Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadowrun kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
4165 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4419 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.28, 22:46

2021-ben lesz SR-verseny?

Szerintem ezzel a kérdéssel várd meg a denevérrák végét vagy az oltóanyag elterjedését. Addig csak az biztos, ami elmúlt. A májusi rendezvény is emiatt lett elkaszálva. 

Vincent

Vincent

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 1041 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 08:59

2021-ben lesz SR-verseny?

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4419 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.05, 07:53

Meg is találtam a válaszokat a kérdésemre. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4419 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.04, 17:23

Urak, a szellemek keresés szolgálata most hogyan működik?
Mennyi idő alatt talál meg egy személyt pl. egy Budapest méretű városban? Hány sikert kell elérnie?
Valamint olvastam olyat, hogy a megidező varázsló mágia x 100 méteres körén belül mozog csak a szellem.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4419 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.06, 14:00

Ez hasznos infó volt. Köszi!
Ez esetben már tudom is honnét jött a tévinformáció, ugyanis az a játékos, aki felhozta, nagy ED-s. Biztos úgy gondolta, hogy FASA-FASA...ráadásul kvázi ugyanaz a világ, így a szabályok is ugyanazok.. :) 

Az EarthDawn-ban van ilyen 360 fokban működő asztrális érzékelés. Ott mindent látsz a hatósugáron belül - aminek átütöd a védelmét az asztrális képességeddel.

Úgy rémlik, SRun-ban nem így működött.

Köszönöm a választ! Megnyugodtam, hogy egy ennyire fontos dolog nem kerülte el a figyelmem az évek alatt. :)

Nem-nem ilyen nem volt. 

Hátulról közelített a karakterem egy asztrálisan érzékelő, az asztrális térben kommunikáló varázslóhoz. A KM szerint rögtön észrevett, mert az asztrális érzékelés 360 fokban működik. Hiába mondta, hogy ugyanazon láthatósági módosítók érvényesek ott is, mint a fizikális világban, nem hatotta meg. :)

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 653 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.06, 13:55

Az EarthDawn-ban van ilyen 360 fokban működő asztrális érzékelés. Ott mindent látsz a hatósugáron belül - aminek átütöd a védelmét az asztrális képességeddel.

Úgy rémlik, SRun-ban nem így működött.

Köszönöm a választ! Megnyugodtam, hogy egy ennyire fontos dolog nem kerülte el a figyelmem az évek alatt. :)

Nem-nem ilyen nem volt. 

Hátulról közelített a karakterem egy asztrálisan érzékelő, az asztrális térben kommunikáló varázslóhoz. A KM szerint rögtön észrevett, mert az asztrális érzékelés 360 fokban működik. Hiába mondta, hogy ugyanazon láthatósági módosítók érvényesek ott is, mint a fizikális világban, nem hatotta meg. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4419 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.06, 08:01

Nem-nem ilyen nem volt. 

mipet5

mipet5

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.06, 07:34

Sziasztok!

Az egyik játékos említette, hogy asztrálban 360 fokos a "látás". Rákerestem az alapkönyvben (SR5), de nemigen találtam erre vonatkozó szabályt. Esetleg meg tudjátok mondani, hogy hol van ez konkrétan leírva?
Egy gyors keresés volt a Street Grimoire-ban és a Forbidden Arcana-ban is, de ezekben sem találtam semmit.

Szia!

Nincs abszolú látás ott sem, nem emlékszem, hogy akár regényben ilyen utalás lett volna (persze nem ma volt már, hogy forgattam őket). Szabály szerint ugyanúgy Perception próba kell, amikor körülnézel és nem előtted van, szembetűnő valami, azaz körbetekintesz. Ha alaposan körülnéz, akkor láthat fel-le -hátra.

Remélem, az autó ablakán keresztül nem akart asztrális követőket kiszúrni. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4419 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.05, 07:31

Sziasztok!

