Ugrás tartalomhoz

Fotó

Need For Speed

• Válasz írásához lépj be
2037 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.25, 11:11

You Can't Catch Devils With Angels.

Tegnap sikeresen "befejeztem" a Need For Speed Rivals-t második alkalommal is :) . Első alkalommal a PS3 verziót pörgettem ki - thank you Poison :) -, de a tegnapi napon a PS4 verzióban is elértem a level 61-et a rendőr és versenyző oldalon is - érzésem szerint, az utóbbi jóval nehezebb, de a rendőr oldalon is elhalt pár idegsejtem.

"Befejeztem": egy egyszerű kiskaput kihasználva - vagyis nem az összes, a térképen lévő futamot megnyerve - értem el a játék végére.

A PS3 verzióban volt alkalmam kipróbálni a több játékos módot is, amikről elég vegyesek az érzéseim.
A legnagyobb hibája, hogy online a rendőr és a versenyző nem hallja egymást. Ha haverokkal játszotok, ez nagyon idegesítő és kiégető.
A térkép túl nagy, a játékosok száma (8?) nagyon kevés, ritkán találkoznak, akkor is sokszor azonnal roncsderbivé fajul. Ennek ellenére találkoztam már olyannal, hogy (jellemzően gyengébb autóval rendelkező player) nem kezdett agresszorkodni velem (99%-ban rendőr vagyok), hanem dudáltunk egymásnak és ment mindenki a maga útján tovább. De találkoztam olyannal is, amikor az M3 GTS-t hajtó fickó 2(!) alkalommal is jött lökdösni a One:1 rendőrautómat. Mindkettő roppant rövid üldözés volt...

Együtt versenyezni, vagy együtt elkapni a versenyzőket (akár AI, akár valós személy) viszont hatalmas móka :) .

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.10, 11:23

Sziasztok.
Playstation 3 játékosokat keresek, akiknek a Burnout Paradise-hoz megvan a Big Surf Island DLC is.
Sajnos manapság már random játékosokkal képtelenség rendesen online challenge-eket megcsinálni, viszont az egyik autóhoz szükségem lenne a 10 Island Challenge-re is.

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.13, 08:41

Rivals, valaki? :D

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.31, 20:16

Miért nem borul fel??

Az Agera atom!!!

Aerodinamika + futómű + elektronika = "Az Agera atom!!!"

Egészen elképesztő, hogy nem esik le az útról egy ilyen után. 

Btw...

Sok boldog 20. születésnapot kedves Need for Speed!!!

Értem én , hogy aerodinamika meg futómű + elektronika, de ez akkor is valószerűtlen!

Eddig a CCX nyűgözött le, de az Agera megabrutál!

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.31, 10:36

Miért nem borul fel??

Az Agera atom!!!

Aerodinamika + futómű + elektronika = "Az Agera atom!!!"

Egészen elképesztő, hogy nem esik le az útról egy ilyen után.

Btw...

Sok boldog 20. születésnapot kedves Need for Speed!!!

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.31, 10:26

Miért nem borul fel??

Az Agera atom!!!

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.12, 19:19

Tudtam, hogy az Agera egy állat autó, de ezen leakadtam. Az még hagyján, hogy 300-0-nál nem fogja a kormányt, de ahogy negyedikben padlógáznál megrángatja a kormányt, az döbbenet.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.05, 20:40

Beleolvastam és megint megjött a kedvem hozzá :D . Tényleg megunhatatlan (számomra) még több száz óra után is.

Poison: hétvégén találkoztam egy Maserati Gran Turismo-val. Bátor volt az illető, mert esős úton csúnyán csapatta neki, de teljesen megértem, hogy szerelmes lettél a hangjába. Félelmetes gurgulázás.

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.03, 21:50

Dexter, MW: kb. jobb írás, mint maga a game. Pedig az is remek :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.29, 15:41

NFS Hot Pursuit összes DLC megvéve, akciósan 5k alatt :) !

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.24, 15:27

Mindenképpen érdekel majd a véleményed ;) .

Egy apró tanács a rendőrökhöz: ha leállítod a motort (elvileg van rá külön gomb), akkor _sokkal_ gyorsabban csökken a körözési szint cooldown esetén.

Meg persze bármi kérdés van, ide vele ;) .

