Ugrás tartalomhoz

Fotó

Vadászház #2

• Válasz írásához lépj be
1204 hozzászólás érkezett eddig

Pricomtur

Pricomtur

Uwel Kegyeltje

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.12, 09:11

*Elég jó emberismerő hírében áll, így látja, hogy Tiriának nem nagyon fűllik a foga ehhez a beszélgetéshez. Ahogy azt is, a nő egyelőre nem tartja sokra. De azért...*

Az istenek útjai kifürkészhetetlenek, és az Én Uram nem a beszédes fajta. Egyszerűen éreztem, hogy jönnöm kellett. Meg aztán, Yneven elég sok ellenségre tettem szert az utóbbi időben. Nálam nagyobb erőkkel kerültem szembe.

És persze az sem utolsó szempont, hogy dolgavégezetlenül hagytam el Teráliát. Tudja utálok félmunkát végezni.

*Bal szemöldöke végül felszalad, miközben ezúttal alaposan végigméri a nőt.*

Azt hallottam Ön lett itt az új Főinkvizítor. Ahogy látom, rátermett embert jelöltek az előző utódjául. Nagyon kényes a helyzet? Használható az állomány? Vagy inkább magában szereti vadászni az eretnekeket?

//Errata, bocsánat.//

Pricomtur

Pricomtur

Uwel Kegyeltje

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.11, 10:44

*Elég jó emberismerő hírében áll, így látja, hogy Tiriának nem nagyon fűllik a foga ehhez a beszélgetéshez. Ahogy azt is, a nő egyelőre nem tartja sokra. De azért...*

Az istenek útjai kifürkészhetetlenek, és az Én Uram nem a beszédes fajta. Egyszerűen éreztem, hogy jönnöm kellett. Meg aztán, Yneven elég sok ellenségre tettem szert az utóbbi időben. Nálam nagyobb erőkkel kerültem szembe.

És persze az sem utolsó szempont, hogy dolgavégezetlenül hagytam el Teráliát. Tudja utálok félmunkát végezni.

*Bal szemöldöke végül felszalad, miközben ezúttal alaposan végigméri a nőt.*

Azt hallottam Ön lett itt az új Főinkvizítor. Ahogy látom, rátermett embert jelöltek az utódomul. Nagyon kényes a helyzet? Használható az állomány? Vagy inkább magában szereti vadászni az eretnekeket?

arikon

arikon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.28, 18:37

[Tiria del Belvoir]

*Összeszaladt szemöldökkel billen feje a felé nyújtott tenyér irányába. Egymásnak préselődnek ajkai lassan, tán a hezitálástól, majd oldódnak karjai egymás öleléséből. Alkarja magasabbról indul, mint partneréé, s ez így is marad, miközben a férfi kezéért nyúl.*

-Ó, igazán? Milyen érdekes. S ugyan mi vitte rá az… istenét négy év után, hogy visszakergesse magát erre a vidékre? Bizonyára meglehetett a hm… felettébb nyomós oka.-

*Hagyja, hogy megtalálják tekintetét, s állja is a másikét. Egy gyors, nyomatékos kézfogás, majd kérdőjellel arcában vissza, hátrébb lép.*

Pricomtur

Pricomtur

Uwel Kegyeltje

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.27, 13:55

*Az Uwel hívő természetesen feláll, mikor a Főinkvizítor belép a szobába. Meghajol, mint illik, de látszik, hogy a formaságok nagyon nincsenek ínyére. Ajkán apró félmosoly jelenik meg, ahogy végigméri Tiriát és néhány másodpercig figyeli a mozdulatait. Uwel lovagként nem marad rejtve előtte az emberi lélek és megtanulta már, hogy szavak helyett a mozdulatokból is milyen sokat ki lehet olvasni. Végül aztán megszólal, miközben hevenyen mustrálja saját körmeit.*

Fogalmam sincs mi van az északi birtokaimon. Vagy négy éve nem jártam erre.

*Végül aztán kezet nyújt a nőnek. Semmi kézcsók, meg efféle. Aki ilyen páncélt hord, az vagy egy pojáca vagy komoly ember. Előőbinek nem jár kézcsók, utóbbi meg tán megorrol miatta.*

Sarevok Vin Terac. Uwel lovagja vagyok.

