Ugrás tartalomhoz

Fotó

Meg ne nézd! (spoilerveszély)

• Válasz írásához lépj be
2899 hozzászólás érkezett eddig

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Inactive
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.26, 10:06

A Passio-ról a film megnézéséig csak ennyit:

Elolvastam a belinkelt cikkeket. Nekem kicsit ferdítésnek tűnik pár dolog. Pl. az egyik cikkben azon keseregnek, hogy mennyire kevesett adott vissza a film abból amit Jézus akart. Megkérdezném a cikk íróját, hogy ugyan feltűnt e neki, hogy nem Krisztus életéről szól a film, hanem javarészt életének utolsó 12 napjáról.

Ennyi. A többit a vizuális befogadás után.

Miles

Miles

Legionarius

• Fórumita
  • 1866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.25, 17:10

Chromer: The big red one ez az amerikai első gyalogoshadosztály beceneve volt, a jelvényük után

Sztori: egy első vh-ból visszaragadt őrmester( Lee Marvin) és 4 katonája (az egyik, aki tulképpen a történetet meséli, Mark Hamil) kalandjai Afrikától Németországig. A nagy lényege az hogy ők vannak öten és az újoncok folyamatosan döglenek ki mellőlük. És van egy német arc, akivel minden hadszíntéren összeakadnak, majd a film végén lelövik, de mivel ez már a békekötés után van, bekötözik és megementik az életét. Közben van persze olasz hadszíntér (a korábban már említett frenetikus hadicsellel), koncentrációs tábor felszabadítása, miegymás.

Ja, és Olaszországban az ami katonák levezetik egy olasz nő szülését-egy német tankban. A lábait pl géppuskahevederekkel rögzítik...

Ezeket teljesen józanul írtam le, tényleg ez van a filmben... :)

Chromer

Chromer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.25, 11:54

"Nagy vörös egyes" ? Ez a címe és háborús film? Vhol lemaradtam volna?

Az "Arnis Hercules" tényleg egy kalap ... Jót röhögtem úgy a negyedéig, m tovább nem bírtam cérnával.

C

Miles

Miles

Legionarius

• Fórumita
  • 1866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.25, 09:29

A nagy vörös egyest látta valaki?
A világ legjobb hadicsele abban a filmben látható.

A németek HALOTTNAK TETTETIK magukat és úgy akarják tőrbe csalni a az amcsikat... :aaaaa: :sor:

Csonty

Csonty

Aranysárkány

• Fórumita
  • 815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 21:37

Hellosztok!

Lenienn: Azért van különbség kritika és kritika közt is. (Részemről ezt a szálat lezárnám, szombaton majd írok beszámolot.)

Más: Kb 1 hete volt szerencsém látni a híres Herkules New York-ban című ősrégi filmet, amiben Arni barátunk fiatalon feszít. Na, azt a filmet ne nézzétek meg. Kedvencem benne az ólomcsővet szorongató Jupiter, ami a kezében levő villámot szimbólizálja. Másrészt a görög és római mitológia erősen keveredik benne. (Herkules apja Jupiter kinek felesége Héra, és így tovább.)
Azonkívül sablonos cselekmény, elég gyenge színészi játék, és a bunyós részek sem az igaziak. Egyszóval, te jó ég.

Üdv.
Csonty

"My heart is ancient."

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 20:39

1. csak magyarországon lehet megnézni?
2. a sajtóvetítésről már hallottál?
3. és a premier előttiről?

És warezről? :sor:

Persze nem, meg minden, csak hát van ilyen is, akármilyen furcsa. :aaaaa:

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 20:37

Meg a topicleírásban szerepel olyan, hogy "és miért". Azért nyílt ez a topic, hogy korlátlanul szidjunk filmeket ok nélkül, amiket meg se néztünk?

Igen, erről van szó. :rohog: A topic elsődleges célja az lenne szvsz, hogy akik már látták a szóban forgó filmeket, azok elmondják, hogy miért nem jó, miért nem szabad megnézni, a többiek meg (akik nem látták) majd eldöntik, h megnézik-e vagy sem. :para:

Miles:

Látatlanban természetesen nem húzunk le semmit. :sor: Aki látta, az hadd puffogja ki magát itt. :rohog:

Action:

A Karib-tenger kalózai szinkronnal tényleg nevetséges. Én a "Barbarossa kapitány" kitételen akadtam ki, tudtommal Barbossa-nak hívják.

Igen, meg az Ana Maria-t nemes egyszerűséggel "Annamáriának" fordítják. :aaaaa:

lenienn:

autentikus kritika? olyan van? én vajon kié az?