Tegnap kezdtem meg a 330. órámat, amit azzal ünnepeltem, hogy meglett a 10 óra Lexus LFA vezetés milestone is :) - nagyjából picit több mint 1000 km alatt gurultam ezt össze vele. De a "felfedező" autóim (SLS, MP4-12C, SL65 AMG BS) 1500+ km-nél állnak :) .

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.23, 18:38

Lehet, hogy belevágok az ajánlód után.

Végül is arra jó, hogy egy-egy versennyel levezesse az ember az aznapi gőzt.

Mivel nem vagyok híve az online játszásnak [sok aktív időt igényel, hogy legyenek friendek, nélkülük nem sok értelme van, de ennyi időm nincs], szerintem megelégszem annyival, hogy megszerzem a Most Wanted titulust.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.15, 09:50

Apró easter egg: a Hughes reptér folyosóin mutatják az induló és érkező járatokat. A városok között ott szerepel három ismerős is:

Rockport (az eredeti Most Wanted helyszíne)

Seacrest County (a Criterion előző játékának, a Hot Pursuit helyszíne)

Paradise City (a Burnout Paradise városa)

:)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.14, 09:26

Tehát ha jól értem ez egy afféle sandbox versenyjáték, ahol azt csinálsz a városban, amit akarsz.

Igen :) . A játék elejétől kezdve.  Szabadság az elejétől. Kb. fél óra volt, és kedvenc Viperemmel mászkálhattam a városban :) .

Első olvasásra kevésnek tűnik, hogy a pontverseny és a Most Wanted kocsik megszerzése lekösse az embert [történet hiányában]. A cikkedből az jön le, hogy a sztori hiánya nem okoz törést a játékmenetben.

Kevésnek tűnhet (kérdés, hogy kit mennyire zavar az előrehaladáshoz kötelező sztori hiánya, ami sok esetben megköti az ember kezét;  itt nem :) ), de annyi a felfedezhető terület és dolog, hogy szerintem képtelenség unatkozni - ha pedig vannak ismerőseid, akkor a tábla-sebességmérű-speedpoint verseny miatt úgyszint nincs unatkozás :) .

Legfeljebb az lehet zavaró, hogy ha egy futamot először tolunk le, akkor ahhoz mindenképpen a verseny helyére kell vezetnünk. Nekem nem hiányzott a sztori :) .

Amit furcsálltam, hogy kikapcsoltad a zenét. Az NFS-ek híresen jó soundtrackekkel vannak megáldva. Itt ez nem sikerült? Vagy miért?

Az igazat megvallva, a Hot Pursuit (számomra) idétlen soundtrackje után (csomó dubstep...) nagyot csalódtam. Az pedig, hogy nem tudom én összeválogatni a játék zenéi közül a nekem tetszőeket, végleg off. A The Run zenével a tökéletes. A Most Wanted viszont... belehallgattam és nem is a halkítás mellett döntöttem, hanem azonnali kikapcs. Persze ez ízlések és pofonok, de nekem a rockosabb-punkosabb vonal jobban bejött.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.14, 08:55

Tehát ha jól értem ez egy afféle sandbox versenyjáték, ahol azt csinálsz a városban, amit akarsz.

Első olvasásra kevésnek tűnik, hogy a pontverseny és a Most Wanted kocsik megszerzése lekösse az embert [történet hiányában]. A cikkedből az jön le, hogy a sztori hiánya nem okoz törést a játékmenetben.

Amit furcsálltam, hogy kikapcsoltad a zenét. Az NFS-ek híresen jó soundtrackekkel vannak megáldva. Itt ez nem sikerült? Vagy miért?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.12, 19:20

Lassan, komótos tempóban gurulok a vörös McLaren F1 volánja mögött ülve a 92-es autópályán, a mutató alig mutat 180 km/h-s sebességet. A nyugati kihajtót várom, ami a Hughes Nemzetközi Repülőtérre vezet. A forgalom gyér, ennek ellenére későn veszem észre a kék-fehér rendőrautót. A rádióban azonnal hallom, ahogy bejelenti a gyorshajtót és egy éles kanyarral megpróbál mögém kerülni. „Megrúgom” a gázpedált, a McLaren négy kipufogója narancsszínű lángot köp ahogy visszavált egyet, a sebességmérő pedig a hirtelen megérkező 680 lóerő hatására vad pörgésbe kezd: 200, 220, 240, 260, 280…Mire a diszpécser az üldözendő autó pontos leírását kéri, addigra a járőr már csak azt jelenti be, hogy már elveszítette a gyanúsítottat…

Üdvözöllek Fairhavenben!

