Ugrás tartalomhoz

Milyen karaktert választanál?Jóképű avagy...

• Válasz írásához lépj be
364 hozzászólás érkezett eddig

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.03, 00:16

pugnax:
Úgytűnik megy az olvasás dolog is, ha nagyon akarod. :amccoy:

Már megbocsátjs, de az avatár az utolsó amit nézek a fórumon, nagyjából arra jó, hogyha áttekerem a topicot, lássam ki szólt hozzá, de ennyi. Azért szólítottalak meg úgy, ahogy tettem, mert te is az avatáromnak címezted a mondandódat, hát én is a tiédnek, a különbség csak az, hogy annak a képnek a forrását nem ismerem. Téged, ahogy mindenki mást is, a hozzászólásaid alapján fognak megítélni, és külön téma fut a hónap ámokfutójának megválasztására. Hidd el, nem kevés jelölt van, ne akarj te is közéjük kerülni, ugyanis nem csak az olvass, aki be is ír valamit. A bemutatkozásod pedig nem sikerült túl jól, és az újakról hajlamosak az emberek rosszat feltételezni. Szóval szerintem egyelőre ne érezd magad megbántottnak, majd ha tényleg lekezelő lesz veled valaki érdemtelenül, na akkor!

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 22:23

Egészen pontosan tudom, honnan van az avatárom. A neten tudod hiányoznak bizonyos metakommunikációs csatáronák, amik élő szóban léteznek, úgyhogy egy-egy megkérdőjelezhető húzást jó indulattal kezel e az ember, vagy inkább sértésnek. Szóval javasmo, hogy poénkodást félretéve inkább használd az emberek rendes nickjét. Ha mások is megtisztelnek ennyivel, akkor te is tedd meg ugyanezt másoknak.

A szerepjáték egy szórakozási fajta, mindenki máshogy játsza, és más szinten. Azt viszont el kell hinned ,hogy van olyan ember, aki képes jelentősen eltérő karaktereket alakítani, akik tényleg a személyiségükben különböznek, nem csak a kasztjukban.

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 21:47

Kedves pugnax!

Ha illemből nem szorulsz kisegítésre, akkor bizonyára a felfogásoddal van baj. Nyilván azért vagy továbbra is illetlen, miután szóltak, hogy illetlenség amit csinálsz.

Fb.

Ui: Ne akarj mindent szó szerint fordítani, mert könnyen vakvágányra futhatsz...

mirtusz

mirtusz

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 29 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 19:51

Ahoj!!

KLM:

Nyilván, de nem ugyanaz, ha egy IRL nem nagydumás játékos nagydumás karaktere:
"Öööö.. jó akkor mondok valami olyasmit, ami biztos meggyőzi... vagy nemtom."
KM: "Mit?"
" Hát izé..a karakterem csak tud valamit..." (elég kínos)

vagy egy IRL nem jól színészkedő játékos egyébként "agyát játszó" karakterrel:
"Azt hazudom, hogy csak éppen erre jártam, igazából eltévedtem"
KM:"Ok.." (plusz az idevonatkozó sallangok.. próba estébé...)

Na jó a példák elég gyengusok, de azért remélem látszik, hogy mit is akartam vele..
pff.. na jó nem OFFolok tovább.. :amccoy:

m

Módosította mirtusz: 2007.08.02, 19:52

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 19:00

Hali!

A WoD azt mondja, hogy asztali játékban ha a karakter olyan
szociális képességekkel rendelkezik, amire a játékosnak esélye
nincs, akkor ne várjuk el tőle, hogy pld. levágja azt a mozgósító
beszédet, mint amit - a Presence-el megtunningol - Brujah
szakszervezeti vezető a játékban (dobás alapján) levág.

Azért próbálkozzon csak... Az nem árt.

Én a magam részéről ezt támogatom.

