Ugrás tartalomhoz

Fotó

Meg ne nézd! (spoilerveszély)

• Válasz írásához lépj be
2899 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.18, 16:04

Én mondjuk elég elfogult vagyok a GŐ irányába, szóval nem esik nehezemre jót írni róla, de ettől függetlenül is egyetértenék.

Ott tisztán el lehetett különíteni a frakciókat. Mindenkinek meg volt a jól behatárolható dolga, szerepe a gépezetben. A galaktikus mértékek ellenére is egy átlátható, működő egészet alkottak.

Itt meg kapott az ember egy tucat ellentmondásos, irreális történést, aztán bogozhatta ki, hogy hogy is kéne a világnak szuperálnia. :punny:

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.12, 09:54

Érdemes megnézni, hogy a másik univerzumépítő film, A Galaxis Őrzői mennyivel érdekesebb és hitelesebb volt világépítés terén. A Jupiterben csak dekadens és hisztis nemeseket lehetett látni, akiknek még személyi testőrsége sincs (berongyol az esküvőre a kutyuli, és SENKI nem áll az útjába? Na ne...), így érthetetlen már az is, hogy miért ők irányítanak, miért nem a messze nagyobb tűzerőt képviselő beosztottkáik. A bürokratikus majomkodásnál meg végképp minden maradék hitelét elvesztette a film. Nehogy már egy egész lakott bolygó tulajdonjogáért egy hercegnőnek (mit hercegnő, az Univerzum legfőbb ura) a sima plebssel kelljen sorba állnia, miközben unott képű hivatalnokok vegzálják!

Wachowskiék megmaradtak egyfilmes rendezőnek. Kár pedig, mert a látvány jó. Annyira jó, hogy én komolyan úgy voltam minden egyes alkalommal, amikor valaki megszólalt, hogy hagyjátok már abba, lássuk, hogy lőnek szét valami nagyot és drágát.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.10, 21:52

Noc:

Számomra az egész társadalmi rendszer volt fura. Kiderült, hogy a csajszi volt a császárné, tulajdonképpen a Zuniverzum főspinéje, mégis össze-vissza rángatták a gyerekei kényük-kedvük szerint. Az őt óvó cirkáló mintha nem is lett volna. Katonai hatalmat, fegyveres erőt egyáltalán nem képviselt. Tulajdonképpen taxiként használva furikáztak vele A-ból, B-be.

Amikor az örökségét kellett igényelnie a bürokratikus hivatali rendszerben, olyan volt, mintha egy teljesen más filmbe csöppentem volna. Minimum Korongvilág feeling.

A végső blokkban a bolygó pusztulását meg nemigen értettem. Ha már valami finomító, vagy reaktor van ott, ami ekkorát tud pukkanni, akkor -sírva könyörgöm- védje már valami! Akár egy 10-es fémlemez, pajzs, energiaizé, vagy bármi! Az első kósza, sztratoszférán bepotyogó kis fisifosi riksa tulajdonképpen elpukkantotta az egész bolygót.

Én a látvány miatt végignéztem, és végül is kikapcsolt, mert nem húztam fel magam a furcsaságokon film közben, de hogy az őt megelőző hype teljesen alaptalannak bizonyult, az is biztos. Tulajdonképpen beleillik a mostani Beavatott szintű dömpingbe, ami napjainkban megy. Remek látvány, kidolgozottnak szánt, valójában hibáktól hemzsegő, inkonzekvens háttér, szerelmi szálnak teret adó csúúnyagonosz kasztrendszer. A végeredmény ez a katyvasz.

Nekem az a böszöm nagy kábító fegyó tetszett. Az f***a volt!

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.10, 10:22

Hát, Wachowskiék a Matrix óta nem tettek le az asztalra tisztes iparosmunkánál többet, és akkor még jóindulatú voltam velük.