*Smaragdzöld szemével igyekszik keresni az inkvizítorét, miközben iromba lapát tenyerét Tiria felé nyújtja.*

arikon

arikon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.17, 10:54

[Tiria del Belvoir]

*Szobája mélyéből, a könyvtárból időszakosan meglovasított kötetek közti völgyből, s papírosok és sült gesztenyés tálak ligetéből kell, hogy kikeveredjen. Vagyis szerinte inkább rángatják onnan - hisz elmondása szerint hogy, hogy nem, épp nem ér rá -, s eme ellenérzését hanggal tölti meg a Vadászmester felé, ajtaja dörrenve keretéve való erőszakolása, és lefelé tartó, döngő léptei közben.

Majd’ hat láb magas, kerekded arcformájú, halványkék íriszű, hosszú, enyhén hullámos, aranyszőke hajú, s kifejezetten barátságtalan tekintetű, páncélba burkolt alakja rajzolódik elő végigmustrálni Uwelita időrablóját. Bemutatás, biccentés. Karjai távolságtartóan csúsznak, fonódnak egymásba.

Mikor kettesben maradnak, félre nézve kelletlenül megrándul aszimmetrikusan szemöldöke, s ezzel hagyja kicsit a csendet lábatlankodni maguk között. Csak hogy csapott sóhajával, majd kedvtelen szavaival legyen mit felzavarnia.*

-Tán északi birtokain túlságosan is meleg van mostanság, hogy inkább e korom színű toronyban hűsöl?-

Pricomtur

Pricomtur

Uwel Kegyeltje

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.16, 14:44

*Figyelmesen hallgatja Alewet, hátradőlve a karosszékben. Bár nem érzi magát kényelmesen a hatalmas fotelben, mégis félreteszi a bajait és a Helytartóra figyel. Több helyen elmosolydik, ahol épp olyan történések következtek be, amiket magától is megjósolt volna. Végül felsóhajt és csak annyit mond:*

Tehát nem változott semmi. Teljes a káosz.

*Aztán a Vadászmesterre néz, tekintete elkomorul.*

Van néhány dolog, amit nekem is el kell mondanom Neked, Alew. Igen, visszajöttem, de még nem tudom, hogy visszaveszem-e minden tisztemet, amit eddig viseltem. Részben azért is távoztam, mert nem voltam biztos abban, kinek is tartozom magamnak hűséggel. A Nagytanácsnak, vagy a saját istemenek. És nem celebrálhat misét olyan pap, akinek efféle gondolatok járnak az eszében.

Egyelőre nem szeretném visszavenni a kancellári tisztségemet. Amennyiben úgy gondolod, hogy szükséges, az északi őrgrófság felett átveszem az irányítást, de akkor szeretném, ha világiból egyházi birtokká minősülne át.

A fő célom egyelőre, hogy visszatérjek a Nagytemplomba, megnézzem mi ott a helyzet, újraindítsam az aprócska Uwel kolostort és úgy általában Uwel terál egyházával foglalkozzak. Egyelőre. Utána még meglátom, hogy mennyire járható ez az út úgy, hogy nem térek vissza a Nagytanácsba. De megfigyelőként szívesen részt veszek, ha igény van rá. De a Főkancellári posztot egyelőre nem venném fel.

Menj, mindjárt éhen veszek úgyis. Amíg elkészíted az ételt, véggigondolhatod, hogy elfogadhatóak-e számodra a céljaim.

*Újból hátradől a fotelben és várja az Inkvizítor érkezését.*

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.13, 10:26

[Sarevok]

Addig maradsz, amíg akarsz, de északon, a határmezsgyén ott áll a kastélyod is. Mind a Nagytemplomban szükség lenne rád - ott most John Gavin, egy Krad-paplovag a vezető, aki istenét leginkább a farkával és a gyávaságával szolgálja -, mind a Tanácsban, ahol a Főkancellár széke újra rád vár.

