Ugrás tartalomhoz

ESSZESSZIN

• Válasz írásához lépj be
639 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.17, 15:52

Hali!

Nem azért a 20 fillérért, de ebben a topikban szerinted KLM milyen mentátra gondolhatott vajon?

:sor:

Meg különben én csak "a" Dűnét olvastam, ott meg a mentát a "házi főorgyilkos".

Adios
KLM

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.13, 20:10

Nem azért a 20 fillérért, de ebben a topikban szerinted KLM milyen mentátra gondolhatott vajon?

Zeta

Zeta

A király lovagja

• Fórumita
  • 465 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.13, 20:04

Igen, mint ahogyan mondtam, hogy a mentátok nem feltétlenül orvgyilkosok. Az is tény, hogy egy emberi számítógép remek gyilkos tud lenni.

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.13, 05:57

Jó, de azért eléggé változott a mentát képzés is Herbertnél. A Dűne I-II ben még a báró ezerrel pörgött azon, hogy Thufir Hawat ritka kincs mert mentátot nem képeznek orvgyilkos mesterré általában. (Itt én érzek egy kis párhuzamot az alidari nővel egyébként) Piter is elég speciális volt mert őt meg a bárónak torzították az előzmények szerint.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.13, 00:10

Mentat-Assassin: The Ginaz School of Master Swordsmen provides training to Advisor rank Mentats, thus helping to create the specialization Mentat-Assassin. A valuable and necessary tool of any of the Houses Major before the reign of Leto II. Experts in the terms of kanly, and the Great conventions, a House's Master Assassin is as valuable as a legion of seasoned warriors. Besides completing all of the qualifications for Advisor rank, a Mentat-Assassin must possess a minimum DX of 14. Ginaz training would include expert level training in Beam Weapons, Disguise, Garrote, Knife, Poisons, Shortsword or Katana, Throwing, Savoir-Faire (Kanly), Staff, Stealth. The martial arts style An C'hi is appropriate for a Mentat-Assassin, as is the Weapons Master advantage.

Forrás:
http://www.dunefilmbook.com/dune/dunedescriptions/mentdesc.htm

Zeta

Zeta

A király lovagja

• Fórumita
  • 465 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.12, 22:18

Visszaolvastam elég messzire és azt vettem észre, hogy az orvgyilkosokat sokan jó harcosnak is tartják, ahogy egy barátom mondaná frontlájnninnya. Pedig nem. Valószínűleg, hogy ezt sokan azért látják, mert pl a MAGUS-ban jó harcos is egyben. Pedig nem. A lopakodás és a cselvetés miatt lesz halálos, és nem azért, mert szemtől szembe is megállja a helyét. Ezt sajnos azért kevés szerepjáték támogatja, mondjuk érthetően, mivel mindenki szeret nagyon harcolni. Nem azt mondom, hogy a legtökéletesebb, de a D&D 3(.5) azért támogatja, ugyanúgy a Codex is.

Izé, egy talján köpeny+tőr orgyilkos valszeg valóban nem - de a M* és a CX
"orgyilkosa" bizony általában jól harcol szemtől szemben is.

Ne feledjük, az ő feladatuk inkább az SAS és Skorzeny fianak munkájához
hasonlít (kommandósfentezi, ugye :kirohog: ), a sytisi mestergyilkosnak
meg az is a "szakmájába" vág, hogy egy bálon párbaj provokáljon a célponttól
és a páston, becsületes (bár nem egyenlő) küzdelemben levágja (pld. első
vérig tartó párbajban rögtön szíven szúrja).
De említhetném persze a Dűne mentátjait is - azok sem elveszettek, ha
balhézni kell.

A magányos merénylő szerepre meg M*-ban ott a mortel - már a Rúna magazinos -
aki a 9-es HM-jével nem annyira tápos (kivéve, ha képzik vagy 300 évig).

Adios
KLM

Nos KLM, nem az egyszerű punyi orvgyilkosra gondoltam, mint te, de te megválaszoltad Önnönmagadat. A mestergyilkosnak a nevében van, hogy "mester", és így Ő nem csak hátulról döf, hanem képesnek kell lennie szemtől szembeni küzdelemre.
A mentát fogalma a Wikipedia szerint:
A Mentat is a profession or discipline in Frank Herbert's fictional Dune universe. Mentats are humans trained to mimic computers: human minds developed to staggering heights of cognitive and analytical ability.
Így akár szemtől szembeni küzdelemri is kiképezhetik Őket.
De a dune.wiki-n ez szerepel róluk:
Mentats were used extensively by the Great Houses, primarily as political advisors before the rise of God Emperor Leto Atreides II to the throne. Thanks to their vast memories and ability to organize huge amounts of data they often provided valuable insights that would otherwise be lost. Limited Mentat training was also used to augment individuals destined for other political or military roles.
Így Ők nem feltétlenül orvgyilkosok.

