Ugrás tartalomhoz

Fotó

Élő játék

• Válasz írásához lépj be
116 hozzászólás érkezett eddig

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.18, 19:50

Hmm... ilyen esetben tudtommal 16 a korhatár, nem 18. De ez nem biztos... mindenesetre szerintem akkoris hülyeség. Aki meg nem tudott olyat szerezni az nem játszhat? Netalántán harcok közben húzzunk bukósisakot és magunk után takarítsuk fel az elszórt morzsákat, mert még bevisznek? :aboci: Eh... túlzásba sem kell esni szvsz. Aki eljön egy biti lályvra azt érdekli annyira a dolok, hogy tudja hova megy és hülyeséget nem fog csinálni, csak a hangulaton rontana... szerintem.

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.18, 08:37

Mivel nem volt túl nagy érdeklődés (max 10 ember), így egyelőre fektettük a témát, ehhez jóval több ember kell (ene).
Szülői bellegyezés: Clo, nem annyira vad ötlet. Ha én szervezőként résztvennék, akkor mindenkivel aláiratnám, h saját felelőségére jön. És 18 év alatt ilyet nem írhat alá a delikvens, ezért kell a szülői beleegyezés..

Uis én senkiért nem vállalom a felelőséget. Max magamért, de azt is meggondolom előtte.

PaYa

Mekklood

Mekklood

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.17, 19:37

A szülői beleegyezéssel lehet, hogy tényleg eltúlzom a dolgot. De szerintem jobb paranoiásnak lenni, mint pofára esni.

Szóval milyen helyszín(ek) szerepel(nek) a tervben?

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.17, 14:05

Az hagyján, hogy csövik, de még be is zárják éjszakára, ha jól tudom :titok:

Meg szülői beleegyezés? :felvon: Könyörgöm. Ez egy baráti társaság, nem pedig egy iskolai tábor. Vállaljuk a felelősséget egymásért szerintem.

Mekklood

Mekklood

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.08, 15:28

Helyszín hol lenne?
Egyszer egy ismerősöm szervezett egy kirándulást egy viszonylag elhagyatott várnál. Arról a várról van szó, ami az Egri vár másolata, és az Egri csillagok forgatására készült. Ha gondoljátok utánnaérdeklődöm hol is van pontosan, illetve lehet-e ilyesmit csinálni ott.
Pesti helyszín esetén javasolnám a Vajdahunyad várát, bár nem tudom, mennyire szállják meg a környyéket éjszaka a hajléktalanok.
Az időponttal kapcsolatban, jó lenne tudni, milyen napszakban akarunk játszani. Ez azért lényeges, mert ha nappal csináljuk, a Vamp klán nem igazán vehet részt a dologban (illetve vamp híján vampvadászok se passzolnának oda).
Ami még fontos lehet, hogy bizonyos kor alatt szükséges lehet irásos szülői hozzájárulást kérni. Lehet, hogy ez hülye ötletnek tűnik, de sok galibát meg lehet vele előzni.

_Gabriel_Night (NPC/NJK)

_Gabriel_Night (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.08, 14:31

LC érvei é svéleménye követendő példa

:rohog: Biti Live

Tök jól hangzik de télleg kéne egy erőskezű szervező különben csak kirándulás lesz a Bakonyban. ;)

Ha összejön télleg érdekes lesz

Galaxina

Galaxina

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1090 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.08, 14:00

Mint mondottam, én maradnék a boszinál.. ;)
Csak épp a mágiahasználatnak is hátránya, h valaki ezt télleg nem képes Live-ban eljátszani.. Galát már azért sem merném alakítani, mert az ő repülése nehezen szimulálható nálam.. pedig de szép is lenne.. *álmodozik..*

Nekem lenne rá igény, ha valaki megszervezi egy kellemes időpontban, valamikor a vizsgaidőszak után. ;) Egy Biti Live mindig ott szerepel azon a listán, amit szivesen kipróbálnék. :rohog:

Mekklood

Mekklood

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.08, 13:18

Chris, megköszönném, ha elküldenéd nekem is a rendszert, hátha lesz elképzelésem. Mondhatom, hogy rutinos KM vagyok, jó pár éve mesélek, bár Live-on még csak 1szer voltam ( rettegve néztem, ahogy egy werewolf egy csapásból kiosztott egy akkora pofont, amitől én kétszer is Végső Halálba kerültem volna, a sebzés áldozata meg fölkelt és visszaütött:) ).
A tesztelésben rám számíthatsz, ha tudunk időt egyeztetni (márpedig miért ne tudnánk).

A kristályvíz lehet, hogy hülyeség, látványban mindenképpen furcsa,
de ki kellene próbálni (a tesztelésnél) aztán kiderül. Persze nem kardot lehetne vele szimulálni, hanem buzogányt vagy csatabárdot (esetleg lándzsát). De ez is csak ötlet.

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.06, 17:15

Öhöm...hát,az igazság az,hogy készülget a rendszer,de lassan,mert sajnos több dolog közbeszólogat.

Azonban jönnek folyamatosan új ötleteim,s remélem nem csak nekem,ezeket már csak be kéne építeni a rendszerbe vhogy,s tesztelni sem ártana valamikor és valahol.

Egyébként Mekklood...egész jó tippjeid vannak,bár a kristályvizes dolog sztm kicsit hülyeség.
De csak így tovább.Ha van vmi ötleted,akkor szólj.A rendszert,ha igényeled,akkor te is megkaphatod,s tudsz hozzá rakni-venni,ha akarsz.