*Leroskad egy karosszékbe Sarevok mellé, lábát felpolcolja egy zsámolyra.*

Miután távoztunk, Morgwaith uralma kiteljesedett. Feleségül vette Adelinát, és megkoronázta királyőjévé, feloszlatta a Kistanácsot, elhanyagolta a Nagytanácsot, megsemmisítette a Jogállási törvényt, és egyszemélyi teljhatalmat gyakorolt. Mikor távozott, hogy valamiféle misztikus háborút vívjon valami nem evilági síkon, minden hatalmat Adelinára hagyott, aki még a sötételfnél is rosszabb volt. Morgwaith Terália javára cselekedett, és minden diktatórikus módszere a Királyság érdekét szolgálta. Adelina viszont jobbára csak magával törődött. Morgwaith politikához értő udvaroncait lecserélte saját udvarhölgyeire, beköltözött a Királyi Udvarba, és fejedelmi házasságokat tervezgetve szövögette hatalmát. Mind többen fordultak ellene, de a fegyveres ellenállásra nem volt szükség, mert megtébolyodott, eltűnt, és azóta meg is halt. Mikor én visszatértem, csak kevés régi szövetségest találtam itt. Az ellenállást Diabolis D'Almar vezette, de hamar szövetségre léptünk Kylwog de Lamarral, a kyr mágussal, feleségével, Namirelennel, az amazonnal, Grushnikkal, az ork törzsfővel, Naora ves Anndorral, a shadoni bárddal, és Elestrys Calaewynnel, az elf varázslónővel. A régi hatalmasságok közül a legtöbben eltűntek, Elgard és Lady Crow nyom nélkül szívódtak föl, a Sír Szövetsége gyakorlatilag összeomlott, a Skorpiók bezárkózva voltak, miután egy nomád támadás romba döntötte birtokukat - melyért minket okolnak -, a rómaiak távol voltak. Mielőtt beindult volna a terv, feltűnt Crysa is, és minden építőkő a helyére került. Összehívtam a Királyi Nagytanácsot, sok év óta először, hogy megválasszuk Királynőnek Crysát, és újraépítsük a Királyságot. Sorra jelentek meg a régi és új arcok, nemesek, Ligák és hatalmasságok. Volt egy Laila nevű, emberi formát felvenni képes fekete unikornis kanca, aki fejébe vette, hogy ő lesz a Királynő, és ezzel komoly politikai harcot indított be. A rómaiak visszatérek, rengeteg katonával, a vezérkaruk szint kivétel nélkül démoni befolyás vagy fertőzés alatt állt, birtokukat erőddé változtatták, és elkerülhetetlennek látszott a háború, melyben Terália szétszakadt volna, ráadásul Laila mellé álltak saját kicsinyes politikai érdekeik miatt. Végül sikerült Crysát fölényesen megválasztani, Laila azóta lapít, a rómaiak a háború előtt újra távoztak, a birtokaikat szétosztottuk. A rómaiak szövetségéből magunk mellé emeltük a Dragonclaw családot, és kiemelkedett néhány új hatalmasság. A Skorpiók újra bezárkóztak, Mercádiával felvettük a kapcsolatot, új birtokokat osztottunk. Nagyjából ennyi. Oh, a fiam, Klew felnőtt, megállás nélkül vadássza le a lányokat az ágyába, az ikrek egyre furábbak, és született még egy kislányom, most négy éves, rémesen rossz gyerek. Cheliától elváltam, a gyerekek nálam vannak Gronforban, és most Crysa hmm...szeretője vagyok.

Míg én készítek vacsorát, kérlek, marad itt, mindjárt ideküldöm Tiria del Belvoir úrnőt, Domvik lovagját, a Vadászház követét a Királyi Udvarban, Terália Főinkvizítorát. Érdekes nő. Remélem téged nem hív ki párbajra, mint Gavint.

*Mosolyogva vállon veregeti a nála sokkal nagyobb paplovagot, és felsétál Tiria szobájához. Megkéri a nőt, hogy fáradjon le a földszintre, ahol bemutatja Sarevok vin Terac őrgrófnak, az Északi Mezsgyék urának, a Királyi Udvar egykori Főkancellárjának, Uwel kiválasztottjának. Ezzel végezve, míg a két vaspróféta beszélget (?), elmegy élelmet készíteni.*

---

Alew

naissa

naissa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 186 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.10, 10:33

Naissa

Vállalom a feladatot!

