Ugrás tartalomhoz

Fotó

Codex kiadványok

• Válasz írásához lépj be
550 hozzászólás érkezett eddig

Itzla_Tamac

Itzla_Tamac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1217 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.22, 09:56

Az nagyon csúnya warezolás.... ;)

Szégyenlem magamat...

este égő áldozatot mutatok be Zorának és italáldozatot Misethrisnek

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.22, 09:46

Az nagyon csúnya warezolás.... ;)

Itzla_Tamac

Itzla_Tamac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1217 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.22, 09:40

Tiszteletem!

Nincsenek meg véletlenül valakinek a grimóban leírt varázslatok digitális változatban?

A teljes Grimó van meg digitálisan, abban meg van egy varázslat-index, így valamennyire kereshető.

Megosztanád velem?

hétfőn kezdenék mesélni egy kezdő csapatnak. Nagy segítség lenne...

hrivnak.peter@gmail.com

Ui.: ha esetleg az alapkönyvvel is rendelkezel hasonló formában mély és tartós hálára köteleznél...

Legjobbakat!

Itzla

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.22, 09:35

Tiszteletem!

Nincsenek meg véletlenül valakinek a grimóban leírt varázslatok digitális változatban?

A teljes Grimó van meg digitálisan, abban meg van egy varázslat-index, így valamennyire kereshető.

Itzla_Tamac

Itzla_Tamac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1217 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.22, 09:25

Tiszteletem!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.26, 19:46

Megcélzom akkor a Ződdel...

A dombrádi Kantonra kicsit többet rendeltünk, mint kellett volna, úgyhogy egyeseknek még olyan Nitor pólója is van, amit még nem viselt senki...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.26, 15:29

Következő, őszi KaTá -ra lehet hozni Codex -et is. ;)

(Most is láttam valakit Nítor -os pólóban! :) )

Bulldy

Lord_Dzsuva

Lord_Dzsuva

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.26, 07:49

No magamhoz tértem és nekem a "Wiswarg (vidrafarkas)" leírásában igenis hiányzik a "számszerűsítés" ami számomra igazán megteremti a "Codex" hangulatot úgy mint esetleges "falkataktika" és harcmodor no meg a vidrafarkas biztos jól lopózkodik és rejtőzik  :hedbeng2: 

A mesecsírák kapcsán pedig annyit, hogy az elmúlt évek során már jó párat láttam KLM tollából szóval most már igazándiból egy teljesen kidolgozott kalandmodult látnék szívesen "Codex" hangulatban a mestertől :medital:  akár Zöldvár I-II. stílusban de "teljeset"  :ork:

Tiszteletem A Patás.

Módosította Lord_Dzsuva: 2015.04.26, 07:49

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.25, 10:04

No és végül a Tízezer Sziget egyik lakója:

Wiswarg (vidrafarkas)

A sytisi szigetvilág, egyik csúcsragadozója, életterülete kiterjed a nador és az abyrnossi erdőségek szélére is. Vutas-Votar és Arcantis is ideális élőhely lenne számukra, de ott szerfelett ritkák.

Megjelenésében sem az a lény, amiről a “nemes ragadozó” kifejezés jutna az ember eszébe, rövid, gyilkos harapású pofája, mocskosbarna, molyrágta kinézetű bundája és hosszú, nem visszahúzható karmokban végződő gacsos végtagjai láttán . A hímek a nagyobbak, a nagyobb példányok lenyúzott bundája, a férfikar hosszúságú farok nélkül sem éri el az egy alak hosszúságot.(Egy másfélszeresre nagyított, némileg vidrabeütésű rozsomákot képzelj el, a vidrák cukiságától mentesen.  Testtömege 30-60, olykor 90 mérő azaz kg)

A bundája egyébként háromrétegű - a pihés alj- és a vízmentesen záródó fedőszőrzet főlé ritkás, erős, félarasznyi serték nőnek. Hosszabb, ám nem olyan sűrű és messze nem olyan erős mint a sünök tüskebundája, de akkor sem az a simogatni való kedvenc…

Ráadásul a lenyúzott irhák kikészítése roppant idő- és szakértelemigényes, különben hamar hullani kezdi a szőrét.

Életmódjában opportunista, leginkább lesből (fáról, esetleg aljnövényzet rejtekéből) támadó ragadozó, általában csak a sebesült prédát üldözi. Hajlamos arra, hogy a megtámadott zsákmányba harapva szájzárat kapjon, harapása egyébként is roppant erős.

