Ugrás tartalomhoz

Fotó

Olvasni...

• Válasz írásához lépj be
451 hozzászólás érkezett eddig

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 960 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 10:44

rpiika:

1:George R.R. Martin: Tűz és Jég Dala ciklus
(Trónok Harca, Királyok csatája, Kardok Vihara, Varjak Lakomája kötetek)
2:Glen Cook: Fekete Sereg trilógia
(Fekete Sereg, Lappangó Árnyak, Fehér Rózsa)
3:Robin Hobb: Az Orgyilkos Tanítványa

Ezek köröket rávernek a MAGUS, Forgotten Realms, Dragonlance könyvekre, bár tény hogy sokkal komolyabbak és kicsit nehezebben emészthetők.

Módosította Baka: 2010.12.09, 10:47

rpiika

rpiika

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 03:14

Sziasztok!

Eloszor is elnezest kerek az ekezetek hianya miatt, de sajna most csak angol billentyuzetrol tudok irni...

Kozeledven a Karacsony fele, szeretnem magamat meglepni 1-2 konyvvel, elsosorban fantasy temaban. Megmondom oszinten jo ideje nem volt idom olvasgatni (hogy is van ez?!), sott meg oszintebben nem sok fantasy regenyt olvastam mindezidaig, talan 3at - 4et osszesen.

Tehat arra kernelek titeket, hogy egy 10es listaval ajandekozzatok meg ha van nehany percetek osszeirni kedvenc regenyetek / novellaskotetetek /stb. cimet. Nagyon halas lennek erte.

Semmikepp sem varok litaniat, maximum 1-2 sort, hogy miert azokra a bizonyos cimekre esett a valasztasotok.

A M* / forgetten realms / dragonlance vilagokrol tudok 1-2 dolgot, pl ilyesmit szivesen olvasnek, de nem zarkozom el semmifele alternativ vilagtol, eletmutol sem.

A valaszokat elore is koszonom,

Arpi.

Módosította rpiika: 2010.12.09, 03:15

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.03, 19:46

Sziasztok újra én. Ezúttal Terry Brooks-ról szeretnék kérdezni, azon belül is a Shannara könyvekről. Érdemes őket megvenni? Vagy ez is csak tucat- fantasy? :szent:

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.30, 20:43

Mindenkinek köszönöm az ajánlásokat! :) :popcorn: :sor: Elláttatok engem két hónapra könyvekkel! :)

Mike_

Mike_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.30, 16:36

Hi!

Segítséget szeretnék kérni, hogy mit olvassak a sci-fik, fantasyk közül. [...]

Én még ajánlanám a Dűne könyveket Frank Herbert-től [...]

Herbert-től ismerkedésnek inkább a Csillagkorbácsot javaslom.
Rövidebb, és ha megtetszett a stílus, azután vágj a Dűnébe.

[...] Asimovot is szeretem, bár ismerkedésnek leginkább az alapítvány trilógiát ajánlanám, meg a robotos sorozat elejét (Acélbarlangok?). [...]

Igen. Az első az Acélbarlangok.

Ave!

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.30, 01:16

Segítséget szeretnék kérni, hogy mit olvassak a sci-fik, fantasyk közül. Olvastam már egy nagy csomó fantasy könyvet (R. A. Salvatore vagy éppen Steven Erikson) és most, ha végignézek a könyvesboltok fantasy és sci-fi kínálatán nem látok semmi olyat, amit érdemes lenne megvenni, ami nem ugyanarról szólna, mint a másik. Ezzel kapcsolatben szeretnék tanácsot kérni, esetleg könyvcímeket, illetve írókat várok elsősorban, de örülök annak is, ha csak egy könyvesboltot mondtok.
Előre is köszönöm a válaszokat! :koszonom: És aki ír az kap :sor:-t és :popcorn:-t ;) :)

George R.R. Martin könyveket csak ajánlani tudom, az egyik (talán A) legszinvonalasabb Fantasy író manapság.
Neil Gaiman szintén nagy kedvenc nálam, bár nem klaszikus fantasy inkább amolyan modern mesemodó, komoly, néha meglehetősen sötét történetekkel (neked a Temető köyvét, Anansi fiúk és a Soseholt ajánlanám).
Terry Pratchett nagyon különböző hangulatú könyveket írt pályája folyamán érdemes több helyen is beleolvasni a munkásságába, akkor is ha ami éppen a kezedbe került nem fogott meg. Ha pedig tetszett akkor nyugodtan olvasd végig mindet én is azt tettem :)
Oron Scott Card is jó, ő több könyvet is irt ami ilyen fél fantasy/fél sci-fi bár magyarul túl sok minden nem jelent meg tőle ha jól tudom. A Teremtő Alvin sorozat azon kevesek egyike ami igen.
Asimovot is szeretem, bár ismerkedésnek leginkább az alapítvány trilógiát ajánlanám, meg a robotos sorozat elejét (Acélbarlangok?).
Dűne se véletlenül lett klasszikus, bár nekem a folytatásai nem jöttek be.

