Ugrás tartalomhoz

Fotó

Need For Speed

• Válasz írásához lépj be
2037 hozzászólás érkezett eddig

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.23, 11:46

Üdv!

Nem egészen értem azt sem, hogy versenyen kívül és versenyen belül miért más a vezetési modell.

Szégyen és gyalázat, de a Gran Turismo 5-ben ez offline-online van. Offline a gyengébb tapadású gumival is sokkal-sokkal barátságosabb az autó, mint online a legmagasabb tapadásúval. Ez nem egyszer okoz nagyon-nagyon kellemetlen meglepetéseket.

Na az tényleg csúnya.

Térkép elő, paintbe beilleszt és pipa ami már megvolt vagy leellenőriztem.

Dettó. :D

TDU2-ről sokat beszélgettünk Posion versenytárssal, hogy megéri-e beruháznom rá. Sok helyen lehúzást kapott (sims életmód, bugok...), de a napszak-időjárás változás a szívem csücske.

A simsezéssel nem is igazán lenne benne baj, nem elviselhetetlenül sok az (bár amikor a szintlépéshez fodrászhoz kell menni, már fogom a fejem, amikor plasztikai sebészhez, akkor meg főleg...), de mondjuk a házvásárlás/berendezés akár még mókás is lehet. Kellemetlen ugyanakkor, hogy a házak adják a garázst, ami meg ugye az autóid maximális számát. Tehát könnyű olyan holtpontra jutni, hogy a továbbversenyzéshez jobb autó kellene, amire meg is van a pénz, csak épp a garázs van tele, úgyhogy vagy eladsz egy másik autót, vagy gyűjtesz még egy vagyont, hogy legyen pénzed házra. Egyik sem szívmelengető opció.

Összességében nem rossz a játék, de sokkal jobb is lehetne. Az időjárás tényleg szép - csak sajnos az eső miatti rossz tapadást tényleg nem kompenzálja a játék, ami egy idő után halálra idegeli az embert. A versenyek között sajnos sok az olyan, ami nagyon ki van centizve, ha egy kanyart rosszul veszel, és kisodródsz, már nincs esélyed nyerni, indíthatod is újra (ez főleg a három körös versenyek harmadik körében örömteli), főleg hogy néhány versenynél a kicsúszát időbüntetéssel is jutalmazza a játék - azaz időt veszítesz azért, mert kicsúsztál, meg még egyszer annyi időt veszítesz a büntetés miatt. Az éjszaka sajnos nem az igazi, nincs igazán sötét, csak minden kék lesz, nincs az az érzésed, mint a NFS:Carbon kanyon-versenyeiben, hogy csak annyit látsz az útból, amit a fényszóróid bevilágítanak. Szóval lehetett volna ezt szebbre, jobbra, ügyesebbre.

Juteszembe, a NFS:Run Gamescom gémpléj trélerét megnézte valaki? Vélemények?

Tisztelettel:
R'naggol

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.23, 11:20

Nem egészen értem azt sem, hogy versenyen kívül és versenyen belül miért más a vezetési modell.

Szégyen és gyalázat, de a Gran Turismo 5-ben ez offline-online van. Offline a gyengébb tapadású gumival is sokkal-sokkal barátságosabb az autó, mint online a legmagasabb tapadásúval. Ez nem egyszer okoz nagyon-nagyon kellemetlen meglepetéseket.

Egyetlen apróság vágja haza teljesen a lelki békémet: Ibizán az utak 100%-át bejártam, minden oké. Hawaii-on a négyes területen csak 99%-ot sikerül megtalálnom - és akárhányszor nézem végig a térképet, nem látom, hogy mi maradt ki. :(

A Burnout Paradise PS3 verziójához volt egy térkép (a játék hivatalos honlapján), ahova fel tudtad tölteni a mentésed, és megmutatta, hogy merre vannak a még fel nem fedezett részek (ugratók, kerítések, táblák). Természetesen amikor eljutotta oda, hogy mostmár lövésem sincs, hogy merre vannak a dolgok és mentem volna segítségért, addigra megpusztlt.
Viszont a játék mutatja, hogy melyik városrészben hány db hiányzik még ebből-abból. Térkép elő, paintbe beilleszt és pipa ami már megvolt vagy leellenőriztem. Természetesen fullra van pörgetve. Minden autó, minden verseny, minden megtalálva, minden carbon autó.