Békától a bivalyig mindennek nekitámad, bár az embert megtanulta elkerülni. Ritkábban lakott településeken azonban - és a Hegyi Királyságban - kimondottan rosszindulatú dögnek tartják.

Jól úszik, de nem szeret vízben vadászni. Fára se szeret a préda után mászni (bár jól mászik), inkább fáról vetődik - vagy csapatban őrzik a felmenekült prédát, amíg az el nem gyengül vagy le nem jön.

Általában magányos hímek és bocsaival együtt vadászó nőstények mozognak együtt, csak ha a táplálék mennyisége megengedi, akkor élnek szorosabban.

A Tízezer Szigeten viszont visszavadították a populációt, ami így méltó vadászzsákmány azoknak akik efféle férfias, hegekkel járó “sportra” vágynak. Mivel Sytis maga a dekadencia, a módszereket nem sorolnám…

Használják még gladiátorviadalokon ellenfélnek, illetve - ez nagyon komoly szakmai teljesítmény! - idomított harci állatnak egyes “akciócsoportok”.

Statisztikát nem adok, ezek után gondolom nem túl nehéz számosítani.

Módosította KLM: 2015.04.25, 10:04

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.25, 09:43

Szóval a másik sztori, ami a Tízezer Szigethez kötődik:

Spoiler

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.25, 09:24

Ami nekem "volt meg", azt megette a net, úgyhogy újra kell gépelnem.

Sics-et kellene "felébreszteni", ha neki megvan még neki a Tízezer Sziget.

Röviden:  van egy jóra terület Sytis városa mellett, amit a Házak - mivel nagyjából művelhetetlen rezervátummá minősítettek, oda járnak vadászni, aminek a céljából felhúztak vagy felújítottak pár kastélyt.

Az egyik sztori - ezen sokat dolgozott Sics, meg le is mesélte Totónak (alias Goldman Júlia) - egy majdnem tipikus Agatha Christie gyilkosság, ami viszont A.G. nacsasszonytól eltérő módon húzós vérfürdőbe torkollik.

Spoiler

A másik - ezt sohasem írtam még le, a fórumos, rövid életű CX mesém alapja volt.

folyt köv.:

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.24, 09:24

Persze. De drive link vagy barmi mas megteszi.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.24, 09:19

Ide a fórumra jöhet?

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.24, 06:22

Sziasztok! Van valakinek a gépe mélyén codex kalandmodulok eltárolva? És ha van megtudja velem osztani valamilyen formában? Nagyon Megköszönném.
Egy hosszabb kalandmodul sorozaton gondolkozom, és minden ötlet morzsa jól jönne. :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 22:09

Azt se feledd el, hogy Max - Isten nyugosztalja - nem "csak" grafikus volt, hanem társszerző is.

Ne érts félre, én is támogatnám.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 21:46

Nem hinném, hogy ne gondolták volna végig a jelenlegi finanszírozási formákat, kérdés mi miatt döntöttek így. Ha személyes vagy időhiány akkor érthető. Ha anyagi, akkor azon talán lehet segíteni.

Lehet, hogy túl bonyolultan írtam eddig, úgyhogy itt van egyszerűbben: Zsolt és László bevallottan annyira nem foglalkoznak már évek óta a dologgal, hogy eszükbe sem jutott végiggondolni a különféle üzleti lehetőségeket a folytatásra. Számukra a Codex egy lepecsételt varázskönyv, amit (jó darabig) nem terveznek újra kinyitni. Valójában még a tervezés szó használata sem korrekt.

Igazából tök mindegy, hogy a Kickstarter milyen lehetőségeket kínál, ha nincs szándék a felhasználására.

Félre ne érts!Nem az a célom, hogy károgjak. Nekem is folyamatosan kattog az agyam hasonló ötleteken, csak egyrészt megosztom, amit tudok a dologgal kapcsolatban, másrészt próbálom a realitások talaján tartani az ötlettel kapcsolatos elvárásokat.

Szerintem a kérdőívet nyugodtan fogalmazd meg, és írd be néhány közösség oldalára/fórumába. Én BePét megkörnyékezem a vonatkozó körkérdéses cikkel kapcsolatban, ha szeretnéd. Aztán találkozzunk mondjuk pár hét múlva ugyanitt, és összegezzük, mire jutottunk. Ez nem igényel nagy befektetést.

