Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hard fantasy - Csak keményen, vagy lehet máshogy is?

• Válasz írásához lépj be
629 hozzászólás érkezett eddig

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.25, 14:47

Conan Kegyetlen Kardja

alap + limitált kiadás a Fumax-tól, 336 oldalon, keménytáblás kötésben

Módosította DiMalto: 2018.10.25, 14:49

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.05, 22:39

A legkeményebb.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.23, 22:20

Úgy érted, hogy a regény? Azt olvastam, a Harcikutya után a kedvencem. (nekem jobban bejött, mint az Elric)

Bár csöcsökre annyira nem emlékszem :)

A regény, persze, igen. Van amúgy Elric! alapkönyvem, ha kellene neked, kölcsön tudom adni.

A csöcsök a műfajhűség miatt fontosak! :blahblah:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.23, 17:18

Corum kardjai? :titok:

Barbárok, halódó ősi királyságok és népek, síkok, repülő városok, futurisztikus fegyverek, stb.

A legfontosabb: csöcsök! :bezzeg:

Úgy érted, hogy a regény? Azt olvastam, a Harcikutya után a kedvencem. (nekem jobban bejött, mint az Elric)

Bár csöcsökre annyira nem emlékszem :)

Az Elric! (korábban Stormbringer) RPG-hez kiadott régi Chaosium anyagok elég jók.

Az a fura, hogy a Stormbringer szerintem megvan nekem, csak sosem játszottam.

Ez a két világ azért (lett?) érdekes, mert viszonylag hagyományos, játszható világok. A Fiatal Királyságok mondjuk inkább Elric születése előtt, mikor elszórtan még vannak Melnibonéi gyarmatvárosok a szigeten kívül.

A Corum szintén játszható, és külön érdekes, hogy egy történelmi eseményt (Armorica vs. frankok) akakít át annyira, hogy már egész nehezen felismerhető az eredete. Ebből a szempontból sokkal jobban tetszik, mint mondjuk Hyboria, ahol afgulik vannak, a hegyi varázslót meg úgy hívják, hogy Ló Pan. (nem annyira egyértelmű a történelmi párhuzam, mint Hyborián, de annyira azért jelen van, hogy segítsen a felkszülésnél)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4281 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.22, 21:39

galu22: Az Elric! (korábban Stormbringer) RPG-hez kiadott régi Chaosium anyagok elég jók.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.22, 14:21

Corum kardjai? :titok:

Barbárok, halódó ősi királyságok és népek, síkok, repülő városok, futurisztikus fegyverek, stb.

A legfontosabb: csöcsök! :bezzeg:

Módosította Orastes: 2017.11.22, 14:21

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.22, 11:54

Nemrég nézegettem a könyvespolcomat, és rájöttem, hogy se Corum, se Elric világán nem vezettem még soha kampányt.

Tudtok ajánlani valamelyikhez valami jól használható világleírást?

(a Corum esetén ez talán kevésbé fontos, kábé egy-az-egyben Armorica, briton kiskirályok vs. frank barbár hódítók, kicsit felturbózva)

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.16, 07:58

Ha mondjuk a Conan novellákból indulunk ki, ott volt pl. olyan, hogy egy uralkodót eltett láb alól pár varázsló (akik előtte bejuttattak egy embert, aki szerzett tőle hajtincset), vagy hogy boszorkány átvette a hercegnő helyét, és behívta a hímringyó zsoldosvezért (aki keresztre feszítette Conan-t)

Nekem a Hawk & Fisher regények jutottak eszembe, elég közel vannak a hard-fantasyhoz, mégis városban játszódó, nyomozós, intrikálós történetek.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.16, 07:16

Hard-fantasy settingbe mennyire férnek bele legalább epizódszinten az intrikálósabb kalandok?
Arpóbb(akár városnyi) államok elég belterjes politikai életet eredményeznek de annál élénkebb diplomáciát. Mellesleg ha az intrikának nem is, de a háttérben áskálódó varázslóknak és a hataloméhes kalandoroknak már mindenképp kedvez ez a műfaj.
Kissé(inkább nagyon) zsáneridegennek tűnik, de kíváncsi vagyok mik erről a vélemények. :ugri:

Szerintem simán.
Amit érdemes megfontolni, hogy ezek ne birodalmokon átívelő intrikák legyenek, hanem inkább helyi szintűek, mondjuk templomok és kereskedőházak egymás ellen, egy-egy törtető testőrhadnagy kísérlete, a város vezetőségében valaki leváltása. El tudok képzelni sorozatgyilkost, kultistákat, kannibálokat, ha ezek gazdagok vagy befolyásosak, még a megvédésükre alakult társulást is.