TDU2-ről sokat beszélgettünk Posion versenytárssal, hogy megéri-e beruháznom rá. Sok helyen lehúzást kapott (sims életmód, bugok...), de a napszak-időjárás változás a szívem csücske.

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.23, 10:55

Üdv!

Hasonlót tapasztaltam, 5-ös kategóriától kezdenek valóban kellemessé válni a versenyek, nemde? :sor: Addig inkább szenvedés a továbbjutáshoz..

Azért a "kellemes" szóval óvatosan bánnék, itt is azt érzem, mint az első részben: sokkal szívesebben vezetek a szigeteken free runban mint versenyzek. :D Persze lehet, hogy csak az az oka, hogy a gamepadem kölcsön van adva, úgyhogy billentyűzetről kell játszanom, de amikor esik, akkor inkább kilépek. :D (Rettenetes kiszúrás, hogy az idő ellen futott versenyekben nem számít fel néhány extra másodpercet az éjszakai vagy esős futamok limitjéhez, ugyanis azok komoly gondot tudnak jelenteni.)
Nem egészen értem azt sem, hogy versenyen kívül és versenyen belül miért más a vezetési modell. Volt egy időmérő, amit az istennek sem tudtam megcsinálni, kipróbáltam versenyen kívül, valami húsz másodperccel a limit előtt értem be - szóval meggyőződésem, hogy csak azért változtatja meg a fizikát, hogy szivasson. :D
Hibák: ha a váltó automatára van állítva, van, hogy nem akar felváltani. Hiába pörög a motor a piros zónában, hiába megyek lejtőn lefelé kettesben, egyszerűen nem vált. Ilyenkor verseny restart manuális váltóval, átjutás a kritikus szakaszon, aztán vissza automata váltóra (kontrolleren jó a manuális, billentyűzeten nincs elég kezem hozzá). Valsz az is ehhez kapcsolódik, hogy amikor esőben próbálok meg lejtőn felfelé elindulni, akkor a motor maximum fordulatszámon pörög, a kerekek csúsznak, az autó irányíthatatlanul sodródik balra-jobbra, és a maximális sebesség, amit el tudok érni, az két-három kilométer per óra.
Az autók listája szép, de azért a Lambo felhozatal hiányzik belőle, meg azt sem bántam volna, ha egy-egy régebbi klasszikus sportautó visszaköszön, valahogy úgy, mint az első részben (Jaguar XJ220 :().
Egyetlen apróság vágja haza teljesen a lelki békémet: Ibizán az utak 100%-át bejártam, minden oké. Hawaii-on a négyes területen csak 99%-ot sikerül megtalálnom - és akárhányszor nézem végig a térképet, nem látom, hogy mi maradt ki. :(

(OFF)Üdv újra köreinkben! :) :sor:(/OFF)

Tisztelettel:
R'naggol

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.23, 10:27

Nem tudok élő embert, aki a demo-n kívül többet látott volna a Blur-ből... :freud:
Többi patch-elve, írás hegesztődik...

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.23, 10:20

Valóban nem ártana egy kis topic felpörgetés. Téma van itt bőven: nfs, s/s, blur, tdu, midnight... :)

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.23, 08:53

ranagol60:

Hasonlót tapasztaltam, 5-ös kategóriától kezdenek valóban kellemessé válni a versenyek, nemde? :sor: Addig inkább szenvedés a továbbjutáshoz..

(OFF: "I'm back" :D :ugri: )

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.11, 17:49

Üdv!

Hawaii-ra még nem tértem vissza, szóval nem tudom, hogy ott mekkora terület lesz (gondolom kb. ugyanakkora, mint az első részben), de Ibiza sem éppen pici, tehát a ~3000 km úthálózat szerintem teljesen reális a két szigeten

Ibiza kivégezve, átmentem Hawaii-ra. Két szót tennék hozzá a két sziget együttes méretéhez: "ó, anyám". ;P
A felsőkategóriás autók hihetetlen jól szaladnak, érezni rajtuk, hogy 200 fölött kezdenek el kibontakozni. A játék így élmény. Ilyennek kellett volna lennie az előző NFS-nek is. :P

Tisztelettel:
R'naggol

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.03, 15:25

Üdv!

