Ugrás tartalomhoz

Kérdések

• Válasz írásához lépj be
3239 hozzászólás érkezett eddig

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.24, 19:13

Athan: itt is böngészhetsz szvsz: http://www.net-cafe.hu/fullart.php

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.24, 08:07

Mit jelent az a kifejezés, hogy splatbook?
Néztem a szótárban, ott nem volt.

A splatbook mindenféle szerepjáték kiegészítőt jelent. Kasztkönyv, világleírás kiegészítés, fajleírás, ilyesmik. Asszem főleg a White Wolf játékosok használják a szót, legalábbis az rpg.net-en főleg a WoD és Exalted témákban jött elő...

Selion

Selion

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 526 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.23, 20:30

Sziasztok!
Éppen szakdolgozat írása előtt állok és témámnak egy kártyás szerepjátékot választottam,( amit Delphiben akarok megírni, és esetleg honlapot is készítenék neki). Mivel nem akarok szerzői jogokat megsérteni, ezért úgy döntöttem, hogy mindent legális úton szerzek be hozzá. Itt elsősorban a grafikára gondolok. Alaposan körülnézetm (legalábbis azt hiszam:) ), de eddig még nem igazán találtam jó grafikát, aminek a felhasználásáért ne kellene fizetni. Na, szóval a kérdésem lényegében csak annyi lenne, hogy hol találhatnék viszonylag nívós grafikát fantasy témában, ami ráadásul még szabadon felhasználható is?
Előre is köszi a válaszokat!
Sziasztok

Szia!

Szerintem néz széz az Arthistory oldal Fantasyart rovatában.
A képek felhasználási feltételéről ott is biztosan tudsz majd olvasni.

Esetleg még az http://www.epilogue.net/-et is ajánlanám.

S.

_Athan (NPC/NJK)

_Athan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.23, 18:36

Sziasztok!
Éppen szakdolgozat írása előtt állok és témámnak egy kártyás szerepjátékot választottam,( amit Delphiben akarok megírni, és esetleg honlapot is készítenék neki). Mivel nem akarok szerzői jogokat megsérteni, ezért úgy döntöttem, hogy mindent legális úton szerzek be hozzá. Itt elsősorban a grafikára gondolok. Alaposan körülnézetm (legalábbis azt hiszam:) ), de eddig még nem igazán találtam jó grafikát, aminek a felhasználásáért ne kellene fizetni. Na, szóval a kérdésem lényegében csak annyi lenne, hogy hol találhatnék viszonylag nívós grafikát fantasy témában, ami ráadásul még szabadon felhasználható is?
Előre is köszi a válaszokat!
Sziasztok

Módosította Athan: 2004.02.23, 18:41

Akosh

Akosh

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.23, 15:23

Van egy kérdésem. Szökőnap 24-e, avagy 29-e? Csak mert a nyomtatott naptárak között eltérés van. (Úgy is kérdezhettem volna, hogy idén melyik nap lesz névnapom? 27-én, vagy 28-án?)
Olyan választ szereték, ami hivatalos forrásból származik, én nem tudom, hogy mi lehet az, de eddig csak véleményeket kaptam. Szóval SZVSZ-szamurájok kíméljenek! :)

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.20, 14:20

Mit jelent az a kifejezés, hogy splatbook?
Néztem a szótárban, ott nem volt.

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.06, 02:26

Amúgy a ragozást mega hejes irást hányadik osztályokban tanuljuk? :)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.06, 00:58

Trhall: Ugye elolvastad a fórumszabályokat és a súgót, mikor regisztráltál?

Amúgy Rangok és csillagok

De ha csillagvadászat céljából vagy itt, akkor nem valami szép jövőnek nézel elébe.

Ja, és tanulj meg helyesen írni és fogalmazni, valamint tartalmasabb, értelmesebb hozzászólásokat produkálni, az nem árt errefelé. Ha egyik se megy, akkor talán ne irogass ide. :)

LC

_Trhall (NPC/NJK)

_Trhall (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.05, 23:45

Amugy a rangom hány hozá szolásnál változnak?? :)

_Trhall (NPC/NJK)

_Trhall (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.03, 19:09

hat dndben nincs :P
szvsz a kelta mondak/mesek kozt kellene kutakodnod pontosabb infoert.

Van nagyon brutálull nézki :gonosz: :gonosz: orditva van rola kép csak 5darab él az egyik monda szerint.

asthring

asthring

baltásgyilkos

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 21:52

hat dndben nincs :)
szvsz a kelta mondak/mesek kozt kellene kutakodnod pontosabb infoert.

