Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hatodik Bugyor

A téma archiválva van, emiatt nem szólhatsz hozzá.
2433 hozzászólás érkezett eddig

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.26, 09:25

Topik lezarva. Folytatas a kovetkezoben...

Ramanathan

Ramanathan

Pandafetisiszta

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.26, 09:02

Végtelen butaságom miatt köveztessek bár meg a köz által, de valaki megfogalmazná úgy világosan, hogy mi is az a "geek"? Elképzelésem van róla, de az sok mindenről szokott lenni, és nem teljesen szokott stimmelni a tényleges tartalommal... :gyagya:

Messor_

Messor_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 439 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.26, 08:17

Üdv all!

Ha esetleg valakinek lenne kedve hozzá, én vállalhatok mesélést Magusban(régiben és újban), Falloutban és Srarwarsban. Ha van jelentkező akkor szivesen megerőltetem magam. :)

Én viszont teljesen geek vagyok ezért az általam ismert játékoknak szinte minden szabályát ismerem. De nem szólok bele a mesélő dolgába, még mielőtt valaki emiatt aggódna. ;)

És szivesen játszanék Lenienn-nél is és Silvermoon-nál is, meg Ramnál és Chomynál is. Igaz geek létemre, én midnenkinél szivesen játszom. :kockafej:

Üdv. :gyagya: :lol:

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 23:18

mondjuk nagyon csodálkoznék, ha minden összeülésen mindenki meg tudna jelenni...

egen, ez szerintem is necces. :gyagya: márha a találkozós (hónapos sűrűségű) megjelenésekből interpolálunk...

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 23:00

Ram: sztem nem kell annak a két partinak "kiscsapatosnak" lenni, az sem baj, ha van átfedés (tehát aki itt is, ott is játszik). Bár itt kérdéses lehet, hogy ki az, aki egyik-másik partiból kimarad. :gyagya: Őszintén szólva mondjuk nagyon csodálkoznék, ha minden összeülésen mindenki meg tudna jelenni...

Hangulatmesélés: na ez alatt nem tudom mit értesz, Lenienn. Hogy néha van ihlet+kedv, néha nincs, vagy hogy mindig az akt. hangulatodhoz igazodik a mese hangulata? Mert az első sztem általánosnak montható probléma. :lol:

Spéci én mindkét mesélőt szívesen kipróbálnám. :telhetetlen: (Amúgy miket játszottál 5-8 évvel ezelőtt, Lenienn?)

Gorbadock: warhammer fantasy roleplayingre gondoltam, abból is a régi rendszerre, mert azt ismerem.

De ha már a "kipróbálnám" kategória is felmerült: nálam ide a top 5 most a Game of thrones rpg, Black company d20, Elric/stormbringer, Engel és az Exalted. :]

Ja, és Ram: a körmesélés jó ötlet, harmadjára-negyedjére sztem már én is bevállalnám ArM-ben. Csak kérdés nincs-e (a mesélők között), aki a hosszabb ívű történeteket kedveli. Mert azzal lehet kiszúrás lenne, ha közbepiszkálnánk az elképzeléseinek ilyesmivel. :)

Módosította Chomy: 2005.10.25, 23:03

Ramanathan

Ramanathan

Pandafetisiszta

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 16:11

Na, alakul ez kérem :felvon:
Silvermoon mellett esetleg én is bevállalnék nagy ritkán egy-egy mesélést. ArM egyébként ilyen szempontból is rulez: simán jó sőt ajánlott a "körbemesélés"... szabályok nekem sem tiszták, mondjuk ott a mágia "bonyolultsága" miatt nem árt kicsit képben lenni vele, de persze ez is megbeszélés és háziszabályok kérdése...

Esetleg a jelentkezők számára való tekintettel nyomhatunk két kiscsoportos alakulást is, amiből az egyik lenne az ArM (eddig ha jól látom, Silvermoon, Chomy és én lennénk ebben érdekeltek), a másik pedig bármi más...

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 15:39

én meg bukok a női mesélőkre, sőt mitöbb: nem is emlékszem, hogy mesélt volna nekem nő valaha. :nyal:

valamint hozzáfűznivalók az előző postomhoz: nem igazán vagyok otthon sf és cp rendszerekben. és meglehetősen khm... hangulatmesélő vagyok.