Az új ötleteket pazarul hozza, a vezetésnél pedig kb. hasonlóan kell figyelni, mintha Forzá-zna/GT-zne az ember, úgy viselkedik a fizika (Hardcore beállíás, másképp nem érdemes). Viszont sok helyen kidolgozatlan, nem 2011-es minőség. Mégis, egész nap erőt ad, h este majd game... :D
Rövidesen szerepelni fog egy ismertetőben, ha minden igaz ;)

Menet közben én is tettem vele egy próbát. A hardcore beállítást még nem mertem betesztelni, épp elég nekem sporton, de a vezetési modell még így sem rossz. Az időjárás már nagyon hiányzott, örülök, hogy benne van. Az offroad versenyek is emészthetőbbek lettek, mint amire számítottam. Az autók szépek, látszik, hogy figyeltek a részletekre, külön örülök a kidolgozott belső térnek.
A játékmenet kísértetiesen olyan, mint eddig volt, egy-egy új elemet persze tettek bele, de azt érzem, hogy fogták az első részt, kicsit políroztak rajta, és kiadták újra. Ez alapvetően nem rossz, mert az első rész is jó volt, úgyhogy örvendek.
Hawaii-ra még nem tértem vissza, szóval nem tudom, hogy ott mekkora terület lesz (gondolom kb. ugyanakkora, mint az első részben), de Ibiza sem éppen pici, tehát a ~3000 km úthálózat szerintem teljesen reális a két szigeten (emlékeztetőül: az első részben ~1600 km útpálya volt, a Burnout: Paradise-ban ~350 km, a NfS:HP ennek kb. a négyszerese, tehát a háromezret nem igazán közelíti meg egyik sem...), úgyhogy területből nincs hiány. Az autók listája is szép, szóval azt hiszem, egy darabig ezzel én is elleszek...

Az ismertetőt meg természetesen várjuk! :)

Tisztelettel:
R'naggol

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.02, 23:58

TDU2:

Az új ötleteket pazarul hozza, a vezetésnél pedig kb. hasonlóan kell figyelni, mintha Forzá-zna/GT-zne az ember, úgy viselkedik a fizika (Hardcore beállíás, másképp nem érdemes). Viszont sok helyen kidolgozatlan, nem 2011-es minőség. Mégis, egész nap erőt ad, h este majd game... :D
Rövidesen szerepelni fog egy ismertetőben, ha minden igaz ;)

Módosította Poison: 2011.03.03, 00:00

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.01, 08:35

Üdv!

Csak a videó review-k alapján: összecsapott, bugos, félkész. De Poison már próbálta élesben (PS3), Ő tud pontosabb dolgot is mondani.

Egen, azt én is olvastam, hogy több benne a bug, mint a játék, de ez peccsel remélhetőleg orvosolható lesz. Azért a részletekre kíváncsi vagyok.

Tisztelettel:
R'naggol

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.01, 00:33

Csak a videó review-k alapján: összecsapott, bugos, félkész. De Poison már próbálta élesben (PS3), Ő tud pontosabb dolgot is mondani.

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.28, 20:31

Üdv!

TD:U2, valaki?

Tisztelettel:
R'naggol

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.26, 06:26

A HP nekem a demo után már kapásból felejtős volt. Egyszerűen sivár és unalmas. Youtube videókat még nézegettem róla utána, de nem jött meg hozzá a kedvem. Most viszont beindult a gépezet a Shift 2 háza táján. Atom szimulátornak titulálják (lol), amiből persze gondolom megint nem sok lesz (vagyis fél szim, ami szerintem bőven elég nekik), de ha hangulatra hozza az első részt, akkor tarolni fog.

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.07, 14:18

Üdv!

Hát... amennyire reménykedve futottam neki ennek a játéknak, annyira csalódottan álltam fel előle. Egyszerűen minden adott volt ahhoz, hogy egy jó NFS szülessen, és valahogy mégsem jött össze.

No, végigjátszottam, mert hát jobb híján, ugye... És a véleményem nagy vonalakban változatlan. A vége felé volt azért egy verseny, ahol sikerült kihajtani a CCXR-ből meg a Veyronból a 420-at, ez örömteli volt, de sajnos ezt leszámítva sok élménnyel a lenti hozzászóláshoz képest nem lettem gazdagabb...

