Ugrás tartalomhoz

Fotó

Legend of the Five Rings

• Válasz írásához lépj be
1484 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.17, 10:35

L5R kapcsán még rebootig sem kell elmenni egy kis szemöldök megemeléshez, elég ha azt mondom, hogy 2nd edition.

korcsi

korcsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.13, 08:46

Hát igen a mi szubkutúránk ultraérzékeny a rebootra meg stuff. Same setting új játék? Belefér node egy reboot :P 

Én szerencsés vagyok mert nem gyűjtöttem le az előző sourcebookokat... ha lesz új legyűjtöm :) Aztán majd játszol velünk valamikor 

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.12, 14:42

Ígérnek egy szuper exklúziv L5R bejelntést ami hétpecsétes titok. Ha RPG elsz akkor tuti nem R&K hanem szimbólumos bullshit (most pl ami megjelnik náluk minden világra jó rendszer elég ígéretesnek néz ki Én valszeg neki ugrok mintha nem lenne holnap). Én hajlandó vagyok sutbavágnia tradiciót ha ígéretes a progresszió meglátjuk :)

A szimbólumos bs a Warhammer Fantasy esetében is "bevált" :D :D :D ...

Bár jelenleg (enyhe csúsztatás...) nem játszom/játszunk, de azt tudom, hogy egyik ismert csapatunk torkán sem tudnám letuszkolni a dolgot.

Anno WoD vs nWoD esetében kevesebbért is vérgőzös háborúk tomboltak, pedig ott az alapok maradtak. Ha itt kidobják a R&K rendszert és lényegében rebootolják, akkor pénztárca kímélő módon búcsút veszek az "új" kiadásól.

Az esetleges plusz helyért jár a sake a köszönet és a +Honor, de sajnos tényleg nem megoldható :( .

korcsi

korcsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.12, 09:44

A Találkozó fullra megtelt! X.X Dekszternek azért van nálam hely ha meggondolja magát. #VannakEgyellőbbek!

FFG RPG vonalon... hááát amit tudni érdemes az FFG megjelenésekről GenConon : 2 prezi,3 -4 próbajáték és 2 -3 verseny ha alkalmas rá a játék.

Nos nem tudom mennyire követtétek de a 2 prezit leváltja egy Gála műsor (amit még sosem csináltak) L5R témában amit streamelni fognak (amit sosem csináltak) a 2 -3 versenyt meg több mint túltolták :D egy 704 és egy 400 fős versennyel.

Ígérnek egy szuper exklúziv L5R bejelntést ami hétpecsétes titok. Ha RPG elsz akkor tuti nem R&K hanem szimbólumos bullshit (most pl ami megjelnik náluk minden világra jó rendszer elég ígéretesnek néz ki Én valszeg neki ugrok mintha nem lenne holnap). Én hajlandó vagyok sutbavágnia tradiciót ha ígéretes a progresszió meglátjuk :) 

Kártya sztoryra meg egy soooookkkaaaal lassabb haaldást ígérnek és VÉGIG main focusban a klánok közti konfliktus. Asszem azt mondta a story team hogy Ők inkább egy hatalmas baszógép ellenfelet vártak volna a CCGtől is nem két évente újat

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.10, 15:50

Én úgy vagyok az FFG-vel, hogy nagyon kíváncsi vagyok, mihez kezdenek a franchise rpg részével, de ugyanakkor nem örülnék, ha nagyon felforgatnák az egészet.

Azt hiszem ezzel az összes rajongó ki tudna egyezni :) .

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.10, 09:34

Mondanám, hogy minden éra lehet favorit, attól függően, hogy a parti mit akar játszani. Azért kezdtem feltételes módban, mert a Hidden Emperor utáni dolgokat már abszolút nem ismerem, de az ottani és az azelőtti témák nekem is bejönnek. Pl az Enemies of the Empire egy tök jó kiegészítő, és bár a Lying Darkness tényleg furának hathat szembeállítva a klasszikus void fogalommal, de érdekes történeteket lehet kihozni belőle.

Én úgy vagyok az FFG-vel, hogy nagyon kíváncsi vagyok, mihez kezdenek a franchise rpg részével, de ugyanakkor nem örülnék, ha nagyon felforgatnák az egészet.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.09, 19:00

Azért lássuk be, hogy n+1 alkalommal meg volt futva a kötelező kör: összevesznek valamin (valós vagy elferdített/félreértett dolgon), előkerül a nagy főgonosz és a Klánok összefognak és legyőzik. Vagy csak x darab Klán keveredik háborúba, de ők megoldják egy hosszabb-rövidebb időszak alatt.

Ezt nem lehet a végtelenségig húzni egy a háttérben meghúzódó nagy valami nélkül.

Nekem a Lying Darkness előtörténettel, célokkal, mindennel együtt nagyon bejött... bár tulajdonképpen a kolóniákig bezáróan, én az összes érát szeretem/szerettem :) .

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 941 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.09, 18:31

Nekem már a Lying Darkness is kicsit sok volt. Értem én hogy jön a lovecraft-i kozmikus rettenet az ürességből hogy meg*sza a szamurájokat.
De a világképben volt egy void nevű dolog, ami miatt az üresség az nem valami megnevezhetetlen szörnyű förtelem, hanem a természettel meg az univerzummal való összhang mércéje. Nekem a kettő nem igazán jön össze. Szóval ez az egész Lying Darkness egy ilyen kelletlenül betuszkolt "sötét nagyúr" a settingbe, mert Fu Leng nem volt elég tökös. Nem igazán lenne baj ha a feledés jótékony homályába merülne. 

