Ugrás tartalomhoz

Kérdések

• Válasz írásához lépj be
3206 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.06, 07:56

Nagyon szépen köszönöm :) ! Tökéletes. Nálam túl kevés volt a "HA" :titanic: .

Fénypostával megy a sok :sor: :) .

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.06, 07:45

Sziasztok

Egy apró Excel (2003) kérdésem lenne egy táblázattal kapcsolatban amiben csak -1, 1 és 0 fordulhat majd elő.

Ha A1+B1=2 vagy -1 akkor C1=0 vagy ha nem akkor C1=x

Előre is sok jófajta :sor:

Ha jól értem az eredeti feltevést akkor ez megoldja:

=HA(A1+B1=2;0;HA(A1+B1=-1;0;"x"))

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.06, 07:33

Sziasztok

Egy apró Excel (2003) kérdésem lenne egy táblázattal kapcsolatban amiben csak -1, 1 és 0 fordulhat majd elő.

Ha A1+B1=2 vagy -1 akkor C1=0 vagy ha nem akkor C1=x

Előre is sok jófajta :sor:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.02, 13:47

Válaszoltak a Sync-től. Azt mondták, hogy elvileg a túl magas gép szám / profil lehet a gond. Azt tanácsolták, hogy különböző profilokra osszuk le legelább a gépek felét, és a "fő" profilról osszuk meg a megfelelő mappákat. Pár nap is kiderül, hogy megoldódik-e a probléma.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 14:04

auer: mielőtt a Sync-et kezdük volna használni, volt próba a Mega-val is, de valamiért nagyon lassúnak tűnt a Dropbox után és a Sync mellett. Most hirtelen kipróbáltam a Google Drive ilyen jellegű asztali alkalmazását, de vagy én értek valamit félre, vagy ő csinál valamit nagyon rosszul - le/feltöltést látnak a gépek egymás között, de változtatásra ütközést generál és nem küldi át/fel egyik verziót sem... Szerk.: és eltávolítani sem tudom, mert szerinte valami használja (semmi sem fut).

Írtam a Sync-nek. Most heves várakozás és hajtépés közben forgatjuk a "Káosz a Hét Telephelyen" című magyar horrort... aztán ha hamar nem kapunk választ/nem lehet megoldani, akkor lehetséges, hogy végül csak a Mega kerül fel, ha addig nekem sem akad jobb ötletem.

Módosította dekszter: 2017.08.01, 14:18

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 13:53

A Dropboxnál ajnos tavaly lejárt az asztali kliens támogatása az XP-ről, így kénytelenek voltunk váltani (a gépek 75%-a XP a cégnél :( ). A Sync tökéletes volt (ahogy előtte a Dropbox is) ... az elmúlt hónapig, azóta viszont katasztrófa non plus ultra.

Az asztali, mappás elérhetőség azért lenne fontos, mert a felhasználók többsége sajnos egyáltalán nem ért a gépekhez, így a webes vagy "bonyolultabb" megoldások kiesnek.

Mega? Hasonló probléma volt nálunk (Xp kiesése) ezért oda megát tettem fel, igaz mostanában nem volt rá szükség.

https://megasync.en.softonic.com/

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 12:22

A Dropboxnál ajnos tavaly lejárt az asztali kliens támogatása az XP-ről, így kénytelenek voltunk váltani (a gépek 75%-a XP a cégnél :( ). A Sync tökéletes volt (ahogy előtte a Dropbox is) ... az elmúlt hónapig, azóta viszont katasztrófa non plus ultra.

Az asztali, mappás elérhetőség azért lenne fontos, mert a felhasználók többsége sajnos egyáltalán nem ért a gépekhez, így a webes vagy "bonyolultabb" megoldások kiesnek.

Módosította dekszter: 2017.08.01, 12:23

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 12:16

Sziasztok

Kétségbeesetten ( :panikol2: ...) keresek (munkahelyre) felhő alapú fájlmegosztó progamot aminek... 

1) van desktop app része ami fut XP alatt is

2) nem Sync (egy év után katasztrofálisan használhatatlanná vált)

Dropbox?

Én ezt használom évek óta. Van letölthető kliense, amiben lehet szelektálni, hogy mit szinkronizáljon a gépen lévő mappán belül, és kényelmes a webes felülete is.

Ha ezen a linken regisztrálsz, mindketten kapunk plusz 500 MB tárhelyet.

Szerk.: Úgy nézem, az XP már nem támogatott. Tippre, lassan már semelyik sem fogja támogatni ezt az operációs rendszert...

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 12:03

Sziasztok

Kétségbeesetten ( :panikol2: ...) keresek (munkahelyre) felhő alapú fájlmegosztó progamot aminek... 

1) van desktop app része ami fut XP alatt is

2) nem Sync (egy év után katasztrofálisan használhatatlanná vált)

rimanyierik

rimanyierik

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.10, 18:50

Sziasztok!

