Ugrás tartalomhoz

Fotó

Legend of the Five Rings

• Válasz írásához lépj be
1515 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.19, 13:12

Az ebayen a hivatalos (AEG) L5R kockák most 1800 Ft + posta áron vannak egy lengyel eladótól ,a megszokott 4-5000 Ft helyett. Ha esetleg érdekelne valakit, akkor akár a postából is le tudnánk csípni :) .

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.15, 12:40

Nézegettem pár forrást, de konkrétan sehol sem írják, hogy a Black Scrollok létezése (és Fu Leng első legyőzésének pontos mibenléte) mennyire tudvalévő, pár hihetetlenül alacsony számú embert leszámítva, pl. a Skorpió bajnok, pár magas rangú Főnix (Masters of the Elements?), akiknek anno el lett adva 3(?) tekercs, és persze a Hooded Ronin. 

Lehetséges, hogy az egyszerű rokugani előtt a konkrét események és a tekercsek is a titokzatos/tiltott dolgok közé tartoznak, mint a Lying Darkness vagy a Kolat?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.20, 10:54

Ha a játékos nem tudja, hogy a választott klánja miatt szívni fog, akkor szerintem nem túl korrekt szívatni. Ha a könyv semmit sem ír ezzel kapcsolatban és ő így választott klánt, akkor mit tehet róla, hogy a hivatalos sztori így hat rá? Ha a könyv írja, hogy a skorpiók így jártak, készülj fel a sz*p*rollerre, akkor persze más kérdés: tudatosan választotta a hátrányt.

Teljesen igazad van, hogy nem túl fair a dolog, így (jobb később mint soha :aboci: ) beszéltem vele, megkérdeztem, hogy marad-e a klánnál, ha a történet egy bizonyos pontján és pontjától őrületesen nagyot fog szívni. Azt mondta "szeretjük a kihívásokat :) ".

Az is kérdés, hogy mennyire van a skorpió árulás hatással a kampányodra? Ha azon kívül, hogy egy JK majd szív miatta fejlődéskor, semennyire, akkor nem egyszerűbb nem bemesélni?

Mindkét player elég kezdő L5R történelemben. Csináltam nekik két kivonatot (a Semmi, Hold/Nap, Kamik, Rokugan születése, az első háború Fu Leng ellen és Hantei XXXVIII koronázásától 15 év minden fontos eseménye), megfejelve lábjegyzetekkel (kifejezések magyarázata, nevekhez rangok társítása) így relatíve képbe kerültek az alapvető dolgokkal :) .
A kampány 1118-ban vagy 1119-ben indulna és 1123-ban érne véget azzal a bizonyos eseménnyel.

Viszont...

Spoiler

Módosította dekszter: 2018.06.20, 10:54

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.20, 08:43

Ha a játékos nem tudja, hogy a választott klánja miatt szívni fog, akkor szerintem nem túl korrekt szívatni.

Ha a könyv semmit sem ír ezzel kapcsolatban és ő így választott klánt, akkor mit tehet róla, hogy a hivatalos sztori így hat rá? Ha a könyv írja, hogy a skorpiók így jártak, készülj fel a sz*p*rollerre, akkor persze más kérdés: tudatosan választotta a hátrányt.

Játékosi szempontból nem sokban különbözik attól, hogy valaki hoz egy oroszlán klánú karaktert, a mesélő meg közli, hogy a daruk ügyeskedésének hála az oroszlánok kegyvesztettek lettek, így nem lesz oktatód.

Vagy ha D&D5E-ben csinálok egy paladint a szabálykönyv alapján és a játékban, az első faluban derül ki, hogy a világban üldözik a paladinokat, mert csak...

Az is kérdés, hogy mennyire van a skorpió árulás hatással a kampányodra? Ha azon kívül, hogy egy JK majd szív miatta fejlődéskor, semennyire, akkor nem egyszerűbb nem bemesélni?

Bulldy

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.19, 22:07

Állandó lakhelyre gondoltam :) . Bár lehet, hogy túlbonyolítom magamnak a dolgot, mert a legtöbb télre szándékomban áll "bezárni" őket téli udvarokba kisebb-nagyobb helyekre, de szeretnék olyat is, amikor ténylegesen otthon vannak. Viszont ha nem egy helyen laknak (Unikornis és Skorpió karakterek), akkor szétszakad a parti, még ha csak amolyan montázs féle dolgot is mesélnék nekik. Bár lehet, hogy túlbonyolítom magamnak a dolgot #2... :(

Spoiler

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 576 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.19, 18:29

Szerintem is nyugodt szívvel fordulhatnak a helyi daimjóhoz. Illetve egy kalandban, a semmi közepén rekedve, mi az első útba eső kis faluba tértünk be, ahol a parasztok azonnal hajbókolni kezdtek és a falu véne szállásolt el bennünket. Persze ez utóbbi csak egy éjszakára szólt, aztán tovább álltunk.

Skorpió történelemből nem vagyok perfekt, de...