Adios
KLM

Módosította KLM: 2007.08.02, 19:02

mirtusz

mirtusz

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 29 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 18:35

Ahoj mindenki!!
Bocsánat a beleugatásért, de

Még valami: az Álcázás és a Színészet általában a különböző RPG-rendszerekben is külön - gyakran nem is túl könnyen! - megtanulandó képzettségek.

ezt nem feltétlenül értem, hogy hogy jön ide... lehet, hogy én vagyok a buta, de nekem ennek semmi köze ahhoz, hogy az ember mennyire tudja eljátszani, "elmesélni" egy általa (jobb esetben) jól ismert karakternek a reakcióit...
A kétkezes harc is nehezen megtanulható képzettség, mégis tud vele mit kezdeni az ember... holott a valóságban még egy karddal is hasraesek valószínűleg...

Elnézést, ha én siklottam át valamin, vagy értelmeztem félre valamit :amccoy:

m

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 18:08

Kedves agyatlan-ork-barbár!
Nehéznek nehéz, de kérdés, hogy van e rá késztetése az embernek. Az, hogy mindig látszani fog valami az eredeti személyiségünkből, akár részben igaz is lehet, de ha valaki tényleg szeret játszani, akkor ez baromira nem lesz hangsúlyos.
A színészet más kategória, egyrészt azért elég sok színész van, aki jól el bír játszani szerepeket, közben pedig gyökeresen eltérő személyiség. Asztali játéknál nem kell mimikát, taglejtés, hangszínt, testtartást utánozni, szépen el lehet mondani, amit teszel. Ennek pedig elég kevés köze van a színészethez, és sokkal több ahhoz, hogy kit mennyire érdekel a dolog. Szóval a megfelelő hozzáállással sokat lehet tenni az ügy érdekében.

Amúgy mivel jól láthatóan kezdő fórumozó vagy, ezért jelezném, hogy illetlenség mások nick nevével kavarni, ahogyan lebuzizni valakit.

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 16:23

Hát, éppenséggel te kezdted azzal az első hozzászólásodat, hogy lebuziztál valakit...
Mindenesetre egy 3 éves postra reagálni egy olyan embernek, aki 2 éve nem járt az oldalon, háát...
A "karakterem olyan, mint én" hozzáállás, és ennek mindenkire való kiterjesztése pedig nem arról tanuskodik, hogy mindent gyökeresen megvizsgálnál, merthogy ugye erről is volt futva pár kör a környéken. De hogy az érdemi részre válaszoljak, például nálam sem igaz, hogy a karaktereim olyanok, mint én, amikor meg mesélek (ez a gyakoribb), akkor aztán pláne van mindenféle.
Továbbá azt kell hogy mondjam, sok esetben a játékosok nem is olyan karaktert indítanak, amilyenek, hanem amilyenek szeretnének lenni, úgyhogy ha maradunk az eredeti témánál (vagyis, hogy inkább jóképű, vagy ronda karakter), akkor aztán pláne nem általános a tendencia, amit említesz.

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 14:24

KLM:
Azért van különbség aközött, hogy a karakter hordoz személyiségvonásokat a játékostól, vagy a játékos saját magát (vagy idealizált énképét) alakítja karakter gyanánt. :)

Matzi:
Áhháá! Furcsáltam is, hogy hol szólt hozzá mostanában vajon Loyd nevű felhasználó. Már lááátom, megvilágosodtam. :durci:

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 13:00

LadyCrow:
Azthiszem nem sok értelme van vele vitatkozni. :) Nem azért mert igaza van, hanem mert időrendben olvassa a topicot, és a legelső hozzászólásra reagált. Valószinüleg el is megy, miután látja, hogy sosincs új hozzászólás, és a sajátsát sem találja...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 12:59

Hali!

Annyiban igaz lehet, hogy minden karakterünk valahol magán viseli
a játékos személyiségét, még akkor is, ha adott esetben pont pár
tulajdonságának a gyökeres ellentézise a karakter.

Adios
KLM

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 12:52

Mellesleg, a karijaim általában olyanok, mint én vagyok (vagy amilyennek látom magam) - de, gondolom, ezzel mindenki így van.