A Most Wanted, annak a Criterion Games-nek az alkotása, akiknek a legendás és verhetetlen Burnout sorozatot, valamint a Need for Speed sorozat 2010-es újraélesztését köszönhetjük.

A játék helyszíne Fairhaven, ami egy hatalmas, az első másodperctől nyitott város, ahol ezer és ezer dolgot tudunk csinálni. De ennyire ne szaladjunk előre, kezdjük a legjobb és legérdekesebb résznél, vagyis az autóknál. A legtöbb autós játékban a játék előrehaladtával tudunk újabb autókat megnyerni, megkapni. A Most Wanted egy egyszerű húzással kidobja ezt a koncepciót: a 10 Most Wanted autón kívül (róluk mindjárt), minden autó a játék elejétől elérhető mindenkinek. Mindössze annyi a dolga a játékosnak, hogy megtalálja őket. A városban minden autó megtalálható három úgynevezett „Jackpot” helyen. Ez egész egyszerűen azt jelenti, hogy az autó parkol x vagy y helyen, ami lehet az autópálya mellett, egy parkolóház vagy egy eldugott sikátor. Ha megtaláltuk, már vihetjük is.

Minden megtalált autó alapból teljesen „stock” vagyis gyári állapotú. Minden autó rendelkezik (DLC-kel együtt) 8 futammal, amiket megnyerve tudunk rajtuk fejleszteni. A teljesség igénye nélkül pár példa: jobb tapadású vagy éppen terepre való gumi, erősebb vagy éppen könnyebb karosszéria, hosszabb vagy rövidebb áttételű váltó, „burn” (vagyis hagyományos „amíg nyomom gyorsít”), vagy „powershot” (egyetlen löketben ellövi az egészet, hatalmasat gyorsítva) nitro. Ezeket a dolgokat, egy menüből a játékot nem pausálva bármikor állíthatjuk.

Ez a két dolog (megtaláltad, vezetheted és az upgrade) nagyon gyorsan kiverte pár embernél a biztosítékot: egyrészt sokak szerint elvész a sikerélmény, hogy megküzdött minden autóért, másrészt az upgrade-eket minden autónál újra és újra meg kell nyerni. Hiába van meg minden fullos extra a Viperünkre, ha átülünk egy frissen megtalált SLS-be, akkor ott újra meg kell csinálni a hozzá szükséges futamokat.

A megtalálásról: én imádom a free roaming játékokat. Hatalmas élvezet benézni minden kis sarok mögé, hogy hátha ott bújkál egy autó. Annyit könnyít a dolgunkon a játék, hogy a Jackspotokban álló autóknak mindig (nappal is) világít a lámpájuk, valamint már messziről hallható zene szól belőlük. Számtalan alkalommal találtam meg autót a fülem után cammogva.

A minden upgrade újra dologról: mivel a játéknak nincsen szó szerinti története és nincsen követendő vonal, így egyedül ez ösztönzi az embert versenyre. Könnyen lehet, hogy sokan úgy csinálják mint én, vagyis amelyik autó a szívem csücske, abba sok és sok száz km-t tolok és mindent megcsinálok, amit pedig nem szeretek, egyszerűen hagyom ott ahol van. Így áll a városban ezer felé az összes csicsás Bugatti Veyron 0 méterrel a statisztikákban…

Amikor éppen nem versenyzünk, akkor a Hot Pursuitban megjelent Autolog továbbfejlesztett verziójának hála, akkor sem unatkozunk. Barátaink összes apró dolgát a képünkbe tolva ösztönöz, hogy fussunk még egy kört. A városban elszórva találhatunk rengeteg felfedezésre váró dolgot: áttörhető kerítéseket, traffipaxot és hatalmas reklámtáblákat. Ez utóbbi kettő az igazán érdekes. Az Autolog ugyanis megjegyzi, hogy barátaink mivel és mennyivel repesztettek át az adott sebességmérő ponton, a táblákon pedig annak az avatárja díszeleg, aki a táblát áttörve a legmesszebb ugratott. Így a városban való bóklászás végleg elveszíti az esetelges „céltalan” jelzőt. Minden kanyar előtt-után-közben versenyezhetünk barátaink ideje, sebessége és távolsága ellen. Természetesen a versenyekről is ugyanilyen statisztikát vezet, hogy ki érte el a leggyorsabb időt, és azt milyen négykerekűvel. Ez utóbbiakról egy női hang mindig be is számol nekünk belépéskor vagy autó cserélésekor.

