Ugrás tartalomhoz

Fotó

Legend of the Five Rings

• Válasz írásához lépj be
1495 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.06, 13:48

...és már kapható a fizetős, hivatalos dice app androidra és ios-re, ha esetleg valaki belekavarodna a kockákba és nem győzi kivárni a (tippem szerint) 15 dolláros kockákat majd.

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 17:35

Igaz, bármelyik gyűrű társítható bármilyen skill-hez (feltéve, hogy az adott helyzetben az logikus).

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 16:50

• a dobásrendszer... pff. 5 oldalon keresztül magyarázza! Pedig az alapötlet nem lenne rossz. De hogy mondjuk miért nem lehet d12 helyett d10, meg minek kétféle kocka?? Azért mert gyűrű az egyik és képzettség a másik? De semmi haszna ebből, a végén úgy is össze vissza válogatja ki belőle a játékos. Meg az, hogy ki be rakom a kockákat dobás előtt-után, kiválasztás előtt-után, módosítom, stb. Áh, hagyjuk már! Nee! Harakiri, azonnal aki ezt kitalálta. Ezt még nagyon áramvonalasítani, egyszerűsíteni kell.

A régi R&K alapvetően jó ötlet, de rank 3-on már viszonylag könnyedén össze lehet hozni 10 dobott kockát, ami elég kaotikus tud lenni. Az nem baj, ha ezen dolgoznak, de ez a bonyolítás nem tűnik szerencsésnek.
Ebből nekem az jön le, hogy a képzettségek már nincsenek a gyűrűkhöz kötve, ez igaz?

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 882 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 10:04

A béta könyv: https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/dc/2f/dc2f92bb-bfd2-4f12-99eb-1d084491de65/l5r00_beta_rulebook.pdf

Átfutottam a felszerelés fejezetig, de nem vagyok boldog tőle. 

Vannak érdekesnek, jónak tűnő dolgok.

• A glory-honor skála 100-asra váltása picit egyszerűsít, meg mintha jobban ki lenne fejtve, hogy ki milyen szinten van a skálán.
  • Az is tetszik, hogy egységesen a technikák alá került a kata, kiho, maho, invokáció (varázslás), rituálék és az új, de érdekesnek tűnő shuji (szociális technikák, amire egyébként nem találni példát a technikák fejezetben).
  • Iskolában a fejlődés is jó elképzelés: akkor fejlődhetsz, ha azt tanulod, amit ott tanítanak. Gyakorlatban nem tudom, mennyire bonyolult ezt lekövetni. Szerintem nem az XP-t kéne számolgatni, hanem megjelölni az iskola-képzettségeket és egyebeket (kata stb.), és a szintet nézni, hogy ha van neked 10 összesen, akkor vizsgázhatsz 2. szintre a dojóban.
  • Gyűrűk használata megközelítés szerint, hogy hogyan oldod meg a problémát: érdekes lehet, bár bele kell jönnie a mesélőnek. Mondjuk ehhez sok segítség van a képzettségek leírásánál.
  • Óránként 2 XP-t adni, és ennyi az xp-vel való szarakodás. Végre! Már vagy 10 éve így játszom minden szerepjátékot: óránként adom az xp-t.
  • Rengeteg példa van mindenhol a lehetőségek leírásához, kitalálásához.

Amivel a legnagyobb bajom van: extrém bonyolult, szabálynehéz ez számomra.

• a dobásrendszer... pff. 5 oldalon keresztül magyarázza! Pedig az alapötlet nem lenne rossz. De hogy mondjuk miért nem lehet d12 helyett d10, meg minek kétféle kocka?? Azért mert gyűrű az egyik és képzettség a másik? De semmi haszna ebből, a végén úgy is össze vissza válogatja ki belőle a játékos. Meg az, hogy ki be rakom a kockákat dobás előtt-után, kiválasztás előtt-után, módosítom, stb. Áh, hagyjuk már! Nee! Harakiri, azonnal aki ezt kitalálta. Ezt még nagyon áramvonalasítani, egyszerűsíteni kell.
  • Ha jól látom, a szintlépés az iskolában nem ad új technikát, csak 6. szinten. Hát azért ez hiányzik.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 07:22

Pont most töltöttem le a bétát. 233 oldal. Sajna csak otthon tudom majd alaposabban, de azért a kocka részt ( :pajzs: ) gyorsan megsasoltam. Nem annyira durva (a bétában?) mint pl. a Warhammer vagy SW esetében, de én jobban szeretem a számokat :( .