Hát nem. Nagyon nem.
Mi a poén abban, ha valaki saját magát játssza el? :)

Lilikoi

Lilikoi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 10:36

Először is, elnézést a nem megfelelő szóhasználatért :ok:
Érdekes, s összetett személyiségnek mondhatnám... hagy maradjon nekem skizofrén, ok? ;) :kirohog:

oh, és piszokjól néz ki :P
Ezért is írtam ebbe a topicba, bár annyira elragadt különleges voltának kihangsúlyozása, hogy erre már nem is tértem ki. :drool:

a jellemmegkötés az egyik...a másik meg, hogy a boszimból toroni dámát képeztem egyik bevetés alkalmával, s túlságosan megtettszett neki a dolog. Így már kissé bonyolultabbá vált a helyzet. Amúgy attól még, hogy két külön személyként beszélek róla/róluk, attól még egy test, egy lélek. :kirohog:

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.26, 15:03

(OFF)Undorítóan szőrszálhasogató leszek, de a skizoid meg megintcsak tök más. :P(/OFF)

(OFF)Aham! :lightbulb: ... nem egészen értem a terminológia mögött húzódó logikát, de legalább mosmá' ezt is tudom. :drool:(/OFF)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.26, 14:05

(OFF)Undorítóan szőrszálhasogató leszek, de a skizoid meg megintcsak tök más. :vitatkozik:(/OFF)

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.26, 14:00

Ráadásul sztem a boszi-fejvadász kombóban alapvetően nincs semmi skizoid (eltekintve a MAGUSos jellemmegkötés miatti ütközéstől), sőt!
Ha a fejvadász klán rendeltetését nézem egy mágiát ismerő világban, akkor meg szinte adja magát a dolog.

Na és jóképű? :vitatkozik:

(én amolyan karakteresen rossz-képűnek képzelném. :vitatkozik:)

Módosította Eye: 2007.07.26, 14:00

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.26, 13:12

Tehát lett egy skizo, toroni fejvadász/boszim, s meg kell mondjam, hogy igazi kihivás eljátszani, s egyben mulatságos is. Gyakran vitatkozok saját magammal. :vitatkozik:

A skizofréneknek _nincs_ többszörös személyiségük.

Módosította LadyCrow: 2007.07.26, 13:14

Lilikoi

Lilikoi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.26, 06:46

már lassan 2 éve játszom a kedvenc karakteremmel: Egy fejvadász/boszi. :vitatkozik:
Tudom, összeegyeztethetlen :vitatkozik: a rend-káosz miatt is, meg más MAGUS játékosok kitérnek hitükből, :punny: de nem érdekel. KM azt mondta, ha ki tudom játszani, mehet. :durci:
Tehát lett egy skizo, toroni fejvadász/boszim, s meg kell mondjam, hogy igazi kihivás eljátszani, s egyben mulatságos is. Gyakran vitatkozok saját magammal. :normaalis:

_Zolez (NPC/NJK)

_Zolez (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.07.22, 08:33

Hát én nagyon bárdorientált vagyok, így legtöbb karakterem jóképű illemtudó széptevő. Valahogy ezt szeretem legjobban játszani, nade ettől nem egysíkú a játékom. De persze jáccottam már törpe kézművessel, aki hátasként egy sertést választott, és ilyen karakterrel is élvezet játszani. De persze megvan a varázsa a rosszarcú, mogorva, de egyébként nagyszívű és áldozatkész harcosnak vagy az eltorzult vonásait csuklya alá rejtő nekromantának.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.07.20, 08:24

Spoiler

Milyen karakterrel játszanék? Szinte bármilyennel, de ember és vonatkozásai előnyben, mert jobb a kijátszhatósága. A külső nem annyira domináns a karijaimban, bár igyekszem azt is jól kidolgozni, elképzelni az évek és az összetűzések nyomait. Ugyanúgy szeretem a nagyvonalú, testőrökre és tanácsokra szoruló ficsúrt, aki igazából gátlástalan, egoista, hatalomittas és lehetőleg jártas a mágia sötét oldalán. Mint a rókaképű, fanyar cinizmussal megáldott dzad tolvajt, aki kellő pénzért eladná a lelkét is.

Módosította Kilhalm: 2007.07.20, 08:25

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]