Silvermoon

Silvermoon

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 15:29

Üdv,

Játszanék Lénienn - nél, szeretem a lágyszívű mesélőket :nyal:

S

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 15:27

naaa. miből lesz a cserebogár. :sor:

én is szivesen csatlakozom az össznépi geeküléshez, sőt, ami dúrvább, szivesen mesélek is. :muhaha:

csak nagyon lágyszívű mesélő vagyok, attól félek. :felvon:

sőt, még durvábbat tudok mondani, nálam játszhatunk is.

ami viszont az árnyoldala a dolognak, az rpg élet eseményeit nem igazán követtem az utóbbi 5-8 évben. így pl. a szabályokkal, meg ilyesmikkel sem igazán vagyok tisztában.

Gorbadock

Gorbadock

Dead Man

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 15:26

Sztm próbáljuk meg az 5 játékos partit.
Ezen a hosszú hétvégén talán vasárnap napközben, nekem jó lehet megbeszélésre, vagy jövőhét. BTW a vonaton is lehet erről dumálni, nem :sor: .
Mesélőnknek mikor jó valami időpont az alapok megbeszélésére?

Egyébként játéknak a péntekek is jók (korán végzek).

Régi vágyam 1x Earthdawn-t játszani, de mindenek előtt _valamit_ akarok játszani :felvon:

Miaza wfrp??

lenienn- hszére reflektálva
Most akkor ki hova meddig mit?
Van ugye eddig 5 játékos és 2 potenciális mesélő...
csak nehogy két szék közül a földre üljek...
Vagy ha lenienn a "jószívű" el tud dirigálni 5+ játékost, az lenne az igazán üdvözítő megoldás :)

Módosította Gorbadock: 2005.10.25, 15:31

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 15:18

Hát, nem hiszem, hogy ebben a csapatban türelmetlenkednének, vagy a játékszabályok alapján vitába kezdenének veled az emberek, tehát a maximumnak kikiáltott 5 fő mellett is biztos vagyok benne, hogy nehézségek nélkül ki tudnád bontakoztatni a sztorijaidat. :felvon:

Ráérős napok: nekem a hétvégék nem igazán jók (leszámítva a következő hosszút). Hétfőtől péntekig viszont semmi sem akadályoz. :sor:

Ami a mesélést illeti: ad&d, dnd3.5 - öt vállalnék, esetleg wfrp-t, de én sem vagyok egy szabálykodós típus. (Mindig is lusta voltam bemagolni a szabálykönyveket. :))

Silvermoon

Silvermoon

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 14:30

Üdv,

Hát először is, azt mondja, hogy a szerda biztosan nem jó neki. Hétfő sem. Ami jó lehet, az a csütörtök vagy a péntek - esetleg egyik hétvégi nap.
Egyáltalán nem vagyok szabály(kocka)centrikus mesélő - (persze azért megtanulnám a szabályokat), az pedig kifejezetten irritálna, ha a játékosaim 10 percenként előlobogtatnák az alapkönyvet, hogy a 214. oldal táblázata szerint most ezt és ezt kellene dobni. Szerintem nem feltétlenül szülséges, hogy a játékos pontosan ismerje a szabályokat - elég a mesélőnek megtanulnia. A középkort el tudjuk képzelni nagyjából, a karakteralkotást pedig a mesélő segítségével a legjobb végezni. Ezért szerintem nem kellene mindenkinek a boltba rohannia. Nálam a sztori a lényeg és a hangulat - szerintem a nőnemű mesélők úgyis ebben jobbak - atmoszféra teremtésben, hangulat érzékeltetésében. Nagyon kellemes kihívás lenne, de 4 embernél többnek nem szívesen mesélnék, nagyon max.5.
Lehet, hogy az lenne a legjobb, ha rögtön két partit alkotnánk :felvon: Biztosan nem akar mindenki sztoricentrikus AM - ben játszani.

