Ugrás tartalomhoz

Fotó

Robert Jordan Fan Club

• Válasz írásához lépj be
625 hozzászólás érkezett eddig

raven89

raven89

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.12.12, 19:07

Üdv mindenkinek!

Látom eléggé meghalt a fórum...néha még benéztek ide, srácok?
Felmelegíthetnénk a "kihűlt saidint" (hogy Zalánt idézzem :D ), kíváncsi vagyok a véleményetekre, teóriáitokra az utolsó könyvek kapcsán. :)

Üdv, RaveN
(Ja, amúgy SlaYer vagyok, csak már nem működik a régi accountom - kissé eltelt az idő, mióta legutóbb erre jártam. :D )

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.10, 19:53

ez várható volt, a Beholder már nem nagyon ad ki könyveket, ráadásul kellett volna egy új fordítót keresniük...

más kiadóban reménykedni szerintem a szerzői jogi mindenfélék miatt nem érdemes (legfeljebb igen halványan), valamint azért sem, mert a legutóbbi magyarul is megjelent rész óta eltelt NÉGY év, és bár akkor viszonylag jól ment hazai viszonylatban a sorozat, azóta nagy eséllyel teljesen elfelejtődött és elsüllyedt :(

Rossz híreim vannak:

http://rhynn.blog.nepsport.hu/archives/2011/01/10/Jordan_konyvek_magyarul/

:(

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.10, 14:57

Rossz híreim vannak:

http://rhynn.blog.nepsport.hu/archives/2011/01/10/Jordan_konyvek_magyarul/

:(

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.24, 01:09

Ha érdekel, van itt egy ismertető a sorozatról 2008-ból, amikor már lehetett tudni, hogy Brandon Sanderson viszi tovább, de még nem jött ki a The Gathering Storm :) http://www.endless.hu/?p=669

A Towers of Midnight nekem valamiért sokkal jobban tetszett, mint a TGM (Sanderson jobban belenőtt a stílusba) (én amúgy a saját könyveit is szeretem, a Mistborn sorozat meg a Warbreaker pl. nagyon jó - de ő alapvetőn tök máshogy ír és gondolkozik) bár Egwene mind a kettőben kegyetlenül ott van!

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.14, 09:50

Wordpressen egy kiritka is kikerült.

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.14, 09:13

Na kicsit megállt a projekt, összetörtem a gépem monitorját. Mostanra sikerült megjavítani. :langol:

Közben elolvastam a Towers of Midnightot. Hát fantasztikus. Az eddigi legizgalmasabb Jordan könyv, azt mondanám.
Persze van benne 2-3 különösen idegesítő dolog, sorozatjunkie-s szlenggel élve majdnem megtörtént a Cápaugrás
Spoiler
vonalának a végén, van benne egy olyan jelenet, ahol konkrétan kimondanak valamit, amit természetesnek vettem, de meg kellett magyarázni a kevésbbé hardcore olvasóknak is
Spoiler
.

Összességében 3 nap alatt lenyomtam a 850 oldal körüli mennyiséget, ami szinte hitetetlennek tűnnik már :)

Egy dolgot szeretnék megjegyezni, ajánlani mindenkinek. Ha jót akar valaki, nem olvassa el a Glossary-t a könyv előtt, hisz a sorozat misztériumát legjobban meghatározó kérdéskört sikerül ellőni benne. A könyvben is le van írva, ott még lehetne vitatkozni vele, hogy tényleg igen-e vagy nem, de a Glossary már előre összefoglalja az epilógus ezen részét, s ez bizony elég gáz...

Mindenesetre Jordan bácsi most másfél évet nyugodtan pihen, s ha olyan lesz a lezárás, amit várok, akkor egy 15 éves kalandnak lesz vége egy hatalmas katarzissal, de megéri a várakozást. Addig most következik a Way of Kings, ami a maga nemében zseniális, de egyláltalán nem hasonlít a Towersre vagy a TGS-re, talán 2012 tavaszig még egy Malazan Book of the Fallen sorozat vagy egy WOT re-read is belefér (persze Perrin és Egwene szenvedéseit átlapozgatva az első 12 könyvben).

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.06, 16:39

http://rjfchungary.wordpress.com

A következő egy hétben felrakok rá minden anyagot, amit találtam RJFC témában. Ha esetleg valakinek lenne kedve segíteni, küldök meghívót, stb.

Jelezzetek, ha olvastátok.

