Ugrás tartalomhoz

Kérdések

• Válasz írásához lépj be
3216 hozzászólás érkezett eddig

darqhan

darqhan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.07, 21:41

A rpg.hu megújulása előtt a képregény szekcióban még évekkel ezelőtt volt itt az oldalon egy történet, amit szeretnék újra elolvasni. Arra emlékszem, hogy egy gyűrű körül forgott a sztori, ami kézről kézre járt. A dnd kozmológián alapult (volt benne blood war és különböző síkok). Emlékszik még valaki a címére?

Szia, 

hátha nem nagyon megkésve: 

The Unity of Rings

http://www.wizards.com/dnd/DnD_PS_Comic.asp 

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.07, 09:29

Köszi, végül telefon képszerkesztő + google első találatos ( :pajzs: ) online szerkesztővel meglett a mágikus-átlátszó png :) .

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 192 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.06, 19:22

Sziasztok.

Tud valaki olyan egyszerű módot/programot, amivel tudnék ehhez hasonló keretű png fájlt kreálni? Olyan helyen lenne rá szükségem, ahol fontos, hogy a fehér rész átlátszó legyen.

Kompozitálás az ImageMagick nevű ingyenes, nyílt foráskódú, parancssori eszközcsomaggal. WLS-el kiegészítve még a vindóz is egészen használható ImageMagick platform, tehát batchelhető/scriptelhető az automatizált feladatvégzés..

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.06, 17:22

Sziasztok.

Tud valaki olyan egyszerű módot/programot, amivel tudnék ehhez hasonló keretű png fájlt kreálni? Olyan helyen lenne rá szükségem, ahol fontos, hogy a fehér rész átlátszó legyen.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1091 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.10, 00:59

A rpg.hu megújulása előtt a képregény szekcióban még évekkel ezelőtt volt itt az oldalon egy történet, amit szeretnék újra elolvasni. Arra emlékszem, hogy egy gyűrű körül forgott a sztori, ami kézről kézre járt. A dnd kozmológián alapult (volt benne blood war és különböző síkok). Emlékszik még valaki a címére?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.08, 11:45

:pajzs: Meg tudja mondani valaki, hogy milyen zene szól (a Venom hangja mellett...) ez alatt a videó alatt? A legjobban és leghosszabban talán 5:19-től lehet hallani. Köszönöm :sor:

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.16, 07:49

Bocs ezt így most nem tudom.

Esetleg próbálkozz meg angolul ha nem tetted volna még, a wordos dolgokra könnyen jön megoldás.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.15, 07:53

Előre is köszi :) .

https://www.dropbox.com/s/kudb30wd4oiabb6/off.jpg?dl=0

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.14, 17:03

Sziasztok

Régen volt már Office problémám...

Évek óta használunk a cégnél egy bizonyos körlevelet (Wordbe Excel táblából adatok). Eddig teljesen hiba nélkül működött, az utóbbi napokban azonban minden alkalommal, amikor a címzetteket tartalmazó Excel listát nyitnám meg, feldob egy ablakot, miszerint:

attachicon.gifoff.jpg

(A kisatírozott részben az eredetileg megnyitásra váró Excel táblázat elérési útvonala szerepel.)

Ha rátenyelek sorban legalább 2-3 "Mégse" gombra, akkor rájön, hogy én nem Accesből szeretnék adatokat venni, hanem az előbb megnyitott(?) Excel táblából.

Any idea? :titanic:

Nem tudom a csatolmány megnyitni - lfg- gond. Tedd fel egy külső oldalra és rálesek.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.14, 13:45

Sziasztok

Régen volt már Office problémám...

Évek óta használunk a cégnél egy bizonyos körlevelet (Wordbe Excel táblából adatok). Eddig teljesen hiba nélkül működött, az utóbbi napokban azonban minden alkalommal, amikor a címzetteket tartalmazó Excel listát nyitnám meg, feldob egy ablakot, miszerint:

Csatolt file  off.jpg   28.77K   2 Letöltések száma

(A kisatírozott részben az eredetileg megnyitásra váró Excel táblázat elérési útvonala szerepel.)

Ha rátenyelek sorban legalább 2-3 "Mégse" gombra, akkor rájön, hogy én nem Accesből szeretnék adatokat venni, hanem az előbb megnyitott(?) Excel táblából.

Any idea? :titanic:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.06, 07:56

Nagyon szépen köszönöm :) ! Tökéletes. Nálam túl kevés volt a "HA" :titanic: .

Fénypostával megy a sok :sor: :) .

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.06, 07:45

Sziasztok

Egy apró Excel (2003) kérdésem lenne egy táblázattal kapcsolatban amiben csak -1, 1 és 0 fordulhat majd elő.