Szerintem az FFG azzal tudna jól fogást találni a játékon, ha inkább a klánok közötti belső konfliktusokat domborítanák ki, mert mindig az volt a játék erőssége. Most hogy épp a Clan Wars-al teszik, vagy valami kevésbé népszerű korszakkal az szinte mindegy.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.09, 13:35

FFG-ék elkezdtek kiadni minden klánhoz egy-egy videót. Igaz, ezek a kártyajátékhoz tartoznak elsősorban, de nem hiszem, hogy a szerepjátékban nagyon eltérne a lore.

A dizájnra nem lehet nagyon panasz - bár nekem a régebbi kártyák szimpatikusabbak voltak -, az FFG ebben nagyon jó. A lore pedig igen, teljesen ugyanaz ccg/lcg/rpg ügyben :) .

Módosította dekszter: 2017.07.09, 13:35

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.09, 01:22

FFG-ék elkezdtek kiadni minden klánhoz egy-egy videót. Igaz, ezek a kártyajátékhoz tartoznak elsősorban, de nem hiszem, hogy a szerepjátékban nagyon eltérne a lore.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.08, 23:03

A restart ténye számomra sem probléma (az Ivory Kingdom/Colonies/Age of Conquest dolog túlságosan elvonta a figyelmet már Rokuganról :pajzs: ), a kérdés inkább az, hogy megtartják ezt a tagadhatatlanul ikonikus időszakot (Scorpion Coup, Clan Wars, Second Day of Thunder) és egy új vonalon folytatják, vagy (bár nem lenne kötelező) hűek maradnak és a Lying Darkness / Spirits / Daigotsu / Iuchiban / Four Winds stb. dolgok jönnek elő ismét - talán apró csavarral.

Ebbe szerintem bele fog szólni a kártya is (vagyis inkább árulkodó lesz), mivel ahogy előző kiadásokban is, a kártya és az rpg timeline-ja szépen egymás mellett futott, még ha utóbbi kicsit le is volt maradva. Az FFG tempóját nézve, a kártyához szép tempóban fognak jönni a kiegészítők, az rpg pedig majd valahol "becsatlakozik".

Érzésem szerint (+szvsz természetesen) a 4. kiadás közel tökéletes, a hozzá megjelent kiegészítők pedig gyakorlatilag mindent lefednek. Ha valakinek ez nem lenne elég, akkor előző kiadások éra kiegészítői (is) és a továbbra is hihetetlenül zseniális l5r wikia megadják a választ mindenre. Így tényleg elképesztő cuccot kellene az asztalra letenniük, anélkül, hogy a rajongókat elriasztanák kártyákkal, jelölőkkel, karakter kártyákkal, 9283/fő szimbólumos kockával.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 941 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.08, 21:38

A fórumokon általános téma, hogy a L5R = R&K. Ha az FFG "szimbólumos kockajátékot" csinál belőle mint anno a WHFR (bár gondolom a Cubicle7 visszaállítja a régi fényét) vagy SW esetén, akkor végtelenül boldog leszek, hogy 8 db L5R alapkönyv és jó pár kiegészítő ül a polcomon... Szvsz.

A story vonal mondhatni újrakezdi a L5R történetét (Clan Wars előtti időszak), de pár dolgot megváltoztattak/megváltoztatnak benne pl. Doji Hoturiból Doji Hotaru lett és nemet is váltott.

A rendszerrel kapcsolatban én is így érzek, de azt hogy vissza akarnak térni a "klasszikus" időszakra én csak üdvözölni tudom. 

Kérdés az FFG mit tud majd letenni az asztalra hogy 4 kiadás után az ember elgondolkodjon megveszi-e a játékukat.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.08, 14:17

Valami hír érkezett már azzal kapcsolatban, hogy mi a terve az FFG-nek az rpg vonallal? Próbáltam tegnap kicsit kutakodni, de semmire nem jutottam. :)

A fórumokon általános téma, hogy a L5R = R&K. Ha az FFG "szimbólumos kockajátékot" csinál belőle mint anno a WHFR (bár gondolom a Cubicle7 visszaállítja a régi fényét) vagy SW esetén, akkor végtelenül boldog leszek, hogy 8 db L5R alapkönyv és jó pár kiegészítő ül a polcomon... Szvsz.

A story vonal mondhatni újrakezdi a L5R történetét (Clan Wars előtti időszak), de pár dolgot megváltoztattak/megváltoztatnak benne pl. Doji Hoturiból Doji Hotaru lett és nemet is váltott.

Nocturna: sajnos ha lenne hely, akkor sem tudnék menni :( . De az élménybeszámolókat nagyon várom.

korcsi

korcsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.05, 10:22

A csapatos helyek elfogytak! :) 
Már csak pár egyéni jelentkezést tudunk fogadni. UTZ! :) 

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.01, 18:36

Wow :) ! Drukk és sok sikert a találkozóhoz/játékhoz :) !

Nem jössz?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.01, 18:14

Wow :) ! Drukk és sok sikert a találkozóhoz/játékhoz :) !

korcsi

korcsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.26, 13:10

6ból 3 asztal már betelt! :) Mesélőt még mindig keresünk 1et

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.25, 10:17

Megyünk! :)

korcsi

korcsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.20, 17:19

HOGYMI??????
https://www.facebook.com/events/1037840986350469/?notif_t=plan_admin_added&notif_id=1497966242021945&__mref=mb

Bizony! ;)

• Eberen_Orkodo és Orastes kedveli ezt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.08, 11:38

Valami hír érkezett már azzal kapcsolatban, hogy mi a terve az FFG-nek az rpg vonallal? Próbáltam tegnap kicsit kutakodni, de semmire nem jutottam. :)

Az új L5R kártyajátékot az idei Gen Conon fogják bemutatni augusztus közepén. Talán akkor lesznek hírek a szerepjátékról is.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]