Az írásomba az elvről van szó, hogy kijátszni úgy játszák ki, mint mindenkit legyőző harcosokat.

Mike_

Mike_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 361 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.12, 20:33

Hi!

Azt hiszem egy kicsit mellelottel. Ez egy szorakoztato musor, aminek nem celja a teljes korhuseg. Nyilvan egy profi stab dolgozik rajta akik tisztaban vannak azzal amit leirtal, de nem erdekli oket, es nem is veszik annyira komolyan magukat mint te.

En jol szorakoztam a legtobb reszen, es akikkel beszeltem eddig errol szinten. Pedig egyikunk sem gondolta hogy a spartai egyedul jar, vagy a ninja az ebren levo spartait tamadja meg.

Arról adtam hangot, hogy nekem az ilyen típusú műsorok egyszerűen nem jönnek be.
Igen, értem hogy szórakoztató műsornak szánták, de ettől engem még nem szórakoztat.
Ilyenből tizenkettő egy tucat.
Össze lehet hasonlítani a ninját a spártaival, a szamurájt a lovaggal, a medvét az oroszlánnal, stb. de, attól hogy egy profi stáb dolgozik rajta, nekem nem lesz érdekes vagy szórakoztató.
Millió műsor van az "ismeretterjesztő" csatornákon, amik egyáltalán nem terjesztenek ismeretet. Ez is csak egy a sok közül és ezt is csak úgy kezelem mint a többit.

Persze ez az én véleményem. A véleményről meg tudjuk mit szoktak mondani.
Nem akartam komolykodni.

Ave!

utr

utr

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.11, 14:40

Azt hiszem egy kicsit mellelottel. Ez egy szorakoztato musor, aminek nem celja a teljes korhuseg. Nyilvan egy profi stab dolgozik rajta akik tisztaban vannak azzal amit leirtal, de nem erdekli oket, es nem is veszik annyira komolyan magukat mint te.

En jol szorakoztam a legtobb reszen, es akikkel beszeltem eddig errol szinten. Pedig egyikunk sem gondolta hogy a spartai egyedul jar, vagy a ninja az ebren levo spartait tamadja meg.

Bocs, de ez nagyon rossz. :punny:
Mindkét oldalról hagy kivetnivalót maga után.
Csak, hogy egyet-egyet említsek:
Spártai nem jár egyedül.
Ninja, akkor keresi meg a spártait ha az alszik.
stb.
Persze, azt értem, hogy te poén szinten linkelted be, de a készítők valszeg ezt az egész mizériát komolyan gondolták. :szomoru: (láttam, hogy van belőle több is...)

Ave!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.11, 12:47

Valahol a végén elejtik, hogy valami 1000 futtatásból hozták ki az eredményt,
60:40 arányban nyert a spártai. Magyarán az összecsapásról szóló videó csak
hangulatkeltő... (és az indoklásokon meg sírva röhögtem én is)

ez csak egy számítógépes szimuláció, nyilván ennyire is kell komoly dologként kezelni a dolgot -és is röhögtem, hogy a ninnya ott szenvedett a béna fegyvereivel (amik szemtől szemben nem sokat érnek egy jó páncéllal és pajzzsal szemben) és a spártai meg kb a pajzsával kivéd bármit, majd pár izmosabbat oda is csap vele. :rohog:
gondolom, egy ilyen pajzsnak lehetett súlya meg svungja is, nem köszönte meg senki, ha kapott egyet a viszonylag tompa élével sem :nos:

a videóban a hangsúlyos a szemtől szembeni harc, nyilván egy orgyilkosnak nem kéne kétszer elővenni ugyanazt a fegyvert egy alvó ellenféllel szemben.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.11, 12:20

Hali!

érdemes megnézni, mókás darab, meg hamár orgyilkosok szemtől szemben egy nem orgyilkossal :rohog:

Valahol a végén elejtik, hogy valami 1000 futtatásból hozták ki az eredményt,
60:40 arányban nyert a spártai. Magyarán az összecsapásról szóló videó csak
hangulatkeltő... (és az indoklásokon meg sírva röhögtem én is)

Másrészt volt ez a Krüpteia nevű spártai ifjúsági mozgalom, szóval valami közük a spártaiaknak is volt a
"nemkonvencionális" hadviseléshez.

Visszaolvastam elég messzire és azt vettem észre, hogy az orvgyilkosokat sokan jó harcosnak is tartják, ahogy egy barátom mondaná frontlájnninnya. Pedig nem. Valószínűleg, hogy ezt sokan azért látják, mert pl a MAGUS-ban jó harcos is egyben. Pedig nem. A lopakodás és a cselvetés miatt lesz halálos, és nem azért, mert szemtől szembe is megállja a helyét. Ezt sajnos azért kevés szerepjáték támogatja, mondjuk érthetően, mivel mindenki szeret nagyon harcolni. Nem azt mondom, hogy a legtökéletesebb, de a D&D 3(.5) azért támogatja, ugyanúgy a Codex is.

