Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hard fantasy - Csak keményen, vagy lehet máshogy is?

• Válasz írásához lépj be
638 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.17, 22:21

Megrendeltem azt is. :hc:

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.15, 19:00

+ Ha már hard fantasy a téma és ajánlottuk az Azilumot is, akkor a legújabb szám (V/2) is releváns lehet, mert egy Robert E. Howard különkiadás.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.10, 17:31

Köszi, a két -a DV által kiadott- kötetet sikerült beszereznem. :csingcsung: :cool:

Az Azilumot is érdemes. A legutóbbi (nem a most érkező) számban volt A Kriptaisten, igazán remek novella.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.10, 17:10

Köszi, a két -a DV által kiadott- kötetet sikerült beszereznem. :csingcsung: :cool:

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.10, 08:53

Itt-ott-amott, százéves Galaktikákban, ilyenolyan fanzinokban, meg pár antológiában.

https://www.theblackaether.com/2017/01/13/clark-ashton-smith-magyar-nyelven-megjelent-muvei/

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2666 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.10, 06:11

Kijött egy vékony kis fekete kötet Kornya-fordításokkal (Clark Ashton Smith: A sír szava) a Cherubiontól, de az már csak antikvárban valszeg.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.09, 22:08

Népek, nem tudja valaki, hogy netán Clark Ashton Smith munkáit magyarította már valaki, akár fantasy, akár Cthulus vonalon? :titok:

Persze, pl. a Sarki regék, vagy a Gonosz mesék (Delta Vision). De biztosan van még. Pl. gyanús, hogy az Asylum magazinban is jelentek meg CAS fordítások, böngészd át a tartalomjegyzékeket.

Köszi, holnap be is nézek a DV boltjába, hála! :csingcsung:

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.09, 21:15

Népek, nem tudja valaki, hogy netán Clark Ashton Smith munkáit magyarította már valaki, akár fantasy, akár Cthulus vonalon? :titok:

Persze, pl. a Sarki regék, vagy a Gonosz mesék (Delta Vision). De biztosan van még. Pl. gyanús, hogy az Asylum magazinban is jelentek meg CAS fordítások, böngészd át a tartalomjegyzékeket.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.09, 20:37

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 836 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.25, 14:47

Conan Kegyetlen Kardja

alap + limitált kiadás a Fumax-tól, 336 oldalon, keménytáblás kötésben

Módosította DiMalto: 2018.10.25, 14:49

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.05, 22:39

A legkeményebb.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.23, 22:20

Úgy érted, hogy a regény? Azt olvastam, a Harcikutya után a kedvencem. (nekem jobban bejött, mint az Elric)

Bár csöcsökre annyira nem emlékszem :)

A regény, persze, igen. Van amúgy Elric! alapkönyvem, ha kellene neked, kölcsön tudom adni.

A csöcsök a műfajhűség miatt fontosak! :blahblah:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.23, 17:18

Corum kardjai? :titok:

Barbárok, halódó ősi királyságok és népek, síkok, repülő városok, futurisztikus fegyverek, stb.

A legfontosabb: csöcsök! :bezzeg:

Úgy érted, hogy a regény? Azt olvastam, a Harcikutya után a kedvencem. (nekem jobban bejött, mint az Elric)

Bár csöcsökre annyira nem emlékszem :)

Az Elric! (korábban Stormbringer) RPG-hez kiadott régi Chaosium anyagok elég jók.

Az a fura, hogy a Stormbringer szerintem megvan nekem, csak sosem játszottam.

Ez a két világ azért (lett?) érdekes, mert viszonylag hagyományos, játszható világok. A Fiatal Királyságok mondjuk inkább Elric születése előtt, mikor elszórtan még vannak Melnibonéi gyarmatvárosok a szigeten kívül.

A Corum szintén játszható, és külön érdekes, hogy egy történelmi eseményt (Armorica vs. frankok) akakít át annyira, hogy már egész nehezen felismerhető az eredete. Ebből a szempontból sokkal jobban tetszik, mint mondjuk Hyboria, ahol afgulik vannak, a hegyi varázslót meg úgy hívják, hogy Ló Pan. (nem annyira egyértelmű a történelmi párhuzam, mint Hyborián, de annyira azért jelen van, hogy segítsen a felkszülésnél)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4522 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.22, 21:39

galu22: Az Elric! (korábban Stormbringer) RPG-hez kiadott régi Chaosium anyagok elég jók.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.22, 14:21

Corum kardjai? :titok:

Barbárok, halódó ősi királyságok és népek, síkok, repülő városok, futurisztikus fegyverek, stb.

