Ugrás tartalomhoz

Fotó

Murphy-törvények a szerepjátékban

• Válasz írásához lépj be
117 hozzászólás érkezett eddig

Skandi

Skandi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.10, 22:22

A "Haggyá' má' ellövök a feje mellett, úgy is nagy hely van" az egyik leghalálosabb fenyegetés.

Softray

Softray

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.18, 12:45

:D

Crane

Crane

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.19, 11:31

Nadekérem! Ez nagyon nem erre a fórumra tartozik... Amúgy mit csinálsz, ha épp belekerülsz egy rendőrségi gyűrűbe?

(OFF)Meghal szépen, lassan...(/OFF)

Nem megy rendőrségi gyűrűbe.

Skandi

Skandi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 20:45

(OFF)Begolyózik?(/OFF)
;)

moonshadow

moonshadow

Árnyharcos

• Archívum
  • 469 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 16:59

Nadekérem! Ez nagyon nem erre a fórumra tartozik... Amúgy mit csinálsz, ha épp belekerülsz egy rendőrségi gyűrűbe?

_Trevor Hebron (NPC/NJK)

_Trevor Hebron (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.12.16, 12:17

Esetleg az idén valami hevedereset is vihetnének magukkal....

Crane

Crane

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.19, 16:09

(OFF)de, tavaly lőhettek. És ha rajtam múlna, most is lőhetnének.(/OFF)

(OFF)I second it...(/OFF)

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.19, 12:45

(OFF)de, tavaly lőhettek. És ha rajtam múlna, most is lőhetnének.(/OFF)

lethys

lethys

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.19, 12:24

(OFF) Már nem lőhetnek gumilövedéket a rendőrök.

Pici ON:A kedvenc bejáratott kocka is akkor fordul ellened, amikor a karid élete múlik rajta

(OFF) elvileg már tavaly sem lőhettek volna, nem volt engedélyezve az a fajta fegyver, meg olyan távolságról nem szabadott volna az engedélyezettet sem használni, de a mellmagasságban kilőtt könnygázgránátokat se felejtsük ki...(/OFF)

a multkori k20-as mágus játékon a km egymás után dobott 3 huszast, 1db 18-ast, aztán mégegy huszast.
a következő játékban meg, mint játékos, ugyanő egymás után dobálta az egyeseket :lol:

gancska

gancska

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.19, 08:47

(OFF) Már nem lőhetnek gumilövedéket a rendőrök.

Pici ON:A kedvenc bejáratott kocka is akkor fordul ellened, amikor a karid élete múlik rajta

Lamech

Lamech

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 872 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.18, 16:59

De ők nam szabályos kockákat használnak. Igaz hogy nem cinkelt, hanem bontott, de akkor sem szabályos: sem a kocka, sem amit tesznek vele. Bár ha a rendőrök visszadobálhatnák, amit kaptak, az nagyon aranyos lenne.

Hát igen. Amíg dobálnakaddig se lőnek... :lol:

_Trevor Hebron (NPC/NJK)

_Trevor Hebron (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.18, 16:39

De ők nam szabályos kockákat használnak. Igaz hogy nem cinkelt, hanem bontott, de akkor sem szabályos: sem a kocka, sem amit tesznek vele. Bár ha a rendőrök visszadobálhatnák, amit kaptak, az nagyon aranyos lenne.

_metalli.cat (NPC/NJK)

_metalli.cat (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.27, 10:40

:)

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.18, 03:49

Mesélőként gyakran dobok szélsőségeseket kockával, időnként ez jól is jön ki.

Wazze! Én úgy hallottam, hogy a szélsőségesek dobálnak rendőröket kockakővel. :)

_Trevor Hebron (NPC/NJK)

_Trevor Hebron (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.05.04, 10:41

Mesélőként gyakran dobok szélsőségeseket kockával, időnként ez jól is jön ki.

Earthdawn A csapat kb 40 hp-s de már sérült elementelistája hősiesen szemberohan a Therai lovaggal, aki támadással kritikus sikert üt és sebzésre d20+d10-el 20 és 10 ! már nem dobtam rá...

CP2020
Kezdeményezés két kültelki punk-al szemben:
JK1 (szolo): 11+8+2+17-es dobás =38
Km(én) : magamban ref 8+ érzék 5+ drog3 + dobás 10+10+10+9 öhhömm = 55
(nálam a tizesre többbször is rá lehet dobni)
A másik njk egy tizessel kevesebbet dobott...
A szolonak megnyúlt az arca.

Másik CP-s eset
JK1 linvázas-metálgires szolo. Fiz 16/3 A 3-as a biológiai fizikum, merthogy láb nélkül született nyomorék volt és maffiás család előéletből kapta a vázat.
Jk2 a csapat orvosa.

