Ugrás tartalomhoz

Fotó

Élő játék

• Válasz írásához lépj be
116 hozzászólás érkezett eddig

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.12, 20:33

Szerintem verjük össze igazából egymást. HÖHÖHÖHÖHÖH

Amúgy ez a fegyverfüggetlenség nem jó... ha teszem azt én úgy döntök, hogy valakit nem a csatabárddal támadok meg, hanem a vajazókéssel akkor mivan?

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.25, 15:40

Lc, A bitihez lesz köze. Beírásodon addig gondolkoztam, míg nem találtam rá megfelelő módszert :D.

Két módot is találtam, még kicsit nyers az ötlet, ezért nem osztanám még meg :lol: .

PaYa

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.25, 15:38

Nem lohadt le a lelkesedés :-).
Az általam írt cuccokhoz nem nagyon kell se számológép, se papír nagyon.
Ember tudja a sebzését (előzetes karilapon kiszámítja) Ez nem változik (ezért a fegyverfüggetlenség).
Amikor harc van, akkor harc előtt mindkét fél bemondja mennyi a sebzése, ezért találatkor lehet tudni mennyiből kell levonni az SFÉ-t, és ezzel csökken az ÉP. MI ebben a bonya??? :lol:
Egyedül azt kell megoldani, hogy 'látványos' legyen a sérülés, mert az a valóságban is látszódik...

A varázslatlisták folyamatban, egy-két hét :D és megvan. Akkor kész a rsz, és lehet kipróbálni, tesztelni, erre biztosan akad majd lelkes ember :).

PaYa

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.23, 13:19

Hmmm....kicsit lelohadt a lelkesedés!!! :)

No...elolvastam PaYa rendszerét,és az a véleményem,hogy vigyünk magunkkal füzetet,meg számológépet,mert ennyi módosítót,meg számolgatást nem fog az ember a fejében tartani...
Meglehet oldani a kasztok közti különbséget,de sztm ennyire ne bonyolítsuk a dolgot...
Egyébként egy-két dolog tetszett benne,de most per pill. nem tudom,hogy melyik... :)

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.10, 09:51

Hát...hogy van-e valami köze,az majd alkalomtól függ úrnő!

Mellesleg ez a ne is érjünk hozzá a másikhoz ötlet ez nem nagyon tetszik..ennyi erővel akkor üljünk össze,s kockázzunk.

Ami azt illeti a mágia kidolgozását másra bízom,legfeljebb bele kotnyeleskedek,mert én nem nagyon vágom,de majd csak lesz belőle vmi.

Az életerő pontokat meg sztm csökkentsük le 10-re...több értelme lenne.
Az erő meg egyébb különbségek meg sztm tök mindegy,mert ha azt vesszük alapul,régen is volt girnyó harcos és izmos irnok biztos...csak nem volt annyira híres,hogy tudjunk is róla.

Bár ez lehet,hogy hülyeség.

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.05, 23:55

Egy ilyen élő játék engem is érdekelne, viszont sok kérdés felmerült bennem. Például, hogy ennek az egésznek van e valami halovány köze a bitorlóhoz? Mert ha már ezen a fórumon kapott helyet, akkor illene, hogy legyen.

Tehát, ahogy Aruwien is javallotta, klánok kellenének, mégpedig a bitis klánok (ha nem is mind). Voltaképp már az jó indulás a kalandokhoz, ha valaki nagy türelemmel kidolgozza, hogy mely klánok állnak egymással szövetségben, melyek ellenségek és melyek semlegesek. Persze a személyek nem feltétlenül tartják be szigorúan a klánszövetségeket :)
Azért se ártana ez a biti-alap, mert gondolom nem egy 12-egytucat fentezilájvot akartok összedobni; egy ilyen háttér eredetibbé tenné.

Ami a fegyvereket illeti: Szerintem egyáltalán ne legyen érintés (a legtöbb live-ban a játékosokat TILOS megérinteni, sok helyen nagyon komolyan veszik ezt.) Tehát felesleges betekergetni a nyilakat, kardokat, egyszerűen a nyilazás eljátszásához nem kell nyilat rakni a húrra, a kardozáshoz meg nem kell az ellenfélhez érinteni a kardokat. (Egyrészt imho hülyén néz ki egy műanyag szirszar a bökőn, másrészt még úgyis balesetveszélyes lehet, harmadrészt egy boszorkány vagy druida a büdös életbe nem fog védőöltözetet magára venni.) Az egészet imitálni kell; ha valódi, ámde veszélytelen kardvívást használunk, akkor sajna inkább a játékos, semmint a karakter előnyei érvényesülnek. (Értsd: ha én barbárt játszok, holott annyira béna vagyok, hogy egy kardot nem tudok rendesen megfogni, és az ellenfelem egy döglődő illúzionista, aki IRL viszont egy drabális gladiátor, akkor le fog győzni - a karakteremet is, pedig ez szinte lehetetlen.)

