Ugrás tartalomhoz

Fotó

BloodBowl.hu Bajnokságok

• Zárt téma Téma lezárva
951 hozzászólás érkezett eddig

uborka

uborka

Szuperkritikus

• Archívum
  • 271 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.12, 08:45

Kérhetek az utaktól ugrópontokat?

Egyébként abban az esetben kell csak külön elbírálást kérni, ha a figura "esetleg" nincs összhangban a játék hangulatával. Heresy-s DeathBowl figurák például jöhetnek, illetve a BloodBowl-hoz még el nem készített figurákhoz bármilyen remek konverzió.

Biztos nem jelent problémát, ha valaki például WH Fantasy figurákból készít magának csapatot - lásd Itzla többszörösen nyertes csapatát. Persze fegyverzet nélkül, mert az már nem BB. A kör alakú talp sem kötelező, mielőtt valaki megkérdezi. A festés, a mezszám - olvashatóan - viszont az.

El_Endro

El_Endro

Gretyó

• Archívum
  • 906 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.11, 18:03

Ha megyek én is konvertált csapattal! Ubi, képek vannak párról a miniworldon, bíráld e hogy jók azok... (mez-szám/festés összesen van, és ha kell csinálok még képeket)

Viharmadar

Viharmadar

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.11, 15:51

Konverziókat használnék (mind régi GW-s figura).

"Minél kevesebbett dobj a kockával" - Útját követő szerzetes iskola takarító tanonca

mR_mU

mR_mU

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1032 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.09, 12:00

A norse csapatban heresy és reaper figurákat is használnék (mivel gw-s nincs).
Van ellenvetése a szervezőknek?

_z3d (NPC/NJK)

_z3d (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.08, 16:39

A "Figyeljünk oda és ne hagyjuk a láncfűrészes emberünket 4 másodperc alatt 3 kockás blokkokkal szarrá veretni" iskola szerzetesei állítólag komoly eredményeket érnek el pedig.

A titkos talkbloodbowl tekercseken olvastam más szerzetesek tapasztalatairól, amik hasonlóak a mi iskolánk szerzeteseinek tapasztalataihoz, és bár elismerem, hogy vannak itt tapasztaltabb szerzetesek, azért remélem nem okozott nagy gondot, hogy közzétettem ezeket a szerényebb tudáson alapuló tanításokat is.

_angelface (NPC/NJK)

_angelface (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.08, 14:19

A chainsaw sztároktól túl sokat ne várjatok szvsz, mert ha lemegy bármilyen okból a földre, akkor rá is +3AV val megy a páncél, és egy elrontott támadás (ergo ha nem dobja túl a páncélt akkor állva maradnak mindketten) után az ellen simán visszablokkolhatja, nálunk (meg más ligákban is ezt olvastam) amikor használták általában 1 körig voltak pályán.

A "Figyeljünk oda és ne hagyjuk a láncfűrészes emberünket 4 másodperc alatt 3 kockás blokkokkal szarrá veretni" iskola szerzetesei állítólag komoly eredményeket érnek el pedig.

uborka

uborka

Szuperkritikus

• Archívum
  • 271 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.08, 11:01

A versenyre érkezők figyelmébe:

Mivel nem rendelkezünk a GW-hez fogható háttérrel, így kérünk minél több vezetőedzőt, hogy ha tud hozzon magával táblát, és a játékohoz szükséges kellékeket.

Az egyes asztalok meg lesznek számozva, és a csapatok mindig a megadott számú asztalnál játszanak majd. Aki ellenkezik az zokszó nélkül diszkvalifikálom!
Az előkészített pályákon senki se hagyjon elől szükségtelen kelléket. Ami kelleni fog: 1 pálya, 2 kispad, 1 passz sablon, 1 bedobás sablon, 1 szóródás sablon, 1 labda, 3 blokk kocka, 2 D6, 1 D8, újradobás számlálók. A gólszámlálóra nem lesz szükség (azt a meccslapon lehet számolni), és a középkezdésre sem (használhattok kockát, vagy érmét).
A viták és veszekedések elkerülése érdekében idén szeretnénk, ha minden pályán ugyanazokkal a kockákkal játszanának a csapatok (tehát senki sem cipeli magával a kockáit). Minden meccs előtt és után a kellékek maradnak a pályán. Remélem nem fog eltűnni semmi.