*jelenti ki, miután végig gondolta a kapott információk alapján. Bólint utána a kedves utasításra és érdeklődve figyel mindent most már, amin végigvezetik. Amikor a szobájához vezetik, akkor megköszöni szállását.
Számára megfelelő ez a környezet, hiszen ennél jóval szerényebb körülményekhez van igazán hozzászokva. Magában nagyon hálás a sorsnak, hogy egyel talán itt van. Egészen ünnepélyes számára eme percek. Nem kell tovább bolyongania ott, ahol nincsen út, hanem immáron értelme is van annak, hogy ilyen képességei vannak, és már e világon is van vele feladata, amivel ő mint vadász, komoly segítség lehet. Természetesen megmarad amazonnak, ezen ő nem változtat, de most már valami más is mellette ő.
Engedelmesen fürdőt vesz, és vértezetének elhelyezése után, ha van hozzá bábu, akkor arra helyezi el vértjét és felszerelését, majd átöltözik vöröses virágmintás blúzba és nadrágba. Megnézi magát a tükörben. Elégedetten néz magára, visszatért a Pokolból, számos segítséget kapott Teráliától, főként Namitól, Crysától és Alewtől, és most az emlékeivel való tisztába jövéssel együtt valóban új életet kezdhet.*

Ayra segedelmével!

Pricomtur

Pricomtur

Uwel Kegyeltje

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.09, 14:20

*Tekintete végigcikázik a hallon, valahol belül örül, hogy nem kell változást látnia. Legalább itt. Néhány másodpercig hezitál, de aztán átöleli rég nem látott barátját. Úgy, ahogy csak bajtárs tudja a bajtársat.*

Arra gondoltam, hogy néhány napig itt maradnék.

*Ezúttal azonban nem néz barátja szemébe. Látszik, hogy kényesnek találja a témát, vagy tán akár szégyelli is magát kissé."

Sok idő telt el azóta, hogy elhagytam Teráliát. Idővel visszatérnék majd a Nagytemplomba, s esetleg a Tanácsba. Mindkét helyen van munka bőven, amit félbehagytam. Először szeretnék a Nagytemplomban körülnézni. Nem tudom mi történt ott a távozásom óta és nem szeretném kényelmetlen helyzetbe hozni az ottaniakat azzal, hogy bemasírozok, mintha az enyém lenne a hely.

*Végül azért enyhén elmosolyodik.*

De azért azt a vacsorát elfogadnám. És időközben elmesélhetnéd mi történt errefelé, amíg távol voltam.

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.09, 12:40

[Naissa]

Nem tetszik ez nekem. Nem szeretem az efféle jóslatokat. Mennyire bizonyos benne, hogy ezek a dolgok meg fognak történni? Nem fogom hagyni, hogy Teráliával bármilyen erő játszadozzon.

*Ahogy a nő Gyehennáról és Apokaliszisről beszél, Alew kissé megkönnyebbül és elmosolyodik,*

Értem már. Köszönöm. Egy kérésem van ön felé, de nem mint Vadászmester, hanem részben mint magánember, részben mint Helytartó. Ha nem akarja, nem teljesíti. Néhány napja megöltek egy vidéki nemest. Megtenné, hogy megpróbálja a holttestéből kideríteni, ha valóban ilyen erős ez a képessége, hogy ki tette?

De előtte pihenjen le, fürödjön, öltözzön át. Jöjjön.

*Felvezeti a szűk, sötét kőlépcsőn a harmadik emeletre, és ott az egyik üres szoba kulcsát nyomja a kezébe. A padló a folyosón apró, illeszkedő deszkákból áll, melyek minden lépésnél nyikorognak és ciripelnek, a szoba ajtaja vastag tölgy, odabent praktikus ágy, takaró, pokróc, két láda, egy asztal, három szék, polcos állvány, üres kandalló, és egy külön ajtó mögött illemhely, dézsa a fürdéshez - bár van a Vadászháznak külön, saját fürdője is. Erre Alew fel is hívja a nő figyelmét, miközben kinyitja neki a szobát.*

[Sarevok]

*A Vadászháznak sosem volt személyzete.*

Vin Terac.

