Ugrás tartalomhoz

Fotó

Online FPS

• Válasz írásához lépj be
175 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.22, 21:21

Nem FPS, de most két napig ingyen adják az Outcast remake-jét a Humble Store-ban:

https://www.humblebundle.com/store/outcast-second-contact

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.10, 15:50

Egy kis élő Eurogameres DayZ let's play két különböző nézőpontból:
http://www.multitwitch.tv/eurogamer_net/forthereplay/
Egyelőre próbálják megtalálni egymást az erdőben. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.21, 20:55

ArmA2 + DayZ modot probalta valaki?

Ha még nem lenne meg, most akciós Steamen az ArmA II:
http://store.steampowered.com/app/33900/

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.30, 16:29

Köszönöm Strato!

Körülnézek, hát ha akad esetleg egy magyar szerver is. Bár rank 14 vagyok elég n00b-nak érzem magam, iszonyat sokszor halok meg olyan hibák miatt amiken már rég túl kellett volna lépnem. De azért élvezem a játékot és nehezemre esik abbahagyni!

Ó, és gratulálok az apai örömökhöz. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.30, 14:41

Ó, részemről az egyik legígéretesebb és legeredetibb multiplayer "FPS"-nek tűnik mostanság. A Steam pár héttel ezelőtti ingyenes hétvégéjén kipróbáltam, és bár elég szokatlan pörölyt lengetni a shotgun helyett :), mindenképpen érdemelne egy komolyabb kipróbálást és adott esetben magasabb játékóra számot is részemről, de sajnos a szabadidő az, amivel leginkább hadilábon állok. Az a kevés is, ami van, nehezen szervezhető előre amióta lányom született ( :)), így a multiplayer örömök nálam általában ritka vendégek ( :(), szóval én maradok a partvonalról szurkolók táborában.

A Steam nyári akciójában már lehetett 75%-os kedvezménnyel is kapni, ami 4-Pack esetében már eléggé szemtelenül alacsony árat jelent. Ezután várható, hogy minden nagyobb eseménynél ismétlődni fog ez a 75%-os kedvezmény, szóval aki nem szokványos multi mókát keres alacsony áron, az szerintem ne menjen tovább a következő Chivalry Steam akciónál.

Ha megvan a játék iránt érdeklődő kritikus tömeg, szerintem simán érdemelhet egy saját topikot itt, amit szerintem BePe külön kérésre örömmel létrehoz.
Addig is ezúton jelezném, hogy az LFG-nek van saját Steam csoportja, ami bár jelenleg nem él túl pezsgő szociális életet, örömmel fogad új tagokat. Multiplayerre szerveződni ott is lehet:
http://steamcommunity.com/groups/lfghu
Ha jól rémlik, bármelyik tag tud új tagot felvenni, szóval tessék nyugodtan tetszőleges inszájdernél erre folyamodni.

Módosította strato: 2013.07.30, 14:42

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.30, 12:38

Nem csak FPS, de online.

Van itt lfg-ről aki rendszeresen Chivalry-zik? :)
Egy saját topikot megérdemelne nem?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.03, 14:15

Nem teljesen online de FPS:
Crysis azon belül a 3. Most lehet h én emlékszem rosszul de a Crysis 2 nem azzal kezdődött hogy a prophet (feka fickó) fejbelövi magát és egy noname katona kapja meg a nanoruhát, akit előtte húzott ki a vízből? Vagy valamit keverek?
A sztorija ennek a játéknak annyira nem fogott meg de ez zavart.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.27, 09:24

A The War Z (ismét) felkerült a Steamre:
http://store.steampowered.com/app/226700/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 21:10

No problemo. Gyanús is volt már az elejétől, de olyan meggyőződéssel írtad, hogy hittem neked. :)

A War Z-ről én sem hallottam még túl jókat...

Nordil

Nordil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 19:37

http://www.ign.com/articles/2012/12/19/the-war-z-released-on-steam

Á, így már étrem. Szóval te kevered a szezont a fazonnal. A DayZ nem egyenlő a War Z-vel. Se a moddal, se a készülő standalone verzióval (amiről én eddig írtam). Ez a War Z egy teljesen más banda terméke...

Igazad van, ezt csúfosan benéztem:)

Akkor viszont cserébe, legalább lehet tudni, hogy van egy Arma II mod day Z, egy sima standalone DAY Z, és még van egy war Z is:D

Akkor viszont mindent amit írtam a War Z-re vonatkozik, az jelenleg viszont sokak szemében egy DAY-Z koppintásnak tűnik, ugye a lassan kijövő filmre van alapozva, és rengeteg benne a hiba.
Akkor ezúton is kérek elnézést, itt a nagy vitagenerálásban, tipikus egymás melletti elbeszélés volt, viszont az én hibámból:)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 14:32

Á, így már étrem. Szóval te kevered a szezont a fazonnal. A DayZ nem egyenlő a War Z-vel. Se a moddal, se a készülő standalone verzióval (amiről én eddig írtam). Ez a War Z egy teljesen más banda terméke...