Az egyik játékos említette, hogy asztrálban 360 fokos a "látás". Rákerestem az alapkönyvben (SR5), de nemigen találtam erre vonatkozó szabályt. Esetleg meg tudjátok mondani, hogy hol van ez konkrétan leírva?
Egy gyors keresés volt a Street Grimoire-ban és a Forbidden Arcana-ban is, de ezekben sem találtam semmit.

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.03, 08:48

"A rendszer meg hát olyan, amilyen, bezzeg régen nem ríttunk, hogy combat poolból is van hatféle, hanem számoltunk és dobáltunk, mint a kisangyal, hiszen ezeket a könyveket nálunk sokkal, de sokkal okosabb emberek írták"

Ja aztán évtizedekkel a magyar kiadás után is látsz olyan mesélőket akár versenyen, akár csak úgy hogy olayn szinten nem vágják a szabályokat hogy ihaj... Mágia és társai az élen, de a karmapont és a tartalékok is képesek kifogni sokakon.

Nem beszélve arról, hogy mesélőként iszonyat fárasztó lemesélni a csatákat.

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1833 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.03, 04:16

Egy vagy két regényben említés szintjén előfordulnak.

Ami nekem lejött:

- ugyanolyan biztonsági cég, mint a LS.

- szoktak egymás ellen indulni amikor egy egy nagyváros

tendert ír ki "rendőri szolgáltatás" ellátásására

- de olyan területen is látnak el biztonsági őri tevékenységet ahol nem ők a hely rendőrség

( ezzel valószínűleg a LS is hasonlóképp van)

Tulajdoni viszonyaikat nem jegyeztem meg :(

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.15, 20:59

Sziasztok!

Valaki tud valami részletesebb infokat a Knight Errant -okról? E6 szabálykönyvben nagyon keveset vannak említve, wiki oldalon se sikerült sokkal többet kideríteni róluk.
Arra lennék kíváncsi hogyan működnek, milyen a mindennapjaik? Kik csatlakozhatnak hozzájuk?

Nem up to date, szóval azóta lehet volt soft retcon, de én erre emlékszek:

Ez az Ares megacég egyik fejesének a "garázsprojektje", szóval alapvetően a cég erre kiképzett, felbérelt alkalmazottjai a tagok, gondolom preferálhatóan (hűség miatt ami itt kulcsfontosságú) "saját nevelésűek" főleg.

Sokkal inkább egy katonai jellegű a szervezet, nem olyan "szuperzsaruk" mint a Lone Star. Mindennapjaik tudomásom szerint emiatt kevésbé a mi világunk rendőrségére hasonlít, közelebb vannak egy katonai rendfenntartó alakulathoz.

Ebből én arra következtetek, hogy szigorúbbak az esetleges csatlakozás feltételei, jobban rostálnak, illetve kevesebb a "dolgozók" mozgástere (bár több mint ha egész életükben egy cégkomplexumban élnének, persze).

mon

mon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.15, 19:57

Sziasztok!

Valaki tud valami részletesebb infokat a Knight Errant -okról? E6 szabálykönyvben nagyon keveset vannak említve, wiki oldalon se sikerült sokkal többet kideríteni róluk.
Arra lennék kíváncsi hogyan működnek, milyen a mindennapjaik? Kik csatlakozhatnak hozzájuk?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.08, 08:03

A világkép inkább a technikában változott az elmúlt 30 évben, bár nekem az erőlködés a mobiltelefon-mátrix meg az okosmosógépről támadó fegyvervírus képében elég ellenszenves, érdemes inkább az egészet klasszikus alternatív idővonalként kezelni a sistergő kiberlábakkal és az agyba dugós dekkel ujjnyi vastag kábelen, ahogy kell.

Nekem is szimpatikusabb a jack dugós cyberpunk. Nem éri meg frissíteni, ahogy a buboréksisakos retró sci-fit sem.