A legfontosabb: csöcsök! :bezzeg:

Módosította Orastes: 2017.11.22, 14:21

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.22, 11:54

Nemrég nézegettem a könyvespolcomat, és rájöttem, hogy se Corum, se Elric világán nem vezettem még soha kampányt.

Tudtok ajánlani valamelyikhez valami jól használható világleírást?

(a Corum esetén ez talán kevésbé fontos, kábé egy-az-egyben Armorica, briton kiskirályok vs. frank barbár hódítók, kicsit felturbózva)

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 466 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.16, 07:58

Ha mondjuk a Conan novellákból indulunk ki, ott volt pl. olyan, hogy egy uralkodót eltett láb alól pár varázsló (akik előtte bejuttattak egy embert, aki szerzett tőle hajtincset), vagy hogy boszorkány átvette a hercegnő helyét, és behívta a hímringyó zsoldosvezért (aki keresztre feszítette Conan-t)

Nekem a Hawk & Fisher regények jutottak eszembe, elég közel vannak a hard-fantasyhoz, mégis városban játszódó, nyomozós, intrikálós történetek.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.16, 07:16

Hard-fantasy settingbe mennyire férnek bele legalább epizódszinten az intrikálósabb kalandok?
Arpóbb(akár városnyi) államok elég belterjes politikai életet eredményeznek de annál élénkebb diplomáciát. Mellesleg ha az intrikának nem is, de a háttérben áskálódó varázslóknak és a hataloméhes kalandoroknak már mindenképp kedvez ez a műfaj.
Kissé(inkább nagyon) zsáneridegennek tűnik, de kíváncsi vagyok mik erről a vélemények. :ugri:

Szerintem simán.
Amit érdemes megfontolni, hogy ezek ne birodalmokon átívelő intrikák legyenek, hanem inkább helyi szintűek, mondjuk templomok és kereskedőházak egymás ellen, egy-egy törtető testőrhadnagy kísérlete, a város vezetőségében valaki leváltása. El tudok képzelni sorozatgyilkost, kultistákat, kannibálokat, ha ezek gazdagok vagy befolyásosak, még a megvédésükre alakult társulást is.

Ha mondjuk a Conan novellákból indulunk ki, ott volt pl. olyan, hogy egy uralkodót eltett láb alól pár varázsló (akik előtte bejuttattak egy embert, aki szerzett tőle hajtincset), vagy hogy boszorkány átvette a hercegnő helyét, és behívta a hímringyó zsoldosvezért (aki keresztre feszítette Conan-t)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.15, 21:58

Intrikálós kalandok beleférnek, de ne legyen belőle Bullák és bányajogok jellegű setting. Ami szerintem kerülendő, hogy ne országok vagy birodalmak közötti dolgok legyenek, hanem pl. kavarás helyi hatalmasságok és feltörekvők, vagy szimplán gazemberek, esetleg különcök között, egy-egy városállamban. Orgyilkosok, beteg művészek, fantaszták, papok (főleg a sötétebb kutuszok követői) varázslók, zsoldosvezérek, kereskedők,  és más egyebek simán beleférnek. A Kard és mágia rendszerének van több nagyszerű kiadványa, pl. a Fomalhaut városai, Városi találkozások (éjszakai és nappali találkozások, remek NPC-leírásokkal, amiből sok ötlet meríthető) valamit a mesélői füzetben is található a Mesélői irányelvek c. rész, ezekben mind vannak jó felsorolások, ötletek.

Spoiler

Módosította Orastes: 2014.04.15, 21:59

Anathor

Anathor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.15, 20:49

Hard-fantasy settingbe mennyire férnek bele legalább epizódszinten az intrikálósabb kalandok?
Arpóbb(akár városnyi) államok elég belterjes politikai életet eredményeznek de annál élénkebb diplomáciát. Mellesleg ha az intrikának nem is, de a háttérben áskálódó varázslóknak és a hataloméhes kalandoroknak már mindenképp kedvez ez a műfaj.
Kissé(inkább nagyon) zsáneridegennek tűnik, de kíváncsi vagyok mik erről a vélemények. :ugri:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]