Autót (ha éppen nem versenyzünk, vagy üldöznek), bármikor, pár gombnyomással tudunk váltani. Bármelyik autóhoz „ugorhatunk”, amit már megtaláltunk, vagy akár oda is vezethet minket a néha kissé lökedék GPS. Akkor is tudunk autót váltani, ha free roamingban üldöznek: egyszerűen leparkolunk a másik autó mellé és egy gombnyomással már a másik volánja mögött is vagyunk. Ezzel érdemes óvatosan bánni ha a rendőrök túl közel lennének.

A reklám rendezője... Jon Favreau!

Versenymódok: körverseny, spring, speed run (tartani kell egy bizonyos átlagsebességet), ambush (időre megszökni a rendőrök elöl), drift (dlc), grab&smash (dlc, bizonyos pontértékű táblákat kell összetörni időre).

A rendőrök futamok között is becsatlakozhatnak, de ha felidegesítjük őket (pl. megállunk előttük, gyorshajtunk, gumit füstölünk), akkor is a nyomunkba erednek. A megszokott módon, egyre keményebb dolgokat vetnek be. Kezdetben a jó öreg Crown Vic, majd végül Z06-os Corvette és hatalmas, páncélozott gépekkel próbálnak minket ledúrni az útról. A lerázásuk a piszok nagy mák és a vezetési tudás összegén alapul… meg a város ismeretén. Míg régen egy Golf GTI-vel mindent levert az ember, addig itt már tényleg nem árt ha egy 640 lovas V10 tolja az autót, mert magasabb szinten eléggé piócák - és természetesen továbbra is csalnak, de ez már megszokott dolog. Ha az ember megszokja az irányítást (mert kell…), és a rendőrök sokszor hülye viselkedését, akkor nagyon hangulatos üldözéseket lehet összehozni. Én például 45 percig üldöztettem magam egy nyílegyenes kifutópályán(!) a hétvégén. Aztán végül ráuntam és meglógtam.

Azt hiszem ideje lenne rátérni a címre is. Fairhavenben 10 (dlc, 14) nagyágyú versenyző van. Ők a 10 „most wanted” vezető illetve autó. Hogy ki tudjuk őket hívni, csak annyit kell tennünk, hogy Speed Pointokat gyűjtünk a fenti módon: futamok, üldözések valamint minél több km-t az autóba taposva. Mikor összegyűlik a megfelő mennyiség, megküzdhetünk 1-1-ben az illetővel. A versenyt természetesen a rendőrség is „figyelemmel kíséri”. Miután legyőztük még egy dolgunk van: le kell vadásznunk, vagyis össze kell törtünk az autóját. Ha ez megtörtént, akkor azonnal megkapjuk mindhárom Jackspot helyet ahol az autó található és innentől vezethetjük a többi autóhoz hasonlóan.

Ennyi a játék „sztorija”. Versenyzünk, pontokat gyűjtünk, kihívjuk, leverjük, next. Unalmasnak hangozhat, de nem az. A sok-sok keresgélésre csábító dolog adja az igazi sava-borsát. Nagyszerű, amikor az ember megtalálja a kedvenc autóját, és egész éjszaka azzal furikázik, benézve mindenhova, rendőrök elöl menekülve. Van egy kis GTA feelingje, hogy csinálhatnád a többi versenyt, de tulajdonképpen így is tökéletes.

A játék hangzása és látványa… Criterion. Szinte tökéletes. Az autók mesésen szólnak, gyönyörűen néznek ki, ott sérülnek ahol kár éri őket, koszolóldnak.

A zenéről nem nyilatkoznék, mert az első alkalommal kikapcsoltam. Egyrészt autós játéknál nem nagyon szeretem, másrészt a Hot Pursuitban bevezetett gyökérségnek hála csak ON és OFF lehetőség van.