Fajok: IMHO bármi, ami klánon belül megengedett, és nem túl táp (illetőleg ha az, akkor megvannak a tápolást kiegyenlítő súlyos hátrányai.)

Mágiarendszer: Ha bonyolítani akarjuk, akkor a mágusok ugyebár lehetnek sokfélék, és esszerint kell kidolgozni a spelleket, ha egyszerüsíteni, akkor "csak" a mágus-nekró-druida-boszorkány-illúzionista-pap/paplovag-vajákos-kobzos varázslatokat kell megkreálni. A varázslatokat imitálni... nos, az már macerásabb dolog, inkább veszélytelen tárgyakkal lehetne eljátszani, varázsszöveg-blablával, levegőbe rótt jelekkel, énekkel.

No, részemről egyenlőre ennyi a vélemény.

LC

Módosította LadyCrow: 2004.02.05, 23:58

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.04, 21:53

Csak nagy vonalakban, mert nincs annyi időm a gépnél, hogy felvezessek mindent:
Varázslókat nem gondoltam megkülönböztetni:
A varázslatlisták minden esetben egy konkrét varázslatkört ölelnek körül:
bárd-boszi-'jó'pap-'rossz pap' stb.
Kikötés lenne, hogy a mágikus tudás képesség (egyelőre nem jutott eszembe jobb név) felvételekor ki kell választani egy varázslatlistát, amelyet megtanul az adott illető használni. Így máris megkülönböztetésre kerülnének a különböző varázslhasználói kasztok.
Fajok: Nagy-nagy bajban vagyok velük: Hiszen az okosságot-ügyességet eljátszuk. Az orkok büdösségét is (többfajta spray rulzz . :cyber:).
Amit képzettségbe tudom elképzelni: elf nagyobbat sebez az íjjal (hiszen pontosabban céloz). Az erősebb faj +1et sebez közelharcban.. De egyelőre tovább nem jutottam...

Az anyag gépelése folyamatban.
PaYa

_Aruwien de Vracon (NPC/NJK)

_Aruwien de Vracon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.04, 16:21

Mi lenne ha a kasztok a klánok lennének?Lehet hogy buta ötlet,de ha biti live akkor nem ártana ha hűek maradnátok hozzá valamilyen szinten...persze ez csak egy ötlet :cyber: ;)

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.04, 14:17

A kasztokat azért ne vessük el. Azt kéne, bár nem tudom ez mennyire megvalósítható, hogy nem képességek, nem tudás, hanem társadalmi izé alapján osztjuk be kasztokba a karaktereket.

A többi ötlet tetszik. Úgy is bele fogok pofázni a kész listákba, én már csak ilyen vagyok. Amiben nincs benne a kezem nyoma, az nem is jó! :P Szóval alig várom, hogy belerondíthassak!

A varázslatlista egységes lenne? Nekem jobban bejönne, mondjuk így:

Képzettségek közt - Mágia, Okkultizmus, Boszorkányság, Papi mágia, stb...

És akkor ezek szerint lennének varázslatlisták. És hogy gondolod megoldani a varázslók rendekre szakítását. Hogy egy nekró ne dobáljon tűzgolyókat, hogy a driuda ne idézzen illúziókat?

És mi van a fajok spec képességeivel? Értem itt azt, hogy az elfek teszem azt eleve jobbak íjászatban, a törpék erősebbek, az orkok kitartóbbak, a gnómopk SOKKAL okosabbak :gonosz: stb...

Várom már nagyon!
Alew

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.04, 14:04

Üdv,
Hasonlóan gondolkodunk, ez örömmel tölt el.
Azóta némiképp változtak a gondolataim, a kasztokat elvetettem.
Tegnap írtam egy hosszabb szösszenetet (kb 3-5 oldal).
Címszavakban vázolnám mire jutottam:
Alapvető képzettségeket vettem fel, amelyek a játékosoknak lehetőségeket adnak a karakter kialakítására.
Ezekből kell minden karakternek X szintnyit venni (bizonyos képzettségek szintfüggőek), így alakul ki a végső karakter.
A varázslást a korábban említett varázslatlistákkal képzelem el, és a választott varázslatlistával derül ki, hogy az egyes emberek milyen varázshasználóvá válnak.
Bizonyos megkötéseket kell még megtenni.
A fajok behozatala a legnehezebb számomra eddig. Az ötlet (de ez nem végleges, csak javaslat):
A fajoknak vannak kötelezően kifizetendő képzettségei, és esetlegesen fajonként 1 kis plussz.

Begépelni szerintem csak holnap lesz időm.
Addig is kellemeset,

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.04, 13:48

Jó, eredetileg én is onnan akartam őket, ez az európai dolog, ha olvastad, csak alternatíva volt. Amúgy miért ragaszkodunk LIVE-on belül is ennyire a kasztokhoz?

Fajnak én ezek mellé még egyet felvennék...gnóm. Az is nagyon jól kijátszható, elég látványos is...és én imádom!!!

