Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hard fantasy - Csak keményen, vagy lehet máshogy is?

• Válasz írásához lépj be
638 hozzászólás érkezett eddig

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.17, 00:47

Oke, ami engem illet, en kivancsian varom, hajra!

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.16, 22:08

(5$) Astonishing Swordsmne & Sorcerers of Hyperborea című D&D-esque játékot (ismertetőt is szerettem volna írni, de nem lettem kész vele időben).

Ez azt jelenti, hogy vegul le is tettel errol az ismertetorol?

Pontatlanul fogalmaztam; az ismertető meg lesz írva, csak most már nem töröm magam, hogy valamiféle határidőre meglegyen.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.16, 12:41

(5$) Astonishing Swordsmne & Sorcerers of Hyperborea című D&D-esque játékot (ismertetőt is szerettem volna írni, de nem lettem kész vele időben).

Ez azt jelenti, hogy vegul le is tettel errol az ismertetorol?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.12, 13:37

Még egy napig féláron (4.98 $-ért) kapható a RIddle of Steel szellemi örököse, a Blade of the Iron Throne. Sword & sorcery rajongóknak ajánlom továbbá a szintén akciós (5$) Astonishing Swordsmne & Sorcerers of Hyperborea című D&D-esque játékot (ismertetőt is szerettem volna írni, de nem lettem kész vele időben).

Módosította Ynas_Midgard: 2014.01.12, 13:38

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.07, 21:18

A Mars-ciklus az inkább a "planetíry romance" műfaja, Kornya Zsoltnak van róla egy egészen jó írása:
http://carcosa.blog.hu/2010/09/29/a_planetaris_romanc

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.07, 21:01

A Mars Hadura, és a Barsoom Bukása is a Hálózsákon van. Valamint ugyanott van fent Robert E. Howard egyik novellájának a képregényváltozata, a Becsületbeli Ügy.

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 675 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.07, 19:57

Ha a kollégák nem bánják, három képregény oldalt (magyar) linkelnék, amely "hard fantasy"-val foglalkoznak (érdemes körülnézni, mert valamelyiken fent van a Mars-ciklus is, illetve a leghíresebb Kull-novella is), ha nem ismerik:
- http://halozsak.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1140&Itemid=78 (Vörös Sonja, főleg a Fagyos puszták királynőjét ajánlom)
- http://allcomics.hu/page.php?121 (Klasszikus Conan, bár a rajzolás mintha egyre inkább hanyatlana)

És végül minden idők legerősebb, leghatalmasabb és legyőzhetetlen barbárja, aki előtt birodalmak hulltak porba és rettegtek tőle minden varázstudó és pap:
http://halozsak.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=4834&Itemid=84

:) :)

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.31, 12:18

Hmmm. Age of conan. Ezt lehet, hogy én is megnézem.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.22, 10:11

Chomy,

Köszi a választ. Majd ha meguntam a Neverwinter -t, akkor megnézem.

Bulldy

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2026 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.21, 15:43

BTW, az a játék még megy? F2P? Megéri kipróbálni?

Igen, F2P. Már jó rég nem néztem felé, de úgy hallottam időről időre jönnek ki hozzá kiegészítők, fejlesztések.

Annó én marha jól szórakoztam vele. PvP-re van kihegyezve, ügyességre is sokat épít a harcrendszere. Alapvetően nem vagyok egy MMO-s arc, szólóban toltam úgy 50. szintig. A maga korában szép grafikája volt (MMO viszonylatban szvsz a mai napig az), és bizonyos helyszíneket rettentően jól eltaláltak - hangulatban ott van a szeren. Ez volt az egyik legfőbb oka, hogy kipróbáltam, és hogy odaragadtam a képernyő elé.

Egy idő után persze nagyon repetitívvé válik - melyik MMO nem -, és vannak nagyon Hyboria-idegen dolgok is, hogy mást ne mondjak, pl. a varázsló karakterosztályok.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.21, 13:41

Az Age of Conan soundtrack-je

BTW, az a játék még megy? F2P? Megéri kipróbálni?

Bulldy

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2026 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.21, 13:03

Nem annyira offtopic: http://knutavenstrouphaugen.com/music/

Ez az ember zseniális. Az Age of Conan soundtrack-je (immár a kiegészítők zenéjével együtt) kiváló hangulati alapozó HF meseíráshoz, vagy akár játék közben is. A fenti linken nem is kevés ízelítőt ad belőle.

Néhány track-ben nagyszerűen idézi meg Basil Poledouris eredeti Conan filmzenéjének hangulatát is...