*Rövid, egyszerű meghajlás.*

Ezt a címet viselem. Ismét. Üdv újra itthon. Jöjj be, két hölggyel osztom meg épp a Vadászházat, de...ehh...

*Elvigyorodik, szemei visszanyerik barnájukat, és az előcsarnok négyzetes termét kitölti a középen álló, embermagas Napkristály sárga fénye. A szokott úton bevezeti a férfit a hallba. Sarevoknak van Vadásztetoválása, nem aggódik érte, hogy egyedül hagyja akár. Odabent kezet nyújt a férfinek, de karjait ölelésre nyitja.*

Nos? Maradsz is, vagy csak vacsorára ugrottál be?

---

Alew

Pricomtur

Pricomtur

Uwel Kegyeltje

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.08, 12:53

*Őszintén megvallva, nem erre a fogadtatásra számított. Azt hitte, valamiféle szolgáló, istállófiú, inas, vagy efféle engedi majd be, erre maga a Vadászmester... Az ő arcán is hitetlenkedés suhan át néhány pillanatra, de aztán átadja a helyét egy halvány mosolynak. Az almát maga mögé hajítva nadrágjába törli a kezét, majd a falatot lenyelve a Vadászmester kéken lángoló szemébe néz.*

Helytartó.

*Enyhén meghajol a Vadászmester felé*

Már ha ezt a címet viseled még. Visszajöttem.

*Sosem szaporította túl a szót, most sem teszi meg.*

Beengedsz, vagy nézegessük még egymást egy darabig?

*Bár hangja komor és basszusa még mindig olyan mélyről robban, mint régen, zöld szemében a viszontlátás öröme tükröződik. A fehér ló közben fejét lehajtva horkant, magában értékelve a mgasröptű beszélgetést, majd odébb lép egyet és az út szélén álló füvet kezdi el akkurátusan letépkedni.*

Módosította Pricomtur: 2013.05.08, 12:54

naissa

naissa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 186 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.08, 12:22

Naissa

*nem is azért mondta el, hogy meghassa Alewet. Ő azért jött ide, hogy vadász legyen, nem azért, hogy elnyerje valakinek a tetszését vagy a szimpátiáját. Pusztán az alaposság kedvéért mondta el ezeket.*

Nem is kell, hogy mondjanak. Csupán úgy hiszem én, hogy ez a magyarázat a képességeimre. Az adott esemény - amennyiben közel áll valamiféle nagy katasztrófának az eljöveteléhez, vagy talán a világ végéhez – az jelek által ilyenféle módon üzen. Az, hogy milyen összefüggésben áll, mondjuk egy holttest megérintése, ami után átélem és látom, hogy banditák szúrták le, azt nem tudom. Én csupán a hírnök vagyok. A megfejtés azokra vár, akik hallják.

Azonban a vadászathoz elég csak azt az értelmezést használni, ami az adott feladathoz szükséges. Tegyük fel… mondjuk, felismerem a holttest megérintésével, hogy egy vérszívó lény áldozatává vált az éjszaka folyamán. Talán képes lehetek meglátni, hogy mi lehetett ez a lény.

Azért válaszolok a kérdésre is. A Gyehenna, egy fajta tisztítótűz, ahova a megtérendő lelkek kerülnek, mielőtt a mennybe kerülnek, de valamiért nem mehetnek egyből oda. Elképzelhető, hogy egyes adottságaim valamiképpen figyelmeztetések akarnak lenni, hogy ha ezt és ezt nem hozzuk helyre a világban, akkor keserves jövő elé nézhetünk. Az Apokalipszis, hát ez megannyi vallás és nézet válogatja, hogy éppen mit jósolnak. Azonban úgy hiszem, hogy az Apokalipszis, a világ végéhez vezető út voltaképpen. Az-az nagy katasztrófák, Látók és álmokat fejtők emelkednek. Már most a jelenünkben is felfedezhetjük az Apokalipszis nyomait, hiszen senki sem tudja, a világ végének idejét. Elképzelhetőnek tartom, hogy azért van ilyen adottságom, mert a végidők érkezésekor egyre többen részesülnek ilyesféle adományokban. Talán ezért kaptam én is rejtélyes képességemet. A Végidő pedig az-az időpont, amit senki sem tud.