Kérdésem: jelenleg, lehet  vhol Budapesten WH40 figurákat venni (boltban)? 

ha nem lehet, akkor lehet vhonnan rendelni itthon?

köszi!

Rimányi Erik

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.06, 13:50

Sziasztok! 

Budapesten valakinek lenne kedve társasozni? Nem harapok! :)

Üdv: Ádám

uxuxux

uxuxux

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.08.05, 01:26

Hali,

En is egy novellat keresnek, most jutott ujra eszembe de mar evek ota vadaszom. Valamelyik regi galaktikaban volt, es egy affele disztopiarol szol ahol az elethossz kitolodasa miatt oregek gyakoroljak a politikai hatalmat es a fiatalok szamara transzplantaciora kotelezo torvenyeket irnak elo, stb. kicsit hajaz a The Islandra de sokkal regebbi, sajnos az irot sem tudom mar.

Valakinek otlet?

Módosította uxuxux: 2016.08.05, 01:28

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.26, 07:05

Valaki esteleg tudna segíteni elsajátítani a roll20 alapjait?

Leírni elég macera, viszont van több youtuibe videó ahol elmondják. Minimális angol elég hozzá:

https://www.youtube.com/results?search_query=roll20+tutorial

Ha vmi nagyon nem tiszta kérdezz külön.

banbence999

banbence999

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.07.25, 21:24

Valaki esteleg tudna segíteni elsajátítani a roll20 alapjait?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.19, 14:36

Érdemes társasjátékos/wargames fórumokban fb csoportokban utánanézni ott elég sokan foglalkoznak házibarkács dolgokkal.

Épp azért tettem fel itt a kérdést, mert a pusztán technikai-kivitelezési kérdéseken kívül a szerepjátékos alkalmazhatósága érdekelne, ha valakinek van vele tapasztalata.
Milyen élményfaktort jelent, ha egy kicsit kifinomultabb fizikai reprezentációt alkalmaz az ember a helységek és ellenfelek megjelenítésére, nem csak négyzetrácsos(vagy hexagonális) lapon szimuláljuk az eseményeket. (Amit alkalmaztam eddig.)

Értem, akkor kicsit félreértettelek.

Személy szerint nem tartom rossz ötletnek csak hosszútávon macerás. Olyan értelemben h most barlangban vagytok az más mint egy erőd vagy kocsma, farkasokat kel rakni az óriáspók helyére mert az nincs. Mármint ezek persze mind megoldhatóak anyagi/idő ráfordítással csak sok kis apróság. Meg persze kell elég nagy asztal hozzá, tárolni valahol*. Hosszabb távon meg macera lehet a felpakolás minden apró csip csup harcért. De ez szvsz.

Javaslom itt nézz meg pár bejegyzést: http://spelljammer.blog.hu/

Emlékeim szerint komoly kis városkákat szoktak építeni, biztos tud segíteni: http://lfg.hu/forum/index.php/user/2585-anarion/

*vhol olvastam itt a fórumon hasonlóval játszottak egy várkapu alatt hrcoltak mire benyit a nagyi a szobába - áh.. bethlemeztek :)

Anathor

Anathor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.19, 14:12

Érdemes társasjátékos/wargames fórumokban fb csoportokban utánanézni ott elég sokan foglalkoznak házibarkács dolgokkal.

Épp azért tettem fel itt a kérdést, mert a pusztán technikai-kivitelezési kérdéseken kívül a szerepjátékos alkalmazhatósága érdekelne, ha valakinek van vele tapasztalata.
Milyen élményfaktort jelent, ha egy kicsit kifinomultabb fizikai reprezentációt alkalmaz az ember a helységek és ellenfelek megjelenítésére, nem csak négyzetrácsos(vagy hexagonális) lapon szimuláljuk az eseményeket. (Amit alkalmaztam eddig.)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.19, 13:34

Anathor

Anathor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.19, 12:24

Üdvözletem!

Házilag barkácsolt dungeon tile/kazamata építőelemekkel van valakinek bármilyen tapasztalata?

Hasonló egyszerű építőelemekre és figurákra gondolok, mint amilyeneket az alábbi úriemberek készítenek.

https://www.youtube.com/user/theDMsCraft

http://www.youtube.com/user/TheDMGinfo

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.24, 21:20

A youtube mindenképpen jobban tudja, hogy szerinte én mit akarok keresni (bár mindig fél mondat lemaradásban van...), vagy ki lehet valahol kapcsolni az automatikus keresés elszabást segédletet?

Tán ez a válasz:

http://www.webtlk.com/2011/01/01/how-to-turn-onoff-autofill-feature-in-youtube/

de, ha nem, akkor a disable autocomplete youtube keresőszavakkal érdemes próbálkozni a keresőben.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.22, 16:49

A youtube mindenképpen jobban tudja, hogy szerinte én mit akarok keresni (bár mindig fél mondat lemaradásban van...), vagy ki lehet valahol kapcsolni az automatikus keresés elszabást segédletet?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]