:)

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.20, 11:32

Tegnap megvolt az első játék a Beasts & Barbarians Savage Worlds szettingben, két játékos részvételével. Azt hiszem jól vizsgáztak a világra írt szabályok(tapasztaltabb karakterek, gyorsabb gyógyulás, speciális Előnyök, Hátrányok).

Nem túl hosszú játék volt, amelyben likvidáltak egy orgyilkos kultuszt, megmentették a városi tanács egy tagját, megismerkedtek néhány emberrel, majd hosszabb távú megbízást kaptak, mint testőrök.

Nekem személy szerint nagyon bejött a világ, meg a hangulat, van akinek még szokni kell, hogy itt nem harácsolják a kincseket, tárgyakat, hanem két kézzel szórják a pénzt(erre szintén van szettingspecifikus megoldás), illetve ami könnyen jön, könnyen megy, de remélem hamar belejönnek a dolgokba.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.03, 11:37

Nos arra a következtetésre jutottam, hogy úgy oldom meg a dolgot, hogy bevezetésnek egy rövid sztori lesz, amit maximum két alkalom alatt le tudunk zavarni.

A tipikus S&S elemeket fogja felvonultatni, aztán, ha igény van rá, akkor komolyabban elmélyedhetnek a város ügyes-bajos dolgaiban.

Ha mégsem, akkor sem vesztettem semmit, mert lesz néhány NJK-m, akiket a későbbiek folyamán máshol fel tudok használni minimális módosítással, ha egyáltalán szükség lesz bármiféle módosításra.

Ha nincs kedvük ténylegesen részt venni az intrikákban, akkor sem kell teljesen kidobni az NPC-ket, fel lehet használni őket megbízóként. Ha már az első ilyen is úgy alkalmazza őket, hogy tartsák titokban a kilétüket, akkor a másik is megbízhatja őket párhuzamosan :)

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.02, 18:11

Nos arra a következtetésre jutottam, hogy úgy oldom meg a dolgot, hogy bevezetésnek egy rövid sztori lesz, amit maximum két alkalom alatt le tudunk zavarni.

A tipikus S&S elemeket fogja felvonultatni, aztán, ha igény van rá, akkor komolyabban elmélyedhetnek a város ügyes-bajos dolgaiban.

Ha mégsem, akkor sem vesztettem semmit, mert lesz néhány NJK-m, akiket a későbbiek folyamán máshol fel tudok használni minimális módosítással, ha egyáltalán szükség lesz bármiféle módosításra.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.02, 13:18

A jelenleg futó kampányomban vikingek közti intrika áll a középpontban (lásd a blogom az aláírásban) - szerintem, ahogy a többiek is mondták, ez a hard fantasy-től sem áll távol.

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 411 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.02, 10:36

Dor: Az én meglátásom szerint is bőven belefér a hard kategóriába a Spartacus, pont azért is említettem példaként. Az intrikás részei meg nagyon tetszenek, jól felépített szereplők vannak hozzá.

Ha esetleg arról a KéM kampányodról lehetne valahol olvasni az nagyon jó lenne, hátha fel tudnék használni néhány ötletet belőle.

Anno a sorozat nekem is gondolat megindító volt amúgy, de én arra jutottam hogy:
- ami filmen szórakoztató és működik az játékban nem. Ott mint néző átlátom a résztvevők tetteit, terveit, stb., de a játékosok ezt nem fogják.
- ha hasonlót akarok, akkor el kell térnem azoktól amiket általában mesélni szoktam. Az én tervem olyasmi volt, ami stílusában nagyon elüt a megszokott játékaimtól. Minden játékosnak lett volna két karaktere ("fent" egy, aki magasabb rangú és "lent" egy, aki rabszolga), akik más-más információkat tudnak meg (és ezt szigorúan ki kellene játszani, amit eleve problémás dolognak tartok) és más-más problémákba/lehetőségekbe folynak bele. Eben a felállásban amúgy előre kimondva (a játékosok számára is) a sorozat másolása lett volna a minikampány.
- a profi színészi játék adta a titkos fűszereket a történethez, ezt pedig nem tudjuk leutánozni, próbálkozni is felesleges vele szerintem.

A Khosura kampány alapanyaga letölthető a Fomalhaut blogról. Maga a kampányból egyszer fog születni egy elég hosszú beszámoló (hogy mikor az igazából elGabor szabadidejétől függ), de mivel ez egy egész kampányról szól , így az intrikás részbe csak bele-bele kostól a leírás, mert irdatlan hosszú lenne és nagyon nehezen követhető. Így inkább csak vázlat, ami a fő eseményekre és tettekre tér ki.