Módosította strato: 2013.02.21, 14:33

Nordil

Nordil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 13:16

Kapható volt a steamen kb két hétig januárban.

Kétlem, de utánanézni nem fogok. Akár még igazad is lehet.
Igazából tök mindegy. Nem kell egy elkészült modot egy félkész játékhoz hasonlítgatni, és kész. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 13:00

Kétlem, de utánanézni nem fogok. Akár még igazad is lehet.
Igazából tök mindegy. Nem kell egy elkészült modot egy félkész játékhoz hasonlítgatni, és kész. :)

Amúgy a DayZ mod pont most került fel a Steamre, ha az bárkinek könnyebbséget jelent:
http://store.steampowered.com/app/224580/

Módosította strato: 2013.02.21, 13:02

Nordil

Nordil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.07, 20:32

Mint mondottam, ezek amiket hallottam a játékról, amiért jelenleg nem érdemes megvenni, és sokak szerint még így is nagy a lehetőség a játékban, és remélik (köztük én is), hogy ki is hozzák ezeket belőle, mert én is örülnék egy ilyen játéknak.
viszont sajnos ez a javítás dolog még nem biztos, ami viszont sokat tud rontani a szituáción:S

A játék még messze nincs kész. Ezzel összefüggésben még nem is kapható kereskedelmi forgalomban. Most pakolják bele a feature-öket és csiszolják a már meglévőket.
Még jó, hogy nagy a lehetőség a játékban, mivel pont az a cél, hogy egy az alapoktól eleve erre a zombis-túlélős témára felépített standalone játékot hozzanak létre, ami jobb, mint az azonos nevű ArmA2 mod.
A javításos mondatodat nem tudom, hogyan értelmezzem.
További olvasmánynak ajánlom a devblogot:
http://dayzdev.tumblr.com/

Az, hogy még messze nincs kész, stimmt, mivel most ment bétába.
A skill tree az ami nagyon nincs még implementálva és amire mindenki nagyon kíváncsi.
A javításos mondattal meg arra gondoltam, hogy a teszterek elég sok problémát és zavaró tényezőt jeleztek, és ezek közül egyelőre elég kevés volt amit javítottak, vagy beletettek.
De mint mondottam, én is annak örülnék, ha a játék megvalósítaná a célját, mert én is örülnék egy ilyen játéknak. Szóval én is igazából mellette vagyok, és bánom, hogy a steam visszavonta az árusítást.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.07, 08:35

Mint mondottam, ezek amiket hallottam a játékról, amiért jelenleg nem érdemes megvenni, és sokak szerint még így is nagy a lehetőség a játékban, és remélik (köztük én is), hogy ki is hozzák ezeket belőle, mert én is örülnék egy ilyen játéknak.
viszont sajnos ez a javítás dolog még nem biztos, ami viszont sokat tud rontani a szituáción:S

A játék még messze nincs kész. Ezzel összefüggésben még nem is kapható kereskedelmi forgalomban. Most pakolják bele a feature-öket és csiszolják a már meglévőket.
Még jó, hogy nagy a lehetőség a játékban, mivel pont az a cél, hogy egy az alapoktól eleve erre a zombis-túlélős témára felépített standalone játékot hozzanak létre, ami jobb, mint az azonos nevű ArmA2 mod.
A javításos mondatodat nem tudom, hogyan értelmezzem.
További olvasmánynak ajánlom a devblogot:
http://dayzdev.tumblr.com/

Nordil

Nordil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.06, 23:50

Némi képzavart érzékelek.
A koppintja szót nem tudom értelmezni, mert a Bohemia által fejlesztett standalone DayZ-t pont ugyanaz a Dean Hall csinálja, aki az ARMA2 modot is készítette, és nem titkoltan hasonló a koncepció is. A modot a közösség fejleszti tovább.
Nyilván egy kész játékra épülő, késznek tekinthető mod teljesebb és csiszoltabb, mint egy félig kész játék, szóval a lenti összehasonlítás és egyéb forrásban található társai elég féloldalasak és valahol értelmetlenek jelenleg. Feltételezem, hogy a felsorolt hibák a Bohemia belső issue trackerében is megtalálhatók, és idővel javítani is fogják őket. Áprilisig szerintem nem érdemes sokat várni a standalone játéktól.