Ha mondjuk a Conan novellákból indulunk ki, ott volt pl. olyan, hogy egy uralkodót eltett láb alól pár varázsló (akik előtte bejuttattak egy embert, aki szerzett tőle hajtincset), vagy hogy boszorkány átvette a hercegnő helyét, és behívta a hímringyó zsoldosvezért (aki keresztre feszítette Conan-t)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.15, 21:58

Intrikálós kalandok beleférnek, de ne legyen belőle Bullák és bányajogok jellegű setting. Ami szerintem kerülendő, hogy ne országok vagy birodalmak közötti dolgok legyenek, hanem pl. kavarás helyi hatalmasságok és feltörekvők, vagy szimplán gazemberek, esetleg különcök között, egy-egy városállamban. Orgyilkosok, beteg művészek, fantaszták, papok (főleg a sötétebb kutuszok követői) varázslók, zsoldosvezérek, kereskedők,  és más egyebek simán beleférnek. A Kard és mágia rendszerének van több nagyszerű kiadványa, pl. a Fomalhaut városai, Városi találkozások (éjszakai és nappali találkozások, remek NPC-leírásokkal, amiből sok ötlet meríthető) valamit a mesélői füzetben is található a Mesélői irányelvek c. rész, ezekben mind vannak jó felsorolások, ötletek.

Spoiler

Módosította Orastes: 2014.04.15, 21:59

Anathor

Anathor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.15, 20:49

Hard-fantasy settingbe mennyire férnek bele legalább epizódszinten az intrikálósabb kalandok?
Arpóbb(akár városnyi) államok elég belterjes politikai életet eredményeznek de annál élénkebb diplomáciát. Mellesleg ha az intrikának nem is, de a háttérben áskálódó varázslóknak és a hataloméhes kalandoroknak már mindenképp kedvez ez a műfaj.
Kissé(inkább nagyon) zsáneridegennek tűnik, de kíváncsi vagyok mik erről a vélemények. :ugri:

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.17, 00:47

Oke, ami engem illet, en kivancsian varom, hajra!

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1071 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.16, 22:08

(5$) Astonishing Swordsmne & Sorcerers of Hyperborea című D&D-esque játékot (ismertetőt is szerettem volna írni, de nem lettem kész vele időben).

Ez azt jelenti, hogy vegul le is tettel errol az ismertetorol?

Pontatlanul fogalmaztam; az ismertető meg lesz írva, csak most már nem töröm magam, hogy valamiféle határidőre meglegyen.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.16, 12:41

(5$) Astonishing Swordsmne & Sorcerers of Hyperborea című D&D-esque játékot (ismertetőt is szerettem volna írni, de nem lettem kész vele időben).

Ez azt jelenti, hogy vegul le is tettel errol az ismertetorol?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1071 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.12, 13:37

Még egy napig féláron (4.98 $-ért) kapható a RIddle of Steel szellemi örököse, a Blade of the Iron Throne. Sword & sorcery rajongóknak ajánlom továbbá a szintén akciós (5$) Astonishing Swordsmne & Sorcerers of Hyperborea című D&D-esque játékot (ismertetőt is szerettem volna írni, de nem lettem kész vele időben).

Módosította Ynas_Midgard: 2014.01.12, 13:38

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.07, 21:18

A Mars-ciklus az inkább a "planetíry romance" műfaja, Kornya Zsoltnak van róla egy egészen jó írása:
http://carcosa.blog.hu/2010/09/29/a_planetaris_romanc

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.07, 21:01

A Mars Hadura, és a Barsoom Bukása is a Hálózsákon van. Valamint ugyanott van fent Robert E. Howard egyik novellájának a képregényváltozata, a Becsületbeli Ügy.

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 605 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.07, 19:57

Ha a kollégák nem bánják, három képregény oldalt (magyar) linkelnék, amely "hard fantasy"-val foglalkoznak (érdemes körülnézni, mert valamelyiken fent van a Mars-ciklus is, illetve a leghíresebb Kull-novella is), ha nem ismerik:
- http://halozsak.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1140&Itemid=78 (Vörös Sonja, főleg a Fagyos puszták királynőjét ajánlom)
- http://allcomics.hu/page.php?121 (Klasszikus Conan, bár a rajzolás mintha egyre inkább hanyatlana)

És végül minden idők legerősebb, leghatalmasabb és legyőzhetetlen barbárja, aki előtt birodalmak hulltak porba és rettegtek tőle minden varázstudó és pap:
http://halozsak.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=4834&Itemid=84

:) :)

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.31, 12:18

Hmmm. Age of conan. Ezt lehet, hogy én is megnézem.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.22, 10:11

Chomy,

Köszi a választ. Majd ha meguntam a Neverwinter -t, akkor megnézem.

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]