Ugrás tartalomhoz

The Elder Scrolls - Morrowind

• Válasz írásához lépj be
2018 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.25, 17:34

25 éves a TES. Csak ma ingyen beszerezhető a Morrowind Bethesda Launcherre:
https://elderscrolls.bethesda.net/en/tes25

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.24, 20:37

OBLIVION ismét a cd galaxis kínálatában, mindösszesen 2490 forintért!
(ez volt a reklám helye, de szerintem sokan vannak még akik égre földre keresték jó áron)

Daneel

Daneel

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.23, 10:44

Szerintem a legjobb tipped a "Cure Poison" tartalmú ital. Ha nincs ilyened, akkor megpróbálhatod, hogy gyógyítod magad, ez - ha eleget gyógyítasz - ellensúlyozza a sebzést amit a méreg okoz. (Ahogy betöltődik a játék, menj azonnal az Inventory-ba, és nézd meg mit tudsz meginni.)

Ha semmi ilyesmid nincs (mondjuk az baj), de van nálad Alkimista apparátus (leginkább a Mozsár a fontos), és némi alapanyag, akkor ha értesz valamennyire az Alkímiához, csinálhatsz gyógyitalt, és azt megihatod (szerencsére ezek mennek inventory-ból, nem kerülnek időbe).

Pl. ezek közül kettő kell a méreg gyógyításhoz: Black Lichen, Ghoul Heart, Meteor Slime, Rat Meat, Raw Ebony, Roobrush, Scathecraw, Scrib Jelly

Ha ez nem megy, akkor jó eséllyel korábbi mentés visszatöltése, vagy csalás, a lehetőséged.

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.20, 17:13

Nos, amit tehetsz:
//antidote ha jól emlékszem nem volt//
gyógyító csillagjegy ha olyanod van
gyógyitalok
manából történő gyógyítás
Azonnali utazás, de hát kicsi a valószínűsége hogy egy silk strider mellett álldogálsz.

Ha egyik sem segít, csítelj godmode-al, amíg el nem múlik.

kisandor

kisandor

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.20, 00:18

Hali
A Morrowind -be kaptam valami mérgezést és ha megnyitom a mentést pár másodpercre rá kinyiffan a csávóm... :koszonom:
Valaki tudna tanácsot adni??? Köszöntem!!!!! :P

Daneel

Daneel

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.28, 22:50

Már mind1ik megvan de van egy amit egy Dagon Fel-től délre lévő dunmer erődnél található f***inál van, de van egy kis probléma.Én már jártam itt korábban és kinyírtam az ürgét, és nem vettem el tőle a propilon mutatót. Van rá esély hogy megleljem vhol, mert a hulla már nincs meg?

Ha a propylon index finger tényleg egy NPC tulajdonában jelenne meg, akit te már az előtt kinyírtál, hogy a modot telepítetted, akkor nem elképzelhetetlen, hogy nem fogod tudni megszerezni a tárgyat.

Azonban emlékeim szerint én is hasonló helyzetben voltam, és megkönnyebbülve tapasztaltam, hogy a tárgy nem valakinek a személyéhez, hanem helyhez kötve jelent meg (azt hiszem ahol az ürge tanyázott, mögötte egy beugróban a dobozok között van a propylon - szokásos látásjavító megoldások előnyben pl. fény, macskaszem, stb.).

Hasssasin

Hasssasin

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.28, 19:14

Figyu!
Nyílván ismeritek a Master Index nevű mod-ot:össze kell gyűjteni a propilon mutatókat és egy calderai mágus a céhben elkészíti nekünk a Mester Mutatót (Master Index) amivel bármelyik erőd propilon termében utazhatunk. Már mind1ik megvan de van egy amit egy Dagon Fel-től délre lévő dunmer erődnél található f***inál van, de van egy kis probléma.Én már jártam itt korábban és kinyírtam az ürgét, és nem vettem el tőle a propilon mutatót. Van rá esély hogy megleljem vhol, mert a hulla már nincs meg?

Anonymus666

Anonymus666

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.07.17, 09:48

A Bloodmoonban elakadtam, átalakultam vérfarkassá, de nem tudok senkit sem megölni, még a kis vaddisznókat sem, ugyanis annyira kevés a sebzésem. Megpróbáltam az első küldit amikor meg kéne ölni egy pár katonát, de én éppen hogy megkarcolom ő meg simán megöl. És nem csak a katonákkal nem birok elbánni, hanem senkivel se.
35. szintű vagyok, és nem tudom mit csinálhatok rosszul!!! nem hiszem hogy ilyen nehéz lenne a játék.

Randal

Randal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.12, 10:02

Semmi probléma.
Csak kiírja, hogy az adott fájl megváltozott az utolsó mentés óta és ez hibákat okozhat a mentésedben.
De gondolom mivel nem csináltál vele semmit nem is lesz probléma.
Figyelmeztető szöveg.

Vick

Vick

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.06.30, 21:02

Nos, az előző problémámat sikerül orvosolni, rájöttem, h Én voltam a bal**sz... Most viszont újak jelentkeztek... Feltettem az alap Morrowindet, a Tribunalt, és a Bloodmoont is. Ehhez a 3hoz együtt szól ugye a MorroHun által csinált magyarítás. Mindent úgy csináltam, ahogy az Olvass El-ben volt. Ennek ellenére indításkor ezt írja ki:
One of the files that "magyarjavitas.esp" is dependent on has changed since the last save.
This may result in errors. Saving again will clear this message
but not necessarily fix any errors.
One of the files that "MorroHun Team.esp" is dependent on has changed since the last save.
This may result in errors. Saving again will clear this message
but not necessarily fix any errors.
One or more plugins could not find the correct versions of the master files they depend on. Errors may occur during load or game play. Check the "Warnings.txt" file for more information.