_Trhall (NPC/NJK)

_Trhall (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.02, 19:54

a dnd monster manual szerint a driadok az erdoben elo tunderek (tree sprites), ugy neznek ki mint egy szepseges elf hajadon, borostyan, viola, vagy smaragdzold szemekkel, a hajuk az evszakokkal valtoztatja a szinet. neha jokepu ember vagy elf ferfiakat buvolnek meg a moka kedveert.
van rola egy kep is a manualban, amin ugy nez ki a driad mint anettka, ugyhogy azt hanyagolnam :)

Jaaaa de abbol nincs is férfi?Mert azt hallotam egy regényben egy Driád férfi kiirtotta a az ork seregeket akik áthatoltak a szent erdön.

asthring

asthring

baltásgyilkos

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 18:56

a dnd monster manual szerint a driadok az erdoben elo tunderek (tree sprites), ugy neznek ki mint egy szepseges elf hajadon, borostyan, viola, vagy smaragdzold szemekkel, a hajuk az evszakokkal valtoztatja a szinet. neha jokepu ember vagy elf ferfiakat buvolnek meg a moka kedveert.
van rola egy kep is a manualban, amin ugy nez ki a driad mint anettka, ugyhogy azt hanyagolnam :)

_Trhall (NPC/NJK)

_Trhall (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.01, 19:00

Na hello azt szeretném kérdezni mijen népek azok a Driádok nincs valahol rola egy kép és csak nö be vannak driádok vagy vannak férfiak is?
Elöre is kösszi :nemertem:

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.21, 09:52

Hát ez megtiszteltes, azt hiszem. Olyan értelmeben Rabyn, hogy a tapasztalatlanságodat nem rejted véka alá, ellenben érdeklődést és bizalmat táplálsz a fórum, és a fórum írói/olvasói irányában. Ha van kérdésed (elméleti, gyakorlati), akkor szerintem itt milliónyi tanácsot kaphatsz :D
Sok mindent elmondhatnánk, de a puding próbálja az evés. Játssz! :rohog:

_Trevian (NPC/NJK)

_Trevian (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.14, 17:58

Askew én most keresgélek neked Askew után, ezeket találtam
www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2597 - 27k - 12 jan. 2004 (novellapályázat vagy mi)
www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/ kulfoldi/twain/koldus/koldus.htm - 101k (Mark Twain Koldus és királyfijáról)
ezek a magyar weben, meg egy csomó emberke,akit Askew (eszkjú :gyagya: )
-nak hívnak...
Egyébként én nem emlékszem ilyen emberkére, hogy olvastam volna róla, ami szinte semmit nem jelent

_Rabyn (NPC/NJK)

_Rabyn (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.14, 16:46

Amit tuom, hogy játszanak az a Vampire és a M.A.G.U.S ennyittudok:))

Az Askew nevet nem ők találták ki. Rákerestem a googleban és úgy jutottam el ide (egy novellában szerepel azt hiszem de a novellát nem találtam meg később) Meg a neten itt-ott egy csomo kép van róla. De, hogy kicsoda azt sajnos nem tudtam még kideríteni. Valami nöszemély.

Kösz a dícsáretet :gyagya:

Módosította Rabyn: 2004.01.14, 16:47

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.14, 14:10

Hali.

Üdv a fórumon, Rabyn, külön dícséret az aláírásodnak! :punny:

A szerepjátékkal milyen szinten nem vagy tisztában? Azt pl. tudod, hogy párbeszéd-alapú játék, csak egy konkrét rendszert sem ismersz?

Így egyszerűbb lenne válaszolni.

Hali! :gyagya:

Haruspex

Haruspex

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 29 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.14, 11:56

Üdv a szerepjátékosok között, Rabyn! :gyagya:
A kérdéseddel kapcsolatban visszakérdeznék: melyik szerepjáték (van belőlük egynéhány), és honnan vetted a karakter nevét? Mert lehet, hogy csak a barátaid játékában szerepel, ők találták ki, és akkor rajtuk kívül senki nem fogja tudni megmondani!
Egyébként a fórum jó ötlet, csodálkozom, hogy ilyen lanyha az érdeklődés.

Módosította Haruspex: 2004.01.14, 11:56

_Rabyn (NPC/NJK)

_Rabyn (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.10, 17:24

Üdv!
Még nem találtam ilyen témát. Én nagyon kezdő vagyok azt se tudom mi fán terem a szerepjáték(de mivel a baráti köröm szokott játszani megtanulnám én is)
Az első kérdésem egy karakaterrel lenne kapcsolatos. Ki is Askew?
a válasz előre is köszi!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]