Mindenkié. Mindenki kritikája (= véleménye) autentikus. :lol:

(Megjegyzem halkan és zárójelben, hogy az egymás piszkálását lehetne itt abbahagyni? :rohog: a T. Felek fáradjanak át a klasszikra vagy bánomén hova. :D Név nélkül, csak elejét venném az ilyesmiknek, ha lehet. :D )

Módosította Dínchamion: 2004.03.24, 20:37

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 18:10

Teron,

drága, senkinek a véleményét nem böfögöm vissza, csupán a tárgyi tévedésedre kívántam rámutatni. (be se jött, nem láthattad, mit ugatsz - kedves hozzászólás volt, nna)
ráadásul senki nem mondott olyat, hogy az ókor véres volt, vagy sem.

Csonty,

hö? autentikus kritika? olyan van? én vajon kié az? gibsoné? a pápáé? spielbergé? ne viccelj már.
amit linkeltem az két db vélemény. nem jobb, nem rosszabb, mint bármely 2 másik vélemény.

Action

Action

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 104 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 16:26

Láttam a Passiót, ráadásul pozitívan állatm hozzá, mert Gibson előző két filmje tetszett, sőt a Brave heart egy örök kedvenc.

Amiért ez a mozi nem jött be igazán az az volt, hogy nem igazán éreztem benne a drámát, tulajdonképpen a vérengzésen kívűl az emberben nem marad meg semmi. Van egy-két jó ötlet a Passióban, de ezt a filmet én nem tudom szeretni. Jim Caviezel jól alakít, jók a képek, de számomra a kissé félkész a mű. Kár érte, mindenesetre az eddigi Jézus-filmekhez képest ez más élmény.

Ettől függetlenül persze mindenki nézze meg és döntse el maga, tetszik, vagy nem.

Miles

Miles

Legionarius

• Fórumita
  • 1866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 16:06

Kell ez a topic mindenképpen.

De azelőtt nem kellene szidni filmeket, hogy megnéztük volna azokat.
A kritikusok véleményét én pedig adott film megtekintése előtt általában nem szoktam elolvasni, az esetleges előítéleteket megelőzendő, arról nem is szólva, hogy nem szásom adni a véleményükre.

A Népszabiban nyilatkozó egyik ókortörténész személyes ismerőssöm, de az ő negatív véleménye sem tántorít el attól hogy megnézzem a Passiót.

Más

Nagyon rossz, asszem mostanában lesz vmelyik kereskedelmi csatin: A bevetés szabályai
Szerintem kissé gyomorforgató, ahogy egy féllábú kb .8 éves arab kislány lövöldöz az amerikai katonákra.

majere

majere

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 181 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 15:53

Én támogatom a topicot, mert nálam az AranyMálna jelölés és a "Meg Ne Nézd" kategória nem esik egybe.

Példa: Jurassic Park II. Egy foskupac, és még annyira sem méltatom, hogy Citrom-díjra sem jelölném, nem ám Arany Málnára, ellenben senki soha ne nézze meg, mert senki figyelmére nem méltó!

Ellenben Don "The Dragon" Wilson összes "filmje" szigorúan Málnás! Ugye érezni a lehelletnyi különbséget? :leborul:

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 15:34

lenienn: Láttad vagy mások véleményét böfögöd vissza?

Amúgy meg mondj már egy okot, amiért az ókori kivégzések nem voltak véresek...

Módosította Teron: 2004.03.24, 15:38

Csonty

Csonty

Aranysárkány

• Fórumita
  • 815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 15:30

Lenienn: Ennél autentikusabb linkeket nem tudtál volna adni? A mindig mindent fikázó index és a köztudottan vallásellenes nsz. nem az igazi. Ilyen témakörben nem biztos, hogy rájuk kellene hallgatni.

A vérpistikéket emlegetőknek azt mondom, hogy a film kitűzött célja a bibliai események korhű megjelenítése, márpedig az ókor igen kegyetlen volt. Bővebben akkor nyilatkozom, ha már személyesen is láttam, de fogadni mernék, hogy Action barátunk még nem látta, csak előre sír.

Üdv.
Csonty

"My heart is ancient."

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 14:36

Teron,

1. csak magyarországon lehet megnézni?
2. a sajtóvetítésről már hallottál?
3. és a premier előttiről?

és hamár itt vagyok néhány miért.

Szily László szerint

Varsányi Gyula szerint

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 13:27

Action:

A Meg ne nézd! kategória legújabb tagja szvsz a Passió. Vérpistikék előnyben, a többiek inkább hagyják ki...

Hát elég nevetséges vagy, még nem is jelent meg Magyarországon... máris szidod? Talán előítéleted van?

Meg a topicleírásban szerepel olyan, hogy "és miért". Azért nyílt ez a topic, hogy korlátlanul szidjunk filmeket ok nélkül, amiket meg se néztünk?

