Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hatodik Bugyor

A téma archiválva van, emiatt nem szólhatsz hozzá.
2433 hozzászólás érkezett eddig

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2026 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.04, 22:43

Na, először is: megkésve bár, de megkésve, köszönöm szépen a szülinapi jókívánságokat.

Másodszor: az Eco-előadás engem is érdekelne. (Kergemarhakór wtf?)

Feladat (gilisztás): Gorb felvetése (mármint hogy ne bántsuk a párhuzamos feladatra beérkezett műveket) tetszene, de azért annyira mégsem, mer' így nem kritizálhatjuk Lenienn-t. Pedig jó lenne már, az első fordulóban még nem tudtam kellőképp értékelni, hogy egyáltalán lehetőség nyílt ilyesmire. :)

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.04, 18:15

btw, eco

én megvárnám míg kigyógyul a kergemarhakórból a társulat.

egyébként meg nov. eleje lenne jó.

(elfoglalt vagyok, mint irak.)

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.03, 11:01

Eco-Rózsa neve? Könyvben olvastam, megvan a film is, akkor ki ne hagyjam a színdarabot.
Kérdés mikor volna, mert okt 17 környékéig nem igazán szánnám rá magam. Utána viszont simán.

Kocsmás: szerintem is legyen elbírálás. ( még ha ezzel be se kerülök )

Silvermoon

Silvermoon

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.02, 21:03

Üdv,

Engem érdekelne ez az Eco - dolog Szolnokon. SzóLó: számíts rám alkalomadtán.
A körfeladatot szerintem is csak a végén értékeljük, bár nem ártana azért egy pici kontroll, ha valaki nagyon erdőbe vinné az egészet.

S

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.02, 20:52

Szóló és Gorb,

egyetértek.

a kocsmásra ne szabjunk határidőt sem, mivel... csak. viszont én mindenképpen örömmel fogadom majd a kritikákat, ha lesznek. mármint az én fejezetemhez. :meaculpa:

meg, ha elkészül a komplett széria, akkor úgyis összerakjuk, elemezgetjük, stb. lesz lehetőség hibajavításra is. jó lesz majd egyben olvasni.

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Archívum
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.01, 08:43

Gorbadock: feladat 1. O.K., stimmt.
Giliszta: van benne valami. Mit szólnak hozzá a t. többiek?

SzóLó

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Archívum
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.01, 08:39

Figyelmet kérek! :D

:asztalracsap:

Most hallottam egy barátomtól, hogy a Szolnoki Szigligeti Színházban elkezdték játszani Umberto Eco: A rózsa neve c. regényéből készült színdarabot!

Ha a tisztelt közönség hajlandó arra, hogy feltegye a fenekét a vonatra, akkor megnézem, mikor adják, és összeszervezem, hogy megnézhessük!
(beszerzem a jegyeket, lefoglalom az IC-t meg a szállást, etc.)

NA???????

SzóLó

Gorbadock

Gorbadock

Dead Man

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.30, 13:21

Üdv Emberek!

Tehát akkor a feladatkiírásilag megegyezhetünk abban amit alább leírtam? (helyszines leírós mittoménmi)
Mert akkor jó lenne valami határidőt kitűzni, hadd teljen le hamar, hogy aztán meghosszabíthassuk és végre írhassak valamit :sor: .
Mondjuk 11.01 Day of the Dead ?? :sor:

Amit hozzátennék esetleg, hogy nem kötelező az összefüggés a képek/helyszínek között, mert a lényeg az érzékletes leírás gyakorlásán van.

A Gilisztás Vendéglős pedig ugye párhuzamos és szerintem itt ne is foglalkozzunk a részletes kritikákkal, hanem csak az élvezet miatt legyen az egész.
Mondjuk annyit lehetne csinálni, hogy egy szavazással eldöntsük, hogy az adott írás ténylegesen a része legyen az egésznek. Gondolok itt arra, hogy ha teljesen értékelhetetlen, hülyeség, elvetemült fogalmazású a mű akkor ne fogadjuk el. Hm? :party:

Ja a találkozóról még elfelejtettem azt mondani, hogy rég láttam ennyi vajszívű kritikust (lenienn) :punny: . Mindenesetre azért sztm mindenkinek jól esett a dolog.

Más:
Könyvek - ugye beszereztem egy pár könyvet és most azokat olvasom, érdekes, hogy a Téli Mese tökéletes kudarc volt (hiába próbálkoztam 500oldalt le is gyűrtem), a Corum kardjai az elmegy kategóriába tartozik (még gyerekfejjel olvastam, akkor lezúzott), és most a S. Lem:Solaris-a 30 oldal alatt elvarázsol...
Akkor nem bennem van a hiba, ez a könyv (Solaris) egyszerűen nagyon jól meg van írva.
Na jó, abbafejeztem :D
Megyek anyámba :bravo:

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Archívum
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.29, 21:26

:party: :sor: :sor:
Boldog szülinapot, Chomy!

A kocsma sztem holnap elkészül, küldöm a levlistára. Nem fog változni semmi ahhoz képest, amit megbeszéltünk, kezdjetek nyugodtan vázlatolni vagy írni.

Pusszantás belétek!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.29, 19:42

Chomy, Isten éltessen sokáig! :party: HB2U

Messor_

Messor_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 439 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.29, 07:57

Üdv all!