Spoiler

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1335 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.19, 15:44

Magiszter parti downtime/lakóhely.
Ha a parti utazó magiszterekből áll, akkor lakóhelyet ti hogyan intéztétek/intéznétek? Feltéve, hogy nem házas a karakter, akkor a Klánja területén lakik, esetleg beköltöztetnétek őket valami nagyobb városba pl. Otosan Uchi, Toshi Ranbo vagy Ryoko Owari?

Skorpió klánregényes spoileres kérdés

Spoiler

Számomra kicsit fura a kérdés megfogalmazása.  :)
A parti átmeneti szállásaira gondolsz? Ha igen, akkor feltételezem, hogy itt az X magisztrátus alacsonyabb beosztású tagjairól van szó, akik az egész birodalmat járják, és nem klánhoz vagy területhez kötöttek. Lévén birodalmi ügyekben járnak el, ezért az adott régió urának érdeke, hogy jól tartsa őket (persze ha tud az érkezésükről). Ez lehet egy elitebb fogadó, vagy akár a saját kastélya is.

Nem biztos, hogy engedném ilyen helyzetben Skorpió karakter indítását. Csak sz**ni fog a klánja miatt a későbbiekben, és nem biztos, hogy ez bejön majd neki. Egy esetleges rejtőző Skorpió mester felkutatása teljesen elszakíthatja őt a csapattól, vagy a történettől. Roninná válni meg ugye elég kutya dolog. Persze ott van még a lehetőség, hogy sikerül meggyőzni valamelyik klánt, hogy fogadják őt be, és akkor új klán technikákat tanulhat, de ekkor ez már megint nem az a Skorpió karakter lesz, mint akit az elején elképzelt a játékosod...

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.19, 13:36

Magiszter parti downtime/lakóhely.
Ha a parti utazó magiszterekből áll, akkor lakóhelyet ti hogyan intéztétek/intéznétek? Feltéve, hogy nem házas a karakter, akkor a Klánja területén lakik, esetleg beköltöztetnétek őket valami nagyobb városba pl. Otosan Uchi, Toshi Ranbo vagy Ryoko Owari?

Skorpió klánregényes spoileres kérdés

Spoiler

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 15:24

Tegyük vissza a medrébe:

Ha valaki még nem futott volna össze vele, Dekszter írt az 5. kiadás külleméről és tartalmáról:

http://lfg.hu/84384/

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.18, 12:27

Szvsz ezek a játékok nem PC-re valók. Nekem a Legacy of Kain: Defiance örökre elvette a kedvem az akciójáték+billentyűzet kombótól...

Mintha nem lehetne PC-be kontrollert dugni. :P

2004-ben, ösztöndíj nélküli főiskolásként nem volt ez ennyire triviális. ;)

Bulldy

Azért nem volt ösztöndíjad, mert ez nem volt ennyire triviális. :P

(OFF)Most látom, hogy ez az L5R topic, csak kintről nem figyeltem. Azt hittem, a Forza4-ről van szó. :((/OFF)

Módosította kukac: 2018.06.18, 12:29

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 12:21

Szvsz ezek a játékok nem PC-re valók. Nekem a Legacy of Kain: Defiance örökre elvette a kedvem az akciójáték+billentyűzet kombótól...

2004-ben, ösztöndíj nélküli főiskolásként nem volt ez ennyire triviális. ;)

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.17, 23:15

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.15, 23:41

Kijön ez vajon valaha PC-re is...?

A Witcher 3 teljesen jól játszható volt PC-ről is, egyszer sem gondoltam arra, hogy hejj, de jó lenne a kontroller.

A Witcher-széria nem konzolról portolt játék. A LoK:D vagy a Forgotten Realms: Demon Stone eredendően konzolra jött, utólag portolták PC-re és nem optimalizálták az irányítást.

Hogy ontopic is legyek, nekem a Sekiro: Shadows Die Twice jobban adta a Lot5R / Shadowlands érzést.

Bulldy

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 576 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.15, 21:35

Ha nem adják ki PC-re, akkor ajánlom a Way of the Samurai 3-at (bár ehhez nem árt a kontroller).

Módosította szabadid: 2018.06.15, 21:37

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.14, 22:13

Kijön ez vajon valaha PC-re is...?

A Witcher 3 teljesen jól játszható volt PC-ről is, egyszer sem gondoltam arra, hogy hejj, de jó lenne a kontroller.

• Acelpatkany és Orastes kedveli ezt.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.14, 22:09

From Software? Hogy van japánul, hogy "You died"? :P

Ja nem, az a Shadows Die Twice.

Bulldy

Módosította Bulldy: 2018.06.14, 22:11

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 935 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.14, 20:19

Na, ez mondjuk durván jól néz ki, mondjuk a harc nyilván nem reális (csak az első vágás), de játszanék vele, ha megjelnne PC-re is.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.14, 07:19

Ghost of Tsushima (Playstation 4)

• Orastes és Nocturna kedveli ezt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.30, 23:42

Q3-ban jön egy Beginner Game doboz:
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2018/4/30/legend-of-the-five-rings-beginner-game/

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.27, 09:26

+Glory pontokért egy kis dicsekvés :) .

Módosította dekszter: 2018.04.27, 09:28

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]