Izé, egy talján köpeny+tőr orgyilkos valszeg valóban nem - de a M* és a CX
"orgyilkosa" bizony általában jól harcol szemtől szemben is.

Ne feledjük, az ő feladatuk inkább az SAS és Skorzeny fianak munkájához
hasonlít (kommandósfentezi, ugye :kirohog: ), a sytisi mestergyilkosnak
meg az is a "szakmájába" vág, hogy egy bálon párbaj provokáljon a célponttól
és a páston, becsületes (bár nem egyenlő) küzdelemben levágja (pld. első
vérig tartó párbajban rögtön szíven szúrja).
De említhetném persze a Dűne mentátjait is - azok sem elveszettek, ha
balhézni kell.

A magányos merénylő szerepre meg M*-ban ott a mortel - már a Rúna magazinos -
aki a 9-es HM-jével nem annyira tápos (kivéve, ha képzik vagy 300 évig).

Adios
KLM

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.11, 12:04

ez egy olyan műsor, ahol laboratóriumi körülmények keretein belül tesztelik az egyes fegyverek erejét (mekkora sebet ejt, a mérési módszerek elég pontosnak tűntek) és a harci stílusokat. Akik összecsapnak, azok mindig egymástól teljesen különböző korból és stílusból érkező "harcosok" pl. azt állították a japánok hogy: "egy ninnya simán lenyomott egy szamurájt, szemtől szembeni harcban" erre azt merült fel: "egy spártait is?" "Bárkit" Hát nem. Azt hiszem "Deadlisest warriors" néven futott a dolog, érdemes megnézni párat, mókás. :nos:

Mike_

Mike_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 361 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.11, 09:40

Hi!

érdemes megnézni, mókás darab, meg hamár orgyilkosok szemtől szemben egy nem orgyilkossal :rohog:

Bocs, de ez nagyon rossz. :punny:
Mindkét oldalról hagy kivetnivalót maga után.
Csak, hogy egyet-egyet említsek:
Spártai nem jár egyedül.
Ninja, akkor keresi meg a spártait ha az alszik.
stb.
Persze, azt értem, hogy te poén szinten linkelted be, de a készítők valszeg ezt az egész mizériát komolyan gondolták. :szomoru: (láttam, hogy van belőle több is...)

Ave!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.10, 23:08

Zeta

Zeta

A király lovagja

• Fórumita
  • 465 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.10, 21:36

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.02, 12:02

Tisztázzuk.
Egyetlen kisiskolás szintű orgyilkos kísér egy célszemélyt, akit megtámad egy minden bizonnyal hasonló kvalitású másik. A célszemély elhalálozik, a támadó egérutat nyer az erdőben. A kísérő bevetődik egy bokorba, és hallgatózik, miközben a támadó ahelyett, hogy szélsebesen sugárirányban távolodna, esetleg a minden bizonnyal jó előre megtervezett és biztosított útvonalon menekülne, inkább fára mászik, ahonnan jónéhányszor hangosan (bizonyára magasra jutott) lezuhan. Amikor a védő fél meghallja, elkezd rá nyilazni, amit ő válaszra sem méltat, ehelyett méregdrága varázstárgyakat használ el, hogy életben maradjon, amikor harcolhatna is. Közben folyamatosan ugyanannál a fánál próbálkozik, sikertelenül, majd a végén az még rá is dől.
Ráadásul a történet idióta véget ért, mielőtt elkezdődött volna.

Biztos nem a cartoon networkon ment ez?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.02, 11:36

Hali!

Hat nem tudom...Nalam mar ott bukott a sztori ( "azokon tul amit a tobbiek irtak" :) ), hogy miutan a krani kinyirta azt akit vedened kellett volna, megprobaltad torbe csalni es megolni ot. Egy fejvadasznak miota celja az onkenyes bosszuallas?

Mondjuk ez a része engem nem zavar - a sikeres merénylőt azért csak fektessék ki,
egyrészt, hogy a továbbiakban is magasabb díjat kérjenek az általunk védett személyek
likvidálásáért, másrészt szépít az amúgy bukott kontraktuson, harmadrészt meg
csicsereghet a madárka. Yneven még holtában is (jelzem, ez IRL is így van - a hulla
is sok mindent elárul, bár nyilván kevesebbet, mint Alyrnak).

De hát ízlések és pofonok.

Adios
KLM

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.01, 22:08

Udv!