Módosította naissa: 2013.05.08, 12:24

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.08, 11:52

[Naissa]

*A nő élettörténetére üres, semmitmondó arcát vág. Nem ismeri a vidéket, ahonnan származik, a nevek nem mondanak neki semmit, a szomorú történet cseppet sem hatja meg. Csak a végén látszódik valami érzelem - talán érdeklődés, talán undor - az arcán.*

Gyehenna? Apokalipszis? Végidők? Meséljen ezekről, nekem nem mondanak semmit ezek a kifejezések. A képességei értékesek, ugyanakkor veszélyesek.

[Sarevok]

*Miután végzett a nővel, amíg az pihen, felmegy a szobájába. Ott hallja meg a kopogtatást. Kicsit elege van, nincs kedve újabb vendéget fogadni. Mivel Tiria durcás, Naissa pedig egyelőre nem képes kinyitni sem a kaput, kénytelen ő maga lemenni.

A feltáruló kétszárnyú kapu mögött teljes, tintafekete sötétség ül, melybe csak a nyíló kapun át bevágó fény hasít utat magának. Fekete köpenyben, lehajtott fejjel egy kéken derengő szemű alak áll ott - egy pillanatig, mert mikor felismeri, ki áll vele szemben, szemei kék derengése felvillan, szája tátva marad.*

Sarevok? Mi a halált keresel te itt?

*Alew hangjában az öröm, a kétkedés, a döbbenet és a felháborodás fonódik össze.*

----

Alew

Pricomtur

Pricomtur

Uwel Kegyeltje

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.07, 15:21

[Sarevok]

*A lenyugvó nap fényénél magányos lovas tűnik fel a Vadászházhoz vezető úton. A még mindig meleg levegő miatt délibábnak tűnik a felszálló porból kibukkanó férfi és hátasa. Ahogy közelebb ér a Vadászházhoz, egyre nyilvánvalóbb, hogy a lovas szép szál ember. Hófehér haját egyszerű acélpánt fogja össze, szabályos, kissé talán szögletes ábrázatát mély barázdák borítják, arcának bal oldalán, vörös kanyonként a kissé kreolos bőrön halántéktól a kiugró járomcsontig húzódó forradás látszik, mely a szemén is áthalad. Nyaka szinte eltűnik irgalmatlanul széles vállai között és a fehér vászoning amit visel is szinte szétreped a felsőtestén. Ruházatát egyszerű, kopott utazónadrág és szebb napokat is látott viseltes lovaglócsizma egészíti ki. A fickón látszik, hogy ha kihúzza magát, jócskán két méter fölé is magasodhat.

Ennek megelelően az alatta táncoló fehér mén is fajtája büszkesége. Kell is, hogy megbírja a hátán gazdáját. Látszik rajta, hogy nem futásra termett, de ha egyszer megindul, nincs mi megállítsa. Az aranyszín sörény alatt, mely hanyagul pofájára hullik, intelligens, meleg barna szemek tekintenek a világra.

A nyereg mögött viaszosvászonba csomagolva méretes csomag himbálózik, a nyereg oldalára kötözve pedig hatalmas, több mint másfél méteres kétkezes kard pihen. Pengéjén, rikasszóján és hárítógyűrűjén sorják tucatjai, a markolata rengeteg használattól kopott.

A férfi baljával a kantárat tartja hanyagul, jobbjában pedig egy almát fog, amibe időnként jóízűen beleharap. Smaragdzölden villanó szeméből, mellyel a környéket vizslatja éberen, az olyan emberek tekintete süt, akik tudják magukról, kevés félnivalójuk van, hisz évtizedek óta járják már az utakat, cimborájukként kéz a kézben a Halállal.

Mikor a Vadászház közelébe ér, higgadtan leszáll a lováról és a bélletes kétszárnyú kapuhoz sétál, majd elnéző félmosollyal az arcán és egy hitetlenkedő horkantás kíséretében hármat koppant a kopogtatóval.*

naissa

naissa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 186 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.04, 18:37

Naissa

*vöröses hosszú hullámos haja van. Szemei misztikus mélységet tükröznek egészen sötétzöld és fekete színeivel.*

Név

Naissa Rameva a teljes nevem. Egyesek miatt még használom a Lymira nevet, azok kedvéért, akik még az emlékeim visszanyerése előtt ismertek meg ezen a néven.

