Ugrás tartalomhoz

Kérdések

• Válasz írásához lépj be
3239 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.26, 12:23

Szia.

Igen és igen :) . Pöpecül becsomagolnak mindent, gyorsan postáznak, a print on demand cuccai jó minőségűek - csak plakátot ne rendelj tőlük mert azt félbehajtva küldik ki :( .

harlequin10

harlequin10

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.26, 12:09

Üdv Mindenkinek!

Nem tudja esetleg valaki, hogy a DriveThruRPG szállít e Magyarországra ill. lehet e náluk itteni kártyával fizetni náluk?

Köszi a figyelmet és a segítséget.

rizsa

rizsa

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.22, 09:30

Sziasztok

nem igazán találtam itt róla írást,de felteszem a kérdést esetleg valakinek van magyar fordítása a Warhammer invasion lcg-hez akár a kártyákhoz akár a szabályhoz,mert azt elkérném?

Örülnék neki ha akadna valaki:)

köszi fiúk lányok

darqhan

darqhan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.07, 21:41

A rpg.hu megújulása előtt a képregény szekcióban még évekkel ezelőtt volt itt az oldalon egy történet, amit szeretnék újra elolvasni. Arra emlékszem, hogy egy gyűrű körül forgott a sztori, ami kézről kézre járt. A dnd kozmológián alapult (volt benne blood war és különböző síkok). Emlékszik még valaki a címére?

Szia, 

hátha nem nagyon megkésve: 

The Unity of Rings

http://www.wizards.com/dnd/DnD_PS_Comic.asp 

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.07, 09:29

Köszi, végül telefon képszerkesztő + google első találatos ( :pajzs: ) online szerkesztővel meglett a mágikus-átlátszó png :) .

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.06, 19:22

Sziasztok.

Tud valaki olyan egyszerű módot/programot, amivel tudnék ehhez hasonló keretű png fájlt kreálni? Olyan helyen lenne rá szükségem, ahol fontos, hogy a fehér rész átlátszó legyen.

Kompozitálás az ImageMagick nevű ingyenes, nyílt foráskódú, parancssori eszközcsomaggal. WLS-el kiegészítve még a vindóz is egészen használható ImageMagick platform, tehát batchelhető/scriptelhető az automatizált feladatvégzés..

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.06, 17:22

Sziasztok.

Tud valaki olyan egyszerű módot/programot, amivel tudnék ehhez hasonló keretű png fájlt kreálni? Olyan helyen lenne rá szükségem, ahol fontos, hogy a fehér rész átlátszó legyen.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1191 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.10, 00:59

A rpg.hu megújulása előtt a képregény szekcióban még évekkel ezelőtt volt itt az oldalon egy történet, amit szeretnék újra elolvasni. Arra emlékszem, hogy egy gyűrű körül forgott a sztori, ami kézről kézre járt. A dnd kozmológián alapult (volt benne blood war és különböző síkok). Emlékszik még valaki a címére?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.08, 11:45

:pajzs: Meg tudja mondani valaki, hogy milyen zene szól (a Venom hangja mellett...) ez alatt a videó alatt? A legjobban és leghosszabban talán 5:19-től lehet hallani. Köszönöm :sor:

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.16, 07:49

Bocs ezt így most nem tudom.

Esetleg próbálkozz meg angolul ha nem tetted volna még, a wordos dolgokra könnyen jön megoldás.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.15, 07:53

Előre is köszi :) .

https://www.dropbox.com/s/kudb30wd4oiabb6/off.jpg?dl=0

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.14, 17:03

Sziasztok

Régen volt már Office problémám...

Évek óta használunk a cégnél egy bizonyos körlevelet (Wordbe Excel táblából adatok). Eddig teljesen hiba nélkül működött, az utóbbi napokban azonban minden alkalommal, amikor a címzetteket tartalmazó Excel listát nyitnám meg, feldob egy ablakot, miszerint:

attachicon.gifoff.jpg

(A kisatírozott részben az eredetileg megnyitásra váró Excel táblázat elérési útvonala szerepel.)

Ha rátenyelek sorban legalább 2-3 "Mégse" gombra, akkor rájön, hogy én nem Accesből szeretnék adatokat venni, hanem az előbb megnyitott(?) Excel táblából.

Any idea? :titanic:

Nem tudom a csatolmány megnyitni - lfg- gond. Tedd fel egy külső oldalra és rálesek.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.14, 13:45

Sziasztok

Régen volt már Office problémám...

