Ugrás tartalomhoz

ESSZESSZIN

• Válasz írásához lépj be
639 hozzászólás érkezett eddig

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 23:25

AZ egyik legjobb könyv Hobb Assassin című regénye. És jó hosszú is. Csak nézzünk bele az első könyvbe, hogy milyen kis betükkel van irva a szöveg. 8-as asszem, vagy 7-es betüméret? Jó sokáig tartott mig elolvastam a könyveit. És nagyon élvezetesek is. A nevek is hangulatosak, és jól el vannak találva... És a környezet amibe beleültette az egészet, nagyont tetszett...
Most hogy megemlítetted, lehet újra elolvasom...

Nem akarok kötekedni, de Odannak ugyanaz a hibája van, mint Entrerinek: az érzelmei miatt nem tudott optimálisan cselekedni

Olyan ember nincs, akinek ne lennének érzelmei, Vanger. A lényeg az, hogy ki mennyire tudja kordában tartani. Entrerinek sikerült mindvégig. Csupán akarat kérdése az egész...

_Zool (NPC/NJK)

_Zool (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.13, 21:39

Hali!

Nem tom, hogy volt e már szó róla (lusta voltam visszaolvasni az egész topicot.. elnézést érte).

Olvasta valaki Robin Hobb regénytrilógiáját, az Assassin-t?
A főszereplője egy magus kasztba be nem sorolható assassin, kiskorától kezdve a kiránynál nevelkedett (a fiának egy fattya..), és asszem elég sokáig fogalma sem volt, minek képezték ki, csak érdekes játékokat kellett játszania (csenjen el ezt azt :titok:)
Szerintem fantasztikusan ki van alakítva a karakter, nyoma sincs benne a "tápolásnak", sem a mai fantasy-t jellemző űbertáp, mindent csuklóból megoldó, mindenkinél frankóbb kariknak.
mindenkinek tudom ajánlani (hm.. ez itt a reklám helye? :titok:)

TS!

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.04, 21:29

Nem akarok kötekedni, de Odannak ugyanaz a hibája van, mint Entrerinek: az érzelmei miatt nem tudott optimálisan cselekedni. Lásd Leont is (nagggggyon jóóó film!!!), mikor az érzelmek keveredtek a dologba, akkor került csak sz*r a palacsintába.

Szerintem a jó orgyilkos, maga teremti meg a megfelelő helyzetet, nem hagy nyomot és nem ismerik.

Maradok tisztelettel.

_Kannahal (NPC/NJK)

_Kannahal (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.15, 19:23

Eye!

A hirtelen reakcióm az a talányra, hogy valószínűleg az orvgyilkos bátorságát tisztelte annyira, hogy meghagyta az életét.
(De nem azért volt bátor mert le mert köpni egy szamurájt, hanem mert amit helyesnek tartott amellett a halála árán is kiállt.)

Romeo

Romeo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 549 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.12, 06:27

Norien!
lehet hogy inkabb ezert nem tette meg, es nem a kopes miatt. kulomben ezer+1000 baromsagot bele lehetne magyarazni ebbe a szituba.
amugy az ESSZESSZIN volt bena ha elkaptak. elvegre ez a gyilkosos tema! :vitatkozik:

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.10, 08:30

Mert a gyilkosnak méregtű volt a szájában, és szemen köpte, mire az megvakult a méreg áldásos hatása miatt. MIvel csaka kardhüvelyét találta, a gyilkost nem visszatette a kardot, de szerintem már az ajtón nem tudott volna kimenni.... hmmm. akkor mi történhetett?

Romeo

Romeo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 549 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.09, 19:27

szerintem itt valami nem stimmel!
na es ha lekopte? akkor mi van? a feladata akkor is megvan. es ha egy szamuraj erzelmei felulkerekednek az kotelessegtudata felett akkor mar gaz van! szoval hiaba kopte le ezen nem kellett volna felhuznia magat, es el kellett volna vegeznie a dolgat. es ez is egy kinyilatkoztatas. :nono:

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.09, 16:48

SPOILER
Ha a gyilkos elobb kop, mit a kard felemelkedik, akkor jogos lett volna - de mar ugy ment oda, hogy megoli - ergo, ebbol semmilyen erzelme nem tantorithatja el. Ergo, azert ment el, mert hulye volt.

Nem nem. Te ezt nem érted kedves HalfDemon... :(

SPOILER
A szamurájt sérelem érte, mert a gyilkos leköpte. Ha így öli meg a gyilkost, akkor nem lehet ő magam sem biztos benne, hogy nem a sérelem vezérelte. Legbölcsebb tehát, ha elballag, megnyugszik, és visszamegy megölni, amikor lehiggadt.

Egyébként fórumszabályzat ide vagy oda, ez kinyilatkoztatás. Nem nyitok vitát, mert nem érdekel senki elképzelése a témával kapcsolatban. Kérem a karmám, azt jónapot. :nono:

Romeo

Romeo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 549 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.09, 15:20

miert mi a hiba benne?