Chomy: Bódog Szülinapot! :) :torta: :megminden:

A számküldözgetés meg pontosan azért, amit Calien írt. Meg részemről bármi más esetre is, ha valaki úgy érzi beszélgetne vagy szüksége van egy kis segítségre. Állok rendelkezésetekre. :D

Üdv. :gyagya: :sor:

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.28, 14:27

Kis megjegyzés Matadornak:
A novellám címe: Utolsók.

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.28, 14:14

JWP: vészhelyzet esetére, ha valaki nem találna Pesten szállást estére. És ha jól tudom csak egy ment, de az sokszor.

És a kocsmásra készülhetsz fejben, papíron nekem már fél oldal megvan, de az egész borulhat, ha a körülmények mások. Viszont úgy akarok nekiállni, hogy ne tartsam fel a többieket, szal egy hónap a maxi.
A mostanira annyi a gáz, hogy még nincs meg a négy összefüggő kép. Keresés folyamatban.

Jonathan_Wright-Phillips

Jonathan_Wright-Phillips

Hóelf Herceg

• Archívum
  • 597 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.28, 13:40

;) SzóLó, én amondó vagyok, hogy vágjunk bele ebbe a kocsmásba mihamarabb, én már tűkön ülök. Ez az első feladat, ami tényleg úgy igazán tetszik! (Bocs) Gondolom te kezded, úgyhogy hajrá! Már annyi gondolat van a fejemben, hogy sürgősen papírra kéne vetni, csakhogyugyebárhát SzóLó kezdése, nameg ha valaki gyorsabb nálam, az ő története is még sokat befolyásol, úgyhogy... Na jó, leálltam. Kissé hiper-active vagyok mostanában. Diák lévén szakmai ártalom... :gyagya:
Apropó: mi ez a nagy telefonszám küldözgetés a levlistán keresztül? Mert ha ennyire kell, én is megadhatom...

Módosította Jonathan Wright-Phillips: 2005.09.28, 13:47

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.27, 14:38

JWP: Én néztem párszor, de nem ugyanaz, ott ugyanis egyszerre megy minden, és közben alakul a történet, itt egymás után írunk, lehetőleg eltervezett történeteket, és csak egyszer reagálunk. Itt jegyezném meg, hogy kerüljük a durva jeleneteket, amikkel másokat erősen befolyásolnánk író szabadságukban ( pl: nem robbantjuk fel a kocsmát ).
Ram: OK, hét közben a hétfő-szerda páros jöhet, másnap úgy sem kell korán kellnem.
Chomy: novella jött, kétszer is, kritika készül.
SzóLó: Küldöm a címet, ha legközelebb gond lenne, de csak vész esetére, mert a tulaj nem díjazná ( viszont amiről nem tud, az nincs is ).

Jonathan_Wright-Phillips

Jonathan_Wright-Phillips

Hóelf Herceg

• Archívum
  • 597 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.26, 13:50

Tök jó ez a kocsmás egymás-után-írós, nekem k*rvára tetszik. Olyan Bálos beütése van. Node, hogy értsétek: van egy ilyen topic a 'Teszt'-ben. Régen gyakran jártam arra, mostanában már egyáltalán nem. Narmi: még mindig szoktál bálozni? Mert akkor te mesélhetsz róla a többieknek (már ha érdekli őket).

Ramanathan

Ramanathan

Pandafetisiszta

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.26, 13:36

SzóLó: kalandos kis pénteked volt :)
Én pénteken vezettem néhány száz kilométert - hazáig öcsém frissen vásárolt autóját, aztán vezettem vissza Budapestre a saját (céges) darabot, hogy aztán hullafáradtan ágyba essek, majd szombat reggel hatkor ébredhessek.
A kimaradt találkozó mihamarabbi pótlásában pedig nagyon benne vagyok! :) Mondjuk jövő hét szerda kinek (és hol) lenne jó?

Messor_

Messor_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 439 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.26, 09:27

Üdv all!

SzóLó és más nem pesti: Már mondtam párszor, de most elmondom megint. Szerény hajlékom bármelyik bugyorlakóval megosztom szivesen egynéhány éjszakára. Bármikor, akár találkozó nélkül is. Levlistára elküldöm a telefonszámomat, tessék felírni!

Egyébként pedig nagyszerű volt a kaja, és a találkozó is nagyon jó volt. A fényképek a héten felkerülnek a zinternetre, majd adok elérhetőséget.

Üdv. :D :rohog:

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.24, 21:01

Szóló,

bakker, te milyen hülye vagy, hogy nem hívtál fel. ha nem hallom, nem tud zavarni, ha meg hallom, megúsztad volna ...

node tali.

hát mindenki nagyon cukipofa volt, a novcsik egyenesen tüneményesek. egyetlen folyamatos irodalmi orgazmus volt olvasni őket, hátmég kritizálni. mondhatni literatúriai kéjhömpöly. vagyis lexiális katarzis. huhh. a végére kimerült az endorfin termelő mirigyem.

mosmá akkor kárhozat őszülő fejemre, de muszáj nekem is írnom, mer megszakad a lánc. (ide akkor be is idézném kedvenc összetett szavam: gyermekláncfűrész )

hát akkor: találkozunk a kacér gilisztában, ifjak.

pussz.

Matador

Matador

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.24, 20:49

SzóLó: kérlek, legközelebb feel free a bizgetésemet. Ha jól számolom, akkor én még javában az osztálytali utózöngéit éltem a városi éjszakában, úgyhogy legalábbis társaságot örömmel kapacitáltattam volna a számodra. Meg amúgy is, ha alszom, akkor legfeljebb rádcsapom a telefont, de máskor nyugodtan lehet próbálkozni a zargatásommal baj esetén. :ugri:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]