Módosította Teron: 2004.03.24, 13:29

Action

Action

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 104 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 12:02

Hali!

A Karib-tenger kalózai szinkronnal tényleg nevetséges. Én a "Barbarossa kapitány" kitételen akadtam ki, tudtommal Barbossa-nak hívják.

A Meg ne nézd! kategória legújabb tagja szvsz a Passió. Vérpistikék előnyben, a többiek inkább hagyják ki...

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 10:45

Sokat gondolkodtam, hová írjam ezt, de végülis mégiscsak én indítottam a témát... :)

Szóval megnéztem szinkronosan a Karib-tenger kalózait, és hát izé... :szent:

Botrány. Külön felháborító, mert láttam ugye eredeti hanggal, és meg kell állpaítsam, hogy Johnny Depp nem csak az arcával és a testével, de a hangjával is hihetetlen nagyot alakít. Ehhez képest a szinkron... bah. :leborul: Semmi, ismétlem semmi nem jött át.

Plusz: a fordítás botrány. Csak egy (szvsz elég reprezentatív) példa: van egy hármas poén a nőkkel, az eredetiben elég rendesen átjön: Not sure I deserved this --> I may deserved this --> This one I deserved. Erre föl mi van magyarul? "Megérdemeltem ezt?" :aboci: ;)

Meg ne nézzétek, csakis és kizárólag eredetiben. De úgy viszont üt. Nagyot. :)

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.19, 16:45

Dínchamion: Van már ilyen topic, Arany Málna címmel. (Attól függetlenül lehet, hogy meghagyják a topicodat, elvégre filmajánlós is több van.)

És tényleg! :) Basszus, azt hittem, feltaláltam a spanyolviaszt. Valszeg azért siklottam el fölötte, mert hozzákapcsoltam a többi díjakkal foglalkozó topichoz, aztán azt hittem, ott csak az Arany Málnára jelölt/azt elnyerő filmekről folyik a szó... :ugri:

Na mindegy, várom a felsőbb döntést. :five: Mea culpa, legközelebb figyelek.

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.19, 16:43

Dínchamion: Van már ilyen topic, Arany Málna címmel. (Attól függetlenül lehet, hogy meghagyják a topicodat, elvégre filmajánlós is több van.)

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.19, 16:40

Üdv mindenkinek!

Azért nyitottam ezt a topikot, mert van a fórumon filmajánló, meg "jó filmek apró hibái", satöbbi, de olyan, ahol lehetne fikázni a botrányos alkotásokat, nincs. :ugri:

Szerintem lenne értelme: ha valaki belefut valami szörnyűségbe, figyelmeztetheti a többieket, hogy legalább ők ne tegyék. :five: Ilyesmi. :leborul:

Ja, persze indoklással: miért szar, mi nem tetszett.

Akkor indítanék is: League of Extraordinary Gentlemen. Tipikusan az a film, aminek van egy nagyon jó alapötlete (összehozni a regényhősöket egy sztoriban -- Némó kapitány, Tom Sawyer, Dr. Jekyll és Mr. Hyde, a Láthatalan Ember, stb.), de iszonyúan elbaltázzák.

-- a sztori unalmas -- klisék egymás mellé rakosgatása, minden koncepció nélkül, krimijellegű cselekmény (amit ott szúrnak el, hogy a film felénél lelövik a poént -- pedig Moriarty kimondottan poén; ezek után legfeljebb egy B-kategóriás akciófilm szintjén mozog a film, a szokásos hálivúdi tanulságokkal)

-- a vége tökéletesen el van szúrva (aki egy, vagy egynél több amerikai filmet látott, az Sean Connery második megszólalásánál nagy százalékkal tippelhet a végkifejletre)

-- tele van logikai hibákkal, ordító következetlenségekkel és elszomorító fantáziálásokkal (pl. a Nautilus felrobbantása és a továbbiak)

-- a karakterekben sokkal több van, sok poéntól estek el a készítők, amikor nem bontották ki őket (annak ellenére mondom ezt, h pontosan tudom, az a karakter, ami ott van -- csak hogy itt ismert és máshol megismert karaktereket hoztak össze, ami azért merészség, és még jól is elsülhetett volna)

Egyszóval: ne nézzétek meg! :) Unalmas, kiszámítható, még azt a minimális popcorn-fogyasztási élvezetet sem hozza, amit azért még egy agyatlan akciófilm is szokott -- leginkább azért, mert nem egy rossz alapból csinálnak rosszat, hanem egy eszetlenül jó ötletet húznak le a vécén. :leborul: Kár érte.

Ui.: ha mégis van ilyen téma, akkor mea culpa, töröljétek, és a továbbiakban oda írok. Én nem találtam.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]