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 07:17

Elindult a béta:
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2017/10/4/honor-and-adventure-await/
https://www.fantasyflightgames.com/en/legend-of-the-five-rings-roleplaying-game/

Úgy nézem, ötvözték a roll & keep rendszert az egyedi kockákkal.

The Legend of the Five Rings Roleplaying Game employs custom dice, but it uses a system completely unique from the Narrative Dice System employed by Genesys and the Star Wars™ Roleplaying Games. The Legend of the Five Rings Roleplaying Game revolves around a concept from previous editions called roll and keep, and introduces unique custom dice to this classic mechanic. When attempting to have their character resolve a task in the story, a player rolls a number of dice and then chooses and keeps a number of these dice.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 881 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.28, 05:38

Sajnálom, hogy így nyomják, én jobban örültem volna egy szabályfüggetlen (esetleg D&D5E, Pathfinder vagy Savage Worlds alapú) Terrinoth/Runebound világkönyvnek.

Egy olyan könyvnek én is örülnék, akár mindhárom rendszer alá is megcsinálhatnák. Én szeretem mindegyiket. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6094 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.27, 18:53

Ez azért várható volt, mivel az FFG összes játéka így működik. A Star Wars játékuk rendszerét faragják általános rendszerré, abból csinálnak vagy négy másik játékot, meg gondolom a licenszelt cuccokra is ráhúzzák.

Sajnálom, hogy így nyomják, én jobban örültem volna egy szabályfüggetlen (esetleg D&D5E, Pathfinder vagy Savage Worlds alapú) Terrinoth/Runebound világkönyvnek.

Lot5R-nél sem értem miért lesz így jobb, leszámítva, hogy újra el lehet adni az új rendszer miatt.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.27, 17:30

(...) Custom dice mechanics (...)

:( :( :(

Már vártam ezt a hozzászólást. :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.27, 08:26

(...) Custom dice mechanics (...)

:( :( :(

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.26, 21:48

Jön a béta! Pedig már épp kezdtem azt hinni, hogy inkább mégis jegelték az rpg megújítását átmenetileg.
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2017/9/26/legend-of-the-five-rings-rpg-beta/

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.17, 10:35

L5R kapcsán még rebootig sem kell elmenni egy kis szemöldök megemeléshez, elég ha azt mondom, hogy 2nd edition.

korcsi

korcsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.13, 08:46

Hát igen a mi szubkutúránk ultraérzékeny a rebootra meg stuff. Same setting új játék? Belefér node egy reboot :P 

Én szerencsés vagyok mert nem gyűjtöttem le az előző sourcebookokat... ha lesz új legyűjtöm :) Aztán majd játszol velünk valamikor 

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.12, 14:42

Ígérnek egy szuper exklúziv L5R bejelntést ami hétpecsétes titok. Ha RPG elsz akkor tuti nem R&K hanem szimbólumos bullshit (most pl ami megjelnik náluk minden világra jó rendszer elég ígéretesnek néz ki Én valszeg neki ugrok mintha nem lenne holnap). Én hajlandó vagyok sutbavágnia tradiciót ha ígéretes a progresszió meglátjuk :)

A szimbólumos bs a Warhammer Fantasy esetében is "bevált" :D :D :D ...

Bár jelenleg (enyhe csúsztatás...) nem játszom/játszunk, de azt tudom, hogy egyik ismert csapatunk torkán sem tudnám letuszkolni a dolgot.

Anno WoD vs nWoD esetében kevesebbért is vérgőzös háborúk tomboltak, pedig ott az alapok maradtak. Ha itt kidobják a R&K rendszert és lényegében rebootolják, akkor pénztárca kímélő módon búcsút veszek az "új" kiadásól.

Az esetleges plusz helyért jár a sake a köszönet és a +Honor, de sajnos tényleg nem megoldható :( .

korcsi

korcsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.12, 09:44

A Találkozó fullra megtelt! X.X Dekszternek azért van nálam hely ha meggondolja magát. #VannakEgyellőbbek!

FFG RPG vonalon... hááát amit tudni érdemes az FFG megjelenésekről GenConon : 2 prezi,3 -4 próbajáték és 2 -3 verseny ha alkalmas rá a játék.

