Ugrás tartalomhoz

Fotó

Black Library

• Válasz írásához lépj be
791 hozzászólás érkezett eddig

Wolflord

Wolflord

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 21:27

Roboute Guillimant nem megölték? Csak a holtteste van sztázisban úgy tudom...

Ez a rész eléggé zavaros, ugyanis, egyes források szerint ennek a "holttestnek" a sebei nagyon-nagyon-nagyon lassan mintha kezdenének beforradni. Szal, nem biztos, hogy ő halott.

Lehet hogy az első kiadású wolf kódex óta megváltoztatták, de ott még le voltak jegyezve Leman Russ utolsó szavai. Valami iylesmi volt :
"There wil come a time when our chapter will be dying as I am dying now. And then I will come to you to fight together, no matter what the rules of life and death forbid, to fight together, in the Wolftime."

Nem totálisan változtatták meg, ezeket a szavakat meghagyták neki, de ezek elvileg az eltűnése előtti utolsó szavai voltak. A mostani fluff szerint. Itt ugyanis, Bjorn, az első Nagy Farkas, leírja, hogy Russ hogyan tűnt el nyomtalanul a saját trónterméből, a testőreivel együtt.

Módosította Wolflord: 2005.10.17, 21:33

Thalion

Thalion

a Véreskezű

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 21:04

Az ultamarines primarczha van sztázisban, egyes jelek szerint baromira lassan gyógyulnak a sebei. A Dark Angels primarcha a Szikla legmélyén alszik, őt a keeper of secrets vigyázzák. A többi stimmel.

Roboute Guillimant nem megölték? Csak a holtteste van sztázisban úgy tudom...

Windrider: elképzelhető :) Annyi hsz-t kellet elolvasni, hogy kicsit belezavarodtam :) Akinek szólt az vegye magára ;)

Ursa_Maior

Ursa_Maior

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1960 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 19:31

Lehet hogy az első kiadású wolf kódex óta megváltoztatták, de ott még le voltak jegyezve Leman Russ utolsó szavai. Valami iylesmi volt :
"There wil come a time when our chapter will be dying as I am dying now. And then I will come to you to fight together, no matter what the rules of life and death forbid, to fight together, in the Wolftime."

Ez azóta is az egyik kedvenc 40k-s idézetem.

Wolflord

Wolflord

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 18:49

Á, kérek egy playback-et! :( ;) The Watchers in the Dark vigyáznak rá!

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 18:41

őt a keeper of secrets vigyázzák

Az érdekes volna, mivel az szerintem Tzeentch nagydémona ;) De ha őket is ugyanígy hívják, akkor bocs. (de én valami watcherekre emléxek)

Wolflord

Wolflord

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 18:20

Az ultamarines primarczha van sztázisban, egyes jelek szerint baromira lassan gyógyulnak a sebei. A Dark Angels primarcha a Szikla legmélyén alszik, őt a keeper of secrets vigyázzák. A többi stimmel.

C-Dante

C-Dante

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 15:31

hát igen, a remény hal meg utoljára... ;) :(

roodie

roodie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 683 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 15:22

Csak a pontosság kedvéért: Russ nem meghalt hanem eltűnt, mint ahogy hivatalosan a Dark Angel primarcha is "eltűnt", csakúgy mint Jaghatai kán ( White Scars ), Ferrus Manus ( Iron Hands ), Vulkan ( Salamanders ) és Corax ( Raven Guard ).

Ursa_Maior

Ursa_Maior

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1960 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 15:12

Sziasztok! A nagy kérdés!

Nem vagyok valami jártas a világban, de a Warhammer jelenében él akár egy primarcha is? Most nem azokra gondolok, akik eltűntek és "talán egy nap majd visszajönnek" nem is azokra akik álomban/sztázisban várják az ébredést, hanem olyanok akik ott vannak a rendházukban és arcoskodnak. Léteznrek aktív primarchák?

Nézzük csak az első alapítású rendek közül

Ultrmarines - meghalt, végelgyengülés
Space Wolf - detto
Imperial Fists - dettó
Blood Angels - a Földi Csatában halt meg

A többire nem emlékszem pontosan, de asszem Jhaghatai Khan Sanguiniussal együtt halt meg, Lion El Johnson mintha sztázisban lenne. Kit hagytam ki 12 rend 6 átállt, 6 meg maradt, senkit pipa.

