Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ars Magica 4. kiadás

• Válasz írásához lépj be
196 hozzászólás érkezett eddig

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.24, 14:38

Az elmúlt időben eléggé passzív lett a társaság. :) De ha minden igaz, akkor a köv. héten beküldöm az Ignem fejezetet.

Andersen

Andersen

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.24, 11:36

Mostanában fordítgatok egy két részletet az AM 5ik kiadásból. Meg van még ez a projekt vagy tegyek próbát a zombi feltámasztására?

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.19, 11:54

Szívesen látunk, u2u ment.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 978 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.19, 08:36

Sziasztok!

Én is szívesen részt vennék az AM5 fordításában. Nagy munkát nem tudok vállalni, de talán a kicsi segítség se jön rosszul.

Van egy kis tapasztalatom fordításból: annak idején elkezdtük a Changeling-et, amiben egyedül maradtam, aztán az Exalted-del próbálkoztunk, ahol szintén egyedül (vagy másfelen) maradtam...

De a hegylakót lefordítottam! :-) Le is tölthetitek az rpg.hu-ról.

A levlistársa megpróbáltam feliratkozni, de nem kapok leveleket, most újra megpróbálom...

Baali

Baali

Nekromanta

• Archívum
  • 2292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.19, 20:20

Üdv!

A tesztlevelet megkaptam, és nekem is a "go for the eyes" van meg utoljára. Viszont én is küldtem egy levelet a listára, de azt nem kaptam meg, pedig gondolom meg kellett volna. Csak ebből gondoltam, h vmi nincs rendben.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.19, 19:01

utoljára a "go for the eyes" témájú levelet kaptam meg 17én. küldök egy tesztlevelet.

Baali

Baali

Nekromanta

• Archívum
  • 2292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.19, 15:44

Üdv!

Lenne egy kérdésem: a levlista működik, és én nem kapom csak meg azokat a leveleket, amiket felírtok, vagy nem nagyon írtatok fel a listára semmit? Mert az elmúlt pár napban semmi új nem jött a postafiókomba az AM5 listáról...

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.15, 16:36

Na, ez télleg jó hír! :)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.15, 10:36

Köszi Ascalante!

Tehát irány a levlista!

ascalante

ascalante

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.14, 14:34

A fordítás kapcsán én a korábbiakhoz hasonlóan a korrektúrázást, olvasószerkesztést tudom vállalni.

Ja, amúgy tényleg tudok magyarul, csak néha írok ilyen kevert nyelven. Meg az ékezeteket sem rontom el, csak ha fórumba/chatbe írok.

A levlista archívumba becsempésztem pár hozzászólást és a korábbi projekt pár nálam fellelhető levelét is.

Örvendek, hogy újra nekikezdünk!

ascalante

ascalante

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.14, 14:30

Sziasztok!

Birbin kérésére, no meg kiváncsiságom és lustaságom miatt csináltam egy levlistát. Itt lehet feliratkozni:

http://lists.wigner.bme.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/am5

A lista zárt (csak azzal a címmel tudsz írni, amivel feliratkoztál), de az archívum public. Egy levél max. mérete 200k. Ha ennél nagyobbat akarsz küldeni, akkor az inkább linkeld (ne csatolj dolgokat). A sima szövegbe illesztett cucc (egy nagyon hosszú levél) olyan 10-12k, szüval lehet regényeket írni ;)
Ha bármi (technikai) kérdés van a listával kapcsolatban (például nem tudsz feliratkozni, pedig csak egy sima reply kell a confirm levélre), akkor az am5 kukac wigner pont bme pont hu címre írjál.

A fordítás kapcsán én a korábbiakhoz hasonlóan a korrektúrázást, olvasószerkesztést tudom vállalni.

Üdvözlettel,
(ascalante/bálint)

Baali

Baali

Nekromanta

• Archívum
  • 2292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.12, 15:56

Üdv!

Birbin: nekem kényelmeseb lenne, ha nem az adatlapon szereplő emailcímem lenne a listában, amit újra fogtok indítani, hanem egy másik, aminek nagyobb a tárhelye. A freemailes cuccostmeg amúgy is megutáltam... Majd dobok egy U2U-t az új címemmel.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.12, 08:57

Megkértem a régi fordítói levlista üzemeltetőjét a régi lista megújítására. Megígérte, hogy pár napon belül megoldja a dolgot, amint ideje lesz rá. Türelem, jelentkezni fog itt a fórumon.
Emellett persze lehet honlapot is összeütni, nem nagy dolog. Egyedül fórumot nem tudok csinálni.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.11, 21:04

Ez az oldal valami saját honlap lenne, vagy mi?

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.11, 18:45

Ha valakinek még nincs meg az 5. kiadású alapkönyv, de fordítani szeretne, írjon u2u-t. Hátha találunk valamilyen megoldást.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.11, 11:07

ÉS mi lenne , ha nyitnánk egy oldalt ahová a fordítóknak lenne nickje.Itt fent lenne az angol, fejezetekre szétdarablova, lenne fórum/szószedet/akármi.ÍGy meg tudnánk beszélni a kritikus részeket, tudnánk egymást a hibáiról értesíteni, konzultálni stb.
Nos?

Már folyamatban az ügy.

darken_rahl

darken_rahl

The One and Only

• Archívum
  • 780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.10, 20:55

ÉS mi lenne , ha nyitnánk egy oldalt ahová a fordítóknak lenne nickje.Itt fent lenne az angol, fejezetekre szétdarablova, lenne fórum/szószedet/akármi.ÍGy meg tudnánk beszélni a kritikus részeket, tudnánk egymást a hibáiról értesíteni, konzultálni stb.
Nos?

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.10, 09:34

Nics egy 3 to 5 patch véletlen? :) :rohog:
Akkor össze kéne szedni, hogy ténylegesen ki az aki szerepet vállalna a fordításban, és kinek milyen igényei vannak. És aztán lehet konkretizálni.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.08, 18:44

Olman listájához:

Ars Magica 5th Edition Errata

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 939 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.08, 14:50

Feltetelezem, hogy olvastatok a konyvet.
A szoszedetbe kell minden kepzettseg, minde elony / hatrany, minden kifejezes a fejlodesbol, s a labormunkabol. Ilyenek.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]