Ugrás tartalomhoz

Fotó

Codex kiadványok

• Válasz írásához lépj be
550 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 15:48

Egy apróságot ne hagyjunk figyelmen kívül: a játék alapvetően a '90-es években volt népszerű, akkoriban a regények (és a Magus-regények is, amiben Nyúl is részt vett, a Renegáttal) stílusa is egész más volt, a szerepjátékoké is. Több, mint egy évtized eltelt azóta, a rajongói gárda sincs meg, lenne ennek közönsége? :titok:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 15:40

-a szerepjáték egy réteghobbi napjainkban, világszerte is, hát még itthon
-ezen belül a Codex-rajongók egy még kisebb tábor
-a szerzők nem aktívak a témában, nagyon sok éve (az okokat nem tudom, érdemes-e feszegetni, nem hinném)

Az utolsó pontra az ok valójábal az első kettő pontban van megfogalmazva. Legalábbis Nyúl többször nyilatkozta már ezt.

Olyan formában talán el tudnám képzelni ezt a kezdeményezést, hogyha az eredeti szerzőgárda nem vállal írást (és szerintem nem fog), hogy tőlük független írók írjanak Codexhez kötődő történeteket, ami ha elég nagy támogató táborra talál (ez a legszűkebb keresztmetszet), akkor egy crowdfundingon elkezdik összekalapolni az elkészítéshez szükséges pénzt, és ha tényleg olyan jók a művek, bele lehet keverni az ehhez szükséges jogok és az eredeti szerzők áldásának megszerzését is.
Elég sok gyenge pontja van még ennek a verziónak is, amik közé odasorolnám azt a kérdést is, hogy az eredeti szerzőkön kívül vajon van-e bárkinek elég rálátása a Codex világára, hogy tényleg ahhoz igazított történeteket írjon. Egyáltalán ismerünk olyan írót, aki úgy amúgy írna a Codex kötődésű történetet magától?

Randal

Randal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 14:43

Egyetértek az aggodalmaddal és ezeket a dolgokat végiggondoltam én is, de arra jutottam, hogy egy próbát megér.

Az írókkal fel lehet venni a kapcsolatot és kideríteni van-e kedvük/idejük/energiájuk egy újabb színvonalas munkára.

Illetve ott van a másik lehetőség, hogy aktív írók írjanak CX történeteket. Természetesen ehhez kellenének a jogtulajok illetve az, hogy lektorálják, engedélyezzék a dolgot.

Nem mondom, hogy egyszerű lenne a dolog és azt se, hogy működne vagy hogy most lenne belőle valami, de szerintem ha eljut hozzájuk a kérdés és a megvalósítás módja, akkor csak rajtuk múlik.

Természetesen ehhez kell, hogy tudják mi lenne a megvalósítás folyamata, mennyibe kerülne, mennyi lenne/lehetne a bevétel és kb. mekkora az a bázis aki azt mondaná, őt érdekelné a dolog.

Ha ez az infó megvan, akkor meg lehet őket keresni, ha rábólint egy-kettő illetve az új írók bevonását is lehetségesnek tartanák akkor el lehetne indítani a projektet.

Úgy gondolom, hogy ezen a kis piacon egy tetszhalott állapotban lévő, de népszerű világon játszódó történetek kiadásához az e-book az egyik legjobb formátum. Későbbiekben ha igény van rá, akkor ki lehet esetleg adni papírformátumban is.

Másrészt szerintem szükséges egy áldozathozás, hozzájárulás a vásárlóktól, tőlünk is.

A bizonytalanért nem várom el tőlük, hogy belevágjanak, de ha látnák, hogy van egy biztos minimum amiért megérné nekik, akkor az már jelenthet egy pluszt a döntés meghozatalánál.

És ez nem csak a CX-re vonatkozik, hanem minden egyéb kiadványra kis hazánkban.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 14:34

Hajlamosak elfelejtkezni a fanok pár tényről:

-a szerepjáték egy réteghobbi napjainkban, világszerte is, hát még itthon

-ezen belül a Codex-rajongók egy még kisebb tábor

-a szerzők nem aktívak a témában, nagyon sok éve (az okokat nem tudom, érdemes-e feszegetni, nem hinném)

Ezek mellett kérdéses, hogy érdemes-e időt belefeccölni egy nagyon sok éve döglött játékba?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 11:23

Viszont felvetődött bennem az ötlet, hogy esetleg meg lehetne keresni a régi írókat, hogy lenne-e kedvük újabb történeteket írni.

Tudom, a mai világban nem lenne egyszerá kiadni, ha érdekelne bárkit is, de eszembe jutott egy érdekes ötlet, ami talán működhet is.

