Ugrás tartalomhoz

Fotó

Warhammer 40k #2

A téma archiválva van, emiatt nem szólhatsz hozzá.
1856 hozzászólás érkezett eddig

Golyszi

Golyszi

Fröccsöntött kapuőr

• Archívum
  • 551 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.11.10, 22:42

asszem 40-esen...

kgb

kgb

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 735 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.11.10, 22:00

Sziasztok,

Meg tudnátok mondani, a Chaos Space Marine-ok által idézhető nagy démon mekkora base-n van? És egy Demon Prince?

Köszi,

kgb

SaGa_Jr

SaGa_Jr

Síkok Vándora

• Fórumita
  • 3049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.11.10, 16:54

Már megjelent az 5. kiadású. AMit magyarul eltöltöttél az már régi, érvényét vesztette. Az új kategóriákkal erősebb és szinte midnegyik rendház összerakható belőle. Külön rendház szabályok, trait-ek már nincsenek.

Airyku

Airyku

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 766 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.11.10, 16:48

Koncepcióm lényege: Fehér-fekete színséma, itt-ott fémes csillogással. Lépegetők, Siklók, egy csomó gyalogos és pár jet-pack figura. Nem nagyon akarok szőrözni tankokkal meg más nagy géppel. Esetleg szállítóeszközök. Az űrgárdisták kódexe 5. kiadású? Én a 4.-et töltöttem le anno magyarul.

Phet

Phet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 660 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.11.09, 23:10

Eltérésnek talán még a White Scars rendházat lehet felhozni, motorosok, néhány egyedi figura, szemlélet.

Én egyébként annak a híve vagyok, hogy ha már játszunk (és szerepjátékosok vagyunk) akkor nagy nehezen válasszunk és akkor tartsuk magunkat a fluffhoz (nem tudom jobban fordítani, talán történethűség?) ha egy mód van rá.

Ellenben csinálhatsz mondjuk saját rendházat. A második alapítás során a nagy rendházak egy részét úgyis szétszedték vagy 1000 kicsire. És egy szépen megalkotott színséma, mondjuk egy hangulatos sztorival szerintem kifejezetten dicséretre méltó.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.11.09, 21:03

muszalynak nem muszaly, de erdemes. Ha mar az adott rendhaz tetszik, akkor az a szinei miatt fog tetszeni, mivel mas kulonbseg nincs koztuk.
Azaz pl Salamanders rendhaz pont ugyanaz statokban, egysegekben, stb, mint az UM rendhaz, vagy barmely sajat kitalalt rendhaz.

Alig par elteres van:
- Blood Angels (sok assault marine)
- Dark Angels (csuhak es spec deathwing/ravenwing szabalyok)
- Space Wolves (ok nem tartjak be a codex-et, es mas a felepites, mostanaban jon uj codex hozzajuk)
- Black Templars (nagyon nem tartjak be a codexet, es sok jarmu hianyzik, alapvetoen kozelharci, de gyalogos marine-ok alkotjak)

mar mostani SM codex miatt, legtobb BA/DA jatekos nem akarja bevallalni az adott rendhazat, inkabb zold marine es voros marine-okkal jatszik.

Igazabol ha pl a csuhak tetszenek meg, akkor lehetnek azok sajat rendhazban is, mondjuk a veteranokon.

Airyku

Airyku

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 766 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.11.09, 20:37

Ahoj!
Szinte még szűz terület nekem a 40K, így számos kérdésem van/lesz! Bízom benne, hogy lesz(nek) mentor(ok) aki(k) segít(enek)! :D
Első nagy kérdésem:
Tegyük fel, hogy Space Marine-okkal kezdek játszani, lefestem őket valamilyen színre, de menetközben megkedvelem az egyik rendházat és azt kezdem gyűjteni. Pl. Kezdetben lila és kék színű páncélokat festek, de aztán a Dark Angel-ek megtetszenek. Versenyen, itthon, muszáj a seregnek ultramarine kék-Spacewolf szürke, Dark Angel zöld stb-nek lennie, vagy elég, ha a jellemző színek egy-egy csíkban vannak az átlag katonákon és jellegzetes egységeket rakok melléjük pl. csuklyás dark angel-eket?
Általában hol szoktak játszani 40K-t? Verseny illetve csak úgy... A Kristálycsarnokot ismerem csak.
Üdv és kösz!

Zoli

HatesHiganai

HatesHiganai

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 813 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.07, 09:39

Úgy érted mint egységtipus? Beast/cavarly?