Jk1 a sötétben tüzel az első mozgó alakra Pech: A csapat orcosa az testrész fej sebzés 5d10... KM kegyéből csak a sisak repül le a feje nem, orvos 7 x-ben megáll kábulat miatt mindenre -5
Jk2 reflexből vaktüz vissza a csak sejtett ellenfél (jk1) felé . Lövés kb 60 körül
JK1: nana
Jk2: Testrész.. 1 Fej
Jk1: nono...
Sebzés bement..
Jk1: Ajjaj
Km: 1 pont
Jk1: Huuuu
Km: Sokkpróba
Jk1: fiz 16
Km: A biológiait legyél szíves
Jk1: Sejtettem dobás 7

A csapat majd három mázsás rohamlövege hanyattesett egy méregből odadobott, szinte ártalmatlan lövéstől..

Ha az esetben szereplő orvos felismeri magát, kérem jelentkezzen nálam, vagy a veszprémi egyetemi klub honlapján

Szefmester

Szefmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.23, 17:08

Ha jól tudom létezik olyan hogy kritikus balsiker, ami levon a sikerek számából.. hm.. lehet hogy a 13 kockába beleszámoltam az őserőt is.. nem mostanában volt és azóta is csak 2x játszottam.. gyak a fizikai maxot próbáltam összehozni..

A logikát is meg lehet magyarázni, stresszhelyzet+esetlegesen romos perem ami ugrás közben szétesik+orbitális balszerencse

én a való életben ilyenkor szoktam a legnagyobbak zakózni bicajjal..

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.23, 14:26

Szefmester:

(OFF)Indulj ki a józan észből...

Egy átlagos iskolás távolugrik 3-4 métert... A maga mittomén 2-es Erővel és 1-es Atlétikával ha csupa sikert dob is max. 360 centis ugrásra lehet képes... :D És hát azért egy 10 éves kiskölyöknek nem biztos hogy kijönne a hármas kockatartalék!

Ahhoz hogy 9 méter körüli ugrás jöjjön ki, ami világcsúcs körüli, kéne 8 siker, ami pontosan 960 centit jelentene, ami kevesebb mint Powell világcsúcsa! 9!! siker kellene neki, azaz, ha van 5-ös ereje és 5-ös atlétikája, akkor is minimális eséllyel ugraná meg ezt! Pedig hát eléggé 900 centi felett ugranak az ilyen profik a világversenyeken!

Szerintem sokkal logikusabb lenne, ha a KM a méternek megfelelő célszámot ad (Azaz 10 méter - 10es célszám), és aztán dobsz. 1 siker átérsz, de nem esel túl jól, 2 siker tökéletesen átérsz, 3+ siker - mint a Mátrixos háztetőugrálások...

És ilyenkor az őserő nem plusz sikert, hanem plusz kockatartalékot adna!

Szerintem...(/OFF)

Anaghmar

Anaghmar

Mágus

• Fórumita
  • 31 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.23, 09:31

ha jól emlékszem akkor erő+őserő+atlétika és ha jól tudom akkor minden siker 120cmnek felel meg..

Őserő automatikus siker. Ettől még lehet, hogy egy siker sem volt dobásból, de 13 kocka már nem igazán jön ki...

Módosította Anaghmar: 2007.04.23, 09:36

Ardin_con_Tyrus

Ardin_con_Tyrus

KisMester

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.22, 20:16

Magus, tolvaj, 5. szint, 70-100%-os képzettségek.

Találkozó helyszínét próbálom távolról fedezni. Ládák között lopakodás, 70%. KM dob: 90 fölött.
KM a többi játékosnak: - Egy láda reccsenését halljátok, majd elfojtott káromkodást
Egyik JK: - A tolvaj a helyén.

Valamivel később, egy fogadói szoba ajtaját próbálom megpiszkálni, 80% eséllyel (némi negatív járt, mert sietni próbáltam). KM dob - 81. :szerencsetlen:Jött valaki, de kibeckeltük.
Újabb próba, 90 fölötti dobás. :)
KM: Ezt az ajtót úgy tűnik nem tudod kinyitni. Többet nem próbálkozhatsz.

Eddig a kalandban ez a három képzettségpróba dobás volt, a fent említett sikerekkel. Ezek után elgondolkoztam, hogy ilyen szerencse mellett egy tolvaj hogy marad életben 40%-os képzettségekkel első szinten :)

Egy korábbi kalandban volt egy ork vezetőnk, középfokú időjóslással, ami alapján 80%-os eséllyel meg tudja jósolni, hogy milyen idő lesz aznap. A gyakorlatban a 80% azt jelentette, hogy az első 5 alkalomból egyszer találta el az időt, majd többet sem.
KM: - Az ork beleszimatol a levegőbe, és azt mondja: - Ma szép napunk lesz.
- A karakterek elkezdik előszedni az esőköpenyeket.

Szefmester

Szefmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.21, 19:55

hát nem is tudom.. mivel izomból ugrottam nem gondoltam hogy ügyesnek kell lennem.. mellesleg ha jól emlékszem akkor erő+őserő+atlétika és ha jól tudom akkor minden siker 120cmnek felel meg.. de nem igazán ismerem a szabályokat, mert én csak játszani ülök le és nincs a közeemben sem könyv

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]