A mágia mindig olybá tűnt, mintha csak a világra aggatott csilivili +1 réteg vidámpark lenne (még pár feature árnyvadászkodni), hogy legyen hol mászkálni az asztrálsíkon meg menő monszterekre vadászni, bár ezt némileg magyarázza a varázslók alacsony száma és hogy az Ébredés valóban tömegeket érintő eseményei kevéssé glamorózusak, hiába vannak pl. milliószámra orkok és trollok, ha kb. csak az új niggerek szerepét töltik be.

Egyetértek, ugyanakkor jól fel lehet dobni a szokásos CP ellenfeleket egy-egy bogárinvázióval.

A rendszer meg hát olyan, amilyen, bezzeg régen nem ríttunk, hogy combat poolból is van hatféle, hanem számoltunk és dobáltunk, mint a kisangyal, hiszen ezeket a könyveket nálunk sokkal, de sokkal okosabb emberek írták

Egyrészt régen minden jobb volt, másrészt a játékosaim nem igazán vevők a bonyolult rendszerekre.
A Stars Without Number-t és a Technoirt ráadásul szeretem is, szerintem probléma nélkül lehet bennük SR-t mesélni. (az SWN-ben kicsit otthonosabban éreznék magukat, a TN-ban nem biztos, viszont ki kéne próbálni)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2734 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.07, 20:00

(Ausztráliát lehet, hogy pont most égetik fel a sárkányok, és már erősen recseg a masquerade... A rendszer meg hát olyan, amilyen, bezzeg régen nem ríttunk, hogy combat poolból is van hatféle, hanem számoltunk és dobáltunk, mint a kisangyal, hiszen ezeket a könyveket nálunk sokkal, de sokkal okosabb emberek írták.)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2734 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.07, 19:41

Háj! A mindennapi valóság sokban függ a választott szettingtől és stílustól, mondjuk céges arkológia, többé-kevésbé a XX. századira emlékeztető középosztályi előváros, neohippi kommuna, indiántörzs a mágikus vadonban, guberáló banda a pusztulatban, utóbbiban pl. meg merem kockáztatni, hogy az iskolázásnak kicsi a jelentősége és a törvények is meglehetősen lazák - az állami és céges rendőrségnek nincs sok oka idejönni, tehát a helyiek intézik maguknak, bár pont emiatt az erősebb félnek általában szabad keze van és jöhetnek mindenféle gonosz öltönyök kísérletezgetni, szörnyek kajálni stb. Szóval minimális utánagondolással elég hamar ki lehet találni a szükséges kereteket, pl. bankot rabolni pisztollyal senki nem fog, ha nincs ott papírpénz, legfeljebb törvényenkívüli helyeken, ahol még van, bár ott akinek sok összejött belőle, az valszeg elég izmosan és nem túl szívbajosan meg is tudja védeni (rendes bankokhoz marad a hackelés, bár ha kezdő cowboynak menne, mindenki azt csinálná).

A világkép inkább a technikában változott az elmúlt 30 évben, bár nekem az erőlködés a mobiltelefon-mátrix meg az okosmosógépről támadó fegyvervírus képében elég ellenszenves, érdemes inkább az egészet klasszikus alternatív idővonalként kezelni a sistergő kiberlábakkal és az agyba dugós dekkel ujjnyi vastag kábelen, ahogy kell. A mágia mindig olybá tűnt, mintha csak a világra aggatott csilivili +1 réteg vidámpark lenne (még pár feature árnyvadászkodni), hogy legyen hol mászkálni az asztrálsíkon meg menő monszterekre vadászni, bár ezt némileg magyarázza a varázslók alacsony száma és hogy az Ébredés valóban tömegeket érintő eseményei kevéssé glamorózusak, hiába vannak pl. milliószámra orkok és trollok, ha kb. csak az új niggerek szerepét töltik be.

TLDR: húszegynéhány éve olvastam a Neo-Anarchists' Guide to Real Life c. művet a megbízható Nigel Findleytől, az elég hasznos.  

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 972 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.07, 18:47

Az SR átlagemberének életéhez még a 3e Sprawl Survival Guide-ját tudom ajánlani. Elég rég olvastam, de emlékeim szerint pont erre a témára van kihegyezve, nem az árnyvadászokra.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.07, 16:31

Alapvetően azon gondolkodom, hogy mesélek egy próbakalandot Shadowrun-szerű világban.