A képzavart aláírom, én is csak ma tudtam meg, hogy van átfedés a két gamei között.
A standalone játékról és hibáiról, meg tesztelők véleményét írtam le, akik elég sok hibát már elég régen leközöltek.
De majd kiderül:)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.06, 17:06

Némi képzavart érzékelek.
A koppintja szót nem tudom értelmezni, mert a Bohemia által fejlesztett standalone DayZ-t pont ugyanaz a Dean Hall csinálja, aki az ARMA2 modot is készítette, és nem titkoltan hasonló a koncepció is. A modot a közösség fejleszti tovább.
Nyilván egy kész játékra épülő, késznek tekinthető mod teljesebb és csiszoltabb, mint egy félig kész játék, szóval a lenti összehasonlítás és egyéb forrásban található társai elég féloldalasak és valahol értelmetlenek jelenleg. Feltételezem, hogy a felsorolt hibák a Bohemia belső issue trackerében is megtalálhatók, és idővel javítani is fogják őket. Áprilisig szerintem nem érdemes sokat várni a standalone játéktól.

Nordil

Nordil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.06, 01:50

A kérdésre nem tudok első kézből választ adni, de akiknek a véleményét olvastam, azok mind pozitív jelzőket használtak.

Viszont, ha még nincs meg az ArmA, és csak emiatt vennéd meg, szerintem inkább várd meg a standalone DayZ változatot. Igaz, hogy pont most napolták el, de szerintem lassan kijön:
http://dayzdev.tumblr.com/post/39933141266/where-is-the-standalone-release-i-suppose-i

Igazából, sanszosan még tovább fogják napolni.
Egyiket sem próbáltam, de mindkét játéknak megnéztem nem egy játékvideót, és hát az ARMA mod a jobb egyelőre.
A DAY-Z, sima kb most lépett át a bétába az alfáról de még mindig rettenetesen sok hiba van benne, és szinte majdhogynem halál unalmas a tesztelő játékosok szerint.
1. nagy probléma, nincs elég zombi
2. ha mégis beléjük futsz és összeszedsz egy bandányit, akkor hosszadalmas, unalmas és könnyű megölni őket. (Force tesztjét néztem, felállsz egy kocsira, és onnan ütöd a fejüket amíg ki nem pusztul mind, néha már annyira sokáig tart egyet-egyet megölni, hogy inkább bevállalja és odahív még pár zombit, de fejbelő egypárat)
3. cross-server farmolás, vagyis bemész a bevásárlóközpontba, bepakolod ami kell, kiloggolsz, majd beloggolsz egy másik szeróra, és ugyanúgy a bevásárlóközpontban vagy, és ismét full item spawn.
4. cross-char grind: vagyis van egy rohadt nagy karaktereid közötti inventory, ami a 3-assal kiegészítve tulajdonképpen annyit tesz, hogy pikk pakk fölszeded magad frankó cuccokkal, aztán majd csak fejbelősz akit tudsz
5. nincs voice chat. Ha írsz, akkor nem tudsz reagálni ha a másik támadna, így nincs kooperáció.
6. hihetetlenül sok benne az unalmas gyalogló rész, mivel az erdőkben nincs semmi amitől félni kell, kivéve ha véletlen belefutsz egy másik játékosba, de mivel max player count 100 de inkább átlag 40-esek a szerverek, ezért a rohadt nagy map-ek miatt erre kevés a valószínűség

Jelenleg majdnem mindenhol irgalmatlanul lehúzták a játékot, pedig épphogycsak átlépett a bétába, de asszem talán ha két helyen kapott 32% körüli pontozást, mindenhol máshol 25% körüli.

A standalone DAY-Z erőteljesen koppintja az ARMA modot, és vannak benne nagyon jó dolgok, de minden ami jóvá teszi az ARMA modot hiányzik belőle egyelőre. Még sok patchelése lesz, és egyelőre a legtöbben inkább azt mondják, hogy meglátjuk mi lesz belőle, még lehet jó, de egyelőre egy rakás...sz*r.

(Bár attól függetlenül engem is érdekel mind a két játék)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.05, 10:54

DayZ

DayZ Standalone: the first and extended gameplay video footage:
http://www.eurogamer.net/articles/2013-02-05-dayz-standalone-the-first-and-extended-gameplay-video-footage

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.08, 18:31

A kérdésre nem tudok első kézből választ adni, de akiknek a véleményét olvastam, azok mind pozitív jelzőket használtak.

Viszont, ha még nincs meg az ArmA, és csak emiatt vennéd meg, szerintem inkább várd meg a standalone DayZ változatot. Igaz, hogy pont most napolták el, de szerintem lassan kijön:
http://dayzdev.tumblr.com/post/39933141266/where-is-the-standalone-release-i-suppose-i

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]