Arra gondoltam, hogyha papír formátumban nem is, de e-könyv formátumban egyszerűbb és olcsóbb lenne a történeteket kiadni és megvenni is.

Ehhez persze kellene az is, hogy valaki megírja illetve megvegye az e-könyvet.

Gondolom erre sokan felkapnák a fejüket és ígérnék, hogy ők aztán biza megveszik, de lehet, hogy később mégse így történne. Pár ember megvenné a könyvet, felkerülne megosztó oldalakra és szegény író nem kapna semmit.

Viszont itt jönne a képbe a következő dolog, mégpedig a Kickstarter ill. ha van hasonló ami jobban illeszkedik az aktuális szituhoz, akkor az.

Az Indiegogo Magyarországra jobb feltételeket biztosít illetve kicsit flexibilisebb is talán. De ez igazából részletkérdés, mert egy ilyen projekt elindítása szerintem sokkal összetettebb feladat, mint amilyennek kívülállóként látszik. Az első lépés nyilván a szerzők megkeresése és meggyőzése lenne, és véleményem szerint itt meg is állna a folyamat. Persze egy próbát megérhet, de Nyúlról speciel tudom, hogy már évek óta nem foglalkozik asztali szerepjátékokkal és az azokhoz tartozó irodalommal.

Azt is tudni kell, hogy egy ilyen crowdfunding projekt elindítása nem csak pénz meg kiadványok kérdése, hanem presztízsé is. Ha bebukik az ügy, az nem csak a megírandó művekre lehet negatív hatással, hanem az ember önbecsülésére is. Sokan már emiatt sem vágnak bele, de ha még társul mellé pár egyéb tényező, akkor annál valószínűbb, hogy kihagyják a lehetőséget.

Randal

Randal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.01, 22:53

Valamelyik nap volt itt egy körkérdés a magyar szerepjátékok rebootolásáról és természetesen sokan szavaztak a CX-re.

Ebből az indíttatásból és azért, mert mindig tetszett, nemcsak a külseje, de a tartalma is, lekaptam a polcról az egyik Legendák könyvét.

Mindig szerettem ezeket olvasni és sajnáltam, hogy nincs több belőlük.

Viszont felvetődött bennem az ötlet, hogy esetleg meg lehetne keresni a régi írókat, hogy lenne-e kedvük újabb történeteket írni.

Tudom, a mai világban nem lenne egyszerá kiadni, ha érdekelne bárkit is, de eszembe jutott egy érdekes ötlet, ami talán működhet is.

Arra gondoltam, hogyha papír formátumban nem is, de e-könyv formátumban egyszerűbb és olcsóbb lenne a történeteket kiadni és megvenni is.

Ehhez persze kellene az is, hogy valaki megírja illetve megvegye az e-könyvet.

Gondolom erre sokan felkapnák a fejüket és ígérnék, hogy ők aztán biza megveszik, de lehet, hogy később mégse így történne. Pár ember megvenné a könyvet, felkerülne megosztó oldalakra és szegény író nem kapna semmit.

Viszont itt jönne a képbe a következő dolog, mégpedig a Kickstarter ill. ha van hasonló ami jobban illeszkedik az aktuális szituhoz, akkor az.

Ekkor ugyanis a szerzőknek egy adott mennyiségű eladás garantálva lenne, ami lehetséges, hogy megérné nekik a belefektetett energiát.

Természetesen ez nem garantálja, hogy a vevő azt kapja amit vár, de szerintem az író (és itt nem újakra gondolok, hanem azokra akik régen is írtak CX történeteket) se akarja rombolni az eddig felépített dolgokat, mégha talán most már nincs is sok jelentősége.

Szóval én úgy gondolom, hogy ez egy próbát megérne és ha összejönne, akkor kapnánk újabb CX történeteket, mert nem hinném, hogy a régiek kifogytak belőlük.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.06, 10:39

Ha még nem sikerült, akkor kérlek azt is kérdezd meg, hogy a mostani "M* versenyecskét" mennyire érintik a CX-et esetleg még védő jogok.

No és persze üdvözlöm.

Beszéltem vele. Azt mondta, hogy az efféle hobbi projektek nyugodtan mehetnek, amíg senki nem kér pénzt értük.

Codex közzététel ügyben nem tudok semmi konkrétummal szolgálni. Ősszel újra felveszem vele a kapcsolatot, és akkor talán kiderül, hogy lehet-e belőle valami.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.06, 09:28

Ha még nem sikerült, akkor kérlek azt is kérdezd meg, hogy a mostani "M* versenyecskét" mennyire érintik a CX-et esetleg még védő jogok.

No és persze üdvözlöm.