Én nem finomkodok, szerintem a Matrix 2-3, Felhőatlasz, meg ez a Jupiter is mind borzalmasak. Mintha nem is ugyanazok készítették volna, mint a zseniális Matrixot.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.10, 08:41

Hát, Wachowskiék a Matrix óta nem tettek le az asztalra tisztes iparosmunkánál többet, és akkor még jóindulatú voltam velük.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.02, 22:49

Jupiter felemelkedése (Jupiter Ascending)

Egy mondatban osszefoglalva, ez a film nalam a legdragabb es legszarabb halmazok metszeteben all. Vagy maskepp mondva, amilyen sok penzbe kerult, olyannyira hulladek. Egy nagyon talalo kritikat beidezve:

Aki viszont komolyan veszi ezt az egészet, az készüljön fel a szellemvasútra, ahol a legsötétebb sarkokból törnek elő az evolúciót és a kapitalizmust összemosó hagymázas eszmefuttatások, a Mátrixot megerőszakoló emberszaporítás, miközben ide-oda ugrálnak két Lady Gaga videó és az Elton John nappalijában rendezett divatbemutató között. De legalább lesz idő elgondolkodni azon, hogy a jövőre tuti Arany Málna-jelölt Eddie Redmayne tényleg az a színész-e, aki pár héten belül Oscar-díjas lehet 

Klises & hulladek tortenet, papirmase & bena karakterek, toketlen es hajuknal fogva elorangatott "fordulatok". Az egesz annyira batortalanul langyos, hogy meg a korabban szimpatikus arulorol is kiderul a vegen, hogy "de hat en a beteg kislanyomert tettem" (a kislany amugy fel percig lathato a 2 oras filmen, makkegeszsegesen - eppen csak azert, hogy valami arcot tudjunk azert rendelni ehhez a ... "motivaciohoz"). Parbeszedek nincsenek a filmben, bar a karakterek vokalizalnak idonkent, a szerelmi szal pedig a halivudi mozik atlagat is jocskan alulmulja.

Egy erenye van a filmnek: latvanyos urhajokat meg epuleteket mutat. Van aztan benne akciojelenet is jocskan, de allati hosszuak, tetjuk semmi, es a tobbseguk kifejezetten unalmas. Ja, es ne feledkezzunk meg az utobbi evek szerintem vitathatatlanul legpocsekabb fogonosz-alakitasarol sem: Lord Balem figuraja egyszeruen karikatura, orditoan ripacs, es atkozottul irritalo.

Egy meglepetes volt szamomra a filmben:

Spoiler

Ez a mozi a halivudi gyar egy ujabb meregdraga hulladeka.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.06, 19:15

Hetedik fiú

Az utobbi sok év legszarabb fanatazi filmje*, amiben a kulonosen szomoru az, hogy penz amugy latszolag volt rá. Nem ragozom tul, mert nem ér annyit, de gyakorlatilag nincs benne jelenet, ami ne lenne valamiert tré.

*Az alant meltatott "Legend of Hercules"-t nem neztem meg. :)

Pedig a filmben azért van pár neves színész... Nekem sem jött be, untam, el is álmosodtam rajta a moziban, tényleg kidobott pénznek éreztem. Ráadásul egy nap múlva már nem is emlékeztem rá (szerencsére).

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.05, 21:58

Hetedik fiú

Az utobbi sok év legszarabb fanatazi filmje*, amiben a kulonosen szomoru az, hogy penz amugy latszolag volt rá. Nem ragozom tul, mert nem ér annyit, de gyakorlatilag nincs benne jelenet, ami ne lenne valamiert tré.

*Az alant meltatott "Legend of Hercules"-t nem neztem meg. :)

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.25, 19:17

Én azért szerettem, mivel ha semmi más nem lenne benne, minst Summer Glau +3-as popsija, már akkor is elég lenne számomra. Tény, hogy lehetett volna sokkal jobb is - de egy kis agykikapcsolós gíkülésnek nekem megfelelt.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.21, 10:28

Kösz! Tobbszor eszembe jutott, hogy megnezem - de ezek utan, na meg mert annyira csend volt felole, biztosan kihagyom.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.20, 11:11

Knights of Badassdom.

https://www.youtube.com/watch?v=zyougFDZ7zU

Ez ugye egy gyárilag kult-geekmúvi lett volna, LARP elemekkel, humorral, horrorral meg minden, ami elkészítés után valamiért dobozban maradt egy ideig. Pedig van benne Summer Glau, Peter Dinklage, Danny Pudi meg minden.