Évek óta használunk a cégnél egy bizonyos körlevelet (Wordbe Excel táblából adatok). Eddig teljesen hiba nélkül működött, az utóbbi napokban azonban minden alkalommal, amikor a címzetteket tartalmazó Excel listát nyitnám meg, feldob egy ablakot, miszerint:

Csatolt file  off.jpg   28.77K   2 Letöltések száma

(A kisatírozott részben az eredetileg megnyitásra váró Excel táblázat elérési útvonala szerepel.)

Ha rátenyelek sorban legalább 2-3 "Mégse" gombra, akkor rájön, hogy én nem Accesből szeretnék adatokat venni, hanem az előbb megnyitott(?) Excel táblából.

Any idea? :titanic:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.06, 07:56

Nagyon szépen köszönöm :) ! Tökéletes. Nálam túl kevés volt a "HA" :titanic: .

Fénypostával megy a sok :sor: :) .

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.06, 07:45

Sziasztok

Egy apró Excel (2003) kérdésem lenne egy táblázattal kapcsolatban amiben csak -1, 1 és 0 fordulhat majd elő.

Ha A1+B1=2 vagy -1 akkor C1=0 vagy ha nem akkor C1=x

Előre is sok jófajta :sor:

Ha jól értem az eredeti feltevést akkor ez megoldja:

=HA(A1+B1=2;0;HA(A1+B1=-1;0;"x"))

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.06, 07:33

Sziasztok

Egy apró Excel (2003) kérdésem lenne egy táblázattal kapcsolatban amiben csak -1, 1 és 0 fordulhat majd elő.

Ha A1+B1=2 vagy -1 akkor C1=0 vagy ha nem akkor C1=x

Előre is sok jófajta :sor:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.02, 13:47

Válaszoltak a Sync-től. Azt mondták, hogy elvileg a túl magas gép szám / profil lehet a gond. Azt tanácsolták, hogy különböző profilokra osszuk le legelább a gépek felét, és a "fő" profilról osszuk meg a megfelelő mappákat. Pár nap is kiderül, hogy megoldódik-e a probléma.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 14:04

auer: mielőtt a Sync-et kezdük volna használni, volt próba a Mega-val is, de valamiért nagyon lassúnak tűnt a Dropbox után és a Sync mellett. Most hirtelen kipróbáltam a Google Drive ilyen jellegű asztali alkalmazását, de vagy én értek valamit félre, vagy ő csinál valamit nagyon rosszul - le/feltöltést látnak a gépek egymás között, de változtatásra ütközést generál és nem küldi át/fel egyik verziót sem... Szerk.: és eltávolítani sem tudom, mert szerinte valami használja (semmi sem fut).

Írtam a Sync-nek. Most heves várakozás és hajtépés közben forgatjuk a "Káosz a Hét Telephelyen" című magyar horrort... aztán ha hamar nem kapunk választ/nem lehet megoldani, akkor lehetséges, hogy végül csak a Mega kerül fel, ha addig nekem sem akad jobb ötletem.

Módosította dekszter: 2017.08.01, 14:18

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 13:53

A Dropboxnál ajnos tavaly lejárt az asztali kliens támogatása az XP-ről, így kénytelenek voltunk váltani (a gépek 75%-a XP a cégnél :( ). A Sync tökéletes volt (ahogy előtte a Dropbox is) ... az elmúlt hónapig, azóta viszont katasztrófa non plus ultra.

Az asztali, mappás elérhetőség azért lenne fontos, mert a felhasználók többsége sajnos egyáltalán nem ért a gépekhez, így a webes vagy "bonyolultabb" megoldások kiesnek.

Mega? Hasonló probléma volt nálunk (Xp kiesése) ezért oda megát tettem fel, igaz mostanában nem volt rá szükség.

https://megasync.en.softonic.com/

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.01, 12:22

A Dropboxnál ajnos tavaly lejárt az asztali kliens támogatása az XP-ről, így kénytelenek voltunk váltani (a gépek 75%-a XP a cégnél :( ). A Sync tökéletes volt (ahogy előtte a Dropbox is) ... az elmúlt hónapig, azóta viszont katasztrófa non plus ultra.

Az asztali, mappás elérhetőség azért lenne fontos, mert a felhasználók többsége sajnos egyáltalán nem ért a gépekhez, így a webes vagy "bonyolultabb" megoldások kiesnek.

Módosította dekszter: 2017.08.01, 12:23

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]