Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ordan, Sogron, sogroniták #2

• Válasz írásához lépj be
1090 hozzászólás érkezett eddig

Baali

Baali

Nekromanta

• Archívum
  • 2292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.04, 22:25

Hello!

Hacsak a kyrek számmániáját vesszük alapul, akkor elképzelhetetlen, hogy 4 istenük legyen a birodalom fénykorában, tehát Tharr már isten volt ekkor. Csak az a kérdés, hogy mikor és hogy lett az...

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.04, 22:16

Üdv!

Khavaal:
Szerintem Tharr már isten volt Calowynen is és ott is istenként tisztelik.
mert arra sincs bizonyíték hogy nme volt isten és szerintem logikussabb hogy a kyreknek 5 istenük volt Kyria fénykorában nme pedig 4.

_Khavaal (NPC/NJK)

_Khavaal (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.04, 18:02

Tharrnak biztos hogy voltak anyrjai.Mindegyik istennek voltak.Az tény szerintem is hogy neki volt akkor még a legkissebb hatalma.

És miért olyan biztos, hogy Tharr isten volt Kyria fénykorában? Én sehol nem olvastam Tharr anyrjairól. Ha lettek volna, talán a vallása sem korcsosult volna így el. Egy igazi kyr elborzadt volna, ha látja, hogy Toronból ez lesz.

_S.H.Caro (NPC/NJK)

_S.H.Caro (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.04, 10:18

Tudok róla.
Csak nagyon visszaszorultak. Morgena ha jól tudom épp tharr rovására terjeszkedik toronban. Nameg van valami Livinai Gyülekezet nevű boszorkányszekta, akik szintén őt imádják.
Weilának meg a smaragdmágusai...

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.03, 21:26

Üdv!
Ferro_TwL:
Tharrnak biztos hogy voltak anyrjai.Mindegyik istennek voltak.Az tény szerintem is hogy neki volt akkor még a legkissebb hatalma.

S.H.Caro:
Morgena nem vonult ki Ynevről.Lásd Sogron lángjai.Vannak hívei Yneven.Mostanság nem is kevés.
meg aztán Weilának is vannak hívei Yneven.

_S.H.Caro (NPC/NJK)

_S.H.Caro (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.03, 17:39

Kyr istenek:
Mára sajnos felbomlott az egyensúly, de régen minden istent egyenlően tiszteltek a kyrek. Nem voltak különbözők a népszerűségek.
Az az érdekes, hogy az istenek a hívőktől kapják hatalmukat, és mivel Calowynen még mindig kyrek vannak, elvileg onnan kapnak energiát, tehát se Igere, se Weila és Morgena sem halhatott meg végleg. Az lehet, hogy Ynevről kivonultak.

Egy kérdés:
A fehér színű tűznyíl sebzi a tűzvarázslók által készített tűzlényeket.
Igaz-e ez az egyéb olyan lényekre, amelyek tűzimmunitásukat abból kapják, hogy tűzből épülnek föl?(pl. elementálok, Morquor stb.)

Ferro_TwL

Ferro_TwL

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 394 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.02, 21:50

Hali!

Attól, hogy nem hallottunk róla, még lehettek. Az ET Morgena anyrjairól sem tesz említést, de mint kiderült, voltak. Az ET szerint minden isten kb. egyenlő erős volt, én ehhez tartom magam.

Az igaz, hogy ha még nem hallotunk róla, attól lehet. DE, Morgena anyrjairól több kiadvány is említést tesz, nemcsak az ET van a világon. A Birodalom idején, ha már rangsort állítunk az istenek között (ami azért 17.000 év alatt biztos eltolódott, hol egyik hol másik javára), Tharr messze a legvégén kulloghatott a népszerűség tekintetében. Az viszont BIZTOS, hogy Tharr-t nem a Hetedkori formában tisztelték, ő "csak" a "éjszaka, a büntetések és a kiérdemelt fájdalom patrónusa volt", később lett a Sors stb istene. És az is biztos, hogy a Tharr szertartások, szerzetesek stb. nem így néztek ki a Kyr Birodalom idején.

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.02, 21:11

Líthas!
Ferro Twl:

Tharr a kyr Birodalom fennállása idején nem volt jelentős isten, Tharr anyrról én még nem hallottam, a Birodlom bukása után jött el az ő ideje.

Attól, hogy nem hallottunk róla, még lehettek. Az ET Morgena anyrjairól sem tesz említést, de mint kiderült, voltak. Az ET szerint minden isten kb. egyenlő erős volt, én ehhez tartom magam.

Ferro_TwL

Ferro_TwL

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 394 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.02, 19:22

Üdv!

DelArco:

Tehát szerinted az Ynevre hajózás oka az volt hogy csak 4 istenük volt?

Szerintem nem. Ez csak egyes ynevi tudosók álláspontja. Szintén a kiegben írnak arról, hogy az óhazában valószínű több isten volt, nem csak az Yneven ismert 5. Megkéne kérdezni a Hatlmasokat ők biztos tudják :(

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.02, 18:29

Üdv!

Ferro_TwL:
már olvastam a kieget csak nme emlékeztem erre a részre.
Tehát szerinted az Ynevre hajózás oka az volt hogy csak 4 istenük volt?

Ferro_TwL

Ferro_TwL

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 394 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.01, 19:41

Üdv!

Szeretném leszögezni, hogy amit lentebb írtam az nem az én agyszüleményem, hanem a Papok Paplovagok II-ben van benne.
DelArco:
Szintén az említett könyvben benne van, hogy a kyreknek valószínűleg több istenük volt, legalábbis akezdeti időkben. pl: Weila melett több Sors istenség is volt, akiknek kultusza később bépült Weila-ba és így ő lett az egyedüli Sors isten.
Baali:
Nem önellentmondás, a másik elmélet szerint tényleg csak 4 istennel vágtak neki, pontosabban 4 isten volt az oka az óhaza elhagyásának. Ahogy DelArco írta:"Mert a 4 szterencsétlen szám és ha ez pont az isteneknél forog fenn akkor nagy baj van."

De inkább olvasátok el a kiegészítőt ott jobban le van írva, mikor let Tharr isten.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]