Ha A1+B1=2 vagy -1 akkor C1=0 vagy ha nem akkor C1=x

Előre is sok jófajta :sor:

Ha jól értem az eredeti feltevést akkor ez megoldja:

=HA(A1+B1=2;0;HA(A1+B1=-1;0;"x"))

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.06, 07:33

Sziasztok

Egy apró Excel (2003) kérdésem lenne egy táblázattal kapcsolatban amiben csak -1, 1 és 0 fordulhat majd elő.

Ha A1+B1=2 vagy -1 akkor C1=0 vagy ha nem akkor C1=x

Előre is sok jófajta :sor:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.02, 13:47

Válaszoltak a Sync-től. Azt mondták, hogy elvileg a túl magas gép szám / profil lehet a gond. Azt tanácsolták, hogy különböző profilokra osszuk le legelább a gépek felét, és a "fő" profilról osszuk meg a megfelelő mappákat. Pár nap is kiderül, hogy megoldódik-e a probléma.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 14:04

auer: mielőtt a Sync-et kezdük volna használni, volt próba a Mega-val is, de valamiért nagyon lassúnak tűnt a Dropbox után és a Sync mellett. Most hirtelen kipróbáltam a Google Drive ilyen jellegű asztali alkalmazását, de vagy én értek valamit félre, vagy ő csinál valamit nagyon rosszul - le/feltöltést látnak a gépek egymás között, de változtatásra ütközést generál és nem küldi át/fel egyik verziót sem... Szerk.: és eltávolítani sem tudom, mert szerinte valami használja (semmi sem fut).

Írtam a Sync-nek. Most heves várakozás és hajtépés közben forgatjuk a "Káosz a Hét Telephelyen" című magyar horrort... aztán ha hamar nem kapunk választ/nem lehet megoldani, akkor lehetséges, hogy végül csak a Mega kerül fel, ha addig nekem sem akad jobb ötletem.

Módosította dekszter: 2017.08.01, 14:18

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 13:53

A Dropboxnál ajnos tavaly lejárt az asztali kliens támogatása az XP-ről, így kénytelenek voltunk váltani (a gépek 75%-a XP a cégnél :( ). A Sync tökéletes volt (ahogy előtte a Dropbox is) ... az elmúlt hónapig, azóta viszont katasztrófa non plus ultra.

Az asztali, mappás elérhetőség azért lenne fontos, mert a felhasználók többsége sajnos egyáltalán nem ért a gépekhez, így a webes vagy "bonyolultabb" megoldások kiesnek.

Mega? Hasonló probléma volt nálunk (Xp kiesése) ezért oda megát tettem fel, igaz mostanában nem volt rá szükség.

https://megasync.en.softonic.com/

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 12:22

A Dropboxnál ajnos tavaly lejárt az asztali kliens támogatása az XP-ről, így kénytelenek voltunk váltani (a gépek 75%-a XP a cégnél :( ). A Sync tökéletes volt (ahogy előtte a Dropbox is) ... az elmúlt hónapig, azóta viszont katasztrófa non plus ultra.

Az asztali, mappás elérhetőség azért lenne fontos, mert a felhasználók többsége sajnos egyáltalán nem ért a gépekhez, így a webes vagy "bonyolultabb" megoldások kiesnek.

Módosította dekszter: 2017.08.01, 12:23

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 12:16

Sziasztok

Kétségbeesetten ( :panikol2: ...) keresek (munkahelyre) felhő alapú fájlmegosztó progamot aminek... 

1) van desktop app része ami fut XP alatt is

2) nem Sync (egy év után katasztrofálisan használhatatlanná vált)

Dropbox?

Én ezt használom évek óta. Van letölthető kliense, amiben lehet szelektálni, hogy mit szinkronizáljon a gépen lévő mappán belül, és kényelmes a webes felülete is.

Ha ezen a linken regisztrálsz, mindketten kapunk plusz 500 MB tárhelyet.

Szerk.: Úgy nézem, az XP már nem támogatott. Tippre, lassan már semelyik sem fogja támogatni ezt az operációs rendszert...

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 12:03

Sziasztok

Kétségbeesetten ( :panikol2: ...) keresek (munkahelyre) felhő alapú fájlmegosztó progamot aminek... 

1) van desktop app része ami fut XP alatt is

2) nem Sync (egy év után katasztrofálisan használhatatlanná vált)

rimanyierik

rimanyierik

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.10, 18:50

Sziasztok!

Kérdésem: jelenleg, lehet  vhol Budapesten WH40 figurákat venni (boltban)? 

ha nem lehet, akkor lehet vhonnan rendelni itthon?

köszi!

Rimányi Erik

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]