Ugrás tartalomhoz

Fotó

Élő játék

• Válasz írásához lépj be
116 hozzászólás érkezett eddig

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.23, 20:40

A varázslatokat előre le kell fixálni, hogy mik vannak/illetve mik nincsenek.
Ezután már rövid pálya előálítani az egyes kasztok által tanulható, varázslatlistát.
Minden varázslathoz lehet gyártani egy egy-kétmondatos szöveget, amit el kell mondani, ezzel aktivizálja a varázslatot.
Esetleg bizonyos varázslathoz anyagi komponenst kötni (Pl Fényvarázshoz (na nem az emberteremtéshez, hanem ami világosságot csinál) elemlámpát kell vinni, és akkor pl x percig használhat egy elemlámpát...).
A varázslat fogyását akár úgy lehet megoldani, hogy a varázsló varázskönyvet készít (fűzős mappa, vagy vmi hasonló), amibe oldalanként egy varázslat van rakva. Varázsláskor ezt kiszedi, és akkor így követhető mi fogyott el eddig.

PaYa

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.23, 20:03

Ramonnak nem kell festék Christ! Ő maga a lich személyében. ;) ;)

Alew

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.23, 17:05

Ez a listás dolog tetszi,csak meg kéne határozni hogy miket lehet,és valami kivitelezési mód is kéne.Mert nem lenne célszerű csak úgy hadonászni egyet,és azt mondani,hogy "Te hülye,ne hadonássz már,mert rég elszívtam az életerődet!".De egy kis munkával meg lehet csinálni.

Az élőhalottakról meg csak annyit,hogy ha kifested magad lich-nek Ramon,akkor részemről rendben,bár a varázslók mágiája kissé még kérdéses.De ha van ötleted,akkor meghallgatom.

RV_mester

RV_mester

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 387 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.22, 22:02

Ez az ötlet tök jó! :)

Egyébként meg szerintem az élőholtakat még nyugodtan bele lehetne ültetni a játékba, mint játszható fajt. Őket nem kötik olyan hátrányok, mint pölö a vámpírokat és szerintem csak szinesítenék a palettát. Elsősorban fajilag, mert ugye gondolom azzal mindenki tisztában van, hogy a lich elsősorban varázsló, a múmia meg rendszerint pap... Bár itt asszem ki is merült az élőholtak tárháza, lévén csontival vagy zombivan nem játszik senki... Ööö... Bár az előbb felsoroltakat sem feltétlenül lehet jól megjeleníteni. Vagy ki tudja...

No mindegy, csak hangosan gondolkodtam... :aaaaa:
:lol:

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.22, 21:36

Mágia:
Mágus: Van X manád, tudsz minden varázslatot, a helyzetnek megfelelőt előhúzod elsütöd, míg van energiád.
MERP: Van egy lista, amik az általad ismert varázslatokat tartalmazzák. Ebből választod ki azt amit memorizálsz.
Varázslás: Attól függően mennyi időt szánsz a varázslatra, alakul ki a varázslat erőssége. Erről Gabriell tudna mesélni, énnekem csak emlékeim a varázslatról.

Most ennyit,
PaYa

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.22, 16:57

Hmm...forgattam kezeim között egy kicsit az ajánlott rendszert,de nekem egy két dolog nem tetszik benne...pl. miért kéne annyira pontozni a dolgokat,mint mondjuk egy rendes asztali játéknál...Én egy olyan játékra gondoltam,ahol mindenki a saját színészi tehetségére hagyatkozik,és mondjuk ha valakinek elvágják a torkát,akkor nem fog tovább szaladgálni a játék során...(bár van egy olyan sejtésem,hogy nem mindenki fogja ezeket betartani,de a remény hal meg utoljára)
De pl. a fegyver korlátozások tetszenek...

De a mágiával kapcsolatban nem tom mire gondolsz... :lol:

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.22, 16:24

Üdv,

A Legenda szabályzatát olvastátok? Elég összefogottnak tűnik.
A mágia szerintem a Listás megoldás szerint lenne jó (mint a MERPben), persze adaptálva a körülményekhez :lol:.