Javítsatok ki nyugodtan ha tévedek. Tehát csak a démon herceggé vált árulók, Thaliomn jól mondta. Ha jól emlékszem az utolsó alapítás is a "jelen idő" előtt 1000 évvel volt (az okosabbak pontosabban tudják) és még egy primarcha sem él ilyen sokáig.

Módosította Ursa Maior: 2005.10.17, 15:14

_inquisitor Windrider (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2005.10.17, 14:48

Thalion mester:
én nem ezt mondtam ;) pont a te véleményeddel értek egyet... :( sztem félre ment a címzés :rohog:

Thalion

Thalion

a Véreskezű

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 14:38

Nem vagyok valami jártas a világban, de a Warhammer jelenében él akár egy primarcha is? Most nem azokra gondolok, akik eltűntek és "talán egy nap majd visszajönnek" nem is azokra akik álomban/sztázisban várják az ébredést, hanem olyanok akik ott vannak a rendházukban és arcoskodnak. Léteznrek aktív primarchák?

Vannak, de csak a démonherceggé vált áruló rendházak primarchái.

Inq. Windrider:
Azért nem úgy megy, hogy az inkvizítorok minden apró-cseprő dolog miatt több hadosztálynyi csatanővért meg Szürke Lovagot hívnak. Ezek csak a legvégső esetben következnek be. Max van mellettük egy egy orgyilkos, meg pár segítő, aztán a hatalmukat kell latba vetni és átvenni az irányítást a birodalmi csapatok fölött. Az inkvizítorgyilkosság nem következik be olyan gyakran, hogy komoly problémaként kéne kezelni. Nagyon de nagyon ritka, hogy egy rendház nem ért egyet egy inkvizítorral, és még akkor sem tuti, hogy fellázadnak. Ráadásul a derék inkvizítorok tudják, hogy milyen melóra milyen rendházat hívjanak. Orkgyilkolásra jók az Űrfarkasok, de ha ártatlanokat kell öldökölni tuti nem az Ultragárdistákhoz mennek, hanem a Hústépőkhöz....

• Látogató

Kelt 2005.10.17, 14:13

Windrider kolléga:
Nagyon sokmindent készpénznek veszel, amit a Watson-könyvekben írnak, de ezt ne tedd, mert ő elég sokat tett hozzá saját elképzeléseiből, plusz ő még a régi háttéranyagokkal dolgozott.

igen, ezt elismerem. tényleg eléggé elkötelezett vagyok a Watson-i irányzat felé (bár az Űrgárdistát nem szerettem), de szerintem ez a szemlélet mind logikában, mind hangulatban jóval előrébb van...
másrészt miért is nyírnák ki az inkvizítort? azaz... azt mondja "a Császár nevében, az Emberiség megsegítésére" vagy amit akarsz...
ne felejtsük el, hogy az Astartes a legelitebb elit és őket csak akkor hívják ha tényleg nagy a gáz (szóval ha tényleg szükség van rájuk)... nem véletlen van az Inquisitio-nak saját serege (ikvizíciós rohamosztagok, GK, Adepta Sororitas, és a többi...).
(ja csak így zárójelben megjegyzem hogy az inkvizítor dolga szintén az emberiség védelme, a romlástól, az eretnekektől... azaz a tisztánlátás és a logikus gondolkodás alap követelmény... szóval nem a régi, keresztény egyház szent ítélőszékére kell gondolni, akik vörösek voltak a dühtől, és ordibáltak az emberekkel... az inkvizítori viselkedés mintapéldája a szegény megboldogul Jaq Draco, a Császár nyugosztalja :rohog: )
tehát ha mindezek ellenére megtagadják az engedelmességet (jaj bocsánat, akarom mondani szolgálatot) akkor megértek a bűntetésre. mégis melyik űrgárdista tagadná meg, hogy az emberiség védelmére keljen?