Aki nem akar semmit a véletlenre bízni az jelölje meg az egyes darabokat cimkével, vagy alkoholos filccel (utóbbi otthon letörölhető). De ne egy fekete pöttyöt tegyen rá... (akkor már írja rá a nevét inkább).

A csúszások és időhúzások elkerülése érdekében a versenyeket várhatóan sakkórával játszuk. Mindkét edzőnek 1-1 óra játékidő áll a rendelkezésére. Akinek elfogyott az ideje az csak az alábbiakat teheti:
- Ellenséges játékosra páncél és sérülés dobás (ha elesett)
- Körszámláló dobása
- Ellenfél körében végezhető akciók (pl. elfogás)
Játékos akciókat NEM jelenthet be, és nem is végezhet.

Módosította uborka: 2006.09.08, 11:02

Viharmadar

Viharmadar

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.08, 10:57

Mondjuk az én csapatomat simán kibelezte egy ilyen frenzy-s láncfűrészes gyerek egy félidő alatt... (2D,3SI,2KO)

_z3d (NPC/NJK)

_z3d (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.08, 10:17

Az a baj sokak szerint az új apoval, hogy reservbe teszi a játékosokat, nem a pályán tartja, mint eddig.
A chainsaw sztároktól túl sokat ne várjatok szvsz, mert ha lemegy bármilyen okból a földre, akkor rá is +3AV val megy a páncél, és egy elrontott támadás (ergo ha nem dobja túl a páncélt akkor állva maradnak mindketten) után az ellen simán visszablokkolhatja, nálunk (meg más ligákban is ezt olvastam) amikor használták általában 1 körig voltak pályán.

CaveMaN

CaveMaN

Hülyegyerek

• Fórumita
  • 277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.08, 09:43

Apothecary kérdés:

During a match, an Apothecary may attempt to cure a player
who has suffered a Casualty. An Apothecary can be used only
once per match. Immediately after the player suffers the
Casualty, you can use the Apothecary to make your opponent
roll again on the Casualty table (see page 25) and then you
choose which of the two results to apply. If the player is only
Badly Hurt after this roll (even if it was the original Casualty roll)
the Apothecary has managed to patch him up and pump him full
of painkillers so that the player may be moved into the Reserves Box.

Ahongya, ha jól olvasom, akkor ez azt jelenti, hogy 75% esélye van a további játéknak (korábban ez 83.3333 volt). Mivel az ára 50.000, a drága játékosokból álló csapatnak még így is lehet, hogy bőven megéri megvenni.

Módosította CaveMaN: 2006.09.08, 09:48

Vinduil

Vinduil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.08, 07:35

Ahogy mondod, Burn.
Pl: elf team: 11 line, 1 Jordell Freshbreeze v. Prince Moranion, 2 RR.
De a chainsaw-s verzió is más csapatoknál ülhet.

Burnalot

Burnalot

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.07, 22:29

Üdv!

Én nem vagyok olyan felkészült mint egyesek, de szerintem mivel apothot nem érdemes már venni és FF se kell, ezért a titkos fegyveres sztárok(leginkább a chainsawk) simán megérik. Ha nagyrészt linemaneket hozol a csapatodba akkor belefér egy nagy sztár. Roppant egyszerű.

Burn

uborka

uborka

Szuperkritikus

• Archívum
  • 271 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.07, 13:52

Teljesen igaz, hogy az inducement nem kezdő csapatokhoz lett kitalálva. Mi már több mint egy éve tesztelgetjük ezeket a szabályokat, így nem értek meglepetésként.

DE ha valaki ki tudja belőle szorítani az árukat, tegye.

Az eddigi versenyeken többen azért panaszkodtak, hogy nincsenek sztárjátékosok (és velük együtt titkos fegyverek sem). Most vannak, de az új szabályok miatt mégsincsenek. Innentől kezdve azt merem mondani, hogy a játék kicsit kiegyensúlyozottabb ezen a téren.

