézve) "nagyobb számban" találhatóak tűzvarázslók, valamint az ascaoniaknál is van szó, a toroni varázslók róluk való véleményéről, hogy miért nem becsülik őket annyira.

4. Bár én sajnos a kártyát nem ismerem, de Kukac céloz az ottani említésükről is.

Összegezve irodalom, szabálykönyv, sőt, kártyajáték is egyértelműen kitér erre.

De igazából teljesen mindegy, lehet akár ez az én hülyeségem is, a lényeg, visszatérhetnénk az eredeti kérdésemre, hogy ti hogy képzelnétek el, akár csak elméletileg? Előre is köszönöm!

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 11:21

Cundior:
Siffad-nak igaza van tűzvarázsló csak ordani eredetű lehet, még ha renegát is.  Az aschaoni tűzmesterek nem is igazán tűzvarázslók, nem használhatják a varázslatok nagy részét, hatalomitalát isznak és  bélyeget használnak hogy varázslataikat erősítsék. Toronban sincsenek tűzvarázslók csak sogron papok akik mondjuk kaphatnak több egyedi papi tűz varázslatot (akár mondjuk tűzvarázslóit is). (Nyilván lehet csinálni toroni az aschaoni-hoz hasonló tűzzel operáló kasztot, de ez inkább a világ megerőszakolása lesz mint például a Dreina hívő khál oroszlánszív lovagok)

kukac:
A kártya csak az elmúlt pár évben lett kánon értékű. A toroni és/vagy sogron pap  tűzvarázslók régi lapok és csak a könnyebb játék technikai megvalósítása miatt szerepel rajtuk az alkaszt jelölés. Nyilván egy kyr sogron anyr nem lehetett tűzvarázsló hiszen akkor még nem is léteztek tűzvarázslók   

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 11:00

Siffad, elfogadom amit írsz, de ez nem felel meg a hivatalos álláspontnak, a szabálykönyvnek és a regényeknek sem. (De amúgy szimpatikus hozzáállás, csak inkább háziszabály.)

Bocsi, ezt kifejtenéd melyik szabálykönyvek és melyik regények tartalmaznak toroni tűzvarázslót?
Még sose láttam ilyet, csak a gyűjtögetős kártyákon.

Az viszont határozottan le van írva (ha jól emlékszem a PPL-ben, de lehet hogy az MTK-ban), amit Siffad is említett: a tűzvarázslás mint mágia-technológia egyértelműen világi és Ordanban találták fel.

Persze a M*-ról beszélünk, simán lehet hogy teljesen ellentmondanak egymásnak a különböző könyvek.

Ami háziszabály, hogy pl. nálam lehet toroni sogron papot hozni, aki játéktechnikailag tűzvarázslóként működik.

Egyrészt az ETK szerint az ordani tűzvarázslók godoni mágiát használnak, másrészt azt is említi, hogy az ordaniak üldözik a renden kívüli tűzvarázslókat, akik emiatt ritkák. Gyanítom Toronban nem akkora Ordan befolyása, hogy ott is lehetne nyugisan üldözni őket, ezért nem lennék meglepve egy toroni (sőt, akármilyen más) tűzvarázslótól.

A kártya pedig kánon, a másik topicban ezt többször is megerősítették, GA személyesen foglalkozott a mögötte lévő lore-ral!

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 10:46

Siffad, elfogadom amit írsz, de ez nem felel meg a hivatalos álláspontnak, a szabálykönyvnek és a regényeknek sem. (De amúgy szimpatikus hozzáállás, csak inkább háziszabály.)

Bocsi, ezt kifejtenéd melyik szabálykönyvek és melyik regények tartalmaznak toroni tűzvarázslót?
Még sose láttam ilyet, csak a gyűjtögetős kártyákon.

Az viszont határozottan le van írva (ha jól emlékszem a PPL-ben, de lehet hogy az MTK-ban), amit Siffad is említett: a tűzvarázslás mint mágia-technológia egyértelműen világi és Ordanban találták fel.

Persze a M*-ról beszélünk, simán lehet hogy teljesen ellentmondanak egymásnak a különböző könyvek.

Ami háziszabály, hogy pl. nálam lehet toroni sogron papot hozni, aki játéktechnikailag tűzvarázslóként működik.

Módosította Kashuka: 2020.04.30, 10:48

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 10:32

Siffad

Siffad

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 10:28

SZVSZ: a renegàt tűzvaràzslò tudàsàt ordani forràsbòl nyeri, mely inkább vilàgi/tapasztali màgia ès elveg godoni eredetü. Toronban Sogron szakrális mágiával támogatja híveit. Persze ahány mesèlö, annyi Ynev, de tüzvaràzslo csak ordani lehet rèszemröl.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 09:39

Sharram!

Elgondolkodtam a renegát tűzvarázslók lehetőségein, és míg az aschaoni tűzmesterek ki vannak dolgozva, a náluk jóval jelentősebb toroni iskoláról semmi pontosat nem lehet olvasni. Érdekelne a kreatív fantáziátok, szerintetek (akár játéktechnika nélkül, vagy azzal is), milyen lehet egy (vagy A) toroni tűzvarázsló rend/iskola/szekta?

Egyrészt érdekelne, hogy szerintetek milyen felépítésben működik, mi a társadalmi, politikai elfogadottsága, milyen a tagjainak megbecsültsége, illetve a vezetőik befolyása, milyen a kapcsolatuk a Sogron egyházával, ...stb. szóval "lore" tekintetében hogy működnének?

Másrészt, talán egy kicsit jobban érdekel az, hogy szerintetek konkrétan tudásában, lehetőségeiben, képzésében miben különbözne egy toroni tűzvarázsló karakter? Le tudták dolgozni a hátrányukat, esetleg nincsenek megkötéseik? Vagy vannak, de cseréve tudnak valami mást? Vagy mint ahogy az aschaoniak már nem az eredeti, hanem saját kikísérletezett mágiát használnak, esetleg a toroniak is kyr alapra fordították, vagy talán más mágiaformákkal gyúrták össze?

Szóval ti hogy alkotnátok meg egy toroni tűzvarázsló alkasztot (lehetőleg ÚTK szerint, de persze egy ötlet vagy elképzelés alapvetően rendszerfüggetlen)?

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.29, 13:17

Upsz!

Elhamarkodtam, megtaláltam Ynev nagy naptárát! Ojjé!!!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]