PaYa

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.22, 16:22

Nah, emlegettek! PaYa lovag Uram! Ha igényled, emeld szavad és már küldöm is.

Alew

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.22, 16:15

Ugye-ugye PaYa! :aaaaa: Azt is a te tanácsodra tettem... :aaaaa:

Mellesleg nem sokat tudtak segíteni,úgyhogy magunkra maradtunk...de sztm ha Alew átküldi neked a fájlt,akkor nézd át az eddigi rendszert,és utánna mondj véleményt...

(az enyém sajnos meghalta magát... :lol: hogy pusztulna meg :) )

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.22, 11:29

Mea Culpa.
Visszavonom előző megjegyzésem, leborulok Christ nagysága előtt.
/*Értsd: beajánlottam a fórumot, gondoltam elkezdem olvasni, hogy ha van vmi kiemelkedő ötlet, felvessem.... Erre Christbe botlok .... :-) */

PaYa

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.22, 11:24

Üdv,

Bátorkodom csendben hozzászólni, bár nem vagyok egy nagy live-szerepjátékos :buszke:.
Amit ajánlani tudok:
Vannak élő szerepjátékrók szóló fórumok, ahol már többé-kevésbé kész, kidolgozott szabályok vannak. Mielőtt sajátot kezdünk fejleszteni, érdemes lenne ezeket végigbogarászni, mert ők már túlvannak az első néhány próbafutamon.

Bocs, h levegőt vettem,

PaYa

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.21, 13:25

A faj és kaszt rendszer:

Eddig meghatározott fajok:ember,elf,törpe,fél-elf,fél-szerzet,goblin,ork,törpe.
Egyelőre több fajt nem sikerült a rendszerbe ültetni,mert hát kitudna eljátszani egy a semmiből megjelenő démont,vagy egyébb hasonlókat...
A játékban a faji hova tartozást a fegyverzettel,ruházattal és beszédstílussal kéne a leginkább tükrözni,tehát erre kérnék ötleteket,elvégre egy ork v. goblin nem fog úgy beszélni,mint egy tünde...

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.20, 18:02

Jujj...ez fájt Dea! De jóétvágyat hozzá! :P :rohog: :D

Alew

Deatre

Deatre

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.20, 17:56

Alkotok én Alew, de azt hiszem hogy nélküled eszem meg :D :rohog:

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.20, 17:49

Csakhogy és nohát! :rohog:

Készülget a rendszer, ámde van egy-s-két gyengébb pontja:

Mágiarendszer
Sebesülési rendszer
Fajok és kasztok

Akinek ezekre van részletes ötlete, az valami finomat alkosson kérem! Köszi!

Alew

Módosította conBarten: 2004.01.20, 17:49

christ

christ

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.20, 17:27

Üdv!

Nos,mint lentebb is olvashatjátok,ez egy régen várt fórum lesz sztm,s a rendszer mi említve vagyon már készülőben van,igaz,annyi zűr van vele,hogy nem kimondottan bitorló rendszerre épül,s valszeg sokak nem tetszésére Magus alapokon nyugszik.
A rendszer még nem tökéletes,most készül,így akinek van ötlete hozzá,az szoljon,s megfontoljuk a dolgot!

Addig is..jó bitorlást!

Deatre

Deatre

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.20, 17:16

Régen felmerült már az ötlet, hogy a trónbitorló találkozókon élő trónbitorlásra is sor kerüljön. Azonban a hosszas szabályegyeztetések (és a hozzáértő szervezők hiánya ) gyakran ahhoz vezettek, hogy nem lett a dologból semmi. Ezért láttunk neki, hogy egy rugalmas, kötetlen, de egységes és alapos, egyszóval tökéletes szabályrendszert hozzunk létre élő trónbitorlózáshoz... Ne fogd vissza magad, mondd el minden ötleted!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]