Tisztelettel:
R'naggol

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.02, 11:52

Üdv!

Hát... amennyire reménykedve futottam neki ennek a játéknak, annyira csalódottan álltam fel előle. Egyszerűen minden adott volt ahhoz, hogy egy jó NFS szülessen, és valahogy mégsem jött össze.
Adott ugye egy hatalmas, szabadon bejárható terület - amiben semmi nem ösztönöz arra, hogy bejárd. Úgy értem, semmi. Van a free drive lehetőség, ami mindössze arról szól, hogy arra vezetsz, amerre szeretnél - de az egész az unalomba fullad, mert nincsenek felfedezhető területek, boltok, versenyek, ellenfelek - semmi.
Maga a táj egyébként szép, változatos, csak... steril. Semmi nincs benne, ami egy kicsit is élővé, vagy legalább életszerűvé tenné. Nincsenek benne emlékezetes momentumok, és olyan üresnek tűnik az egész - főleg a kevés civilizált terület. Ha a Carbonnak pocsék volt a pályadizájnja, akkor ez a négyzetre emeli a pocsékság-faktort. Egyetlen pozitívumot tudok felhozni a Criterionos srácok javára: végre nem félnek használni a magasságot. A hegyekbe felmenni óriási élvezet, érzi az ember, hogy magasan van, hatalmas területet lehet fentről belátni, ráadásul van hó! (Persze szépen, fokozatosan, ahogy illik, először csak fenyőerdő a sivatag helyén, aztán füves terület, majd hó. Kellemes.) Mondjuk hóesést sajnos még nem láttam, de merem remélni, hogy ha már az a fránya eső van, akkor ez sem marad ki.
Az autók... Annyi van belőle, mint a szenny. Komolyan, úgy mint a B:P-ban. A felét sem használja az ember, a maradékot sem rendszeresen. Tuning természetesen nincs (még csak custom festés sem, adott néhány gyári szín, aztán kész), autót nem kell vásárolni, csak unlock van, így az adott kategórián belül (öt, kissé furcsán felosztott kategória van a játékban) bármelyik autót vezethetjük bármelyik eseményen, kivéve azokon, ahol megadott járművet kell használnunk. Ezek miatt a jármű nem igazán nő az ember szívéhez, steril eszköz egy steril díszleten.
Nincsenek benne emberek. Vagyis... nem Burnout, szóval az autókat vezetik, de letartóztatáskor nincs semmiféle kiszáll a rendőr, pisztolyt fog a vezetőre, agyonüti a vezetőt, stb, csak szimplán körülállják az autót a rendőrautók, és kész.
A versenyek némelyike idegesítően hosszú, tizenhét kilométer után már minden bajom van. A számuk gyanúsan magas, és gyanúsan egyformák (nincsenek speckó módok, csak verseny, time trial (ahol ráadásul az ütközés időbüntetést jelent), meg hot pursuit, ami természetesen verseny, rendőrökkel - sehol semmi drag, drift, de még csak egy nyamvadt speedtrap sem, vagy bármi egyéb).
Ezek miatt olyan az egész, mintha egy rosszul pályadesignolt Most Wantedból kiszedték volna a karrier módot, és csak egy (túl hosszú) Challenge Series-t kapnánk meg. Sosem gondoltam volna, de tényleg hiányzik belőle valami minimális történet-szerűség...
A vezetési élmény... furcsa. A legtöbb kanyart reflexből csúsztatni kell, íven maradni lehetetlen. Amikor eső van (és valami perverz okból a készítők gondoskodnak róla, hogy az összes szuperautót esőben és rendkívül kanyargós pályán vezessük, nehogy tényleg négyszázzal robogjunk végig valahol, csak azért, mert az autó négyszázat tud, nem, maradjunk a kétszáz-háromszáz közötti tartományban), akkor hihetetlenül csúszik az autó, mintha végig vízenfutna. A rövidítések, pályán kívüli szakaszok ötlettelenek, sehol nincs az, hogy afféle élvezeti érték miatt érdemes rövidíteni, nem szebb, nem izgalmasabb a pálya, csak offródabb. Yay.
Az autók szépek, meg minden, már abból a szempontból, hogy ha valaminek muszáj a képernyőn lennie, mert azért csak versenyzik az ember, akkor nem irritálják a szemet... de egy csepp kötődés sincs az emberben hozzájuk, még annyi sem, ami a Burnoutban volt. Nincs karakterisztikájuk, csak néhány totál lényegtelen adat, meg egy semmitmondó idézet, valamint némi felolvasás, amit soha nem vár meg senki, mert a verseny indítása előtt, az autóválasztás során kezdi el felolvasni a narrátor, hogy ez milyen remek autó. Yay, tudjuk, köszönjük, azért választjuk pont ezt.
A játékot az menthetné meg az unalomtól, ha erőteljesen peccselnék, dlc-znék, és telepakolnák pisztolyt a vezetőkre fogó rendőrökkel, speedtrappel, ami teljesen beleillene a játékba, valamint legalább valami béna karrier-móddal (a'la Porsche Unleashed), ami összeköti a versenyeket valamilyen szinten. Persze ez már csak ilyen álmodik a nyomor.
A név mindenesetre találó, a játék olyan, mintha a NFS hármat és hatot (azaz a két HP-részt) öszszemixelték volna egy turmixgépben, és szép nagy területet tettek volna a keverék alá.
Remélhetőleg a Criterion megtanulja a leckét, a következő Burnoutba komolyabb szintkülönbséget és meredekebb időjárást mernek majd tenni, és akkor már megérte, hogy ez a játék megszületett. Máskülönben kár volt érte.