Módosította KLM: 2014.08.06, 09:29

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.04, 23:32

A telefon csodák csodájára feltámadt, szóval újra használatba vettem, viszont a szenszej nem vette fel amikor hívtam, úgyhogy egy óvatlan pillanatban újra próbálkozom majd.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.04, 22:32

Nem kell azt a telefont feltámasztani, elég egy animate dead is :-))

Na...?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.29, 14:00

Bakker ha a Codex abandonware lenne elkezdenék gyártani hozzá anyagot és feldolgozni a már meglévőt. o.O

Oké-oké, előkeresem azt a számot. ;)

Mantriel

Mantriel

Fehér Torony Mágusa

• Fórumita
  • 457 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.27, 23:24

Bakker ha a Codex abandonware lenne elkezdenék gyártani hozzá anyagot és feldolgozni a már meglévőt. o.O

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.16, 19:17

Ma sikerült beszereznem a Hegyi Királyság kiegészítőt, így teljes a gyüjteményem. Az Alapkönyv, Grimoire és a Codex-mappa mellé évekig nem volt meg ez a kiegészítő.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.20, 12:26

A tantusz - mikor még a dínók az MSZMP KB-ban ültek - a telefonérme volt. :)

Szóval sikerült már az a hívás a Napnyúlhoz?

Ja, azt vágom, mi az a tantusz (kölyökkoromban volt is a kezemben), csak nem értettem, hogy mire érted. Azt hittem, hogy tudsz valamit, és arra vársz, hogy nekem mikor csapódik le ugyanaz a tudás. :)

Nem, még nem hívtam. A száma csak a régi telefonomban van meg (remélem), szóval azt még fel kell élesztenem majd egy export erejéig...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.20, 11:27

A tantusz - mikor még a dínók az MSZMP KB-ban ültek - a telefonérme volt. :)

Szóval sikerült már az a hívás a Napnyúlhoz?

Módosította KLM: 2014.06.20, 11:27

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.20, 11:09

Na, leesett már a tantusz?

Nem. Mesélj, mire gondolsz! :buszke:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.18, 12:27

Ennek van már talán 2-3 éve is. :) Mostanság valahogy már nincs energiám ilyesmire, de lehet, hogy valamikor nyáron újra felhívom...

Na, leesett már a tantusz?

Adios

KLM

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.14, 22:30

"Nekem is meg van legálisan az alapköny, a grimoire és a Cx mappa" - Bulldy.

Nekem is megvannak. A Hegyi Királyság is megvolt, de valaki elfelejtette visszahozni nekem még anno.

Mikor megjellent a Codex, akkor újjongva vettem meg, mint egy új, ötletesebb, hangulatosabb, reálisabb rendszerű alternatívát a megunt Magus után. Akkoriban jópár játékot lenyomtunk a Codex-el.

A mai napig érdekelne, ha átlenne egy kicsit dolgozva, javítva. A kasztmentes, free-skill központú karakteralkotás, a harcistílusok és a "kisebbik vagy nagyobbik D10 kocka a sebzés - bármilyen fegyverrel lehet ölni" megoldás nagyon bejött nekem.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.14, 20:18

Ha van valami előrelépés, szólj! A Cx egy jó általános rendszer, a világleírás, a rengeteg elvileg hangulatkeltő, de lényegtől könnyen elfordító szinesítő szövegek nélkül, a grimoire -ból áthozott mágia-alapokkal a mai napig egy jól látszható lehetne.

Igen, az ötlet részben onnan is fakadt, hogy ahányszor látok valakit a fórumon felemlegetni a Codex szabályait, mindig felmerül, hogy de jó is lenne, ha lenne egy gatyába rázott verzió belőle.

Ezt a gatyába rázást én mondjuk nem vállalnám, de a lehetőség megteremtését azzal talán igen, hogy jogilag és elérhetőségileg is zöld utat biztosítunk neki. Főleg, ha ez néhány telefonhívásba és egy kis győzködésbe kerül csak. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.14, 17:16

Nekem is meg van legálisan az alapköny, a grimoire és a Cx mappa. A hegyi királyság kiegészítő csak azért nem, mert nem volt érdekes nekem az a régió. (Sytis kéziköny helyett pedig keresek valami "Complete history of Venice" kiadványt. :) )

Egyéb iránt igazad van, a Cx nyugodtan lehetne "abandonware" (igazából a M.A.G.U.S. is). Nem tudom kinél vannak a jogok, de nem tudom mit remél még közel 20 év után?

Ha van valami előrelépés, szólj! A Cx egy jó általános rendszer, a világleírás, a rengeteg elvileg hangulatkeltő, de lényegtől könnyen elfordító szinesítő szövegek nélkül, a grimoire -ból áthozott mágia-alapokkal a mai napig egy jól látszható lehetne.

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]