De igazából csak azt tudom mondani, hogy olvass bele mindenbe ami a kezedbe kerül és találd meg ami neked tetszik. Inkább olvass el félig három vacak könyvet minthogy kihagyj egyet ami igazán megfogna :)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 23:47

Mégegyszer köszönöm, és bocsánat, hogy ennyit olvasok... :aboci:

Hehe, az sosem baj:D:D Én is, minden nap szinte olvasok, ha csak tíz percet is, meló után, belezuhanva az ágyba.

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 19:00

Segítséget szeretnék kérni, hogy mit olvassak a sci-fik, fantasyk közül. Olvastam már egy nagy csomó fantasy könyvet (R. A. Salvatore vagy éppen Steven Erikson) és most, ha végignézek a könyvesboltok fantasy és sci-fi kínálatán nem látok semmi olyat, amit érdemes lenne megvenni, ami nem ugyanarról szólna, mint a másik. Ezzel kapcsolatben szeretnék tanácsot kérni, esetleg könyvcímeket, illetve írókat várok elsősorban, de örülök annak is, ha csak egy könyvesboltot mondtok.
Előre is köszönöm a válaszokat! :koszonom: És aki ír az kap :sor:-t és :popcorn:-t ;) :)

Én még ajánlanám a Dűne könyveket Frank Herbert-től (sci-fi), valamint Harry Harrison (nem csak sci-fi-k), Douglas Adams (A Galaxis útikalauz stopposoknak című sorozatát), Asimov (főleg sci-fi-ket írt, pl. Alapítvány kötetetei) és akár Terry Pratchett-et is (Korongvilágos történetek). És persze ott van még J.K.Rowling-tól a Harry Potter-ek is, amelyet én kb. 11-12 éves koromban olvastam először (HP és a Bölcsek Köve), és neki köszönhetem hogy megszerettem az olvasást (meg persze Tolkien mesternek).
Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem valamelyik felkelti majd az érdeklődésedet ;)

Köszönöm szépen az ajánlást! :koszonom: (valamint a beigért :popcorn: és a :sor: ) Bár egy kicsit bajban vagyok ugyanis a felsorolt írók közül mindegyiket olvastam már. (Kivéve Frank Herbertet, és Asimovot, ezek mind vannak otthon, Apa ajánlására épp tegnap kezdtem el... :aboci: ). Mindezek ellenére Abszolúte köszönöm, hogy rám áldoztad idődet, és összeszedtél tényleg olyan írókat, akik eszméletlen jó könyveket írtak/írnak. Mégegyszer köszönöm, és bocsánat, hogy ennyit olvasok... :aboci: :koszonom:

KeV

KeV

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.28, 22:05

Én még ajánlanám a Dűne könyveket Frank Herbert-től (sci-fi), valamint Harry Harrison (nem csak sci-fi-k), Douglas Adams (A Galaxis útikalauz stopposoknak című sorozatát), Asimov (főleg sci-fi-ket írt, pl. Alapítvány kötetetei) és akár Terry Pratchett-et is (Korongvilágos történetek). És persze ott van még J.K.Rowling-tól a Harry Potter-ek is, amelyet én kb. 11-12 éves koromban olvastam először (HP és a Bölcsek Köve), és neki köszönhetem hogy megszerettem az olvasást (meg persze Tolkien mesternek).
Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem valamelyik felkelti majd az érdeklődésedet ;)

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.28, 19:43

Ha szereted a fantasy-t, és még nem olvastad, akkor valószínűleg bejön George R.R Martin: Trónok Harca sorozata. Nagyon jó fantasy még - szerintem - a Ködszerzet 1-2, és bevallom, nekem a Szél neve is bejött.

Sci-fi meg, minden, ami Ian M. Banks. :) Persze, embere válogatja, van akinek nem jön be a stílusa. És ami még véleményem szerint nagyon jó sci-fi, a Richard Morgan Valós Halál sorozata (Valós halál, Törött angyalok, Dühöngő fúriák). Vagy ott van Dan Simmonstól a Hyperion, amit most adott ki újra az agave.

Hm: Most látom, hogy 12 éves vagy. :) Ahogy hallottam, az Európa kiadó adott ki egy sorozatot (Utolsó Ork, Utolsó tünde... ha jól tudom, már 4 része van, állítólag jó, és fantasy), illetve a Könyvmolyképző is adott ki fantasy-t, Gyilkosok szektája címen (elég durva cím egy ifjúsági könyvnek - és a tartalma sem semmi - ahhoz képest, hogy az EU-s alap támogatásával adták ki).

Módosította Sher-Gil: 2010.11.28, 19:48

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.28, 19:04

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.15, 09:26

Kösz az infót!
Én novemberről tudtam, és szülinapi ajándéknak terveztem, de így akkor keresek mást a témában.