Hat nem tudom...Nalam mar ott bukott a sztori ( "azokon tul amit a tobbiek irtak" :) ), hogy miutan a krani kinyirta azt akit vedened kellett volna, megprobaltad torbe csalni es megolni ot. Egy fejvadasznak miota celja az onkenyes bosszuallas? Buktad a kuldetest, lehet hazamenni es szenbenezni a klannoddal meg a kovetkezmenyekkel. De ha netalantan valami oknal fogva megis van lehetoseg bosszura, akkor sem a kranin kell leverni a dolgot, mert o is csak egy vegrehajto, hanem azokon akik ot megbiztak.

Steelt

Steelt

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.01, 16:06

Hali!

1es szintű karakter Anath-Akhanos fejvadász
a célszemély akit kísérnem kellett volna kinyírta egy kráni fejvadász,
(...)

Khmm... Ne vedd sértésnek, de első szintű karakternek, még ha A-A fejvadász
is, nem mesélünk kráni fejvadászt - az ugyanis nem első szintű, hanem inkább
12.
Az Ynev.hu-n fellelhető A-A cikktől eltérően pld. itt:
http://www.kalandozok.hu/?terem=kiegeszitok/iskolakrendekklanok&runa=a_halal_suttogasa.htm&num=1
...az is megvan ,hogy kb. hanyadik szintű egy átlagos sequator vagy mortel
(10-12. tsz.).
Meg kicsit komolytalan, ha egy kráni fejvadász így végzi.

Magusban nekünk több km-ünk is van.
ezt újtörvénykönyv szerint játszuk
ennél a km-nél csak egy baj van. hogy túl epic kalandokban gondolkodik, valahogy mindig kell függnünk vkitől, aki kényszerít minket arra hogy úgy ugráljunk ahogy ő fütyül, ilyenek azok a ranagol paplovagok akik valahogy mindig tudják hogy kik is vagyunk, hova tartunk stb, ha esetleg eldöntjük hogy jólvan elég volt kinyírjuk az adott személy egy kézsuhintással megfenyít minket...
szerintem a kránival is ugyan ez lett volna a szitu ha nem történik az incidens,
most is van egy személy aki nagyon fenyegetőzik hogy a kezében van az életünk... az a baj ennél a km-nél (nagyon jó haver meg minden) hogy túlságosan kiszámítható
meg a történet szála is túl kuszák, ezt eltekintve, elég hangulatos tud lenni amikor csak rp-zgetünk

Módosította Steelt: 2010.12.01, 16:08

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.01, 13:38

Üdv!

próbál felmászni egy fára majd leesik, majd megint és megint

Bocsánat a kemény fogalmazásért, de vagy a mesélő nem szólt, hogy itten most burleszk lesz mesélve, vagy te felejtetted ki, vagy egyszerűen a KM-ed alkalmatlan - ha csak nem arról van szó, hogy amíg te az erdőben vidultál, a védencedet takaros halmokba kockázta az igazi orgyilkos, mert akkor meg te toltál el valamit nagyon csúnyán.

Maradok tisztelettel: Alister

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.01, 10:43

...elindúltam lopakodva befele az erdőbe, észrevettem hogy próbál felmászni egy fára majd leesik, majd megint és megint, na mondom jól van elkezdtem nyilazni, televolt már nyílvesszővel mindenhol közben nyakalta a gyógyitalokat, eltünt a szeme elől, majd megint egy puffanás
erre a km is csak annyit mondott hogy ez egy balf*sz ha 00 dobok mászásra neki kidől a fa amin mászik
gubbasztok hallom a puffanásokat, majd egyszer csak előttem 3 m-re kidől egy fa, rá is ugrottam a törzsére látom hogy ott szenved alatta a fejvadász, én meg jól fejbe lőttem 3× biztos ami biztos:D

Túl azon, amit KLM mond, ha én lettem volna a KM, valószínűleg nem csupán a kockákra bíztam volna a kráni kolléga sorsát. Mindenkinek lehet szar napja, de másodjára már biztosan kapott volna azokból a bizonyos dramaturgiai KM módosítókból, amiket nem kell nagyon megmagyarázni. :buszke:
Kedvező lehetőséget véletlenszerűen bármikor kaphatnak a JK-k, de egy egész sor rossz dobás nem állhat egy jól felépített vagy potenciálisan izgalmas jelenet elé. Néha persze utat lehet engedni a humornak, de ez függ a helyzettől. No meg az is igaz, hogyha az NJK-m leesik a fáról, ráadásul közben elkezdik nyilazni, valószínűleg inkább taktikát vált.

A hőskorszakunkban nekünk is volt olyan, hogy a főellenséget a csata első körében egy fejre menő, túlütéses parittyadobás taccsra tette. Akkor speciel játékos voltam, mégsem örültem, hogy egy jó kis befejező gyakós jelenet nem tudott kibontakozni emiatt, és persze emiatt jóval kevesebb TP is járt a csapatnak.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]