1. Mindegyiknek megvan a fleet.
2. 12" chargolhatnak.
3. 3D6-ot vonulnak vissza.

(régi szabálykönyv 57.oldal, van egy kis külön fejezetük)

Archeon

Archeon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 97 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.07, 08:54

sziasztok

kezdö játékos vagyok csak pár honapja foglalkozom 40k val és még nincs meg a szabálykönyv(angol)

daemon armyt kezdtem de 1 szabályra sem a seregkönyvben sem a magyar szabályban nem találtam választ

valaki megtudná mondani hogy a beastekre milyen szabályok vonatkoznak?

gorugrany

gorugrany

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.07, 18:20

Veszett roham (Furious charge): ha a modell rohamozik kap +1 erőt (Strength) és +1 kezdeményt(Initative).
Tankvadász (Tank hunters): +1 a páncélátütésre (Armour penetration) bármilyen fegyverrel és automatikusan át mennek a tanksokknál a morál teszten.

balu999

balu999

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.07, 17:54

Veszett roham, Tankvadászok képességek mit tudnak?
Sabálykönvben nem találtam semmi , a codex azt írt , hogy a szabálykönyveben vannak az "Univerzálsi Speciális Szabályok" között kell keresni de a szabálykönyvben nem találtam "Univerzálsi Speciális Szabályok" címszót (troolos fordítást használok).

balu999

balu999

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 16:31

Egy kötelező, kettő a maximum, de ez ott van minden kódexbe és szabálykönyvbe. Illetve apocalypse-be nem tudom, hogy működik, de normál seregsémában ez van.

;)

Ducimax

Ducimax

Cs. O. Lovag

• Fórumita
  • 921 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.21, 18:21

Egy kötelező, kettő a maximum, de ez ott van minden kódexbe és szabálykönyvbe. Illetve apocalypse-be nem tudom, hogy működik, de normál seregsémában ez van.

balu999

balu999

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.21, 18:00

Az a lényeg, hogy körönként az osztagból csak egy marine veheti figyelmen kívül az elrontott páncélmentőjét.
De csak akkor ha a Apothecary nem menekül, nincs pinnelve v. nincs közelharcban.
Ha pl. karakter mentőjéről van szó, akkor az akár minden körben használhatja az Apo. képességét, ez nincs megkötve, de egy Apo. egy körben csak egy ignorálást enged.

Köszi

Hello
Van valami kikötés , hogy hány hq/karaktert rakhatok be a játékba?
Szia

icedragon

icedragon

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 190 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.14, 16:50

Az a lényeg, hogy körönként az osztagból csak egy marine veheti figyelmen kívül az elrontott páncélmentőjét.
De csak akkor ha a Apothecary nem menekül, nincs pinnelve v. nincs közelharcban.
Ha pl. karakter mentőjéről van szó, akkor az akár minden körben használhatja az Apo. képességét, ez nincs megkötve, de egy Apo. egy körben csak egy ignorálást enged.

Módosította icedragon: 2008.04.14, 16:52

balu999

balu999

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.14, 16:21

Hello
Ürgárdistáknál az orvos pontosan mit is tud csinálni?
Én úgy tudom , hogy 6"-os körben az elrontott páncélmentőket dobatja újra.Tegnap játszotta egy ismerősömmel és ő szerint ez hülyeség.
Csá

Az Apothecary nartheciuma a következőket tudja (egyenesen a codexből):
"... the apothecary cannot be Falling Back, Locked in close combat or Pinned. He may treat any friendly non-vehicle model within 6" of him. Once per turn, he may use his narthericum to allow a treatable model to ignore a falied Save (of any sort)."
Ez persze nem vonatkozik az Instant Death lövésre, meg olyan közelharci támadásra ami figyelmen kívül hagyja a páncélmentőt.

Angol az nem az erősségem.A fordítást olvastam.Forditásból nem derült ki , hogy az orvos miatt a katona háűnyszor veheti figyelmen kívül a mentőt.

balu999

balu999

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.14, 16:17

Meglehetősen régi 40k-s emlékeim alapján az osztag minden körben ignorálhatja az első mentetlen wound-ot. Azt hiszem :D

Elvileg igen de többen is azt mondták 40k-s köreimben , hogy a rontott páncélmentőt kell újra dobnia.

icedragon

icedragon

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 190 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.14, 16:03

Hello
Én úgy tudom , hogy 6"-os körben az elrontott páncélmentőket dobatja újra.Tegnap játszotta egy ismerősömmel és ő szerint ez hülyeség.
Csá

Az Apothecary nartheciuma a következőket tudja (egyenesen a codexből):
"... the apothecary cannot be Falling Back, Locked in close combat or Pinned. He may treat any friendly non-vehicle model within 6" of him. Once per turn, he may use his narthericum to allow a treatable model to ignore a falied Save (of any sort)."
Ez persze nem vonatkozik az Instant Death lövésre, meg olyan közelharci támadásra ami figyelmen kívül hagyja a páncélmentőt.

Thall

Thall

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1070 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.14, 15:49

Meglehetősen régi 40k-s emlékeim alapján az osztag minden körben ignorálhatja az első mentetlen wound-ot. Azt hiszem :D

balu999

balu999

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.14, 14:53

Hello
Csá

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]