Ugrás tartalomhoz

Fotó

Élő játék

• Válasz írásához lépj be
116 hozzászólás érkezett eddig

Awenhai

Awenhai

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.30, 06:12

Líthas, ifjú emberek!

Talán, ha nekem is megfelelő időpont és szabályrendszer lesz, én is mennék... de ha valaki íjászkodni akar mozgó célpontra akár tompa végű lövedékkel is, eltöröm az íját, de legalábbis megpróbálom tönkretenni... Nem szeretnék pórul járni egy ostoba elképzelés miatt... a labda tökéletes szimuláció lesz a nyílvesszőkre is.

Allyra

Allyra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.29, 23:13

Aruwien: Kösz, nem próbálnám ki :D
Bizonyára nagyon jól lősz íjjal, de nem szeretnék próbababa lenni... bár... nemsokára nekem is lesz íjam... szeretnél esetleg mozgó célpontnak jelenkezni? :buszke: :-o :lol:
Nade komolyan... inkább tényleg hagyjuk, mert valóban ronda sebeket tud csinálni egy mégoly tompa akkora erővel nekedütődő tárgy is... ha mást nem, ezt megtanultam a 6 év alatt... Kézzel bármit dobsz, feleolyan gyorsan nem jön... és, épp mint te mondod, az is nagyon nagyot tud ütni alkalomadtán...
Mentőautót meg tényleg nem annyira olcsó odaállítani :)
Ha kell, elsősegélyt vállalok, de csak VÉLETLEN balesetek esetére, mert ahol veszélyesen játszanak, nem mennék...

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.29, 22:46

Ejha :buszke: Lusta vagyok én ezeket végigolvasni :-o Ha jutottatok valamire majd valaki megdob egy szabálykönyvvel?

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.29, 18:43

Üdv,

Ha közterületen játszunk (erdő, rét, kihalt terület), és nem csinálunk semmi vad figyelemfelkeltő dolgot, akkor szvsz nem fognak belénkkötni...
Mentőkocsi ahhoz kell, ha veszélyeset csinálunk, azt nem fogunk.. :D
Ha kérdik mit csinálunk, akkor csak jelmezpróbát tartunk :).
Jó sportokat említettél, mindet próbáltam, csináltam egy ideig.
Még mindig azt mondom, h íjjal a vesszőt jobban meg lehet küldeni, mint kézzel a labdát.

Ja, 10méterről sapkalövés: 1 M-ről is lehet 01-et dobni! És nem lesz velünk mentőautó... Illetve nem hinném hogy finanszírozni kívánnánk :nono:.

Szabályok kidolgozás alatt.... Ha lesz elég jó, kirakjuk a nyílt kritizálásra!

PaYa

_Aruwien de Vracon (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2004.01.29, 18:19

Az más ha közterületen játszunk....Ahoz eléggé sok dolog kell....Mondjuk ha azt akarjuk hogy a hatóságok beleggyezzenek ahoz kel minimum egy mentőkocsi....Vagy én vagyok hülye...mind1. :D

Azért mondtam,hogy könnyebb kitérni egy vessző elől mint egy labda elől,mert azt a bizonyos lasztit valaki úgy megküldi aki ért hozzá én a világba nem térek ki előle....//Kézilabdázók előnyben :) :nono: //

De persze a szemeben mint minden ez a dolog is rugalmas...ha nem tetszik akkor biztos lesz valami jobb....

Ja És Ally....Én 10 m-ről lelövöm a fejedről a sapkát íjjal...ha nem akkor bocsi :(

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.28, 19:57

Én egy teniszlabda elől sem tudok kitérni, ezért nem járok apámmal teniszezni. De inkább labda mint vessző.

A klopapír elég lüke ötlet, már bocsánat, tűzgolyóra akkor maximum moloto...izé, pöttyös gumilabda, vagy etwas hasonló. A mágia amúgy is elég necces kérdés.

Csatlakoznék a Nagymester PaYa Úrhoz, én is csak belesetmentesen, vagy bukósisak + teljesvért + gipszágy előre is...

Alew

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.28, 19:39

Üdv,
1, szerintem a vessző elől sokkal nehezebb kitérni.
Ezt arra a véleményere alapozom, hogy az elől a vessző elől is nehezen tudtunk kitérni, amely a kb 20m messze lévő falról 'pattant' vissza edzésen...
A teniszlabdát szerintem nem lehet gyorsabban dobni, mint a vesszőt (mert akkor inkább azt is dobom :D )

2, Tűzlabda modellezése

egy lángoló budipapír tekercsel

Khhm. Szerintem közterületen leszünk, tehát már azért sem ajánlott, mert a rend marcona őrei nem biztos h jó szemmel néznék... Másrészt természetben leszünk, ahol egy ilyen erdőtűz-gyújtásra felettéb alkalmatos eszköz használata szerintem nem tanácsos... De ez megint csak szvsz.