A végére érve most megdobálnám egy kis sárral is. A játék meseszép, de ez sokszor okoz kellemetlen perceket: a fényeffektek néha egyszerűen elvakítják a játékost. Kijössz egy alagútól és egy fél másodpercig vakon vezetsz…aztán CSATT!

A másik idegesítő dolog, hogy sokszor túl sok minden van a képernyőn. Mondok egy olyan példát, ami nagyjából fél óránként megesik. Megy a verseny, előttem autó, mögöttem autó, rendőrök, emelkedő, traffipax. Felérek az emelkedőre (elvakít a nap!), lekap a traffipax (először az arcomba vakuzik, aztán pont a kanyarívre kiírja a barátaim sebességét), kilökök egy rendőrt (a képernyő közepére bevillan a Takedown felirat). Villog, vakít, kitakar. Nagyon idegesítő tud lenni, amikor kicentizve kell esetleg vezetni.

Online mindent meg kell nyitnunk újra. Igen, nem elírás. A SpeedPointokhoz szint is tartozik, amik feloldják az online mód STOCK autóit. Innentől száz és száz újabb km minden cucc megszerzése.

Az egyes „alkatrészek” cseréje nagyon jó dolog, de futam közben marha macerás.

A játék online lényegi része kicsit…érdekes. Nyitott játék esetén 2 percenként indít úgynevezett „SpeedListeket”. Minden SpeedList 5 „versenyt” tartalmaz. Ez lehet tényleges verseny, team race, challenge, speed challenge. Minden egyes ilyen után Speed Pointokat kap mindenki, majd az 5. végén győztest hirdetnek. Ezután egy két perces „szünet”, amikor mindenki arra megy amerre akar, majd újabb random SpeedList. Ez megállás nélküli pörgést jelent, viszont felhoz egy idegesítő dolgot: ez pedig a „takedown” vadászok tömege. Sok dolgot úgy tudunk feloldani online játék során, hogy összetörjük az ellenfelet. Így a 2 perces átvezető és a SpeedList maga is néha eléggé Carmageddon hangulatú. Én általában így fejezem be az egyes challenge-eket/versenyeket: beértem a célba/teljesítettem a challenge rám eső részét, powershot nitro és menekülés a gyökerek elöl!

Ha barátokkal játszunk, más a helyzet. Mi állítjuk össze a SpeedListeket vagy csak egyszerűen autózunk együtt. Amit online találunk meg (kerítés, tábla, traffipax) természetesen jön velünk offline-ba is, ahogy a megszerzett SpeedPointok is.

A játékhoz több DLC is megjelent.

Ultimate Speed Pack: brutálisan gyors autók. Zonda R, Aventador J, a legendás-überelhetetlen McLaren F1 LM és egy új Most Wanted autó, a Hennessy Venom Spyder.

Terminal Velicity: Hughes Internatinal Airport (új bejárható városrész), agilis, apróbb verdák (pl. RS3 Sportback, Fiesta ST) és egy új Most Wanted autó, a Porsche 918

Movie Legends: híres filmes autók. Bond autók (DB5 és DBS), a Bandita Firebirdje, Dom Chargere a F&F sorozatból, vagy éppen egy újabb Most Wanted autó, a Gone In 60 Seconds Eleanorja.

NFS Heroes: legendás autók régebbi részekből. Pl. Diablo (Hot Pursuit), Rachel 350Z-je (Undergound 2), vagy az „igazi” Most Wanted, a 2005-ös rész főszereplője, a BMW M3 GTR.

A Most Wanted egy nagyszerű autós játék. Gyönyörű, pörgős, számos autóval és egy nagyszerű, szabadon bejárható várossal, ami az Autolognak hála mindig mutat újdonságokat. Mindig van akit gyorsabban kaptak le, messzebbre ugratott, vagy gyorsabban csinált meg egy futamot. Mindig van mit csinálni, mindig van mit felfedezni. Vagy ha már tényleg mi vagyunk a város királyai, akkor még mindig ott van, hogy a rendőröket szívassuk, vagy online csapassunk.

Tuti maradt ki valami, de hirtelenjében írtam :) . Azért remélem meghoztam a kedvet hozzá ;) . Ha kérdés van, akkor meg hajrá ;) .