S

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 14:17

Nna, király. :felvon:

Hosszú hétvégén nincs kedve összeülni a jónépnek, hogy lefektethessük a kampány alapjait? :sor:

Gorbadock

Gorbadock

Dead Man

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 14:03

RPG - ON
:felvon: Oké, oké! :sor:

Először is várjuk meg mint mond az egyetlen valaki aki mesélőnek is jelentkezett: Silver

Eddig játszana:
Silvermoon (mesélne is)
Chomy
Orastes
Ramanathan
Messor_
Gorbadock

Sztm a felső határ ez, 6fő.
Később talán én is mesélhetek, ( mókusban, vagy cocban) de abszolút nem vagyok szabályguru.

Nem OFF ez itt nagyon?
Hova lehetne vinni ezt a témát?

RPG - OFF

Ramanathan

Ramanathan

Pandafetisiszta

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 13:49

Én már lázba vagyok hozva :sor: :felvon:

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 13:11

AHHH! Gorb, ez oltári ötlet. Nem tudom, hogy hány játékosnál tartunk, de nagyon szívesen beszállnék én is, ha van még hely, több okból is:

1) általában fix partiban játszottam purdé korom óta, de a régi társaság szétesett, úgyhogy már egy ideje partikeresésen töröm a fejem (súúlyos elvonási tünetek)

2) Ars Magica mindig is vonzott, mert érdekel a földi (kvázi-földi) középkor, de a csapatomat se a rendszer, se a környezet nem hozta lázba. :sor:

Sz'al? Jöhetek én is? Igenigenigen? :felvon:

(Mesélést nem vállalnék, ArsMagicában legalábbis nem. Játékok terén nyitott vagyok, de a WoD nem vonz, inkább fantasy-, kisebb mértékben sci-fi és cpunk orientált a zagyam. :))

Ramanathan

Ramanathan

Pandafetisiszta

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 12:59

Ars Magica szerintem azért is javallott, mert ott nem gond a nálunk szerintem elő-előforduló "ma nem tudok menni a fene egye meg" effektus... addig a kedves mágus valami jó kis varázslaton piszmog a laborban, vagy épp varázskönyvet körmöl... a játékos pedig nyugodt, mert ugyan kimarad egy játékból, de a karakter attól még fejlődik...

Na én el is megyek a héten és megveszem az ötödik kiadást. Oszt jövő hétre megpróbálok sokszorosítani belőle, ha az nektek is jó.

Persze mondjátok, ha mással szeretnétek játszani, csak akkor megsértődöm, hehehe. :felvon: :sor:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 12:57

Ha esetleg beszállhatnék, azt szívesen venném, csak épp az időpont legyen lefixálva meg a játék/rendszer, mer e kettő lenne igazán fontos.

Meg nemtom hány játékos lenne (túl nagy tömeg ne legyen -6+). Ja igen, én is inkább játékosnak jelentkeznék, mint mesélőnek. :felvon:

Gorbadock

Gorbadock

Dead Man

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 12:48

RPG - ON

Remélem nem böki senkinek a szemét, ha itt beszéljük meg a dolgokat :sor: egyébként sem tudom hova lehetne ezzel a témával menni...

Örülök, hogy ilyen gyorsan rámozdultatok a történetre :)

Úgy látom Silvermoon lesz a mesélő :felvon:
Ígyhát akkor nyilvánuljon meg, hogy milyen szabályrendszert akar használni, mit olvassunk el stb. (mármint melyik kiadás...)

A szerda este/délután/éjszaka nekem is jónak tűnik, a gyakoriság meg kialakul (most héten pl nem jó :D )...

Huhhh... nem hittem volna hogy ilyen hamar lesz valami :happy:

RPG - OFF

Messor_

Messor_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 439 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.25, 12:36

RPG-ON

Az viszont biztos, hogy semmiképp sem mesélek. Abban nagyon gyenge vagyok. Bármilyen rendszerben játszok, bár a wod eléggé távol áll tőlem, de kipróbálni szivesen, meghát ilyen társaságban bármit. :felvon:

Ha valaki elvállalja a mesélést, akkor esetleg közölje, hogy milyen könyveket olvasssunk el. Nekem többnyire minden nap megfelel. :kockafej:

RPG-OFF

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]