Hozzáteszem, én az abszolút biztos, és balesetmentes dolgokat vagyok hajlandó támogatni.

Hopsz, látom néhányan megelőztek :)

Módosította PaYa: 2004.01.28, 19:41

Allyra

Allyra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.28, 19:35

Hát, fene tudja, egy nyílvessző némiképp (jóval..) gyorsabb, mint egy teniszlabda, pláne, ha dobja az ember, és nem teniszütővel üti, ergo, kitérni is nehezebb előle szvsz...
Nomeg megnézem én azt a nyílvesszőt, amivel valamennyire is célozni lehet, ha tényleg nagyjából veszélytelenre bugyolálják a végét...
Nomeg 1 biztos, én pl. nem szeretnék olyan játékban résztvenni, ahol fennáll az esélye, h. íjjal lőjenek rám.. Biztos, ami biztos, és még törött orrot-szemüveget se szeretnék... Node ez csak az én magánvéleményem.

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.28, 19:26

Hmm...köszönöm a mellém állást Aru...bár ez a wc-papír tekercses dolog nem nyerte el a tetszésemet.Nem akarom felgyújtani Magyarországot...De az íjas ötlet sztm jó lenne.

• Látogató

Kelt 2004.01.28, 16:09

Nem tudom ki hogy van vele ,de szerintem ez az íjas ötlet jól hangzik...ügyes emberek kitérnek a nyílvesszők elől,de egy teniszlabda elől már nehezen....

Meg azokat a dolgokat amiket meg lehet valósítani nem biztos,hogy helyes lenne valahogyan máshogy előadni a játékban....Ezalatt azt értem,hogyha egy tűzgolyót lehet ábrázolni egy lángoló budipapír tekercsel akkor miért ne?...legyen valami izgalom a játékban...

De ha ti nem így gondoljátok akkor el lehet vetni az ötletet...lehet hogy csak az öreg druida ilyen vállalkozó szellemű...és tűzálló :D :) :nono:

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.28, 00:12

Ebben teljesen igazad van PaYa,de egy olyan vessző,amin nincs hegy,s van rajta egy öklömnyi kötés,már csak nem tud olyan nagy károkat okozni...de ezt tényleg majd letisztázzuk,ha többen tévednek erre a fórumra.De ha a többség dönt!Én megvesztegethető vagyok!!! ;) :( ;)

A vizsgákhoz meg kalappal! ;)

Módosította christ: 2004.01.28, 00:13

Allyra

Allyra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.28, 00:10

Üdv!

Ha a szervezők nem haragszanak meg, én is hozzászólnék ;)

Íj: PaYával értek egyet, nemhogy egy 20"-os íj, de a gyerekjátékként forgalmazott tapadókorongos vesszőket kilövő műanyag puska/íj is képes kilőni az ember szemét, ha rosszul találja el, hallottam ilyen esetről sajna.. :(
Esetleg akinek van íja, (és remélem, addigra, mire aktuális lesz, nekem is lesz ;) ), elhozhatja, és játékon kívül lehet célbalövő-versenyt rendezni ;) De ember felé inkább ne...

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.28, 00:02

20" íj, blunt vesszűvel is csúnya munkát tud végezni, ha mondjuk véletlen szemen/orron/fülön talál...
Én nem támogatom, de ez az én véleményem.

Km: Jelen esetben úgy tudom elképzelni, hogy csapatonként 1 'felügyelő', és a fontos helyszíneken egy.

Még lenne 1-2 dolog, amit előbb szerintem tisztázni kellene... Csak fussanak ki a vizsgák.

PaYa

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.27, 23:42

Engedelmemet megkapod PaYa! ;)

Mellesleg teniszlabdákat dobálni???Hát...nem túl élethű...Sztm egy 20"-os íj,aminek a vesszői tompák,s még azok is le vannak védve,nem igen sérülésveszélyes,de ha a többség így szavazza meg,akkor legyen.

Egyébként a KM szava valóban szent,bár egy ekkora volumenű dolognál több KM is előkerülhetne...mondjuk kettő,vagy három,hogy a csapatokat tudja felügyelni,stb.

Nah...arra gondoltam,hogy szép lassan,ha tom,akkor felpakolom ide a rendszert,s akkor át lehet vizsgálni,s beleszólni.Bár ehhez még a lektorok beleegyezése is kell.

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.26, 08:40

Ja, 2vel ezelőtti hozzászólásomban már nem tudom mit akarnak szimbolizálni a a számok, de hogy igen megkeveredtek, az tuti. :(. Uh, hagyjátok figyelmen kívül, léciplíz.

