Ugrás tartalomhoz

Fotó

Legend of the Five Rings

• Válasz írásához lépj be
1534 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.08, 23:03

A restart ténye számomra sem probléma (az Ivory Kingdom/Colonies/Age of Conquest dolog túlságosan elvonta a figyelmet már Rokuganról :pajzs: ), a kérdés inkább az, hogy megtartják ezt a tagadhatatlanul ikonikus időszakot (Scorpion Coup, Clan Wars, Second Day of Thunder) és egy új vonalon folytatják, vagy (bár nem lenne kötelező) hűek maradnak és a Lying Darkness / Spirits / Daigotsu / Iuchiban / Four Winds stb. dolgok jönnek elő ismét - talán apró csavarral.

Ebbe szerintem bele fog szólni a kártya is (vagyis inkább árulkodó lesz), mivel ahogy előző kiadásokban is, a kártya és az rpg timeline-ja szépen egymás mellett futott, még ha utóbbi kicsit le is volt maradva. Az FFG tempóját nézve, a kártyához szép tempóban fognak jönni a kiegészítők, az rpg pedig majd valahol "becsatlakozik".

Érzésem szerint (+szvsz természetesen) a 4. kiadás közel tökéletes, a hozzá megjelent kiegészítők pedig gyakorlatilag mindent lefednek. Ha valakinek ez nem lenne elég, akkor előző kiadások éra kiegészítői (is) és a továbbra is hihetetlenül zseniális l5r wikia megadják a választ mindenre. Így tényleg elképesztő cuccot kellene az asztalra letenniük, anélkül, hogy a rajongókat elriasztanák kártyákkal, jelölőkkel, karakter kártyákkal, 9283/fő szimbólumos kockával.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.08, 21:38

A fórumokon általános téma, hogy a L5R = R&K. Ha az FFG "szimbólumos kockajátékot" csinál belőle mint anno a WHFR (bár gondolom a Cubicle7 visszaállítja a régi fényét) vagy SW esetén, akkor végtelenül boldog leszek, hogy 8 db L5R alapkönyv és jó pár kiegészítő ül a polcomon... Szvsz.

A story vonal mondhatni újrakezdi a L5R történetét (Clan Wars előtti időszak), de pár dolgot megváltoztattak/megváltoztatnak benne pl. Doji Hoturiból Doji Hotaru lett és nemet is váltott.

A rendszerrel kapcsolatban én is így érzek, de azt hogy vissza akarnak térni a "klasszikus" időszakra én csak üdvözölni tudom. 

Kérdés az FFG mit tud majd letenni az asztalra hogy 4 kiadás után az ember elgondolkodjon megveszi-e a játékukat.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.08, 14:17

Valami hír érkezett már azzal kapcsolatban, hogy mi a terve az FFG-nek az rpg vonallal? Próbáltam tegnap kicsit kutakodni, de semmire nem jutottam. :)

A fórumokon általános téma, hogy a L5R = R&K. Ha az FFG "szimbólumos kockajátékot" csinál belőle mint anno a WHFR (bár gondolom a Cubicle7 visszaállítja a régi fényét) vagy SW esetén, akkor végtelenül boldog leszek, hogy 8 db L5R alapkönyv és jó pár kiegészítő ül a polcomon... Szvsz.

A story vonal mondhatni újrakezdi a L5R történetét (Clan Wars előtti időszak), de pár dolgot megváltoztattak/megváltoztatnak benne pl. Doji Hoturiból Doji Hotaru lett és nemet is váltott.

Nocturna: sajnos ha lenne hely, akkor sem tudnék menni :( . De az élménybeszámolókat nagyon várom.

korcsi

korcsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.05, 10:22

A csapatos helyek elfogytak! :) 
Már csak pár egyéni jelentkezést tudunk fogadni. UTZ! :) 

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.01, 18:36

Wow :) ! Drukk és sok sikert a találkozóhoz/játékhoz :) !

Nem jössz?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.01, 18:14

Wow :) ! Drukk és sok sikert a találkozóhoz/játékhoz :) !

korcsi

korcsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.26, 13:10

6ból 3 asztal már betelt! :) Mesélőt még mindig keresünk 1et

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.25, 10:17

Megyünk! :)

korcsi

korcsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.20, 17:19

HOGYMI??????
https://www.facebook.com/events/1037840986350469/?notif_t=plan_admin_added&notif_id=1497966242021945&__mref=mb

Bizony! ;)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.08, 11:38

Valami hír érkezett már azzal kapcsolatban, hogy mi a terve az FFG-nek az rpg vonallal? Próbáltam tegnap kicsit kutakodni, de semmire nem jutottam. :)

Az új L5R kártyajátékot az idei Gen Conon fogják bemutatni augusztus közepén. Talán akkor lesznek hírek a szerepjátékról is.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.07, 12:13

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.10, 21:07

Nekem is megvolt, de én is elpasszoltam, de ismerősnek, sajnos nem igazán játszottunk vele, talán egy alkalom volt, a kilencvenes évek végén volt remek "Legend of the Five Geeks" csapatunk pedig rég szétment. :drama:

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 983 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.10, 20:57

Olvassuk a fórumot persze, de nem tudom, azt a gyönyörű könyvet ki adná el. :-)

Zsofi

Zsofi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.08, 08:37

Sziasztok!
Hatha olvassa meg valaki ezt a forumot :)
L5R 4th Edition Core Rules alapkonyvet keresek megvetelre. Csak jo allapotu konyv erdekel, arban megegyezunk.
szabozsofia79@gmail.com
Koszi

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.29, 12:23

Ennek köszönhetően elkezdtem olvasni az Imperial Histories-t, sok érdekes dolog van benne. Gondoltam is, hogy elkezdtek egy Történetek Rokuganról cikksorozatot, az első rész természetesen a Kamik eljövetele lenne...

Egy ilyen irast (akar rovidebb cikkek formajaban) en is nagyon szivesen olvasnek, mivel a L5R biztos, hogy visszater meg nalunk a porondra idovel.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.29, 00:54

Most kezdtünk el újra játszani, egy Ikoma bárddal vagyok, aki a történelem nagy rajongója, és gyönyörű hangján történelmi témákat énekel. Ennek köszönhetően elkezdtem olvasni az Imperial Histories-t, sok érdekes dolog van benne. Gondoltam is, hogy elkezdtek egy Történetek Rokuganról cikksorozatot, az első rész természetesen a Kamik eljövetele lenne...

Csak bátorítani tudlak. :sor:

Szóval még akár lehet is valamikor Téli udvar, de már sajnos nem idén télen, legfeljebb tavasszal.

Naptár szerint az első TU is tavasszal volt (2014. március 1.), szóval ez ne kösse meg senkinek a kezét, akiben felizzik a szervezni akarás szikrája. ;)

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 983 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.28, 23:11

Most kezdtünk el újra játszani, egy Ikoma bárddal vagyok, aki a történelem nagy rajongója, és gyönyörű hangján történelmi témákat énekel. Ennek köszönhetően elkezdtem olvasni az Imperial Histories-t, sok érdekes dolog van benne. Gondoltam is, hogy elkezdtek egy Történetek Rokuganról cikksorozatot, az első rész természetesen a Kamik eljövetele lenne...

Szóval még akár lehet is valamikor Téli udvar, de már sajnos nem idén télen, legfeljebb tavasszal.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.26, 22:49

Téli Udvar lesz-e idén?  :titok:

Frankó lenne...! De sajnos én sem hallottam semmit ez ügyben, már jó ideje...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.25, 12:20

Téli Udvar lesz-e idén?  :titok:

strato

strato

Lézengő ritter