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.23, 12:41

Komolyan mondom, (bár még 100 oldal van hátra) ez a legjobb könyv, amit valaha olvastam. Jordan története egy sokkal pörgősebb, izgalmasabb verzióban. Sanderson jót tett a könyveknek.

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.15, 09:39

A következő 2-3 hétben nekiállok összevágni a Robert Jordan interjút, egyfajta podcast-be. Tervem, hogy kimenjen Dragonmountra is, ill. a honlapba is belenyúlkálok.

Sajnos az eredeti fájlok nincsenek meg, csak annyi, amennyi fenn van a honlapon:
Dragon 11
Dragon 12
Dragon 13
Dragon 14

Member 01
Member 06
Member 07

Esetleg valakinek vannak más fájljai is?

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.14, 14:17

Jövő hét végére befejezem a könyvet, utána bármikor :D

SlaYer111

SlaYer111

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.06.24, 19:05

Na, ezt el sem hiszem :ize:
rhynn: sztem sokunknak volna kedve...mikor hol? (igy vizsgaidőszak végeztével nagyjabol barmikor jó :))

Rand

Rand

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.18, 12:12

Neha igen! ^^

Lassan jon a The Gathering Storm!

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.02, 08:28

Hello!

Régi klubtársaim, néha benéztek azért ide?:nono:
Esetleg egy közös beszélgetést, valamit összehozhatnánk a régi szép idők emlékére.
Valakinek lenne kedve?

PsychoLord

PsychoLord

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 22:10

Hát igen, sajna akkor mi még fiatalok volzunk és bohók és igen távol voltunk a 2. X-től (főleg te Slayer :) )
És mégegyszer, ha valakinek megvannak a felvételek az tegye valahol közzé légyszíves!
A honlap már régóta halódik, szal ott nem érdemes...
Még1szer előre is köszi,
Psycho

SlaYer111

SlaYer111

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 14:11

Megkésve jutottam el idáig, de jobb később, mint soha.

Nyugodjon békében a fantasy eddigi történetének legnagyobb írója!
Remélem hogy akikre rábízta a sorozat befejezését, azok Robert Jordan szellemiségében, és a tőlük telhető lehető legjobban fogják befejezni a művét!
Nagyon sajnálom, hogy annak idején (talán a Fan Club tagjai közt egyedüliként Psychoval?) nem tudtam részt venni az általatok már említett vacsorán és beszélgetésen.
Csatlakoznék Psychohoz a kérésében: én is nagyon szívesen meghallgatnám azokat a felvételeket, ha még megvannak. Ha tehetitek, vmilyen formában jutassátok el hozzám is.

Előre is köszönöm: SlaYer
u.i.: esetleg tudható, hogy kik azok a bizonyos írók?

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.26, 14:55

2004. 06. 10-én írtam:

"Szerintem RJ sosem jut a végére, ahhoz már túl öreg... direkt húzza az egészet." Lottóznom kéne...

2007. 02. 01-én írtam:

"No mindegy, az Álmok tőre II. már kifejezetten élvezhető. Ha így folytatódik, még a végén megbocsátok RJ-nek, és nem küldök rá Halálkaput, miután letette a tollat a sorozat végén... :-)"

Esküszöm, nem én voltam.

A Sötét Úr megérintette őt, elorozta tőlünk, mert már érezte, hogy Rand le fogja győzni. De remélem, hogy RJ túljárt a Gonosz eszén, és megtudhatjuk a történet végét.

Nyugodjék békében!

PsychoLord

PsychoLord

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.26, 12:54

Még mindig megrökönyödéssel tölt el RJ halálhíre, de eszembe jutott valami...
Megvannak még azok az audio felvételek, amit anno a találkozón csináltatok?
Hol lehet elérni? Szívesen meghallgatnám, meg pár haverom is...
Előre is köszi ha vki tud segíteni!

fycsur

fycsur

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.22, 15:40

Meghalt a Mester. A tortenet mar nem lehet teljes. Remeljuk az emberek emlekezeteben orokre megmarad...

PsychoLord

PsychoLord

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.20, 14:01

Én most olvastam a hírt itt és letargiába estem... Tegnap pont egy haverommal filozofálgattunk a WoT világ kultúráinak összekapcsolódásairól (konkrétan arról h az aielek világa milyen evilági kultúrákból tevődik össze) és akkor most érkezik a döbbenetes és hihetetlen hír, hogy már nincs az élők sorában.... Rossz lesz a mai napom és még az elkövetkezendő hetem is...
Szegény RJ mester, RIP

Caldazar

Caldazar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 15:35

:titanic: Nyugodjon békében. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]