Széteső, unalmas, lapos vacak, itt-ott egy-két jelenetnél látszik, hogy lehetett volna akár közepes is, ha hagyják.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.14, 21:48

Arcana: fogalmam sincs kik csinálták őszntén szólva (a Minotaurt), de a Thézeusz-legenda valaha készült leggázabb feldolgozásáról van szó. Mondjuk  Herkulshez képst egy logikus forgatókönyve volt, de akkor is nagyon gáz.

Nocturna: Inkább figyelmeztető jelleggel :) . Ne kövesse el más azt a hibát, amit én. Nem vicc, ez a film nem egy 'Te, ezt nézd meg, olyan gagyi, röhögni fogsz!' kategória, ez itt a 'Könyörgöm, adja vissza valaki az életemből elrabolt másfél órát!' kategória.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.14, 19:51

Van viszont egy masik (keszuloben levo?) Herkules, ott legalabb egy szoros-brutal-vadallatnak kinezo ficko Herkules, nem egy ilyen szoliboy.

Az a "szoros-brutal-vadallatnak kinezo ficko" Dwayne "The Rock" Johnson. :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.14, 18:47

Hmmm...

Sigmund, csodalom, hogy volt egyaltalan cernad ezt lepotyogni. Vagy terapias celzattal tetted? :)

Épp a minap futottam bele az elozetesebe ujra, es megallapitottam, hogy egy kalap szar, amelyet soha nem fogok megnezni. Van viszont egy masik (keszuloben levo?) Herkules, ott legalabb egy szoros-brutal-vadallatnak kinezo ficko Herkules, nem egy ilyen szoliboy.

A Minotaur-on porogtunk itt korabban, az is valami Zs-kategorias benasag.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.14, 17:03

Legend of Hercules

Kicsit korábban kellett volna ezt ideírnod, épp a múlt hétvégén néztem meg... Röviden: atomgagyi.

Amikor azt írod, hogy Minotaur, akkor a Szinbádos filmre gondolsz? Az milyen?

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.14, 12:59

Ezt a témát se sokan látogatják...

Na szóval akkor

Legend of Hercules

Szónincs rá, hogy ez milyen pocsék lett. Elég az általános minőségéről annyit, hogy a Wrath of Titans ehhez képest fimtörténeti klasszikus, valahol a Casablanca és az Aranypolgár környékén.

Kezdődnek a negatívumok rögtön azzal, hogy egy olyan tenyérbemászó képű majmot tettek meg Herkulesnek, aki már azzal irritál, hogy megjelenik. A hülye vigyorával  erősen emlékeztet a minden falusi diszkóban előforduló helyi menő tahóra, aki kemény, mert tudja jól, hogy nála a legszélsőségesebb a szürkeállomány-izom arány, az utóbbi javára. Világlátott embernek is ismerik, mert hetente kétszer lemegy szolizni a szomszéd városba. Na, ilyen a mi Herkulesünk is. Nője is a 'tipikus szőke liba' és ez önmagában nem lenne baj, de a készítők elvárják, hogy ezeket mi most szimpatikusnak találjuk. Nem fogjuk. Sőt, anyját, a hisztérikát sem, aki minden különösebb ok nélkül, lárpúrlár utálja az idősebbik fiát, akit mellesleg pont emiatt messze hitelesebb figurának találtam, mint bárki mást a filmben.

Megkapjuk még Spartacust, azaz Liam McIntyre-t, aki mit ad Zeusz, megint katonából lett rabszolgából lett gladiátort alakít (és mellesleg az egyetlen, akinek a játékára fogösszeszorítással ráfogható, hogy élvezetes).