A rendszer maga teljesen riasztó számomra, de maga a világ tetszik (már amit meg lehet ismerni a három PC-s játékból). Egy jelentősen butított verzióról lenne szó, mátrixban bóklászás nélkül, és valami egyszerűbb mágiával.
Barbarians of Lemuria vagy MiniSix esélyes (Daring TAles of the Spawl szabályokkal).

A világleírásra azért lenne szükségem
- hogy ne nekem kelljen végiggondolni olyasmiket, hogy hova járnak iskolába a gyerekek, vagy hogy mi értelme van bankot rabolni, ha nincs papírpénz. Az egyszerűség kedvéért vagy egy anarchista közösségben vagy szimplán a sitten játszódna a kaland. 
- Másodsorban inspirációként használnám, részletes timeline nem fontos.
- harmadrészt kellenének az ikonikus dolgok, mégsem tehetem be ide is az Arasakát :)

Ezen kívül még talán egy olyan leírás érdekelne, ami DK Ázsiára fókuszál. (amúgy Black Lagoon vonalon, de pont nem működne, ha Ausztráliát mondjuk felégették a sárkányok. Amiről én, kívülállóként nem tudok semmit)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8670 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.07, 14:43

az érdekelne, hogy ismertek-e világleírást, ami kitér a shadowrun átlagember mindennapjaira. Olyasmikre gondolok, hogy hova járnak iskolába, ki fizeti ezt, mi értelme van a credsticknek, milyen funkciók maradtak az államnál. (valami feltételezem igen).

Komplett, mindent átfogó világleírásról én sem tudok. A rövid összefoglalókon kívül, amik az alapkönyvek elején találhatók, csak különböző kiegészítőkből tudod összevadászni az infókat.

Itt még elérhető a magyar nyelvű 3. kiadású alapkönyvből néhány vonatkozó részlet pdf formában:
https://www.beholder.hu/?m=bolt&cikk=175

Persze a fő kérdés az, hogy időben mennyire előrehaladott settinget keresel, vagy másképp megfogalmazva a klasszikus wired cyberpunkot vagy az új wireless világot akarod leképezni. Előbbi esetben a 2. és 3. kiadáshoz megjelent kiegészítőket kell végigmazsoláznod, utóbbi esetben a negyediktől fölfelé érdemes nézelődni.

A legújabb (6.) kiadásból a leírásuk alapján ezek lehetnek érdekesek számodra:

Esetleg nézz fel még tematikus wiki oldalakra, netalán ebbe a topikba pörgess bele:

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/159-a-shadowrun-vilagkepe/page-52

mipet5

mipet5

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.07, 13:21

Köszi! Ebben az esetben melyik alapkönyvet ajánlanátok?

Igazából csak a világleírás, és mondjuk a felszereléslista érdekes. (ha mesélek SR-t, biztosan valami egyszerű d6 rendszerrel fogom)

Úgy néztem ezek vannak: 5e (20$), Anarchy (15$), 3e (19$), 1e (8$).

Fura, hogy a 3e ugyanannyi, mint az 5e :)

Anarchy egy "könnyű rendszer", de nem tudom jószívűen ajánlani, a fenti kérdéseidre ebben nincs válasz, mert az 5E után készült, annak egyszerűsítésére...

A 3E jó, mert elég sok kiegészítő van hozzá, akár magyarul is, és verseny is van néha. Seattle sourcebook a város leírásával. (Ember és gép - kiberverek, Mágia az árnyakban, Rigó 3 - járművek, Fegyverek kézikönyve)

Jelenleg 5E-vel van aktív csapatom, és kiegészítőkkel együtt mindent lefed, ami felmerül, ha lehet mondani túl sokat is. Itt már a kábeles csatlakozásokat a wifi váltotta fel legtöbb esetben, és a Mátrix (internet) szabályokat keményen átdolgozták.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]