Nos nem tudom mennyire követtétek de a 2 prezit leváltja egy Gála műsor (amit még sosem csináltak) L5R témában amit streamelni fognak (amit sosem csináltak) a 2 -3 versenyt meg több mint túltolták :D egy 704 és egy 400 fős versennyel.

Ígérnek egy szuper exklúziv L5R bejelntést ami hétpecsétes titok. Ha RPG elsz akkor tuti nem R&K hanem szimbólumos bullshit (most pl ami megjelnik náluk minden világra jó rendszer elég ígéretesnek néz ki Én valszeg neki ugrok mintha nem lenne holnap). Én hajlandó vagyok sutbavágnia tradiciót ha ígéretes a progresszió meglátjuk :) 

Kártya sztoryra meg egy soooookkkaaaal lassabb haaldást ígérnek és VÉGIG main focusban a klánok közti konfliktus. Asszem azt mondta a story team hogy Ők inkább egy hatalmas baszógép ellenfelet vártak volna a CCGtől is nem két évente újat

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.10, 15:50

Én úgy vagyok az FFG-vel, hogy nagyon kíváncsi vagyok, mihez kezdenek a franchise rpg részével, de ugyanakkor nem örülnék, ha nagyon felforgatnák az egészet.

Azt hiszem ezzel az összes rajongó ki tudna egyezni :) .

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.10, 09:34

Mondanám, hogy minden éra lehet favorit, attól függően, hogy a parti mit akar játszani. Azért kezdtem feltételes módban, mert a Hidden Emperor utáni dolgokat már abszolút nem ismerem, de az ottani és az azelőtti témák nekem is bejönnek. Pl az Enemies of the Empire egy tök jó kiegészítő, és bár a Lying Darkness tényleg furának hathat szembeállítva a klasszikus void fogalommal, de érdekes történeteket lehet kihozni belőle.

Én úgy vagyok az FFG-vel, hogy nagyon kíváncsi vagyok, mihez kezdenek a franchise rpg részével, de ugyanakkor nem örülnék, ha nagyon felforgatnák az egészet.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.09, 19:00

Azért lássuk be, hogy n+1 alkalommal meg volt futva a kötelező kör: összevesznek valamin (valós vagy elferdített/félreértett dolgon), előkerül a nagy főgonosz és a Klánok összefognak és legyőzik. Vagy csak x darab Klán keveredik háborúba, de ők megoldják egy hosszabb-rövidebb időszak alatt.

Ezt nem lehet a végtelenségig húzni egy a háttérben meghúzódó nagy valami nélkül.

Nekem a Lying Darkness előtörténettel, célokkal, mindennel együtt nagyon bejött... bár tulajdonképpen a kolóniákig bezáróan, én az összes érát szeretem/szerettem :) .

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.09, 18:31

Nekem már a Lying Darkness is kicsit sok volt. Értem én hogy jön a lovecraft-i kozmikus rettenet az ürességből hogy meg*sza a szamurájokat.
De a világképben volt egy void nevű dolog, ami miatt az üresség az nem valami megnevezhetetlen szörnyű förtelem, hanem a természettel meg az univerzummal való összhang mércéje. Nekem a kettő nem igazán jön össze. Szóval ez az egész Lying Darkness egy ilyen kelletlenül betuszkolt "sötét nagyúr" a settingbe, mert Fu Leng nem volt elég tökös. Nem igazán lenne baj ha a feledés jótékony homályába merülne. 

Szerintem az FFG azzal tudna jól fogást találni a játékon, ha inkább a klánok közötti belső konfliktusokat domborítanák ki, mert mindig az volt a játék erőssége. Most hogy épp a Clan Wars-al teszik, vagy valami kevésbé népszerű korszakkal az szinte mindegy.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.09, 13:35

FFG-ék elkezdtek kiadni minden klánhoz egy-egy videót. Igaz, ezek a kártyajátékhoz tartoznak elsősorban, de nem hiszem, hogy a szerepjátékban nagyon eltérne a lore.

A dizájnra nem lehet nagyon panasz - bár nekem a régebbi kártyák szimpatikusabbak voltak -, az FFG ebben nagyon jó. A lore pedig igen, teljesen ugyanaz ccg/lcg/rpg ügyben :) .

Módosította dekszter: 2017.07.09, 13:35

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]