Am. ha a yes-re kattintok, a játék elindul. Akkor most...?

Giltintur

Giltintur

Nolda

• Fórumita
  • 257 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.29, 03:07

Sziasztok!
Olyan gonddal fordulnék hozzátok, h feltettem a Morrowindet. Leszedtem hozzá a MorroHun által gyártott magyarítást. Viszont elindításnál ezt írja ki: You need to load at least one .ESM or .ESP file to run Morrowind. Na most akkor...? Írjatok pls!

Szeva!

Mielőtt indítod, nézd meg a data fileokat.. kissé sok ki lehet xelve, vigyázz, hogy az alap esm-ek be legyenek ixelve.

Sajnos ezer éve nem játszottam vele, de ez a valószínű hiba.

:buli:

Vick

Vick

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.06.28, 15:28

Kössz a segítséget, tényleg előbbre vagyok Vele(d)... Valaki aki esetleg tudja?

Vick

Vick

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.06.27, 16:38

Sziasztok!
Olyan gonddal fordulnék hozzátok, h feltettem a Morrowindet. Leszedtem hozzá a MorroHun által gyártott magyarítást. Viszont elindításnál ezt írja ki: You need to load at least one .ESM or .ESP file to run Morrowind. Na most akkor...? Írjatok pls!

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.15, 05:29

Helló!

Egyet találhattok, hogy mit kaptam a szülinapomra... GOTY!!!!!! Még nem raktam fel, de annyira örülök neki! Végre nem kell vacakolnom a régivel. :vitatkozik:
Jah, ha valakinek köll, a médiában lehet szerencséje, én is onnan kaptam, és csak két pénz volt. :agot: Amúgy megadtam volna érte hatot is, még szerencse, hogy nem tudják...

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.18, 17:25

Anonymus666:

Két lehetőséged van.

1. A Persuasion opciók közül a Taunt menüpontot választod. Ha folyamatosan sikereket érsz el, attól csökken a disposition-öd, majd neked támad. Ha elcseszed, akkor is csökken a disposition, de rossz módon, úgymond "beégette" magát a karid előtte.
2. Az Illusion spellek között van egy Frenzy nevezetű. Vedd meg, és készíts belőle egy maxi erőset, amit még el tudsz varázsolni (Touch spellként csináld, úgy olcsóbb). Ha minden okés, akkor egy-két ilyen varázslat hatására neked esik, mint a jógyerek!

Peace and happiness!

Anonymus666

Anonymus666

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.18, 10:24

A birodalmi légiónal van egy olyan küldetés hogy egy ordinátort meg kell ölni Vivecben mert olyanokat terjeszt amit enm kéne, elmegyek hozzá, és fel kéne idegesíteni hogy nekem támadjon. De hiába baszogatom, nem csinál semmit, gondolom azért mert scatlakoztam a templomosokhoz.
Hogy lehetne megölni hogy nem legyen semmilyen következménye? Még ha ki is fizetem a vérdíjat, az örök mindenhol megtámadnak.

jclayton

jclayton

szótlan szemtanú

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.29, 14:05

Igen, abszolút. Ki gondolta volna, hogy szerszám kell hozzá :sir:

olek

olek

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.04.29, 13:17

Szia!

Megjavítani úgy tudsz tárgyakat, hogy bemész bármelyik kovácshoz, vagy fegyver kereskedőhöz és az Other résznél veszel kalapácsot, jó sokat, mert ha a kovácsolás képességed alacsony akkor sok kell, hogy megjavíts valamit.
A legegyszerűbb, ha Balmoraban a Fighter1s Guild -nél szerzed be.

Csapdákat, pedig úgy tudsz hatástalanítani ha veszel egy kis tolvaj készletet, (igen és itt jön megint az, hogy magyarul játszottam és nem tudom az angol nevét :sir: :sir: azt hiszem lockpicks ), ezt a legegyszerűbben úgy szerzed be, ha elmész Balmoraba és ott a tolvaj céh tagjától veszel egyet. Egy kocsmában időznek, nem messze onnan, vagyis egy utcában vannak, ahol Caius lakik. :sir:
És ha alacsony a security szakértelmed akkor jó sokat bele fogsz törni. :) A magasabb zárakkal ne is próbálkozz. pl. 70-100 -ig.

Jaj 2 fajta tolvaj szerszám van, az egyik amivel a zárakat töröd fel a másikkal pedig a csapdákat hatástalanítod.

Remélem segítettem, a legjobb szándék vezérel. :D

jclayton

jclayton

szótlan szemtanú

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.29, 11:34

Köszönöm, még lenne két alapfokú kérdésem, amire egyszerűen nem találom a megoldást.

- hogy tudunk valamit saját magunktól megjavítani?
- hogy működik a csapdahatástalanítás? (kiírja, hogy trapped... automatikusan aktiválódik a nyitásakor a megfelelő képesség?)

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.04.29, 04:37

és restore strength effekteket tucatszám cipelj magaddal. én tölthettem vissza játékállást, amikor a vadon közepén leszívták az erőmet, és megmozdulni se tudtam...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]