Tisztelettel:
R'naggol

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.03, 14:22

Rosseb tudja, nekem az a bajom vele, hogy nincs benne sztori. Akármilyen gagyi is, nekem azért van egy lolyan igényem, hogy némi történet legyen a játékban. A lárpurlár száguldozás nekem kevés, ha nincs hozzá motiváció. Még ha ez annyi is csak, hogy én legyek a legtökösebb sofőr a placcon.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 18:37

Tudom, hogy nem szép dolog a próba nélküli ítélkezés, de azt hiszem most megengedett. Youtube, demo videó. Továbbra is az év csalódása. A rendőr megy a nyílegyenes úton, dobálja maga mögé(!!!) a szöges akadályokat (régen meg kellett hozzá állni, abban volt ráció!) és néha meg-meg löki az ellenfelet, aki egy hatalmas karambol után fejreáll (a béke rendes és békés őrei...?). Unalmas, semmitmondó. A demo ki lesz próbálva, de részemről ennyi. A Criterion meg menjen "haza" és csinálja csak az új Burnout epizódot.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 11:28

Bizony, a Paradise online a legjobb :) . 2 teljes challenge "adagért" pedig már repül is Hozzád a Carbon Überschall ;) .

Burnout Paradise The Ultimate Box
Online játékidő: 71h 34m
Challenge-ek: uh ezt nem tudom hirtelen (300 körül lehet)

Cars owned: 76/76
Road Rules Time won: 64/64 (=> Carbon Yakuza GT => Agression boost)
Road Rules Showtime won: 64/64 (=> Carbon Kitano Hydro => Stunt boost)
Total time in Paradise: 191h 53m
Total distance driven: 5063.44 miles
Jumps: 50/50 (=> Carbon X12 => Stunt boost)
Smashes: 400/400 (=> Carbon Carson GT => Speed boost)
Billboards: 120/120 (=> Carbon Hawker => Speed boost)
Offline Takedowns: 2681

Azt hiszem májusban vettem és természetesen tolok mellette mást is :D .

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 11:16

Üdv!

Tölthető a Boxos demo, holnap a PS3. PC demo állítólag nem lesz.

Dehogynem... legfeljebb nem a szokásos módon lesz elérhető. ;) :)

További híreinkben: a napokban a T betűs üzletlánc szoftver-végkiárusítás polcain találtam Burnout Paradise-t 1300 ropogós forintért, szóval most már tudom online is játszani, és az is élmény. Annyi beteg challenge van, hogy az már fáj.

Tisztelettel:
R'naggol

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 09:43

Tölthető a Boxos demo, holnap a PS3. PC demo állítólag nem lesz.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]