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.05, 19:42

Hivatalosan csinálják már :(

Mekklood

Mekklood

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.05, 10:53

A szabályrendszer? Szerintem legfeljebb akkor, ha lesz aki csinálja és lesz rá egyáltalán igény. :lol:

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.04, 19:27

És mikor lesz kész a szabályrendszer? :lol:

Mekklood

Mekklood

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.04, 18:47

Na igen, az igény... Jó lenne, ha valami módon fel lehetne mérni. Mert eddig ide úgy nézem nem sokan jelentkeztek.
És nem ártana valaki, aki kézbeveszi a szervezés irányítását, mert így most csak beszélünk beszélünk beszélünk, és nem történik semmi. Én szívesen vállalnám, de nem biztos, hogy 2hete Bitorló multtal én vagyok a megfelelő személy.
Van aki bevállalná?

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.03, 11:38

Szvsz az élőben az a lényeg, h _megcsinálod_ élőben amit a karakter csinálna.
Ennek megfelelően mindenki olyan karaktert csináljon, amely megfelel az adottságainak, meglévő képzettségeinek... Különben nem lesz egyéb, mint egy asztali játékülés, csak épp a természetben, sétálgatva, nagyobb létszámmal.

Az igény valóban kérdéses... sajnos.

Dea: Paintball: jó gondolat, mikor megyünk :nemertem: . Ott legalább nincs annyi vita, és a kék-zöld foltok is garantáltak :)

PaYa

Mekklood

Mekklood

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.03, 11:24

Ami a kétkezes harcot illeti, ha a játékos nem elég ügyes, rendszeresen kupán fogja végni magát. A pajzsnál meg szvsz kicsit hülyén nézne ki, ha az egyik ember ötödször találja el a másikat, de a km mindíg közbeszól, hogy ezt a karakter sikeresen hárította csak a játékos nem elég ügyes, ezért nincs sebzés.
Egy ilyen játékban a kék-zöld foltok reális kockázat, nem nagyon lehet kivédei. Persze nem kell minden degeneráltat elhívni, aki azt élvezi, hogy ütheti a másikat. Természetesen nem kellene erőből ütni a másikat.
Amúgy szerintem először fel kéne mérni, hogy van-e igény live-ra egyáltalán, illetve hogy hányan lennének hajlandóak KM-kedni illetve Npc-t alakítani. Szerintem csapatonként min.1 KM kell.

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.01, 23:26

Szerintem nem rossz a klánok,de sztm inkább az egyént helyezzük főszerepbe.Ezt úgy értem,hogy inkább összetett csapatokat kéne preferálni,s nem egy azonos ténykedésű csoportokat.
Vagy inkább az adott játéktól függően döntjük el,hogy hogy s mint.

Mekklood Hozzászólás 2004.03.31, 15:53

Képzettségekben a pajzs illetve a kétkezesség nem igazán szimulálható szerintem. Egy játékos vagy meg tudja csinálni, vagy nem.

Hát....ebben igazad van...sztm elég vicces lenne,ha vki nem tudna egy pajzsal (persze mérettől függően) bánni.Tehát ebben igazat adok neked.
És úgy vélem,bizonyos alapvető képzettségeket minden játékos megkaphatna.

//ha sok benne a hülyeség,akkor azt a fáradságra fogom,mielőtt valaki lekiabálná a hajam :sor: //

Deatre

Deatre

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.01, 21:11

Ha belemászunk, akkor minden hagyományos klánról szép lassan kiderül, hogy miért kell a végletekig lebutítani hogy játszató legyen... kicsik vagyunk mi ehhez, úgyis az lesz a vége hogy egy paintballparty a legjobb :sor: ;) :D

Galaxina

Galaxina

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1090 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.01, 10:59

Naggyon érdekes.. :rohog:

LC-nak szerintem teljes mértékben igaza van. ;)
Jobb lenne, ha klánokkal lenne megoldva a dologigy akár egy bitis karakteredet is kijátszhatod nyugodtan.
És nem kéne az IRL erőviszonyokra alapozni.. jó. persze, igaz, hogy pl. egy nem túl szép lányt nehéz csodálatos boszorkánynak nézni, de úgy legalább kijátszhatja a karaktere szépségét és lehetőségeit, függetlenül IRL adottságaitól.

Harcrendszerbe nem szólok bele, én tutira varázshasználót játszanék, ha ott lennék, de ezáltal jó lenne, ha nem csapnának agyon egy karddal csak azért, mert nincs rajtam teljesvért, emellett igenis, okozhat sérülést még az az ásványvizes üveg is, ha valaki kicsit erősebben csap oda. Nem hiszem, hogy bárki szeretne kék-zöld foltokkal távozni, bár a vágásokat ezzel el lehet kerülni...

Összességében: LC javaslata szerintem fantasztikusan jó. :felvon:

Mekklood

Mekklood

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.31, 14:53

Harcokkal kapcsolatban.. Egy ismerősöm mesélte, hogy valamelyik live-on a fegyverek "élét" 0,5 illetve 1,5 literes ásványvizes üvegek adták. Azokkal oda lehetett csapni, mert nem okoz sérülést. Persze nem bármekkora erővel, de lehetett úgy támadni, hogy a találat egyértelmű legyen.
Képzettségekben a pajzs illetve a kétkezesség nem igazán szimulálható szerintem. Egy játékos vagy meg tudja csinálni, vagy nem.
Bár nem igazán értek a dologhoz, úgyhogy bocs, ha hülyeségeket beszélek...

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.16, 09:33

Akkor majd levajazzuk a dolgokat C. :)

Egyébként bocsi,hogy részemről egy picit behalt a dolog,de vizsgák,meg stb.
De most már túl vagyok rajta,és jön a jó idő is,úgyhogy fogjunk komoly munkába!!!! :ugri: :(

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]