Vinduil

Vinduil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.07, 13:39

Ubi: Én is utánaszámoltam, és marhára nem éri meg SZERINTEM egyetlen sztárjátékost sem venni, pláne úgy, hogy az olcsóbbak közül nagy részük secret weapon-nal bír, így még a meccset sem játszhatja végig. De ez szigorúan szerintem. Attól még lehet, h vkinek lene kedve ilyen felállásban játszani. És ha már megadtátok a lehetőséget, h lehet vinni sztárjátékost, akkor így tök felesleges, mert jó részüket mégsem lehet vinni hivatalos figura híján.
Sztem az egész kben sem ér meg ennyit. Az inducementek nem a kezdő csapatokra lettek kitalálva, nézzétek csak meg a többi lehetőséget és az áraikat. Ezeket kezdő csapatba beépíteni hülyeség. (Pl: 1 meccsre szóló +re-roll 100k-ért, mikor a legdrágább re-roll is 70k csapatépítésnél)

Viharmadar

Viharmadar

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.07, 12:02

z3d:
THX!
:normaalis:

Akkor nem marad más hátra konvertálni kell ezerrel...

uborka

uborka

Szuperkritikus

• Archívum
  • 271 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.07, 08:29

Őszintén? Azért lehet sztárjátékost hozni CSAK a saját hivatalos figurájával, mert így döntöttünk. Eddig ez sem volt, de ha ekkora gondot jelent, akkor egyszerűen töröljük és megint nem lesznek...

Másrészt, valaki vette a bátorságot és utánaszámolt? Mert én igen. A félszerzet és a goblin csapatokat leszámítva senkinek sincs esélye hozni sztárokat - hacsak nem akar 0 újradobással játszani, de szerintem nincs olyan sztát, aki ezt megéri. Tehát a kérdést lezártnak tekintem. Most ez van, a következő versenyünkre majd kitaláljuk mi legyen azokkal a sztárokkal, akikhez nincs - vagy nem is lesz - hivatalos figura.

Hótroll és más, figurában nem létező játékosokat konvertálni kell. Aki ilyen csapatot választ, az vállalja ezt fel. Akinek meg az jelenti a gondot, hogy a szabályokat már megint fél évvel az új doboz - és remélhetőleg az új figurák - előtt adták ki, az panaszkodjon az alábbi oldalon: Blood-Bowl

Vinduil

Vinduil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.07, 08:01

Teljesen 1etértek mR.mU kollégával.

Ha jól emlékszem, eddig sem okozott problémát egyetlen versenyen sem, ha pl. Ripper Bolgrot figuráját használta valaki troll nagyfiúnak. Szóval, ha egyértelműen megkülönböztethető az a bizonyos sztárjátékos v. játékos a többitől, miért ne lehetne vele játszani? Miért vegyük el a játékosoktól a lehetőséget, h kipróbálják az új szabályrendszer adta lehetőségeket, ha annyira akarják. Vagy ha ez problémát okoz, egyszerűen mondjuk azt, hogy Magyarországon addig hivatalosan a LRB4 marad érvényben, amíg nem lesz minden, az új rendszerhez megjelent, figura a GW által kiadva.

Megjegyezném, h szvsz eddig is az okozta a versenyeken a legnagyobb problémát, amikor teljesen kifestetlen, ezáltal egymástól alig megkülönböztethető, már skilleket kapott játékosok ellen kellett meccselni. Így számomra rendkívül üdvözlendő, h az októberi versenyen csak kifestett csapatokkal lehet indulni.

Módosította Vinduil: 2006.09.07, 08:04

mR_mU

mR_mU

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1032 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.06, 22:07

Az Ulfwerener és a Snow Troll játékost milyen figurával kell megjelenítenem?
Amennyiben konvertált csapat használata lehetséges, a konvertált sztárjátékos miért nem?

Nem a játék a lényeg?

_z3d (NPC/NJK)

_z3d (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.06, 13:20

LRB5 28ik oldal, az inducementek között van meghatározva, hogy 0-2 starplayer lehetséges.

Viharmadar

Viharmadar

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.06, 12:57

Megkérdezhetem, hogy miért lett lekorlátozva a hozható sztárjátékosok száma 2-re?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]