PaYa

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.26, 08:35

Szvsz pedig az íjara megy a legtöbb védelem

Íjjal nem lövünk ember felé. De még mellé se. A valós íjjal lövést maximum kialakított pályán tudom elképzelni.
E helyett távfegyverhelyettesítőszközkészlettel (jó szó mi :lol:, a kötőjeleket meg oda, ahová valók :rohog:)
oldjuk meg: Pl teniszlabda, rongylabda, esetlegesen babzsák. (akár boxzsák is, csak legyen aki eldobja :lol: ).

A másik hogy mindenki alapos védőfelszerelésben lesz kénytelen jönni. :felvon:

Harmadik:
Ilyet csak akkor lehet/szabad csinálni, ha vannak bírók. És mint a játékokban: a KM szava szent, ha az egyszer elmondott érveidre se változtatja meg a döntését, a hangerő növelésétől itt se fogja :( .

A többi még kidolgozás alatt.

Kis közvéleménykutatás (az utólagos engedelmeddel, Christ :))
Hány embert is érdekel ez? Mármint ki venne részt egy ilyenben? A választ (hogy ne verjük szét a fórumot), u2u-ban várom. Ez nem jelent ígéretet, elkötelezettséget, csak előzetes felmérést...

Üdv,
PaYa

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.26, 00:18

PaYa szívemből szólott...véletlenül nem vagyunk mi valamilyen kapcsolatban??? :(
De most komolyan...azért én úgy gondolom,hogy elég intelligens itt a többség,aki meg nem,az nem jön el.
Szvsz pedig az íjara megy a legtöbb védelem,mert hát én se szeretném,ha véletlenül Tell Vilit játszana velem.

De a többi véleményem PaYa leírta...
Egyébként köszi a hozzászólást Aru...írhatsz még,mert volt benne értelmes dolog! :felvon:

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.25, 21:59

Üdve,
A felvetés jogos. Bár az ötlet nem tőlem származik, de mivel belevetettem magam, ezért most én válaszolok:
1, fegyverek-harc:
természetesen ez kerül legjobban kidolgozásra: ahogy én képzeltem a fegyverek polifoam borítással, távfegyverek mondjuk teniszlabdával modellezve.
Találat-sebzés persze nem erősségtől függ, hanem csak 'érintésig' mennek a találatok, találatonként visszarendeződés.
2, Beszólok-utálom-stb.
1, Asszem a mágusnak is a legelején ki van emelve, de ez minden játékra igaz: ami a játékon belül törétnik az a játéké, ami azon kívül az azon kívül maradjon. Bízom benne, h vagyunk ennyire intelligensek.
3, Ez nem Biti-live lenne, annak már megvannak a szabályai, és a menete (volt rá példa az előző rpg.hu-n). Élő szerepjáték, amelynek a szabályrendszerét kidolgozzuk, ez alapján majd meg lesz hirdetve/hívva néhány csapat/ra, akik a szervezők által kitalált történetet játszák végig egy adott területi és időkorláton belül.

Remélem világosabb lett. Ha valamit rosszul írtam, akkor a fejlövést várom.
Kellemes estét,

• Látogató

Kelt 2004.01.25, 20:45

Nem nagyon akarok közbeszólni,mert nem vagyok a legnagyobb túdó a bitin,de...

A témát ahogy olvastam eléggé elkezdet elkalandozni a mágia túlzott kidolgozására.Ennek örülök meg hajrá meg minden,de vannak azért olyan dolgok amiket minenképpen tisztázni kell.Ezalatt a dolgok realitását értem,mert nincs kedvem belerohanni egy kóbor nyílvesszőbe.Meg a többi...Ha valaki rendesen akar valamilyen bitiformát összehozni annak gondolni kell a hely(ek)választására.Ez valószínűleg valamilyen anyagi háttért követel.

Nem elhanygolható az a tény,hogy ami itt játszódik a trónteremben azt nem kellene átvetíteni a live-ba.Ezalatt a harcok előtt/után/közben lévő IRL beszólások és fikázások értendők.Mert azért csak más az ha otthon a melegben punnyadva szidod azt akiről úgy gondolod,hogy egy ....fej és közben KV-t iszol a monitor előtt.És más az ha valakivel szemtől szemben állsz kovácsoltvas pallosod szorongatod és úgy alakul ki az IRL konfliktus.Szerintem azért mielőtt kidolgoztok egy tökéletes rendszert ezekre is odakéne figyelni....

Sajnálom ha valaki nem ért velem egyet vagy hülyeségnek tartja a beírásom az szóljon és nem fogom látogatni ezt a fórumot...

Addig is kitartás,mert én bízom benntek,hogy összehoztok valamit :(

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.24, 00:21

Hmm...ez a könyves ötlet tetszik...ezt bevesszük,már csak a varázslatok hiányoznak belőle...De tetszik ez az anyagi komponenses dolog is...
A boszik mágiájánál pl. a gyertyamágiát is gyertyákkal kívántam megoldani.A bárdoknál meg dal,vagy vers,vagy vmi hasonló előadásával...De az ötlet jó,csak dolgozni kéne a szövegeken.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]