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.02, 09:36

Köszi a véleményeket, még alaposabban átgondolom, hogy mit és hogyan szeretnék megvalósítani, aztán majd kiderül mi lesz a végeredmény.

Dor: Az én meglátásom szerint is bőven belefér a hard kategóriába a Spartacus, pont azért is említettem példaként. Az intrikás részei meg nagyon tetszenek, jól felépített szereplők vannak hozzá.

Ha esetleg arról a KéM kampányodról lehetne valahol olvasni az nagyon jó lenne, hátha fel tudnék használni néhány ötletet belőle.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.02, 07:52

Kitiltva nem lennének sehonnan, legalábbis nem mesélői önkénnyel, hanem értelemszerűen jól őrzött palota, templom, stb... lenne az olyan helyszín, ahol a fontosabb személyek éldegélnek. Szóval nem lehet csak úgy ki-be sétálni hozzájuk, hogy simán kinyírjanak mindenkit. Néhány személyt persze eltesznek az útból, az tuti, sőt be is van kalkulálva az eseményekbe, elvégre a hatalomátvétel nem zajlik vértelenül.

Úgy értettem a "kitiltást", hogy az intrikázásra felhúzott settingben 2-3 alkalom alatt akkora hülyeségeket csináltak, hogy vérdíj volt a fejükön és inkább - önként - elhúztak a városból. Lett volna lehetőségük maradni, persze nem nyilvánosan (hanem ha mondjuk a helyi maffia vigyáz rájuk, velük már úgyis lepaktáltak), de túl rizikósnak érezték.

És itt jön be a dilemmám: Csak hagyatkozzak a bevett klisékre, amik jellemzik a műfajt, hogy a hősök felbukkannak a semmiből, jól megkavarják a dolgokat, ellopnak valami értékeset, levágnak 3 tucat őrt/fanatikust, stb..., vagy inkább merüljenek el egy közepes nagyságú város dekadens hétköznapjaiba, és időzzenek ott egy kicsit, meglátva, hogy mi sül ki a dologból. Bár az utóbbi talán már túlmutat a sword and sorcery alapjain, a novella hosszúságú, nem összefüggő történeteken.

Szerintem teljesen belefér, még a klasszikus novellákban is van olyan, hogy Conan testőrparancsnokként szolgál.
Amire vigyázni kell az az, amit Dor mondott: attól hogy te ezt tervezed, lehet hogy a játékosoknak jobban tetszene egy más stílus (kavarás - haszon - elpályázás). A lehetőséget teremtsd meg, aztán ha akarnak intrikálhatnak, ha nem akkor leléphetnek.

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 411 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.01, 21:12

Szerintem egyértelműen belefér a "hard" műfajba. Mondjuk a Spartacus történelmi, de igazából a hangulata annak is hard az én értelmezésemben. Legutóbbi kampányom (Fomalhaut: Khosura) elég intrikásra sikerült, de ott ez nem volt kifejezetten terv csak lehetőség.

A dilemmádra, én a második variációt tartom jobbnak, de a legjobbnak azt tartom, ha megtudod őrizni a nyitottságát a dolognak. Vagyis, hogy bármi kisülhessen a dologból. Így (egyébként szerintem szinte minden más esetben is) a játékosoké és a karaktereké a döntés, hogy mit is akarnak játszani; ha intrikázni akarnak, akkor lecsapnak a lehetőségekre és kihasználják őket, ha nem akkor észrevehetően az erőszakkal próbálják majd minél egyszerűbben hárítani a problémákat.

Máskülönben az ilyen intrikás kalandok/kampányok sikere a játékosokon is ugyanannyira múlik, szóval érdemes átgondolni a játékosok játékhoz való hozzáállását. Aktív és különböző hozzáállású játékosokkal sülhet ki a legjobb a dologból.

Amire még érdemes figyelni, hogy az intrikázás ne a játékosok körül történjen, hanem ők is részesei legyenek és ők lehessenek a "legnagyobb szarkeverők", mert ők ezt élveznék.
Az ezekre való lehetőségeket érdemes felvonultatni és kisebb küldetésék révén elérhetővé tenni, amivel aztán egyre nagyobb dolgokat tudnak megvalósítani. Az intrikázásuknak legyenek hasznai, amikkel egyre jobban tudnak kijönni a dologból és egyre nagyobb fába vághatják a fejszéjüket. Ha ez jól működik, akkor még megálljt is nehéz parancsolni a csapatnak, mert nagyon belejöhetnek. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]