Módosította strato: 2014.11.02, 21:47

Randal

Randal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 21:27

Strato:

Nem hinném, hogy ne gondolták volna végig a jelenlegi finanszírozási formákat, kérdés mi miatt döntöttek így. Ha személyes vagy időhiány akkor érthető. Ha anyagi, akkor azon talán lehet segíteni.

Való igaz, hogy a M* regények terén jobban pörög, de nem hinném, hogy a CX ne tudna nagyobb lenni. Ahogy látom sokan vevőek az igényes játékra és a konspirációsra mégjobban.

Mindegy, vannak akik életben tartják a CX-et és ez a lényeg. Ezt a csoportot kell összeszámolni és akkor közelebb vagyunk a dologhoz legalább egy becsült vásárlói bázissal.

Én annyit tudok tenni, hogy felkeresem az adott oldalakat ezzel a kérdőív témával kapcsolatban illetve megpróbálok utánajárni a finanszírozási formának.

Arra sajnos nincs rálátásom, hogy mennyi a minimum összeg ami kellene.

Részemről ez nem egy fellángolás, hogy most húha, megváltjuk a világot, csak egy ötlet amit felvetettem.

Nem tudom, hogy esetleg korábban másnak eszébe jutott-e már, de mivel nem láttam, gondoltam feldobom.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 20:42

Elhiszem, hogy nem aktívak a témában, de az adódhatott az akkori körülmények miatt is.
A mostani crowfounding helyzet szerintem jobban kedvezne nekik, mert biztosabban fel lehetne mérni az igényt, másrészt a költségek is jóval alacsonyabbak lennének az e-formátum miatt is. Ami ráadásul igen népszerű.

Én beszélgettem Zsolttal pár hete, és kerek perec megmondta, hogy maga mögött hagyta a Codex illetve a szerepjáték készítés világát és az ehhez kapcsolódó dolgokat. Nem zárta ki, hogy egyszer, talán a nyugdíjas éveiben visszatérjen a színre, de az még nem mostanában lesz. :)
Amennyire kivettem a szavaiból, Szalkai László is hasonló cipőben jár, szóval ebből gondolom, hogy 99%-ban ők nem kaphatók ilyesmire. Ezért vetettem fel inkább azt az ötletet, hogyha van más, aki Codex novellákat vagy regényt írna, akkor abból talán könnyebben (de még így sem könnyen) kerekedhet valami, mert ahhoz "csak" a jóváhagyásuk kell első körben.

A külsős írók bevonása valóban egy kényes pont, de az is csak akkor valósulhatna meg, hogyha az alkotók jelen lennének valamilyen formában, akár mint írók, akár mint lektorok.

Igen, de ez még mindig kevesebb munkának vagy hozzájárulásnak tűnik a részükről, mintha ők írnák a műveket az egész Kickstarteres ügy menedzselése mellett. De nekem még ez is túl komoly kontribúciónak tűnik ahhoz, hogy találkozzon a valósággal...

Urambocsá, az M* se pörög annyira, mégis jelennek meg hozzá regények.
Nem hinném, hogy a CX-nek ne lenne létjogosultsága.

Ha anyagi okok miatt nem foglalkoztak a dologgal azt megértem. De igazából szájtépés helyett kapcsolatot kellene teremteni velük, felvetni az ötletet és aztán majd kiderül, hogy mi lesz.

A MAGUS eléggé más tészta, főleg ami a szerzők hozzáállását illeti. Nem ismerem a pontos helyzetet, de úgy tudom, hogy például Kornya Zsolt jelenleg is részben a regényeiből él. Ettől valamennyire függetlenül a MAGUS sokkal kevésbé halott, mint a Codex (még akkor is, ha eltekintünk a MAGUS legújabb, készülő inkarnációjától). Ha csak a MASZK vagy az LFX felszólalásait nézem, akkor nagyjából 100 MAGUS-os témára jut egy Codexes, és akkor lehet, hogy sokat mondtam. Nehéz tagadni, hogy a legsikeresebb magyar szerepjáték a MAGUS, szóval nem csoda, hogy sokan játsszák, és a kiadók és a szerzők közül valaki (még) mindig próbál szörfözni az általa keltett hullámokon...