Életkor

Huszonnyolc éves vagyok.

Születés helyszíne

Alradia kontinensén, egy Awenhai nevű városban láttam meg a napvilágot, Ian Karper király törvénytelen gyermekeként. Egészen születésemig törvényes magzatnak számítottam, ám amint értesült az uralkodó arról, hogy lány vagyok – fiú helyett -, a becstelen Marcus Linardi bíboros utasítására aznap éjjel érvénytelenítette édesanyámmal kötött házasságát. A király ekkor már nagyon öreg volt, és halála egy évvel ezután történt, a 70. születésnapján. A halála után a végidők jelei támadták a birodalmat. Ezt azért volt fontos elmondanom, mert ezzel kapcsolatosak a titkos adottságaim, amikről bizonyára már értesült.

Egyéb jellemzők

A titkos erőm, a végidők közeledésével vannak összhangban. Erőm, amit én inkább adottságnak nevezek, a Gyehenna, az Apokalipszis közeledtének figyelmeztetése akar lenni. Képes vagyok megérezni és látni, hogy mi történt egy adott helyszínen, képes vagyok belebújni az ellenségeim legsötétebb szándékaiba. Képes vagyok átélni mások utolsó szenvedéseit haláluk előtt, pusztán az érintéssel. A Gonosz szemével látok szinte. Ezzel az adottsággal már sokat segítettem itt Teráliában.

Rendelkezem ebből kifolyólag és ezzel együtt, az Igaz Hit isteni adományával is.

Módosította naissa: 2013.05.04, 18:43

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.03.25, 13:09

[Alew]

Az esküje a Vadászháznak és a mindenkori Vadászmesternek szól...ha az utódommal nem is ért egyet, az eskü akkor is élni fog. A magukat inkvizítoroknak nevező önbíráskodó fejvadászokkal leszámoltunk, most már van Teráliának törvényes Inkvizíciója, amit éppenséggel az emeleten alvó Tiria del Belvoir kisasszony vezet.

*A mennyezet felé mutat.*

Nyugodtan szólítson Alewnek, mindenki úgy hív. De itt nem Alewként török pálcát, hanem Vadászmesterként. A tetoválást nem én készítem, akkor egy ügyetlen tök lenne a motívuma, és az is ronda lenne. Majd elviszem egy mesterhez, aki elkészíti, és feltölti mágiával. Míg ez nincs meg, ne mászkáljon egyedül a Vadászházban, mert a védművek ellenségnek fogják azonosítani, és fej nélkül elég nehéz dolgozni utána...

*Felnyitja a hatalmas könyvet, és sorra megkérdezi az amazon nevét, korát, születésének helyét, felírja haja és szeme színét, és számos más adatot és jellemzőt.*

~~~

Alew

naissa

naissa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 186 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.03.19, 02:44

[Naissa]

Amennyiben az utódja is azokat a szabályokat követi, amikre én most felesküdtem, akkor úgy lesz, ahogy mondja. Úgy gondolom, hogy ez a helyes út Teráliában, amit ez a vadász-közösség tanúsít. Ha másként gondolkodnék, akkor a törvényen kívüli inkvizicóhoz csatlakoztam volna, amely tavaly kísértet a környéken. Ők kérdezés nélkül ölik az előbb felsorolt lényeket.

Személyesen tartottam fel a vezetőjüket több alkalommal is, aki Yasit és Cintiát vette volna célba.

Én az ön elvei miatt jöttem ehhez a társasághoz, Vadászmester.

*válaszol az intésre, de azért elnézést kérőn bólint, hogy megértette a helyes megszólítást. Követi Alewet, szívét tüzes öröm járja át, ahogy e falak veszik körül őt végre. Nem nagyon néz körül – lesz erre még ideje -, a férfit követi minden mozdulatában. Azonnal válaszol a kérdésre:*

Legyen a jobb vállam.

Módosította naissa: 2013.03.19, 02:44

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.03.18, 11:48

[Alew]

Nem Alew. A Vadászmester. Ha majd nem én leszek a Vadászmester, akkor az utódomnak kell engedelmeskednie. Ezzel akkor végeztünk. A képességeiről már hallottam, nem tartom szükségesnek próbatétel elé állítani azokat. Bár a szándékait nem látom tisztán, és főleg nem értem, de legyen, ahogy akarja. Ha maga úgy érzi, hogy ez a helyes útja, akkor legyen ez. Legfeljebb csalódik.

*Feláll a székből.*

Jöjjön, bevezetem a könyvbe, és leteszi az esküt, aztán körbemutatom a Vadászházat.

*Néhány tíz lépés alatt egy közeli ajtóhoz vezeti, mely mögött apró szobában állványon egy vaskos, súlyos fóliáns hever állványon. Fekete bőrkötésén nincs jelzés, ezüst könyvcsatja tőrre tekeredő kígyót ábrázol. Alew érintésére kulcs nélkül pattan fel.*

Erről jut eszembe. Hol akarja viselni a tetoválást?