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.09, 15:14

Eye:
a valtozatod hibazik, mert:
SPOILER
Ha a gyilkos elobb kop, mit a kard felemelkedik, akkor jogos lett volna - de mar ugy ment oda, hogy megoli - ergo, ebbol semmilyen erzelme nem tantorithatja el. Ergo, azert ment el, mert hulye volt.

Romeo

Romeo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 549 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.09, 14:57

Eye!
ez bizony kemeny kerdes! remelem te tudod a valaszt, mert en csak talalgatni tudok.
bar javits ki ha tevedek, de ha egy szamurajnak azt mondja az ura hogy olje meg a gyilkost, akkkor a vilagon mindent felaldozna csak hogy vegrehajtsa ura parancsat. szoval valami nagy dolognak kellett tortennie hogy ne vegezzen vele. otleteim lennenek, de szerintem nem ezaz.
pl, a gyilkos egy asszamita volt, es a nyala savas volt, es mikor lekopte csak hatralni tudott :(
de ez marhasag.
talan a gyilkos szamara egy fontos szemely volt? (ha igy lett volna akkor is meg kellett volna halnia)
hat nem tudom! :nono:

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.09, 12:39

Történet:

Élt egyszer egy shogun (vagy valami ilyesmi), akinek egy kedvenc emberét eltette láb alól egy orgyilkos. Előállította hát legjobb szamuráját, hogy kerítse kézre ezt az orgyilkost, és vegye el az életét. A szamuráj hosszú hajsza után végül becserkészte a gyilkost, előrántotta kardját és feje fölé emelte...
...amikor is a gyilkos leköpte a szamurájt.
A szamuráj szépen visszatette a kardját és elballagott.

Vajon miért tett így? :nono:
SPOILER
mert egy szamurájt sosem az érzelmei vezérlik, vagyis nem ölheti meg sértettségből a gyilkost  :(

Romeo

Romeo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 549 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.07, 23:21

leon? akkor inkabb a banderas a bergyilkosokbol.
amugy nekem is tetszett entreri karaktere, es meg jarlaxe(nem tom ho irjak) szemelyisege is nagyon bejott.

predtor

predtor

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.07, 11:22

Sziasztok!

Artemis Entreri szerintem nagy balfácán volt, illetve orgyilkos témában nem az igazi. Legalábbis működésével éppen a szakmát csúfolta meg. Hiúság ide vagy oda, hogy lehet valaki olyan hülye, hogy szemtől szembe kiáll egy drow harcossal? Főleg miután már frankón kiismerte Drizz-t... Lehet hogy bevetett pár piszkos trükköt, de összességében egy orgyilkosnak nem ez a dolga. De azért tény, hogy személyében Salvatore (számomra) szimpi karaktert alkotott. A figura jobban bejött, mint maga a sötét elf az egész nyálas kompániájával együtt.
volt az a terminátor folytatásféle könyv; az Asszaszin. Abban egy középkori arab bérgyilkos nyomott le egy t100-as jószágot. a könyv nem volt az irodalom csúcsa, de ez az orgyilkos volt számomra eddig a legprofibb.
No és Leon...

Romeo

Romeo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 549 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.04, 18:38

nembaj sonko! ennyit megert volna! :)

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.01, 22:25

Tier nan gorduint? De hát akkor megállt volna a történelem! :cool:

Romeo

Romeo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 549 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.01, 17:53

egy tolvajjal? eleg kigyurt lehetett az a tolvaj, ha egy kesszurassal kitetted. ez mar nem szep. :cool:
azert azt szivesen lemeseltem volna, hogy mi tortent volna a kraktereddel, a tett utan. :)

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.01, 11:48

Egyszer azért poénból megöltem Tier Nan gorduint egy tolvajjal :)
MÉg a kocsmában összeakaszkodtunk egymással, Torozon Tavernájában asszem. A poén az volt, hogy egymásnak rohamoztunk, és megöltem egy késszúrással. Aztán levágtam a fejét, 2 napon keresztül azzal járkáltam Erionban vele, majd elföldeltem a gazdag negyedben valami utcasarkon (csak a fejét).

Hát az Giga lol volt. A játék komolynak indult, de Tier megölése után már nem volt értelme tovább kalandoznia, nem volt mi hajtsa. :cool:
Persze akkor még cvsak 14-15 éves voltam mikor ez bekövetkezett. Később poénnak vettük az egészet és visszahoztuk Ynevet az eredeti formájába, azaz csak alternativ világban játszottunk azzala a karival. Mi ugyanis a komoly játékokat néha összefonjuk más volt JK-karaktereinkkel, igy egészen érdekes ízt ad az, ha erős, régi karaktereinket látjuk viszont, esetleg ők adnak küldetést...

Romeo

Romeo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 549 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.31, 21:47

hat igen. a hosok!
egyszer azert szivesen megprobalnam kitenni pl tier.. -t az eggyik tapos karimmal. :cool:
(mellesleg az is fejvadasz) :lol:
azt hiszem nem lenne sok eselye! :)

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.31, 12:33

Már elnézést, de a mágus túlzott szuperhősi gigaeposzi stroyait olvasni nem kell, mert az ember igy is tudja mi a vége. Főleg akkor ha a Mágus készítők kedvenc halhatatlan hőseiről van szó. Na mind1. Éljenek a tápoldatok...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]