Meg egy olyan forgatókönyvet, amit egyértelműen a Spartacusból, a 300-ból, a Gladiátorból és ki tudja még honnan ollóztak össze, minden koncepció nélkül. Az események csak úgy vannak, egyik jelenet követi a másikat, minden logika nélkül, semmi nincs megmagyarázva, nem is kell, ezt a filmet semmi nem menti meg. Különösen fáj ez a film végén, aholis a nő leszúrja magát, és magán keresztül a főhős féltestvérét, hogy Herkules tovább harcolhasson a mostohaapjával. Ezután a főhős sírva elköszön láthatólag haldokló nőjétől, akinek ugye egy markolatig döfött tőr áll ki a mellkasából, a következő jelentben meg már vidáman örülnek elsőszülött gyereküknek, minden magyarázat nélkül, mert az ugye minek.

Mondanom sem kell, a párbeszédek is pocsékak, a bárgyú és idióta szövegek hallatán az ember sírva könyörög minden létező istennek, hogy végre törölje le az egész bagázst a színről egy villámmal, vagy valami, akkor legalább látvány lenne.

Mert még az sincs. Néha egy nagytotál Tirünsz városáról, időnként egy flottás kép, és ennyi. A filmvégi nagy csatában összesen ha százan püfölik egymást mérsékelt átéléssel. A főhős nagy csata előtti beszéde ugyanennyi embernek szól. Van pár belassítós harcjelenet (rossz helyen), néhány rosszul koreografált verekedés, kapunk még egy olyan CGI-oroszlánt, hogy az animátorát az Asylumtól is korbáccsal zavarnák haza, és ennyiben kifújt az egyetlen dolog, amitől nézhető lenne ez a vacak.

Ebben a filmben az égvilágon minden elrontottak, amit szandálos-kardozós filmben el lehet rontani. Nézhetetlen, zsékategóriás film, ehhez képest a Minotaur jó volt. Senkinek nem ajánlom, a stílus rajongóinak sem. Semmilyen szinten. Kap tőlem 2/10-et, mert legalább ágyú nincs a hajókon, erre ügyeltek, és ettől a filmtől ez már teljesítmény.

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.18, 21:18

Passion (2012)
Sosem ertettem miert kell filmeket par even belul ujra forgatni, de ugye az amcsik sokszor megteszik (es altalaban nezhetetlenul)... Itt most elvileg a nemetek muve a dolog, de amcsi rendezovel ami meg is latszik a filmen, nagyon amcsi uj ujre forgatasnak tunik. A Love Crime (az eredeti francia film) jo volt, de az uj feldolgozasban a sztori is gagyibb lett joval, a szineszek is valahogy gyengek benne, altalaban nem is illik rajuk a karakter es meg probaljak is kicsit majmolni a francia film szineszeit. A legjobban a film vege nem tetszett amikor is megprobaltak belerakni egy utolso csucs csavart, de nekem elegge nagyon erosen tulhuzott jellege lett a dolognak.

Sokan csucs rendezonek tartjak Brian de Palmat, en nem sok filmjet lattam (ezzel egyutt 5-ot), de azoktol sem esett le az allam eddig, ezen ez a film sem valtoztatott, senkinek nem tudom ajanlani.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.20, 11:33

Berberian Sound Studio
Egy olasz hangstúdióban játszódik, ahol egy horrorfilm hangeffektjeit veszik fel. Csak az volt érdekes ebben a filmben, ahogyan létrehozzák a különféle horror hangeffekteket (főleg gyümölcsökkel, zöldségekkel). Mert amúgy fogalmam sincs, miről szólt. Ha van valami mögöttes tartalma, akkor arra olyan halvány utalásokat tettek és annyi mindent a képzelőerőre bíztak, hogy nekem nem esett le. Időpazarlás volt.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.26, 19:31

(OFF)

Silent Hillhez gyengék az idegeid, de Amnesiához nem? :-) Érdekes ember.

Neem, mindkettővel a barátom játszott, én csak néztem. Van olyan játék, amit szeretek nézni, mert olyan mint egy film. De az Amnesia még úgy is félelmetes volt! Azért ha megfilmesítenék, megnézném.
(/OFF)

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.26, 19:08

Silent Hillhez gyengék az idegeid, de Amnesiához nem? :-) Érdekes ember.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]