"We are the Space Marines,
The Emperor's choosen warriors,
The champions of Humanity"

szóval ha nem valószínű, hogy az űrgárdisták örülnének a felkérésnek, akkor nyilvánvalóan viszik a saját kis seregüket és nélkülük oldják meg...
másrészt ha egy inkvizítor megy valahová, valószínűleg nem egyedül megy, hanem viszi a kedves kis kíséretét (birodalmi orgyilkosok, meg a többi ;) ), és még ha nem is tud sokat tenni az űrgárdisták ellen, könnyen lehet hogy pár csatatestvér odavész...
szóval azért ne felejtsük el, hogy nem olyan puhány gyerekek ezek a srácok :( egy két pszi-csapás, meg ilyesmik és már nem is olyan vicces a dolog :pirul:

ha bárkit megbántottam az erősen SZVSZ jellegű hozzászólásaimmal azt tudom sajnálni, de hajlamos vagyok a végsőkig ragaszkodni a logikus elméletekhez... oké hogy csak egy kitalált dolog, de akkor is :dilis:
ha valakinek ez nem tetszik... akkor... akkor sincs semmi :szent: mi lenne? :cupp:

Befejeztem :para:

Prof_William

Prof_William

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 14:07

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 11:31

Windrider kolléga:
Nagyon sokmindent készpénznek veszel, amit a Watson-könyvekben írnak, de ezt ne tedd, mert ő elég sokat tett hozzá saját elképzeléseiből, plusz ő még a régi háttéranyagokkal dolgozott.

khm, szemelyes velemeny, de nekem Watson fele 40k hangulatosabb, mint pl a konyvekben/wd-ben leirtak es hangulat celjabol szamomra az a fontosabb tenyezo.
Regi hatterrel kapcsolatban tegyuk hozza, hogy az ujak bevalottan ellaposodtak (hatter es figurak is (figurak szebbek, de nincs semilyen karakteruk (pl regi karacsonyi sorozos marine-ok es regi orkok)))

Érdemes elolvasni az Inquisitor játékból a különféle inkvizíciós frakciókról szóló részeket. Na, abból aztán látszik, hogy ott totális káosz van - mivel nem ismerik egymást, előfordulhat, hogy egymás ellen tevékenykednek, akár még ki is irtják egymást. Attól függően, hogy, melyikük melyik frakció tagja, s milyen elképzelést vall a Birodalom jólétéről, egészen másképp tevékenykedhet.

jah, mint pl eisenhorn, akit emberi testbe zart demon-herceg szolgal es a pszi-je 99%, hogy azert olyan eros, mert tole tanul.

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 11:30

Ez nem igazán így megy. Az Űrfarkasok egyik elfajzott utódrendházát(Wolf Brothers?) is Szürke Lovagok írtották ki.

Erről nincs megbízható infó, éppen ezen a fórumon próbáltunk meg összeszedni minden infót róluk.

Ami tudunk:

1. Hivatalos információ: a wolf brothers az Űrfarkasok egyetlen utód-rendháza, genetikai elfajzás miatt kiirtották őket.
2. Egyéb infók:
- a Prosperó megsemmisítése során egy SW csapat a menekülő mágusok után ment a warp-ba,
- a Wolf Brothers elda mágusokat úldözve belépett a Webway-be, azóta nem tudnak róluk semmit,
- a fenti kettő kombinációi.
Szóval akár a 13. hadtest is lehet a WB-ként emlegetett rendház. Vagy sem ;)

Szerk.:
Relictors:
Az egyik WD-ban volt egy rövid szösszenet róluk. Az armageddon-on minden együtműködést megtagadva leszáltak az egyenlítői dzsungelekbe, majd néhány nap (hét ?), múlva távoztak a térségből. Cadia védelme során eljátszották ugyanezt (lényegtelen pontokon támadtak, nem működtek közre a védőerőkkel, majd távoztak).

A végzetük egy inkvizítor volt, aki elől lenyultak egy ereklyét (ha jól emlékszem az inkvizíció egyik erődjében volt, amit meg is semmisítettek közben).
Utánuk ment egy inkvizívciós sereggel, megsemmisítették a erődítményüket (mint az Imperial Fists, nekik is egy űr-erődítményük volt), a rendház és a flottájuk jelentős részével együtt. (Jelenleg kitagadottakként vannak nyílvántartva.).