PaYa lovag, azért én kitartok az európai rendszer mellett. Ott is vannak varázslókasztok, ott is vannak harcos, tolvaj, stb kasztok. Csak szabadabban, ergo jobban igazíthatóan. És sokkal egyszerűbb egy európai rendszert kijátszani, mint egy MAGUS-t. Nem csak azért mert azt nem mindenki ismeri, vagy ismeri eléggé, hanem azért is, mert valahogy az európai rendszer varázslói sokkal inkább megjeleníthető, könnyebben modellezhető varázslatokat használnak. Bár ez csak praktikus szempont.

Várom! :gonosz:

Alew

_Lana (NPC/NJK)

_Lana (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.03, 21:39

Hello mindenki! én most kapcsolodtam be és szeretném tudni miről folyik a csevely? Vagyis milyen szabályrendszerről?

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.03, 20:03

Jól látod a gondolatomat.
Én a kasztokat a mágusból húznám elő, egyszerűsítettve a kasztokat, és csökkentve a számukat.
Fajnak max elf/félelf/ember/törpe/(ork).
A többit összeírom, holnapra asszem meglesz. :gonosz:.

PaYa

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.03, 18:51

Nem tudom PaYa olvastad-e az európai rendszervázlatot, az összemosható kasztokkal, druida, apród, stb...na, annak alapjára ezt a rendszert fel lehetne húzni. Ez nekem tetszik. Lesz valami....

Alew

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.03, 08:18

És mi van ha nem halt meg vki a harcban? Ugyanúgy folytatni fogják, kezdenek új harcot + 5 kör.
Én inkább azt javallanám, hogy Y ÉP az ember (nincs fp), egy találat x ép-t vesz le (ezt csökkeni egy vért, 2 vagy 3 kategóriát megkülönböztetve:bőr/lánc/merevfém), majd amikor vki gy dönt, hogy nem kíván tovább harcolni, akkor
a, megadja magát
b, kihátrál a harcból (mondjuk bünti, 1 tiszta találat, sfével nem csökkentve) és akkor elszaladhat.. :)

Mondjuk: Y = 20, X = 4, a vért szintje + 1 sfé (tehát fém=3) de ez finomítható.
Pajzs nem csak támadás esetén kell bebugyolálva lenni.... mert mondjuk ha vmelyik 01-et dob (mármint az életben, nem kockával) és ráesik egy másik emberre, akkor támadás nélkül is súlyos sérülést tud okozni. Vélemény?

Karakterek:
Úgy tudnám elképzelni, hogy egy egyszerűsített karakteralkotási rendszert hoznánk létre.
Azt, hogy ki milyen képzettséggel rendelkezik (pl kétkezes harc, pajzstámadás, bla-bla), azt abból kellene finanszírozni.
A harcértékek/testi/szellemi értékek természetesen nem szükségesek kidolgozni, ezért live :).

PaYa

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 20:43

Kaptam egy két tippet,az életerő dolgokhoz.A szabályzatban úgy írtam le,hogy egy harc 5 találatig megy.Ez nem feltétlenül megy halálig,a szerzett sérülésektől függően.
Ellenben,ha vkinek van vértje,akkor az a fajtától függően plusszokat kap ehhez az öt találathoz.
A pajzs viszont nem ad plusszokat,az csak a funkcióját tölti be,ergó ha kivédesz egy ütést,akkor kivédted,ha nem,akkor mínusz.
Viszont pajzzsal csak akkor lehet támadást kezdeni,ha az körben,és esetleg a felülete is le van védve.
Egyelőre ennyi,a többit majd tőletek!

Akinek kell a rendszer,az szóljon Alewnek,vagy nekem.

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.01, 19:40

Hmm...nekem ne részletezd a kosárlabdábal okozott sérüléseket Awen...én már csak tudom... :nemertem: :ejj: :ejj:
Bár nem hiszem,hogy cipelni fogok magammal egy zsáknyi kosár v. tenisz labdát...

Awenhai

Awenhai

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.31, 06:20

Líthas, ifjú emberek!

Az íjászatot csak játékok között és céltáblára, akkor is óvatosan... de abban én is részt vennék... Úgy jó buli...

Christ: Kosárlabdával is remekül orrba lehet dobni a társat... (tapasztalat... :buszke: )

A teniszlabda is cefet kemény, hacsak nem félig szétvertet használunk... de itt már a sérülés max orrvérzés, és kék foltok... ez már elfogadhatóbb.

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.30, 17:17

Üdv!

Hmmm...asszem ez a nyilas ötlet el van vetve...nos,rendben...de akkor szerezzetek be olyan min. 50 db teniszlabdát... :buszke:
Viszont az íjakat akkor is el lehet hozni,legfeljebb minden alkalommal tartunk egy versenyt belőle...

//mellesleg én nem kézizem,hanem kosarazom...az is ér labda dobásnál???? :-o :) :D //

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.30, 06:26

Tapadókorongos játéknyilakkal legalább? Amúgy Allyra remekül tud elsősegélyt adni! Tapasztalat :buszke:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]