~~~

Alew

naissa

naissa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 186 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.02.24, 00:22

[Naissa]

*jelentőségteljesen bólint a vallási kérdések itteni szabályozására. Alewre mosolyog ezután nyugodtan. Gondolkodva a szavakon feláll ő is, hogy megtegye első ígéretét a Vadászházban. Szívére teszi kezét, majd szenvedélyes tűzzel telik meg hangja:*

Harcos vagyok. A kardom arra sújt le, aki fölött Alew pálcát tör. Amikor eljön az ideje ennek, nem lesz bennem hezitálás, ítélkezés vagy bosszú, hanem csak a Harag leszek, ami elpusztítja ellenségeiket!

*majd fejet hajt a Jeges előtt. Komoly elszánás és kellő fegyelmezettséggel üli meg közben tekintetét. Magában Ayrától segítséget kér, hogy ne okozzon csalódást soha ennek a férfinak.*

Módosította naissa: 2013.02.24, 00:24

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 13:41

[Alew]

Végre egy olyan válasz, ami tetszik. Aminek van értelme. Hagyjuk a mélyet és a felszínt, az elméleteket és főleg hagyjuk a spiritualizmust.

*Feláll, lesimítja nadrágját és köpenyének szegélyét.*

Mivel del Belvoir kisasszonnyal voltak problémák, jobb, ha néhány dolgot előre tisztázunk - a Vadászház egy komoly múlttal rendelkező, Terália történelmében meghatározó, egyedi szokásokkal bíró, hierarchikus, katonai jellegű szervezet. Minden Vadász jogosult szavazni a gyűléseken, de a Vadászházat a Vadászmester - jobb híján ez most én vagyok - vezeti, gyakorlatilag teljhatalommal. Nem érdekel, hogy magának, vagy másnak korábban milyen szokásai voltak, milyen vallási, kulturális, spirituális vagy tradicionális kötelességei és tilalmai vannak. Amíg ezek nem ütköznek a Vadászház működésével, addig nem is kell tudnom róluk, ha pedig ütköznek, akkor a Vadászház szabályai felettük állnak.

Nincsenek egyéni akciók, magánzó vadászatok - ha ilyen történik, akkor könnyen lehet, hogy a vétkes Vadász hamarosan a kard rossz végén találja magát. Ha kell, bármelyik lázadó, szabályszegő Vadászt levadászok, és örömmel feszítem ki a gereznáját a kandalló fölé. Mi profik vagyunk, saját belső szabályaink szerint működünk. Ha egyéni bosszút akar beteljesíteni, vagy személyes ellenérzése van valaki vagy valamely faj iránt, akkor rossz helyen jár. Mi nem fényes páncélú hősök vagyunk, nem a világ megtisztítói, nem a fény bajnokai. Nem ellenségünk eredendően minden vámpír, vérfarkas, szörny, démon, szellem, lidérc, és még ezerféle lény. Azokra vadászunk, amik okot adnak erre - és a puszta lét sosem ok. És tudom, ez döbbenetesen fájú, de a Vadászház nem jótékonysági egylet. A munkánkért megfizetnek minket, és mi is megfizetjük magunkat.

~~~

Alew

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]