Ha hazaérek megnézem pontossan melyik WD-ben(-kben) vannak az infók.

Módosította Bat21: 2005.10.17, 11:36

Archangel

Archangel

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 864 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 10:31

Thalion:
Az Űrfarkasoknak lesz gondja az Inkvizícióval rendesen, ha megbolygatják az előkerült 13. Hadtest kérdését... ;)
Valamelyik Lordot már úgyis utálják rendesen.

A Relictorokat meg mintha már egyszer megpurgálták volna, valszeg az se fog tetszeni, hogy a hadjárat során többet foglalkoztak azzal a Káosz-ereklyével, amit találtak, mint az orkok leverésével. Nameg hogy se szó se beszéd, egyszercsak leléptek és kész.

Archangel

Archangel

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 864 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 10:28

Windrider kolléga:

Az űrgárditáknak "joguk van kivégezni az inkvizítorokat, ha úgy tűnik megszállta a Káosz" írod.

Ez csak annyiban igaz, hogy a Káosz (és az idegen lények), elleni harc a Birodalom minden polgárának kötelessége, ha elmulasztják, bajban lesznek. Így akár egy egyszerű jómunkásember is lelőhet egy inkvizítort, ha az a Káoszról kezd el szövegelni, vagy megszállás jeleit mutatja. Az persze kérdés, hogy utána nem árt, ha tudja bizonyítani is, hogy jogosan lőtt. Nem is beszélve arról, hogy esetleg el akarják tussolni az ügyet, vele együtt...

Érdemes elolvasni az Inquisitor játékból a különféle inkvizíciós frakciókról szóló részeket. Na, abból aztán látszik, hogy ott totális káosz van - mivel nem ismerik egymást, előfordulhat, hogy egymás ellen tevékenykednek, akár még ki is irtják egymást. Attól függően, hogy, melyikük melyik frakció tagja, s milyen elképzelést vall a Birodalom jólétéről, egészen másképp tevékenykedhet.

És biza, akár kell nekik engedelmeskedni, akár nem, ha nem látja senki, simán elteszik őket láb alól. (Ld. pl. Kage hadnagy úgy ledobja a felrobbanni készülő városból menekülő utolsó siklóról az inkvizítort, aki miatt többmillió ember fog meghalni, hogy csak úgy nyekken - "The 13th Legion").

Egy inkvizítornak mindig saját szempontjából van igaza. És ez a szempont lehet, hogy ütközik az emberek többségének véleményével. Ha pedig nincsenek elérhető közelségben az Inkvizíciónak vakon engedelmeskedő csapatok, akkor könnyen bajba kerülhet...

Nomeg Szürke Lovagokat is simán elküldenek inkvizítort vadászni, ha úgy gondolják, hogy az eretnekké vált.

SaGa_Jr

SaGa_Jr

Síkok Vándora

• Fórumita
  • 3049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 07:18

Hali!

A Relictors egy Space Marine rendház, ami a "Sárkány ellen Sárkányfű" elvét vallja. :pirul: Azaz Káosz ellen a leghatékonyabban a saját fegyvereivel lehet harcolni, ezért a vezetők kezében nem ritka a Káosz fegyverzete, démoni fegyverek. Ez még egy radikális inkvizítor idegeit is alaposan borzolhatja...

• Látogató

Kelt 2005.10.16, 21:51

Kérdés: ennek fényében milyen megítélés alá esik a Relictors armageddoni akciója?

1. oks... tehát mit is csinált ott a relictors?
2. kik is ők? (azon kívül hogy egy inkvizíciós rend)

Módosította inquisitor Windrider: 2005.10.16, 21:51

Thalion

Thalion

a Véreskezű

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.16, 17:07

nem hiszem hogy sokkal több kéne pár vírusbombánál...

Ez nem igazán így megy. Az Űrfarkasok egyik elfajzott utódrendházát(Wolf Brothers?) is Szürke Lovagok írtották ki.

Kérdés: ennek fényében milyen megítélés alá esik a Relictors armageddoni akciója?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]