A Codex ezzel szemben már deklaráltan is leállított projekt. Ebben valamilyen szinten biztos benne voltak/vannak az anyagi okok is, de nem hiszem, hogy az lenne az elsődleges. Nyúl sokkal jobban hangsúlyozta, hogy egy kis országnak egy kis szubkultúrája a szerepjátékosi és annak is csak egy kis, sötét szeglete a Codex. Az alkotót a legjobban az riasztja vissza valami új létrehozásától, ha nincs fogyasztó azaz nincs kinek alkotnia.

Strato, szerintem a felmérés egyik legjobb helye az LFG.hu lenne, hisz itt van jelen a szerepjátékosok apraja-nagyja.

Természetesen más fórumokat is be lehetne vonni, de szerintem itt sokaknak sokkal több tapasztalatuk, ismertségük, ismeretségük van mint nekem.

Nem ismerem se a piacot, se a lehetőségeket, se a szerzőket, de mások hamarabb megkaphajták a szükséges infót ill. megmutathatják miként lehetne ezt megvalósítani

Á, szóval akkor te csak afféle felbujtóként vennél részt ebben az ügyben? :)

"Nekem ne! Én is ebből élek." - Gaben, Üvegtigris :D

Szerintem addig kár felkeresni a Codex szerzőit, amíg nincs mit felmutatni nekik. A felmérést könnyen el lehet kezdeni mondjuk a már említett MASZK Facebook csoportban illetve talán az LFX-en sem orrolnak meg nagyon miatta. Ez valóban tét nélkül megvan, aztán az így szerzett válaszokkal és tapasztalattal talán kiadódik magától a következő lépés.

Amit én konkrétan tehetek az ügyért az az, hogy feldobom BePének az ötletet, hogy írjunk egy vonatkozó körkérdést a főoldalra. Csak jó lenne látni, hogy valaki az ügy mögé áll, és elkezdi valamennyire szervezni. Én egyrészt szkeptikus vagyok az eredménnyel kapcsolatban, másrészt időm tutira nem lenne rá, szóval ilyesmire nem vállalkozom. Ha valaki igen, és a sors különös fordulata folytán lesz a dologból valami, akkor azért próbálok majd segíteni a tudásom szerint. Csak egyelőre úgy vagyok vele, mint a reklámban: nekem bizonyíték kell, nem ígéret. ;)

Randal

Randal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 16:00

Orastes:

A rajongói tábort fel lehet/lehetne mérni, hogy ki mennyire lenne vevő egy ilyen dologra, nem hinném, hogy kevés lenne az érdeklődő.

Strato:

Elhiszem, hogy nem aktívak a témában, de az adódhatott az akkori körülmények miatt is.

A mostani crowfounding helyzet szerintem jobban kedvezne nekik, mert biztosabban fel lehetne mérni az igényt, másrészt a költségek is jóval alacsonyabbak lennének az e-formátum miatt is. Ami ráadásul igen népszerű. Természetes, hogy a könyv még mindig jobban néz ki a polcon mint egy fájl a meghajtón, de ha ez az ára annak, hogy kapjunk valamit amit szeretnénk, akkor ez nem különösebben érdekelne.

A külsős írók bevonása valóban egy kényes pont, de az is csak akkor valósulhatna meg, hogyha az alkotók jelen lennének valamilyen formában, akár mint írók, akár mint lektorok.

Urambocsá, az M* se pörög annyira, mégis jelennek meg hozzá regények.

Nem hinném, hogy a CX-nek ne lenne létjogosultsága.

Ha anyagi okok miatt nem foglalkoztak a dologgal azt megértem. De igazából szájtépés helyett kapcsolatot kellene teremteni velük, felvetni az ötletet és aztán majd kiderül, hogy mi lesz.

Veszíteni nem veszthetünk semmit.

Szerk:

UI.: Strato, szerintem a felmérés egyik legjobb helye az LFG.hu lenne, hisz itt van jelen a szerepjátékosok apraja-nagyja.

Természetesen más fórumokat is be lehetne vonni, de szerintem itt sokaknak sokkal több tapasztalatuk, ismertségük, ismeretségük van mint nekem.

Nem ismerem se a piacot, se a lehetőségeket, se a szerzőket, de mások hamarabb megkaphajták a szükséges infót ill. megmutathatják miként lehetne ezt megvalósítani

Módosította Randal: 2014.11.02, 16:03

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 15:53

Épp ezt írom én is. :) De mjad Randal felméri, ha komolyan gondolja.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]