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.12, 14:04

Igen :D . Érdekes, de tényleg :) . Rövid és keveset nyújt... mégis imádtam az összes percét. Egy pillanatig sem unatkozol - ha pedig felmész online játékra... akkor főleg nem fogsz :) . Futamok megállás nélkül :) - legalábbis konzolon.

Hiába rövid, hiába kevés, annyira szép és hangulatos, hogy én legalább 6-7 alkalommal már tuti végigtoltam :) . Általában más-más autókkal útközben, de legtöbb esetben mindig ugyanazzal az autóval fejeztem be - MP4-12C :) .

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.12, 12:07

Valahogy képes voltál úgy dicsérni a játékot, hogy közben majdnem teljesen lehúzó lett a teljes kritika.

És ez nem a te hibád. Egyszerűen csak 2 óra játékidő az...az semmi. :(

Egy indie minigame esetében bocsánatos bűn a rövidség, de ha az ember NFS-t játszik, akkor valahogy - számomra - fontos, hogy ne tudjam a reggeli és az ebéd között végigvinni az egészet.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.10, 21:10

The Run

Lehet fikázni az NFS játékok történeteit, de mindenképpen ennek a leghihetőbb és szerintem legjobb.
Jack tartozik pár elég rossz modorú manusnak. Egyetlen kiút egy verseny, a "The Run". San Francisco - New York, 200 versenyző, 25 millió dolláros főnyeremény. Ennyi. Jack nem csak a pénzért, de az életéért is versenyzik.
Ebből kifolyólag minden verseny/futam A-ból B-be zajlik, több módon.
Alapvetően mindig meg kell előzni X versenyzőt az adott táv alatt. Vannak versenyek, amikor bizonyos idő áll rendelkezésre beérni és leelőzni és az ellenfél előtt maradni, hogy jöhessen a következő. Van sima time trial, ahol csak az óra az ellenfél és van, ahol 1on1 meg a verseny (ezek általában boss versenyek). Természetesen a rendőrök számos helyen előjönnek a tipikus rubberband upgrade-es autókkal...

A single player röhejesen rövid. Tényleg. 2 óra az semmi egy AAA-s cím esetén. De nem tudok rá haragudni, mert a hangulata zseniális és ehhez a legtöbbet a látvány tesz. A Run 10 stage-e meseszép. 10 Stage, ami az USA 10 részét fedi le. Van itt minden: San Francisco dombos utcái, Nevada poros sivatagjai, Las Vegas fényei, Colorado havas-jeges útjai, Chicago sötét utcái, New York útvesztője... Gyönyörű minden pálya.

Nehézségtől függően minden pályán van X darab reset lehetőség. Crash esetén az utolsó checkpointra rak vissza a játék - ez néha idegesítő tud lenni...

Ami még új volt a sorozatban, az a Qucik time eventek bevezetése. Menekülnünk kell, futni, ugrani, verekedni... Ritkán vannak a játékban, de szerintem hangulatos - főleg ha elsőre sikerül -, filmszerű élményt ad.

Offline van még egy csomó Challenge, ami autókat nyit meg, amiket aztán használhatunk a single playerben. Autót cserélni minden benzinkútnál tudunk - a játék mindig jelzi, hogy mikor jön a következő. Az autóknak van 2-3 body kit és 5-6 féle festés. Ez talán kevésnek tűnhet, de szerintem bőven elég és nagyon hangulatos.

Faeék egyszerűségű sztori, változatos autók, változatos és gyönyörű tájak, nagyszerű filmes zene, csaló AI minden téren, rövid single player...

Tuti maradt ki valami, de ennyi a Run dióhéjban :) . Én tavaly vettem a Limited Editiont (+911, Camaro ZL1 és Aventador), nem bántam meg.

Módosította dekszter: 2014.03.10, 21:11

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.13, 21:14

Igen, a trófea olyan mint pc-n/boxon az achievement :) . Értem én, hogy van értelmük... de (lásd lenti haver), az, hogy megvan neki minden trófea, az még nem azt jelenti, hogy végig is tolta a játékot.

Furcsa, régen megvoltak nélkülük az emberek, esetleg volt értelme bizonyos "kemény" dió feladatoknak. Példának okáért a GTA sorozat örök futása vagy az MGS örök lőszere...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]