A trilógia egyébként nagyon ütős! Most épp a Best Served Cold kerül terítékre lassan. :langol:

Szasza_boy

Szasza_boy

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.10, 09:38

Írtam a Könyvmolyképzőnek, hogy mikor jelenik meg a Penge maga Joe Abercrombie-től. Azt válaszolták, hogy dec. 10-én jön ki a nyomdából... :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.07, 18:54

Koszi az infot!
Ejj, de kar! :cool:
Egyebkent mi a velemenyed az angol regenyekrol? Mennyire konnyu olvasmany? Maga a jatek mennyit ad vissza a regenyek vilagabol, jellemekbol, karakterekbol, stb.?

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.31, 21:06

Most, hogy olvastam - olvasom - angolul a witcher regényeket, gondoltam utána járok, nem akarja-e a kedvenc kiadóm kiadni őket. :lol:
Sajnos elég lehangoló volt a válasz az agave-tól:

"Többször volt már előttünk Sapkowski, de mindannyiszor úgy döntöttünk, hogy inkább másnak hagyjuk a lehetőséget. Lengyel fordítót még csak-csak lehet találni, de őszinte leszek veled: a lengyel szerzők nem hasítanak annyira erősen..."

Vajon tényleg ennyire nem menne?

Kury

Kury

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 143 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.23, 11:02

Egy olyan könyvet (vagy akár többet) Richard Mattheson "I am legend"-je (az eredeti, nem a film és annak adaptációja!) egészen új rétegét tárhatja fel előtted a "horror"-nak.

Ha már I am legend, akkor megemlíteném Stephen King A Mobilját, hasonló a témája az I am legendhez. Habár én eddig szinte csak negatív visszajelzéseket hallottam a könyvről, nekem nagyon tetszett, izgalmas, fordulatos, és néhány résznél még borsódzott is a hátam. :)

Nekem se igazán tetszett A Mobil, azon kevés könyvek közé tartozik, amiket félbehagytam. Igazából valahogy az új Stephen Kingek általában nem tetszenek. Egyszer azért végigolvasom.

vbence13

vbence13

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.01, 02:33

Egy olyan könyvet (vagy akár többet) Richard Mattheson "I am legend"-je (az eredeti, nem a film és annak adaptációja!) egészen új rétegét tárhatja fel előtted a "horror"-nak.

Ha már I am legend, akkor megemlíteném Stephen King A Mobilját, hasonló a témája az I am legendhez. Habár én eddig szinte csak negatív visszajelzéseket hallottam a könyvről, nekem nagyon tetszett, izgalmas, fordulatos, és néhány résznél még borsódzott is a hátam. :felvon:

eldobhato

eldobhato

Rendszeres fórumozó

• Banned
  • 403 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.06.30, 19:31

Egy olyan könyvet (vagy akár többet) szeretnék olvasni ami hemzseg a lich-ektől mondjuk kriptában vagy föld alatti világban játszódik. E mellett keresek még olyan művet amitől borsódzik az ember háta, és retteg a félelemtől olvasás közben. Szóval felőlem lehet 20-éves könyv is csak legyen abszolút horror.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

Lichek ügyben nem nagyon tudok mit. Talán a Ravenloftból a Holtak Tánca. Esetleg az "Egy ghoul vacsorája" Antony Sheenardtól, bár ez nem annyira horror.
Horrorisztikus, meg kriptás mondjuk E.A.Poe-tól az Usher ház relytéje ha igaz.
Borzongató könyv Peter Straubtól a Ghost story.
Esetleg Philip José Farmertől a Bestia Képmása.

Más kicsit, de Brem Stoker "Drakula"-ja, illetve Richard Mattheson "I am legend"-je (az eredeti, nem a film és annak adaptációja!) egészen új rétegét tárhatja fel előtted a "horror"-nak.

Chromer

Chromer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.25, 12:07

Fps8 !

Múlt héten sikerült megszereznem - Richard Laymon: A kegyetlen c. művét
Nem az a klasszikus horror, de elég darkos.
"A vidámpark"-ja inkább elgondolkoztatóan sötét mű!

Dean R. Koontz: Virrasztók - a történet mesteri elegye a horror és a krimi
( régi, de az év elején olvastam újra, mert a mostanság kiadott művei "elég" gyengék;
kellett vmi igazán Koontz-os)

Lovecraft mellé olvashatsz Poe-t is. Csodálatos!

Ciao!

vbence13

vbence13

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.23, 22:47

Van nekem Asimov-Foundation és Robert Jordan-The eye of the world ... ezek közül esetleg melyikkel kellene kezdeni?

Én Asimovtól olvastam az említett művet, szerintem érdemes elolvasni. A másikról nem tudok nyilatkozni, nem volt szerencsém hozzá.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]